Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

charles3

Nadprůměrný námět, místy kamera, hudba a výkony části herců (Seidlová, Bartoška, Kraus, oba Švehlíci, Osvaldová). Oproti tomu podprůměrný scénář, režie, střih (záběry ve stejné scéně na sebe občas divně navazují) a výkony zbytku herců (Stropnický, Potměšil, Kačer, Divíšková, Harapes, Vančurová, dokonce i Polívka, nejhorší byl ovšem tehdy začínající Šimčík). Podivně nevyrovnané. ()

Miroslav.Zac

Celá kauza byla mnohem složitější (a delší), než je nám ukázáno ve filmu, navíc se odehrává úplně v jiné době, což tady filmu sice neuškodilo, ale jako dobová kriminálka, kterých se teď točí mraky, by tenkrát určitě uspěla víc. Takový slušný průměr, ale nic extra. ()

Scott4

Na základě hereckého obsazení jsem čekal slušnou, dobře natočenou detektivku. Co jsem dostal? Po filmařské stránce skvělou kameru a příjemný hudební doprovod...a dál...NIC! Herecké výkony snad nemá smysl komentovat. Nechápu jak někomu mohli připadat jiné než naprosto hrozné ! ! ! ! Hercům s vyjímkou Bartošky a dejme tomu Stropnického jsem nevěřil ani "Dobrý den" ! Dialogy pronášeli naprosto uměle, nepřirozeně a s extra klasickou porcí přehrávaných emocí! Děj se odehrává pomalu, nudně bez jakkéhokoliv překvapivého rozuzlení. Někteří "herci" by měli mít zákaz točit. Jednu hvězdičku za kameru a hudbu a druhou za Štefánkovou a Seidlovou :-). Zajímavý komentář: kiddo ()

rodl

Ale spíš 70%. Samozřejmě se nejedná o nic zásadního, ale propadák to rozhodně není. I když už na začátku víme (a většina už před vstupem do kina či usednutím před obrazovku) o čem to je a bude, a to nejhorší vidíme pod úvodními titulky, přesto si po celý průběh film udrží vnitřní napětí. Čekání na objevení těla, čekání na zlom ve vyšetřování. Jsme nuceni (pokud nás myšlení nebolí) hledat důvody předvedení některých scén a postav, neboť mozaika se poskládá (poskládá?) až na konci. Já vidím roztěkanou kameru a "chaotický" střih jako plus s jedním malým minusem - herci na těch pár sekund před dalším střihem nemají co předvádět. Pro mě jediné samúčelně jsou scény s taneční skupinou. Má to být jen hezké a má to asi být kontrast k té hrůze kolem. Ale nefunguje to. ()

Jasmín

Mě se to opravdu líbilo, dokonce jsem si říkal, že jsem konečně po dlouhé době viděl český film, po kterém bych neměl nějaký blbý pocit za něco... Co se týče herců (kriminalistů), tak všichni naprosto výborní (strany zastupující padouchy), typově mi tam všichni celkem seděli - hlavně duo Bartoška, Kraus. Kamera - jasný, režie - taky dobrý, příběh - zaujal, hudba .... jo hudba těžko říct. Na jednu stranu jeden nádherný motiv, který se pěkně poslouchá, je tam ale pořád a line se v podstatě celým filmem. Kdyby k tomu Jan Jirásek složil alespoň ještě jeden zajímavý (a dle toho prvního na to určitě má...), nešetřil bych superlativy. I tak Bolero není podle mě třeba moc hanět, vidět se to určitě dá. ()

jakarbik

Moc mě překvapuje tak negativní hodnocení. Vždy, když tento film sleduju, jsem uhranutý atmosférou. Ze všeho nejvíc jsem fascinovaný hudbou. Už jenom proto prostě musím dát pět hvězdiček. ()

kulacek

Na české poměry zvláštní snímek. Zvláštní v tom, že má někdo nutkání a touhu zfilmovat tolik zlého a špatného....navíc, které se opravdu stalo. Pro mne moc zdlouhavé utrpení, u kterého všichni znají konec. ()

Unn

Líbilo se mi takové zpracování. Husí kůži jsem z toho měla. Některé scény se hodně povedly a jiné mi zas vadily. Hudba byla tedy při nejmenším zvláštní ()

zain

tohle je film o lidské bestialitě, je pravda, že kamera je roztěkaná a místy až nepříjemná, že psychologická sonda do duší pachatelů je až příliš plytká, a že příběh je až příliš zkratkovitý, ale přesto je to film, u kterého člověka až zamrazí ()

jossC

Snaha natočit film podle skutečné události by "možná" s přivřenýma očima dostala i tři hvězdy,ale já tak strašně nemusím Davida Krause,že víc to prostě nepůjde.Snad kdyby produkce přihodila na DVD dvouhodinový bonus s Janou Štefánkovou,jak v jisté scéně nahrazuje Báru Seidlovou...Tak možná...Ale prosil bych aby to Janu neBOLERO a užila si to...:-)) Pak bych tu averzi k Davidovi možná překousnul...I když Barťák tam byl taky pěkně slizkej seladón.:-))No ale čtyři hodiny jako bonus by už asi byly moc....-)):-)) ()

marcelita

Už si na něj nikdy,ale nikdy nepodívám!! Je tak strašně hnusný,že mě bylo po něm zle ještě týden a to nemluvím otom,že jsem ho měla plnou hlavu. Mladý Kraus se mě ještě víc zhnusil a to už jsem ho už předtím neměla vůbec ráda. Celkově nebyl zas až tak špatně natočný,ale ten obsah byl pro mě tak šokující,že jsem ztoho byla opravdu špatná dlouho. ()

elery

Krásné kameramanské cvičení... Záběry jako super designované obaly, ale bohužel prázdné. Forma zvítězila nad obsahem. Stejný problém, jako v Kytici: Téměř mistrné hry se světlem, barvou, expozicí, kompozicí... Na zbytek nezůstala energie, čas a možná ani peníze... ()

katikka

To čo nemám rada na filmových spracovaniach nejasnej historickej udalosti je, že zobrazujú jeden názor a ten sa stáva v očiach ľudí realitou aj napriek tomu, že skutočnosť mohla byť celkom odlišná. Hodnotiť, či mladí chlapci páchateľmi skutočne boli alebo nie, sa neodvažujem. Keďže ide o inšpiráciu skutočnou udalosťou, tak nemôžem film označovať ako jednostranný. Trochu nekľudná kamera mi vôbec neprekážala a práve naopak, pri záverečných kľúčových scénach dodala udalostiam patričnú lyrickosť. Farba obrazu snáď schválne dodávala nádych minulosti, aj keď je dej osadený do súčasnej Prahy. Niektoré dialógy a scény pôsobili lacno, vôbec nepridávali na spáde a mala som pocit, že pozerám nejaký podpriemerný domáci seriál. Ale asi najviac mi prekážal kučeravý vlasáč z partie mladých páchateľov, ktorý svojím vzhľadom absolútne nezapadal a pôsobil ako päsť na oko. Hudba akoby z Kytíc, čo mi absolútne nesedelo na tento žáner, ale spomínané kľúčové scény slušne dopĺňala. Z filmu mám zmätočné dojmy, isté scény veľmi dobre poňaté aj zahraté a iné ako z filmu Kameňák. ()

bloks

Nízke hodnotenie tak dobrého filmu je nepochopiteľné. Výborné spracovanie, ani trochu som sa nenudil, a herci nadštandartný. Jiráskova hudba je rovnako kvalitná ako kamera, ak nie ešte lepšia. Vo filme vytvára zaujímavú atmosféru. ()

Milonak

Ano, film nemá úplně ideální herecké obsazení a děj je taky občas trošku zmatkovitý, ale celkově se mně to dost líbilo. Dokonce jsem to po čase zhlédl ještě jednou a opět ten stejný dojem. Mám rád filmy, které jsou inspirované skutečnými událostmi, i když je samozřejmě otázka, jak moc vykreslují skutečnost. Nejvíc se mně herecky líbili Bartoška a Polívková, mezi ostatními se najdou dobré výkony, ale stejně tak i slabší (mladí kriminalisté). Pro mě dosti zajímavé: 80%. ()

Vites

Takže navzdory nepříznivým kritikám se mi tenhle film líbil. Vůbec mi nevadilo, že znám pachatele vlastně od počátku, odpustím i scénáristické a dramaturgické přehmaty ( zlatá mládež, klišoidní fráze rodičů, nevýrazná ústřední dvojice kriminalistů). Hlavně má ale tenhle film ATMOSFÉRU! Možná je to tématem, možná "volně inspirováno skutečnou událostí", určitě hudebním motivem, prostě Bolero podle mě naopak mírně napravilo reputaci české tradiční kriminálky. A hlavně v době vzniku byla ještě Bára Seidlová normální, protože nedávno jsem s ní četl rozhovor a z jejích vyjádření a názorů jsem byl lehce konsternován...no ale to jsem trochu odbočil:-). ()