Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

gogos

Zajímavá akční podívaná pojatá tak trochu jinak.Průměrný scénář, průměrná kamera, průměrní herci, slušná akce a překrásná Jordana Brewster. Michelle Rodriguez ve své asi nejmíň namachrovné roli předvádí také kus ženskosti. Rychle a zběsile je snímek, který si neklade (a ani nemůže) velké ambice. V rámci žánru se ale jedná o hodně slušnou oddychovku a poměrně zajímavou podívanou. Lepší 3* ()

milicjant

Přestože Vinnie vypínání svých dobře rostlých tricepsů při řízení nijak nešidí a občas ztuhne přímo grandiózně, proti vášnivé diskuzi na bábě s několika nadšenými aviátory nemají nablýskaná autíčka sebemenší šanci. Sory mistře, třebas příště. ()

Pilec

Mnoho mladých koček,mnoho krásných aut,skvělé záběry aut za jízdy...doplňované drsňákem Dieselem. Velmi dobrý film na sobotní večer. ()

kaylin

"Rychle a zběsile" už je v podstatě akční klasika, navíc jedna z nejdelších sérií, která se v žánru stále drží na vrchu, navíc s novými díly nabírá i na kvalitě. Je zajímavé, že až pátý díl je hodnocen ze všech nejvíce. Série udělala hvězdu z Paula Walkera, který si to nezaslouží, ale budiž, tak to prostě je. Vin Diesel už nepotřeboval, aby z něj někdo hvězdu dělal, ten chlap jí ze sebe udělal, aby si status sem tam zabil nějakou pitomostí jako "Ochránce". Je však pravda, že "Rychle a zběsile" mu v kariéře ještě pomohlo. Film je zajímavý hlavně proto, že spojuje docela dobrou akci s celkem zajímavým příběhem. Paul Walker hraje policistu a má děsivě modré oči. I divák si však velkou část filmu myslí, že Paul je ve skutečnosti frajer jako ostatní, ale není tomu tak. Potřebuje se dostat na kobylku zlodějům aut. Podle všeho, vůdcem zlodějů by měla být právě postava hraná Dieselem. V tomhle směru zůstává i divák napjatý, protože si není jistý, jestli tím zlodějem skutečně je, nebo není. Díky tomu, že byl film první, byl nový a dalo se mu skočit na špek. Akce stála za to, navíc pro milovníky rychlých automobilů to byl naprosto dokonalý film. Já oceňuji snahu, navíc musím říct, že poté, co jsem si dal všech pět filmů během tří dnů - ať žijí DVD boxy - přišel jsem sérii docela na chuť. Ale Paula Walkera kvůli tomu nezačnu mít rád. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

movieband

Když jsem byl na druhém stupni na základce, tak to ve třídě u kluků strašně frčelo. V té době to byla bomba, kdy z toho byli všichni odvaření. Auta měly nitro, byly kurevsky rychlé a natuněné vším možným. Pěkné holky kam se člověk podívá (pro mě nejkrásnější z filmu je a stále bude Jordana Brewster), drsná akce, drsný Vin Diesel a závěrečná honička a "závod s vlakem". To bylo něco, o čem se ve třídě pořád mluvilo. Postupem času, ale série začala upadat a tenhle úpadek zakončila třetím dílem, který už se sérií FaF nemá pranic společného. Rob Cohen v té době nemohl tušit, co se s jeho filmem stane přesně za 10 let v pátém díle. Pro mě byl tenhle díl nic moc a nebral mě, ale postupem času jsem mu podlehl a stává se pro mě kultem podobně jako třeba 60 sekund. S pátým dílem je to asi nejlepší díl. 85% ()

MATADOR

Rychle a zběsile. Takhle to jezdí všem nadupaným kárám, jejíž řidiči kašlou na nějaké předspisy, tedy za předpokladu, že vědí, že něco takového existuje :-) Od chvilky, co jsem sešlápl plyn mi těch 106 minut uběhlo, nehorázně rychle, až jsem se sám divil. Bohužel, nemohu jít výše, kvůli velmi slabému scénáří, který je děravý jako ta rostřílená kára ve filmu ;-) Nadupaná, zábavná a utíkající jízda. ()

Thomassi

Film Rychle a zběsile se stal velkou ikonou ve světě tuningu. Vlastně až po jeho vzniku se tuning rozšířil všude možně, ať to byly upravy obyčejných aut nebo počítačové hry. Pro mě je tento film také ikonou a kultovní záležitostí. I když v sobě nemá tolik chytrosti, co by měl mít krimi snímek, ale tady to vůbec nevadí. Tady totiž jde pouze o ty naleštěný a nadupaný auta a sexy kočky. Prostě se mi takový styl filmu líbí. Zavody jsou natočeny skvěle, samotný auta vypadají skvěle, obzvlášť ta Supra, a hudba je přesně stvořená k tomuto filmu. Vin Diesel a Paul Walker, dokonce i Michelle Rodriguez se stali ikonami série a předvádí to s adrenalinem v krvi. Tady nemůžu hodnotit pod čtyři, protože se na Rychle a zběsile vždy rád podívám. ()

FilmFan24

Rychle a zběsile zábavné! Jeden z filmů, kde všechny auta jedou na plný plyn! Jenom ten děj nějak kucká a dojíždí mezi posledními! Ideální film, kdy je dobré dát všemu zpátečku a na plný plyn si užít zábavu! Nabušený vizuál podpořený Dieselem a Walkerem! 3* + 1 navíc! ()

runner85

Dajte do filmu rýchle autá, prsnaté ženy v sexi tričkách a úspech by mal byť zaručený, aspoň čo sa o mužskú časť publika jedná. No v mojom prípade nestačilo, rýchle autá mám na háku, zápletka bola slabá, a tie ženy :), no treba uznať že Jordana Brewster je nádherná ()

dom156

Je nostalgické koukat na filmy, které jsem viděl ještě v útlém věku. Ani po 17 letech (to je opravdu neuvěřitelné jak ten čas letí) se můj názor na tento skoro až přelomový snímek (ve svém žánru) nezměnil. Již po tolikátý jsem sledoval závody autáků se zadrženým dechem a dvojici Walker - Diesel si člověk hned oblíbí, díky jejich chemii, výborně k sobě totiž pasují. Po dějové stránce člověka moc toho nepřekvapí, ale také neurazí. Možná zde uvedu zvláštní výtku, nicméně hudební podtext byl pro mě zničující. Bylo by vhodné vybrat jiné skladby. I přes pár much doporučuji. ()

Dexter1

Fajná oddychovka, ktorú po prelúskaní niektorých z posledných dielov NFS úplne žeriem. Na 60 sekúnd sa to nechytá ani náhodou, no Vin Diesel v čase svojej najväčšej slávy, perfektné autíčka a ešte perfektnejšie baby majú niečo do seba. Áno je to hlúposť, no taká, že vám vôbec nevadí, že je to hlúposť a vy sa na tom v bez výraznejších problémov zabávate a čas vám plynie bez výraznejších hluchých miest. ()

marleyy

30% Tohle mě tedy vůbec nebralo, herecké výkony mimózní, scénář neskutečně blbý, dialogy extrémně debilní. Aspoň ty autíčka a holky byly fajn. ()

Dont

Musel jsem se po do nebes vynášené pětce a akcí doslova napěchované šestce podívat, jak vlastně tahle série začala a také na osudy jednotlivých členů „rodiny“. Úvodní díl rozhodně nebyl zklamáním, moje očekávání co se týče scénáře a hereckých výkonů už jsou asi pro případy téhle série nastaveny na příslušném levelu očekávání. Siláckých řečí a předhánění se v honění vlastního ega je plný celý film, Brianovi se skutečně nedá upřít snaha vtírnout se do gangu, až je divné, že se to Dominicovi nezdá podezřelé, pouze jemu paranoidnímu Vincovi, kterému je ale zase podezřelé úplně všechno. Závěrečná půlhodina mě přesvědčila o té třetí hvězdě. Solidní honička a vznik pouta mezi ústřední dvojicí série patří mezi ty lepší pasáže Rychle a zběsile než např. policejní tápání nebo bojůvky s asijskou konkurencí. ()

Aleee89

Jo, drsňácký film. Nejvíce se mi ale na něm líbí ta nádherná auta. Jedno mít a výskám si. Dokonce jsem po zhlédnutí tohoto filmu a zahrání si NFS Underground na chvíli snila o ježdění po Miami s takovými fáry. Jinak kromě drsňáků a nabušených aut má tenhle film i docela povedený příběh, takže se film celkově povedl. ()

Frenegonda

Všichni jsou FREE, všichni jsou COOL a hlavně jsou všichni IN. Takže každej je FRIKULIN! Dohromady je to kravina na entou ve které nefunguje nic ()

Petroff

Modýlek, frajírek, autíčka, motůrky... Žádná z věcí, co jsou ve filmu, nemá mé sympatie, nechápu, proč tomu teda dávám "tolik" (původně **)? Pro jistotu hvězdičku sundám. Když tak zašátrám v paměti, jde vlastně o jeden z největších shit výtvorů co naše TV nepochybně uváděly jako total-super-mega-moc film... ID Radyo se neodvažuje napsat, že film je to slaboduchý, já se toho nebojim! Horší zápletku (a vůbec všechno) těžko pohledat. V závodních scénách jsou skvělý situace, kdy se ta auta řítějí třeba i nadsvětelnou rychlostí kolem 60km/h... a i takové frky, jakože drsnej plešoun dává smyka do prava. A při tom v pohodě pomalu a klidně točí doprava volantem... to jako jak? I jako nezávodník vim, že by měl točit na druhou stranu - i z pohledu zvenku na auto je to jasný, přední kola jdou přece proti směru smyku... :-) ()

Lauri

Tomu říkám pořádná jízda! Film jsem od užila od začátku do konce bez jediného zaváhání a těším se na další díly. Mimochodem Vin Diesel je fakt borec! :) ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)