Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

10Domik10

Resident Evil je perfektný sci-fi horor. Nechýba napätie, skvelé prestrelky so zombie (výborne graficky stvárnení),má to pointu narozdiel od zombie hororčekov, ktoré nestoja za nič........ má to vlastný a jedinečný štýl stvárnený Millou Jovovich, skvelá hudba, taktiež ostatní herci atd atd .... veľmi vydarený film k čomu určite napomáha herná predloha. ()

czroman2

-Filmově dost primitivní. +Ale námět dost dobrý a všechny nedostatky filmu spravila trocha humoru, +pěkný pohled na krásnou Millu Jovovich a obzvlášť mě překvapilo, +jak dobře zahrála Michelle Rodriguez svou roli. ()

LucyD

Bezvadný film, možná je to tím, že mi připomíná dovolenou, ale velice se mi to líbí, ačkoli chvílemi je to trochu šílené. ()

DisneyCZ

Prostě první díl ze všech nejlepší.. Navíc když hrajete tu hru u které jsem trávil dětství a film je podle ní = pecka ! ()

sarfian

Prvý krát som sa nevedel dočkať a utekal som na to do kina plný očakávania. Nebol som s toho, ako fanúšik hernej predlohy sklamaný, lebo mi to pripadalo ako nultý diel hernej série. Ale ... zombíci boli trochu nepresvedčivý a dej trochu plytký a navyše sa to celé odohrávalo v podzemí, ktoré tiež moju pozornosť moc teda nepriťahovalo. O slabučkých počítačových efektoch radšej ani nehovorím, lebo v hre boli tie filmové intrá zaujímavejšie a pomaly aj graficky krajšie. Najviac ma zaujal koniec a pohlad do ulice plnej bordelu, čo vyzerá na slubné pokračovanie. Pôvodne som hodnotil na 4*, ale teraz už musím s hodnotením dole. VIDENÉ 5x ()

Martin79

Film je docela v poho, akorát, že zde není nic, na co bych si vzpomněl třebas druhý den. Pravda kromě souboje Mily se zmutovaným dobrmanem. Ale faktem zůstává, že na jedno shlédnutí to stojí za to. ()

aLCaP0Ne

Nezabudnuteľná hra na peesku o to viac ma potešilo jej filmové prevedenie, ktoré ma nesklamalo a ponúklo mi presne to, čo som od toho očakával.. 80% ()

Nocturno culto

Jakožto oddaný fanda herní série Resident Evil jsem si toto nemohl nechat ujít .. Je to parádní střílečka opepřená několika vážně nechutnými zombie ksichty .. jen jsem čekal že podobnost s hrou bude větší ..např. Alice se nevyskytuje myslím v žádném díle a kde jsou sourozenci Redfieldovy,Jill Valentine,Leon Kennedy a další ..ale hodnotím to i tak jako velmi kvalitní počinek ;-) ()

Ceberus

Meh, vcelku obyčejná zombie vyvražďovačka na úrovni Vetřelec vs Predátor nebo Doom se sexy Millou, která nikdy s nahotou neměla problémy. :-) Tipovací soutěž "kdo z týmu umře jako další" už tak nějak patří k žánru, prostě film ničím nepřekvapil. P..S.: RE hry jsem nikdy nehrál. ()

Franc1s

Nečekaně výtečné! Akce plná porce, zombíci jak se patří a do toho pořádnej nášup tvrdé musiky, takhle se i to líbí :D Škoda,že ostatní díly nejsou tajk "dobré"... 7/10 ()

Scharra

Chválihodné zpracování zpracování survival hororu RE. Je třeba vyvézt mnohé z omylu, zde se nejedná o horor, ale víceméně o akční střílečku (hororovým prvkem jsou jen ti nemrtví). //SPOILER Filmu se sice se dá vytknout, že někteří jedinci se v zombíky promění hned a Michelle Rodriguez to trvá půlku filmu než dojde k proměně, ale to je drobný detail :) A na to, že je hrdinka takřka nezničitelná, by jsme si už mohli zvyknout z jiných akčních pecek SPOILER// ()

AloisNeuman

Pro milovníhy herní série užasný film založený na prvcích z prvního dílu vydáného na PS 1. Pro filmové fanoušky lepší béčko. ()

Sign

Anderson prostě není můj šálek kávy, opět zklamal a to Zombie filmy respektuji ve velkém. Jedna pochopitelně za snahu o tom žádná, druhá za Millu. ()

mireczech11

Béčkovost z filmu srší už od prvního záběru, a proto není pro diváka problém pochopit, že při jeho sledování je potřeba vypnout mozek a pokud možno si užít akční "horor", ve kterém se dobře dívá na dvě věci: Millu Jovovich a vyvražďování zombíků. I když první zmíněný důvod pro mě moc nefunguje, ten druhý je obstojný. V rámci béčkové akce bohatě postačí pár zpomalených záběrů a trocha invence ve zbůsobech likvidace nemrtvých. Přesto že se Resident Evil nebere po většinu času vážně, nastane pár momentů, ve kterých se tvůrci pokoušeli o jakousi politickou agitku o velkých zlých nadnárodních korporacích, které si jdou bezohledně za svým. V kontextu toho, co se po většinu stopáže děje, působí tyto pasáže směšně. Podobné je to i v případě M. Rodriguez, jejíž variace na badass akční sexbombu působí spíš jako nechtěná komediální vložka. Přese všechno lze tento snímek zhlédnout bez újmy na zdraví a pro fanoušky herní série to asi taky nebude úplné hanění jejich oblíbené značky. ()

bono22vox

Tohle udělané béčko mě v době vzniku dostalo. Dobře udělanými zombíky i zajímavými nápady, a Mile to tu sluší... ()

Jaxx84

Jednoznačně jeden z nejpovedenějších biologicko-katastrofických akčních filmů. Vygradovaná atmosféra k prasknutí. Lekavé scény k posr..ní a hnusní zombíci zase k poblití. No cáry masa s chlupama lítaj všude. Milla je zde oproti dalším dílům ještě docela poseroutka, ale o to zajímavější je odhalování toho, co se tu sakra vlastně stalo?! Za podzemní areál Umbrelly alias Hive, Michelle Rodriquez a samozřejmě Millu dávám 8/10. ()

GTS_PUNK

Prvý diel dlhej, dnes kultovej série o rozšírení vírusu meniace ľudí na krvilačných zombie, sa začína v laboratóriách Umbrella Corporation. Spoločnosti, ktorá skúma a vytvára takmer všetko, vrátane nebezpečných a tajných vírusov. Jedným z nich je aj "T-Virus", ktorý je odcudzený a je ním infikované práve sídlo spoločnosti. Do podzemného sídla sa tak vydáva vycvičená jednotka spoločne s Alice (Milla Jovovich), ktorá si však nič nepamätá a až vstup do sveta, odkiaľ zdanlivo niet úniku, jej pomôže sa rozpamätať a spomenúť si na krutú pravdu. Nikto nevie, čo sa v podzemí ukrýva. Filmy o zombie sú medzi diváckou verejnosťou populárne a z toho množstva je práve táto filmová séria tou lepšou voľbou, čo si pozrieť. Aj napriek tomu, že k fanúšikom týchto námetov nepatrím, rozhodol som sa, že si túto známu sériu pozriem. Už podľa hodnotenia je však jasné, že sa nedajú čakať žiadne zázraky. Keď si to vezmeme postupne, divák sa do deja dostane pomerne rýchlo a zistí, že sa jedná o spiknutie Umbrella Corporation proti svojim vlastným zamestnancom (a neskôr proti celému svetu) a sleduje vyslanú jednotku, ktorá sa má vysporiadať s tým, čo sa stalo. Akčnosť vo filme značne prevyšuje akékoľvek iné faktory, takže nejaký komplikovaný dej rozhodne nečakajte. Je to presne tá filmová voľba, keď chcete vypnúť a takmer neriešiť to, čo sa na obraze deje. Aj napriek tomu dokáže diváka miestami držať v napätí. To je skôr však zásluhou atmosféry a sem-tam efektov. Pri efektoch ale film aj najviac zlyháva a keď dôjde na scény so zombie, neostáva mi nič iné, len konštatovať sklamanie. Namaskovaní herci zvláštne sa trasúci, ma nedokázali presvedčiť a viackrát vyzneli skôr smiešne než desivo a krvilačne. Za to s "ľudskou" hereckou stránkou som nemal žiaden problém a všetci mi sadli, čo považujem za plus, keďže na taký film nerazím len sporadicky. Najviac z pomedzi obsadenia zaujala a bavila Michelle Rodriguez. Za to najväčšie plus ale rozhodne považujem filmový soundtrack, z ktorého vo filme síce odznie minimum, ale umelci, ktorých skladby na ňom znejú, sú hard & heavy extratrieda. Kvôli tomuto som nevypol záverečné titulky. Resident Evil je nielen začiatkom dlhočiznej filmovej série, ale takisto aj dielom plným kontrastov, kde kvalita rapídne stúpa a klesá každou scénou. V konečnom dôsledku sa tak jedná o film, ktorý sa drží maximálnej možnej priemernosti. Žánrovo síce patrí k pilierom a k tomu lepšiemu, ale na obrovskom filmovom poli značne nevyniká. Ak áno, tak jedine spomínaným soundtrackom. Tam sa u mňa pohybuje na vysokých priečkach. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)