Rychle a zběsile

• USA The Fast and the Furious (více)

Brian je jako tajný policista nasazen na pozorování party vedené charizmatickým Dominikem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Závody ale nejsou jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce Brian získat jeho důvěru. V poslední době se totiž množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív, než řidiči vezmou zákon do svých rukou. Hlavním podezřelým je právě Dominik. Brianovi trvalo pěkně dlouho, než se mu podařilo alespoň trochu se k němu přiblížit. Postupem času mu Dominik začíná důvěřovat a zaměstná ho i přes odpor ostatních členů party ve své dílně. Brianův realistický úsudek začíná zamlžovat rostoucí přátelství k Dominikovi a láska k jeho sestře Mie. Protože Brian ví, že se chystá zátah policie, prozradí Mie, že je policajt. Spolu se snaží Dominika přesvědčit, aby akci vzdal... (TV Nova)

kajda.l

Dvě zářivé za toho vůbec nejroztomilejšího mončičáka, co jsem kdy viděl - Jordanu Brewster :*. Nevíte někdo, ve kterém hračkářství se tyto kapesní mazlítka prodávají? Na tuhle kočičku bych totiž dokázal dvě hodiny upřeně civět, i kdyby jen stála u plotny a obracela hamburgery, nebo by mi mohla zhotovit chléb s tuňákem a hlavně bez kůrek! Hmm...mňam. Zbytek komentovat netřeba, protože jak se říká: "kde nic není". TFatF je jednoduchým filmem pro jednoduché publikum (jako drtivá vetšina současného halyvůdu, že?) jako pravděpodobně celá tako rychlo-zběsilá série. Těším se na další díl, co mi zpříjemní poobědové rozjímání. Dvojka a trojka bez Jordany? Pche... ()

ARI50

První éra pouličních závodu, krásných aut nebezpečných akci, kde nechybí vůbec nic k odstartovaní série. ()

Bauer

Scénář není nijak originální ale skoro všechno ve filmu je "cool ".Autíčka jsou super ale jak tady píše Lima , trochu to připomínalo Bod zlomu.Čistej průměr. ()

becki_tu

Pohodová adrenalinová zábava pro všechny, co rádi drží v rukou volant nebo strávili pěkných pár hodin před obrazovkou monitoru s Need For Speed, popřípadě ještě pro ty, co vozí v kufru láhev s nitrem a rozhodně jim na autě nevadí nějaké to křídlo nebo spoiler navíc. A pokud ještě patříte mezi fanoušky Paula Walkera, Vina Diesela nebo jen hezkých dlouhonohých slečen, pak není co řešit. ()

Beastmaster4

Přesně ten typ filmu, který vůbec nemusím. Když se ale vaší přítelkyni podlamují kolena při pohledu na Vin Diesela, tak co bych pro ní neudělal :-) Viděl jsem 3,4 a 5 a nyní až 1...Ještě mi teda chybí 2, tak to budu muset co nejdřív taky dát. Nejhorší z mnou viděných byla rozhodně trojka, Tokijská jízda je příšernej brak. Všechny díly jsou přehnaný ptákoviny plný namachrovanejch týpků a gest, nablejskanejch kár a hubenejch koček...to je sice fajn na oko, ale pro mozek je to už celkem záhul :-D. Jednička je taková normální, celkem průměrnej příběh, slušný výkony Walkera a Diesela + pár dalších. Není to zas extra přehnaný a akční - aspoň byl základ pro Need for Speed: Underground :-D. Kóča Rodriguez zas potěšila moje oko, takže za všechno dohromady dávám 3 hvězdy = velmi slušnej průměr. ()

luka4615

Dnes již klasika definující svůj žánr. Film, po kterém pisatel tohoto příspěvku dodnes sní o svém vlastním voze Dodge Charger 1969 R/T. „I live my life a quarter mile at a time. Nothing else matters: not the mortgage, not the store, not my team and all their bullshit. For those ten seconds or less, I'm free.“ ()

Lucasion

Rozumím tomuhle fenoménu. Chápu proč má tisíce fanoušků. Pro mě, tak jako kdysi nemá tenhle film žádné větší lákadlo. Nebyl jsem fanouškem Vina Diesela a jméno Paul Walker mi nic neříkalo. Teprve s rokem 2011 a nástupem Johnsona začala být tahle veleúspěšná značka pro mě atraktivní. První Rychle a zběsile, co tuhle značku našláplo pro mě ani po shlédnutí, nemá žádné kouzlo. Závody aut, akce, tuctový příběh a vhodná muzika. Diesel pro mě není herec, a když mě nezaujme příběh, tak těžko mě film může bavit. Ke mě si vždy našlo cestu 60 sekund (2000), který měl taky hezká auta, charismatického Cagea, hudbu a místy jsem se i zasmál. U tohodle se nesměji, nebavím, nejsem v napětí, jak to dopadne a proto pro mě zůstane jednička jako krimi thriller s auty a detektivní zápletkou. Nic víc, nic míň. Na sto minut to bylo ažaž. (40 %) ()

Shaqualyck

Tradičně oddychový Rob Cohen uvádí holky a mašiny na Dieslový pohon aneb tuning jako náboženství a rychlost jako modlitba v prequelu ke kampani "Nemyslíš, zaplatíš". Takže nechte svůj mozek na odpočívadle a držte si spoďáry, možná to bude trochu házet! Kde jsou ty časy, Vine?! Když jsi byl ještě opravdu cool a ne parodií sebe sama... Přece ten primitivní (avšak napoprvé vcelku zábavný) koncept nechcete vymačkávat donekonečna??? ()

ScarPoul

Jeden s tých filmov, ktoré nenadchnú ale ani neurazia. Natočený v dobe kedy sa o Robovi Cohenovi ešte dalo hovoriť ako o režisérovi s veľkým potenciálom. Film je tiež prvou výraznejšou úlohou Vina Diesela. Aj keď sa v autách vôbec nevyznám a aj keď podobné príbehy nevyhľadávam, musím priznať, že som sa pri tomto filme nudil podstatne menej ako som očakával. Aj keď je pravda, že Walker nemôže čo sa týka nejakej charizmy konkurovať Dieselovi, je mu obstojným partnerom aj napriek tomu, že séria nestojí na hláškovaní medzi parťákmi. Dievčatá sú tu pekné a aj keď vo filme absentuje nejaká výraznejšia akčná scéna, jedná sa o príjemnú brain off blbinku, ktorá poteší viacej tých čo majú auto ako tých čo jazdia na bicykli. ()

Lacike

Pred realisticky pojatym siedmym dielom som sa rozhodol, ze si zopakujem celu seriu a pripomeniem si sci-fi zaciatky tejto serie. :). Ale teraz vážne. Hm. Dá sa vôbec tato seria brat vážne? Podla mna prilis nie. Je sice pravda, ze po akcnej stranke sa tvorcovia v prvych dieloch drzia pri zemi a serviruju nam iba akcne sceny s poctivou kaskaderskou pracou bez sialeneho digitalneho zvelicovania. Vdaka tomu prvy diel pôsobi skoro az komorne. Vlastne je tu len jedna väcsia nahanacka pred finale. Finale tvori len jedno pôsobive salto auta. Pre mna je obrovskym pozitívom prehladny strih, ktory v ziadnom ohlade nie je zbesily ako je dnes zvykom. V tomto ohlade pôsobi film uz skoro oldschoolovo. No a okrem finale tu su este nejake tie zavody a hromada namachrovanych kecov vyznavacov tuningu pre ktorych musi byt tento diel best of the best v tomto žánri. Ja som tie kecy nezral ani pred rokmi a teraz mi miestami pripadali az prilis komicke, ale nastastie tu su tak charizmaticke hlavne postavy, ze to dokazem prekusnut a bavit sa. Dieselov Dominic Toretto je postava ku ktorej by som sa na nejaky cas aj ja s radostou pridal a prevetral nejake tie auta. Takisto tie jeho monology o rodine este nepôsobili tak otravne. K tomu tu je sympatak Paul Walker, ktoreho postava mala pre pribeh nejaky zmysel a nepôsobil, ze je v serii naviac a len z ucty, ze je v nej od zaciatku. Trochu ma mrzi, ze charizmaticky Johnny Strong tu ma tak malo priestoru a napriek tomu, ze prezil, tak sa neobjavil v dalsich dieloch. Skoda. Nakoniec som si nechal Michelle Rodriguez, ktora je sexy a v inych filmoch mi je aj sympaticka, ale tu ma tym svojim znechutenym vyrazom jak keby mala v zadku fakt velky kolik, neustale srala. Ostatne postavy su figurky do poctu, ale trochu ma prakvapilo, ze sa tu este nehra na ten pozitivny multikulturalizmus, kedze hlavny zaporaci su Cinania a mensi grazlici su hispanci. Vtipny neger Ja Rule na vyplnenie kvóty ohladom pozitivneho multikulturalizmu tu ma len male cameo. Skoro som zabudol na bitky, ktore sa v dalsich dieloch stali vyznamnou sucastou serie. Tu su dve a su nevyrazne. Take kratucke postuchovanie bez nejakej choreografie. Takze vysledkom je pohodova autickarska variacia na klasiku Point Break (dokonca tu je jedno ocividne pomrknutie na ten film), ktora nastartovala neskutocne velkolepu seriu a dnes ako jedna z mala filmov udrziava pri zivote klasicke akcne filmy bez nadprirodzenych prvkov. 7/10. ()

PROROK14

Šlapky, penáze a drahé autá. Pre niekoho je to film života pre mňa dobrý akčný film s fest vytuningovanými autami. Ale inak nič viac. 70% ()

BoPo

Tento film výborne využil medzeru na trhu. Žiaden iný film takej kvality o autách a závodoch tu do tej doby nebol. Pekne svižné a nablýskané, tak ako sa patrí. ()

Borrtex

Mě se film líbíl, dobrý, akční a zábavný. Rozhodně jsem se nenudil. Film měl děj, a také nechyběly skvělé akční scény se skvělými efekty. Nelituji času nad ním stráveným. Auta mám velmi rád a tento film mi tedy pěkně sedl, i když mohlo to být i o trošku lepší. Jemně nadprůměrný klasický filmek 70% ()

Tommassi3

"Zlomíš jí srdce, já tobě vaz.." ;) Nikdy jsem nepatřil mezi fanoušky rychlých aut, ani motorek a už vůbec ne tunningu, díky němuž si většinou méně mentálně vyspělí jedinci zvyšují svá ega, svá sebevědomí, či léčí své komplexy nejrůznějšího druhu, a tak právě z těchto důvodů jsem se tomuto Cohenovu kousku velmi úspěšně vyhýbal víc než deset let.. Ale upřímně se nebojím říct, že naprosto zbytečně, Rychle a zběsile totiž vypráví svůj, byť velmi nekomplikovaný, příběh právě takovým způsobem, jaký už napovídá samotný název !! Parádní soundtrack Briana Transeaua alias BT, absence hluchých míst a hlavně sympatická trojice Michelle Rodriguez, Vin Diesel a Paul Walker tak činí z The Fast and the Furious opravdu kultovní záležitost !! U mě dobrý..;) ()

Vesman

Je pravda, že příběh není zrovna silnou stránkou tohohle filmu, forma zde jasně překonává obsah, ale tenhle film si nedává za cíl vzbudit v divácích hlubokomyslné úvahy o bytí a nebytí, ale pouze pořádně pobavit, což se mu daří velmi dobře. Paul Walker mě nijak nezaujal, ovšem obsazení Dominica Vinem Dieselem se ukázalo jako perfektní tah, jde o jeden z filmů, kde fandíte spíš než hlavnímu hrdinovi jeho soupeři. Však taky tato role IMHO pomohla Dieselovi k největšímu průniku do podvědomí většiny lidí. Abych to shrnul, působivá akce, nabušený auta, krásný baby a Diesel dávají dohromady film, který dokáže skvěle pobavit a svoje 4* si jistě zaslouží. ()

CiTrus007

Hezká auta, hezké holky, ucházející zápletka. Téměř všudypřítomný adrenalin akorát místy střídají až příliš statické konverzačky. Není to ale nic, co bych nepřekousnul... 7/10 ()

Ouwen

Pro mě osobně série skončila Tokyo Driftem. Dál mě fakt už nezajímá co se děje, neděje apod protože to podle mě jen ničí všechno co jsem miloval na Tokyo Drift a hlavně prvním... filmu. Tohle je pro mě osobně plnej balíček. Funguje to jako film a né jako pozérská karikatura ohlodaná na kost bez jakejchkoliv sázek, principů a pravidel. Každá scéna zde je nadupaná obsahem k prasknutí a to hlavně díky tomu co BT vytvořil co se týče muziky. Každá scéna má vlastní "theme" a ta hudba se mění, působí hmotně a svěže. 2000 trance/house v plné kráse. Ať už to je moment kdy Brian jen sedí ve svém Mitsubishi nebo když probíhá nějakej dialog či když banda lidí tancuje, každej moment je pro mě ikonickej protože to má úžasnou muziku. KRÁSNĚ se na to dívá, příjemně se to poslouchá. Neodehrává se nic stupidního, akční scény jsou poctivá stará škola a hlavně je zde ta atmosféra z roku 2000. Tu prostě nic nepřebije. Film i funguje mimo vlastní horizonty; hlavně když třeba charaktery mluví o tom že se má odehrát nějaká akce (pouštní války, nebo když Hektor povídá Brianovi o jednom okruhu kam se chce dostat). Divák dostane jen malé drobky nicméně to vytváří iluzi toho že ten svět v tom filmu funguje mimo horizonty kterých divák je svědkem. Je to i osudové a po polovině filmu se hlavní postavě rozšíří úhel pohledu ohledně celé té situace kde se nachází, čimž film nabere spád a úplně jinou náladu. Ikonické po všech stránkách, má to kulturní přesah a nabízí to nikdy nekončící pestrou paletu barev. Miluju první Rychle a zběsile. Ta kreativní práce se zvukem a kamerou co dodává iluzi když postavy jedou rychle, přes ty hadičky, tachometry či rozmazanost obrazu.... Jo a už jsem zmínil, že BT udělal fenomenální soundtrack? ()

moviesfan

První film RaZ je pro mě jedním z nejvydařenějších akčních automobilových filmů. Má dobrou akci, auta. Příběh je také na úrovni, což se nedá říct o dalších filmových napodobeninách. ()

JohnCZ

Hodně primitivní děj vynahrazují opravdu vymazlená auta a pěkný ženský. Naprosto odpočinkový akční film, který funguje i jako hezká vzpomínka na časy strávené pařením NFS Underground 2. ()

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

Dwayne Johnson hvězdou dalšího Rychle a zběsile

01.06.2023

Svět Rychle a zběsile nedávno rozšířil již desátý film (nepočítaje spin-off Hobbs a Shaw), na jehož konci se diváci dočkali poněkud nečekaného překvapení. Pakliže jste ještě desítku v kině neviděli a… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

Justin Lin opouští desáté Rychle a zběsile

27.04.2022

Týden od spuštění první klapky na připravovaném desátém snímku ze série Rychle a zběsile přichází poměrně šokující zpráva. Režisér Justin Lin (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 9) končí a na… (více)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)