Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

Roseinka

Krásný film, silné téma. Může existovat právník, který bojuje jen za dobro a spravedlnost? Možná, jen chvíli. Pak to stejně vzdá, protože to nezvládne... Takhle to ve světě funguje a to já neberu. ()

blixadovan

Velmi dobře natočený snímek s vynikajícím hereckým obsazením, zejména Jon Voight je skutečný slizoun. Děj filmu není nijak extra zajímavý, originální, je plný klišé filmů se soudní síně, nejsou tady výraznější dějové zlomy. Naštěstí má onu tolikrát zmiňovanou etickou přidanou hodnotu, takže nelze být při jeho sledování chladn¨ý a nezaujatý. Ono to v USA vypadá stran zdravotních pojistek stále stejně, kdo chce nadávat na české zdravotnictví může, ale měl by si uvědomit, že má velké štěstí, neboť dostupnost jakékoliv léčby je zde ve srovnání např. s USA nesrovnatelně lepší. ()

LondonGirl

Naozaj dobrý film, Matt Damon je skvelý herec, Danny DeVitto taktiež, iba to miestami bolo fádne, nezáživné, predvídateľné. Matt Damon ťahá tento film na 4*, inak by boli tri. Ale celkovo pekne vykreslený život právnikov, hlavne reálne. ()

shabazza

Ať žijí Coppola, Damon a hlavně DeVito. Díky jim za krásně pomalé, nikam nespěchající právnické drama a za jediného právníka se svědomím, který kdy brázdil parkety soudních síní :-) ()

Danoboss

Tak nejako neviem.. u každého filmu zo súdneho prostredia aj keď je v podstate jasné ako skončí očakávate konečný verdikt poroty v napätí (napríklad v Čas zabíjať). Nie však vo Vyvolávačovi dažďa. Na strane obžaloby je sympatický mladý právnik zastupujúci úbohu matku, ktorá sa stratila syna, na strane obhajoby je nesympatický právnik z vyšších kruhov obhajujúci ľudí z poisťovne, ktorí boli sympatickí tak, že som nechápal ako sa tak dobre učešú, že im nevidieť čertovské rohy. Obžaloba v podobe Matta Damona predniesla niekoľko veľmi vážnych a pádnych argumentov, kým obhajoba v podstate žiadna... záverečná reč bola slabá aj na strane obžaloby aj na strane obhajoby... opäť sa vraciam k porovnaniu s filmom Čas Zabíjať... nevidieť ten, tak možno dám tomuto aj 4 hviezdičky, ale bohužiaľ Čas Zabíjať nasadil u mňa latku filmov zo súdneho prostredia vyššie, takže Rainmaker sa musí uspokojiť s troma. ()

Mr.Jackass

Výborné soudní drama. Dobré herecké obsazení a vskutku dojemný příběh ze soudní síně. Podíváme se pod pokličku co se skrývá v těchto lidech a kam je kdo ochoten zajít při hájení práv svého klienta. Rozhodně stojí za shlédnutí... ()

ranp

Hereckým obsazením i osobou režiséra byl tento film předurčen k úspěchu..úspěch sice nikdo nemohl dopředu zaručit, nicméně podle mě Vyvolávač deště naplnil očekávání. Celému filmu dominují výkony dvojice Damon - DeVito. Jon Voight si s chutí zahrál pořádného záporáka a Mickey Rourke zase podvodníka a rentiéra. Výborný film s velmi silným příběhem. ()

Sdoom

V dnešní době, kdy v Americe hoří diskuse o státním zdravotním pojištění, tento film získává další rozměr a vůbec bych se nedivil, kdyby z něj Barack Obama čerpal inspiraci :-) Matt Damon je ve své roli jako vždy velmi přesvědčivý, zaujetí z něj jen číší, Danny de Vito mu zdatně sekunduje a i když je víceméně jasné, jak to dopadne, tak díky skvělé režii i uvěřitelnému scénáři neztrácí film nic na tempu. Ovšem oproti např. Philadelphii postrádá Vyvolávač deště emoce, něco co by divákem opravdu zacloumalo. Chlapec umřel? Dalo se to čekat a byl na to připravený. Vždyť měl leukémii! Co se dá dělat, jedeme dál, hlavně z tý pojišťovny vytlouct prachy...to mi přiznám se trošku vadilo. ()

herr_carter

óooooolala, jak je jenom možné, že my tohle takovou dobu nikalo???Nějakým nedopatřením zřejmě, jelikož jména zúčastněných z velké části patří mezi moje oblíbence a jejich filmografie mi skryty nezůstávají většinou déle, než je nezbytné. Stejně jako třeba Cruise ve svých mládeneckých hereckých dobách, je ekvivalent Damon (tohle, Will Hunting, Ripley, Hráči, Bourne). Herec, co už jako mladý byl schopen se stejnou vizáží zahrát všechny možné role a charaktery. I další role tady jsou takové "tradiční",nebo jak to říct - DeVito a jeho role pofidérního, ale sympatického spolupracovníka, který rád balancuje na hraně a mnohdy i za hranou zákona a tenký led je pro něj denní chleba......Voight, jehož brilantní slizské herectví by mělo být patentováno, tajemný Rourke, charismatický soudce Glover...Coppola si asi umí vybrat a vybere si tak, že to pak celé dává smysl - navíc podle Grishama, to je sázka na jistotu !! ....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Maynard.

Hmm, chápu, že jeden člověk nemůže točit pořád jen a jen skvosty (Kmotry a Apokolypsu). Taky chápu, že není lehký si vybrat perfektní scénář. Ale od tohodle filmu, kterej má vysoky hodnocení sem čekal o dost víc. Obecně mě až tak neberou filmy z právnickýho prostředi (občas se najde vyjímka). Tady si budu pamatovat mladýho Rayna a taky samozřejmě DeVita, kterej je nepřehlédnutelnej v každým filkmu :o) ()

sedm.1

Soudní dramata mám opravdu rád, ve velké většině mě oslovují a ani The Rainmaker není výjimkou, i když ke špičce žánru ho ovšem z mnoha důvodů nemohu přiřadit, jelikož k němu mám pár podstatných výtek, z nichž asi ta nejzásadnější je celková neucelenost zápletky, kdy je do těch více než stodvaceti minut nacpáno tolik obsahu, že z toho nakonec ve výsledku nic nemělo takovou údernost, jakou by si to zasloužilo. Ústřední postava tu tak během těch dvou hodin řeší osobní život, pracovní život, a zároveň hned několik výrazných případů najednou, z čehož všeho se nějakého adekvátního výsledku dočká divák v podstatě jen v jednom z nich, naštěstí tedy toho ústředního, ale ty ostatní jsou prostě jen nastřeleny a nic. Další výrazné negativum ve mě vyvolala nefunkčnost emocí, které si všechny případy doslova vyžadovaly, vesměs tu nicméně bohužel působí opravdu chladně, bez klidně i kýčovité hry na city, která by se zde dala v klidu tolerovat, jelikož se jedná o opravdu silné a dramatické příběhy. Na obtíž tu pak je i spousta tuctových klišé scén, no a v neposlední řadě mi zde chyběla i působivější dramatizace jednotlivých jednání u soudu a závěrečná gradace v soudní síni též postrádala jakékoliv grády, na mě zkrátka celý ten ústřední proces tak působil až příliš poklidně a nevyhroceně. Abych ale samozřejmě jen nekritizoval, tak Vyvolávač deště má i mnoho skvělých pozitiv, jako třeba výborné postavy, které jsou samozřejmě i skvěle zahrané, sem tam se tu nečekaně povedl i nějaký ten odlehčený vtípek, celé to má ale i spád a většina dialogů působí skutečně chytře, silně a s pořádnou dávkou mouder, které mají hlavu a patu, a to nejen co se týče právnického světa. Za mě se tak jedná sice o povedenou a líbivou podívanou, jak jsem ale již na začátku zmiňoval, v rámci soudních dramat se zároveň bohužel nejedná o rozhodně nikterak zajímavý, či jinak výrazný filmový zážitek. ()

PALINO

Objektívne musím uznať, že tento film si zaslúži minimálne 80%, takže chyba je skôr vo mne a v tom, že voči právnickým filmom zostávam väčšinou chladný. V rámci nich neprináša VYVOLÁVAČ DAŽĎA nič nové, prakticky len mieša typické ingrediencie, ale nad tým celým striehne ruka FRANCISA FORDA COPPOLU, takže výsledok musí vyzerať dobre. A ten má na svedomí i kvalitné herecké obsadenie, v ktorom vynikajú predovšetkým sympatický M. DAMON, vtipný D. DeVITO, krehká C. DANES, slizký J. VOIGHT a spravodlivý D. GLOVER. ()

Seti

Ohromující soudní drama. Pomalé tempo výborně funguje v kombinaci s přesně útočícím námětem, který se dotkne každého (jen škoda několika přesentimentovaných scén). Herecké obsazení je skvělé a to od Matta Damona až po Mickey Rourkea (nejlepší byl ale Danny DeVito jemuž byla role Decka Shiffleta snad ušita na míru). Coppola pro mě připravil další milé překvapení, u kterého jsem se ani minutu nenudil. 4,5* ()

rozbris

Film z prostředí právnických triků, kliček a různých vytahování špíny na druhého v hlavní roli s Mattem Damonem a Dannym Devitem. Matt Damon je velmi nevýrazný a spíš mi připadal, že to odehrál s vypětím všech svých sil. Nadruhou stranu Danny DeVito byl zase jako obvykle velmi vtipný a měl velmi hodně kontantů a tak mohl mladému právnikovi (Matt Damon) pomoct. Scénař byl určitě dobrý, ale já bych ho Mattem Damonem neobsazoval, protože se do role právnika moc nehodí. Ale pokud jste student studující práva a chcete se něčemu přiučit a vyvarovat se chyb, které dělal mladý právnik, pak je tento film pro Vás:-) ()

jondoe

The Rainmaker z pera Johna Grismana, ktory je vo svojom spisovatelskom zanre neprekonatelny, patri k najlepsim filmov z pravnickeho prostredia. Boj mladeho zacinajuceho pravnika zo zdravotnou poistvnou, ktora odmietla pomoc mlademu chlapcovi umierajuceho na leukemiu je realisticky napisany a na platno vynikajuco preneseny nestarnucim majstrom Francisom Ford Coppolom. Velkym kladom filmu je aj citlivy scenar, krory nie je prehnany a vzhladom na dlzku filmu ani na chvilku nenudi. Skvele herecke vykony mladeho Matta Damona a Dannyho DeVita film jasne podciarkuju na plny pocet. A k tomu ma este potesila aj vtipna postava Buldoga stvarnena vzdy vybornym Mickym Rourkom. ()

bari68

F.F.Coppola znovu dokázal slušný námet premeniť na majstrštyk .Herecké etudy Damona, DeVita a hlavne Voighta sú v onom súdnom pojednávaní čerešničkou na torte.Škoda len pomalého rozjazdu,resp. dlhšieho úvodu,kde skrátenie by bolo len správnym úkonom. ()

casioa....

"Prísahu som zložil hlupákovi, a zaručil sa za mňa lump. Konečne je zo mňa advokát" :) Nemusíte byť insider (právnik), aby Vám došla krutá pravdivosť tohto vyhlásenia. Najlepší film o právnikoch, aký som doteraz videl. Zároveň, mu ale treba vytknúť tú onú "svätú" prostotu a naivitu, veď všetci vidíme, ako to (nie len) v právnickom svete chodí. Pravda hadr, prachy dělaj...pravdu. Damon, DeVito, Glover....príjemný a sympatický. Claire Danes aj napriek nespornému výkonu v jej starších dielach moc nemusím. ()

Mistickzz

Bezpochyby sa jedná o jeden z najlepších právnických filmov aký som doteraz videl. Troška som sa zo začiatku obával tej dĺžky a toho či vydrží scenáristovi dych až do konca, ale nakoniec sa moje obavy chvalabohu nenaplnili. A prispela k tomu aj réžia Francisa Ford Coppolu, ktorý ukázal, že ešte dokáže natočiť kvalitný film a herecké obsadenie. 82% ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005