Firemnímu nováčkovi, tzv. hackerovi - počítačovému pirátovi se při práci s počítačem v jedné významné korporaci povede něco téměř nemožného - nabourá se do databáze bedlivě střeženého podnikového superpočítače. Přitom náhodně objevuje výborně promyšlenou machinaci, která může vést až k vážnému ohrožení životního prostředí. FBI je mu v patách, ale jeho hlavním nepřítelem je duševně nemocný superprogramátor. Stvořen k zločinu nedává nic v sázku. Mladý pirát a jeho přátelé zahajují bitvu v počítačovém prostoru - za svoji záchranu a odvrácení světové katastrofy... (oficiální text distributora)

MartinS96

Vážný kandidát na prvneství v katergorii film, který za poslední čtvrt století zestárl nejvíce. Jedno mu musím ale přiznat, možná jde o první film, ve kterém se objevil náznak VR technologie, která není masově rozšířena ani dnes. Jinak je v něm ale vše naprosto špatně, banální a nezábavná zápletka většinově odehraná herci bez špetky talentu, kteří se z většiny snaží chovat děsně cool, leč působí naprosto nekoukatelně trapně. Opět jsem se utvrdil v tom, že známý britský kritik, Mark Kermode, jehož podcasty jsem začal před nedávnem poslouchat, a který mě na tento film nalákal, má v některých případech velmi prazvláštní vkus. 2/10 ()

cab

Solidne zachyceny pribeh mladych hackeru, kteri jsou nuceni celit nepravdivym obvinenim, jez na ne byli zamerne hozeny. Atmosfera skoly a nelehkeho dospivani generace konce minuleho stoleti je podana zajimave a rozhodne si nemyslim, ze nudne. Problem, jak pro koho, se jevi v prazvlastni vizualni strance, coz je IMHO skoda, a velmi prumernych hercich mimo (Angelia Jolie), ale pod 55% bych nesel. ()

Scytale

Tak takhle opravdu ne - pohádka tak jedině pro tupý klikající windousacký dětičky. Dvě hvězdičky za ucházející soundtrack a mladičkou chlapeckou Angelinu J. ()

Hyb_rid

Já se u toho náhodou dost pobavil, protože scénář jistě psal někdo, kdo o zvolené tématice neměl ani šajn. Herecké výkony jsou bídné, ale rádoby chytré kecy z toho dělají skvělou komedii :-)) Hack the planet! Hack the planet! ()

mota

LOL 5/10 Retro komedie o cool hackerech, zabavna hlavne tim jak se snazi vazne podat tema dospivajicich vymastenych "< geeku | nerdu >?" jakoby patrili na stredni mezi nejoblibenejsi a bezne se bavili o pocitacich. ()

Grizzly

Hrozně moc bych si přál aby to bylo dobrý. Fakt hozně moc. Bohužel není. Jednomu až běhá mráz po zádech jak blbý to je. Ale za to retro a nádech cyberpunku dám 40%. ()

fixaman

Kdybych měl film hodnotit jen na základě vizuálu a příběhu, nejspíš by dostal tak maximálně dvě hvězdičky.. Zobrazení hackerů je zde opravdu úsměvné, avšak s ohledem na dobu, kdy snímek vznikal, musí brát běžný smrtelník toto s patřičným nadhledem.. Hvězdičku navíc však dávám za moji oblíbenou Angelinu Jolie a čtvrtou za naprosto výborný výběr hudby.. Prodigy, Stereo MCs, Alanis Morissette.. Prostě pohodička :)) ()

merigieren

Je těžké najít holku, která by se mi nelíbila, ale Angelina je vskutku ohavná. Zcela zhovadilý děj ji bez problémů překoná. A to se ani neptám na to, kde malý děcka seženou vybavení za desetitisíce dolarů. Hvězdička ze soucitu a za grafické stvárnění 3D systému, i když bych chtěl vidět jk by na tom někdo skutečně pracoval. ()

MickeyStuma

Krapet banální snímek, který svým námětem mohl mít nějaký ten potenciál. Celkový pohled na mladé znalce světa počítačů a jejich činy zde vyobrazené prostě zavání až s přílišným fantazírováním. Atmosféra celého dění se tak stává téměř ponurou fantazijní sci-fi kde je vše možné a to i bez patřičného akcentu. Děj je nezajímavý a bez nápadů. Kyberpunkový soundtrack však stojí za pozornost a je trefný. Snímek vypadá, jako by byl natočen v polovině 80.let a ne v polovině 90.let. Kde se stala chyba? Myšlenka tedy byla dobrá, ale bohužel podivně vyobrazená. ()

filipP321

Pre mňa kultová záležitosť, pozerali sme na to ako na zázrak. Možno preto ,že som ho videl v 90-tych rokoch, keď bol internet na Slovensku v podstate nedostupný a ceny za PC s Windows boli tiež nedostupné pre 99% ľudí. Pre súčasnú generáciu už asi smiešne (diskety a pod.) , ale o 20 rokov sa tiež budú ľudia smiať zo súčasnej techniky :) Až tu z inormácií ČSFD som sa dozvedel, že dvaja hlavní predstavitelia tohto filmu Angelina Jolie a Jonny Lee Miller, sa stali manželmi v rokoch 1995-1999. Myslím si, že sa dali dokopy pri natáčaní tohto filmu. ()

Mitisko

Trapný film, ale keby ho vidím jako novinku v tej dobe to by bolo očarujúce hlavne tie bríle virtualnej reality a aj tie velké monitory v tej dobe ... :) A hlavne tá mladá Angelína nemám slov tá už bola zlo od mala fakt ... ()

TheRay97

Největší výzvou je vytvořit si názor na dobu, kterou člověk neprožil. Cokoli, co se dříve považovalo za průlom, se dnes označuje slovem směšné. Proto nedokáži zcela posoudit, zda-li by se Nebezpečná síť řadila mezi nějaké haló v době vydání. Jelikož jsem ale z jiného století (a tady platí jiná pravidla než před třiceti lety), mám odlišný pohled na věc a cokoli, co nemá dostatečnou kvalitu, chytlavý příběh a případný bod zlomu, se nedá považovat za skvělý film. Tvůrci si mohli více pohrát s příběhem i kamerou. ()

Likan7 odpad!

Totálně asexuální Angelina Jolie (jo, i to je fakt možný) v příšerným hackerským filmu, který se nemohl nikomu líbit ani v tom roce 95. Dneska je to už jen o to se při tom opít do němoty. Jinak těžko tuhle srágoru přežijete. ()

alsha

Pohodový hi-tech movie na kterém je nejlepší soundtrack s našlapnutýma věcma od Prodigy, Orbital a pod. Matthew Lillard tu předvádí dalšího výstředního ichtyla. Jenom ten český název je opět příkladem toho, jak distributor může (ne)rozumět filmům. No patrně si nebyl jistý pravopisnou verzí slova hekři... ()

Sciner

No musim říct, to bylo něco. Už dlouho jsem se tak nezasmál(doufám, že to nemysleli vážně). Já vždycky chtěl být hackerem a tohle to je přímo obrázkový manuál. Nejvíc mě překvapilo, že Angelina mohla hrát v něčem takovým. ()

masekjc

Po těch letech působí celkem vtipně.I tak je to tuctová záležitost plná nereálných a psychedelických výmyslů.Hudba to jakž takž drží, ale stejně víc jak 4/10 to nebude... ()

RedRose

nj... tohle je takova zanrovka v zanru ktery temer neexistuje... ajtacky film... z dnesniho pohledu dost hruza ale kdysi jsme to my pocitacovi podivini zrali i s navijakem... :-D ...nemohu jinak: 74% ()