Firemnímu nováčkovi, tzv. hackerovi - počítačovému pirátovi se při práci s počítačem v jedné významné korporaci povede něco téměř nemožného - nabourá se do databáze bedlivě střeženého podnikového superpočítače. Přitom náhodně objevuje výborně promyšlenou machinaci, která může vést až k vážnému ohrožení životního prostředí. FBI je mu v patách, ale jeho hlavním nepřítelem je duševně nemocný superprogramátor. Stvořen k zločinu nedává nic v sázku. Mladý pirát a jeho přátelé zahajují bitvu v počítačovém prostoru - za svoji záchranu a odvrácení světové katastrofy... (oficiální text distributora)

Scorn_

Naproste blaboly o tom, co je to vlastne hackerstvi pobavily. Kdyz se internet a data prezentuje jako 3D ala Matrix svitici panely...ne proste, to jsou devadesatky. Dokoukat se dalo, i kdyz ke konci uz jen tak letmo. Cist si do toho obrazkovou knihu se doporucuje. Nebo lakovat si nehty. Nebo pospavat. ()

Don82

Naivní žánrovka s příjemně absurdním dějem a průměrnými herci, ale za to s hype soundtrackem a mnoha reálnými odkazy z hackerské subkultury. Film si bez okolků vybírá jen to co se mu hodí a různě to mixuje, ale je to sranda. Hack the Planet! ()

kolik27

Musim uznat, že film jsem dokoukal, ale u konce už jsem váhal zda přepnout na další či ne. Děj nebyl zas až tak záživný jak jsem četl, ale na druhou stranu vidět Angelinu Jolie takhle mladou. To stojí za to ! ()

carodejb

Tak toto bolo zaujímavé. Film s hromadou múch, podivným vizuálom a scenáristickými barličkami. Kašlať na to! Zatiaľ som nevidel lepšie znázornenie tej prudkej zmeny sveta a vnímania reality, ktorá prišla s nástupom domácich počítačov, ako v tomto filme. Pecka! Plus: celkom sa mi páčilo tá 90tková undergroundová štylizácia. ()

Fallout

i přes svojí dějovou plitkost a mírnou rozvleklost má pro mě tenhle film nějaké zvláštní kouzlo. Dobré vedlejší postavy a poslechový soundtrack můžou být jednou z příčin. ()

Plague.

Na to, že ve filmech se počítače ovládají v podivném barevném prostoru, už jsem si trochu zvykl, ale tohle už bylo spíš fantasy ve stylu flashe gordona... ()

megajalec

Typické béčko. Ani ryba, ani rak. Dej je kŕčovitý, každú chvíľu sa uberá nejakým iným smerom, po čase to začalo silno nudiť a bolo to dosť neprehľadné. Pozitívom bola hudba. ()

Eridan

Je to dobry pokus o priblizeni elektronickeho sveta PC a hackeru, sice naprosto nerealny, ale urcite zaujme. Nektere casti filmu jsou dost nudne, ale nektere zase stoji za to videt vic nez jen jednou. Obzvlast se mi libly pohledy, ktere A.Jolie vrhala, vazne jako kdyby chtela vrazdit :-) Zaver filmu je vyborny, napinavy, strhujici. Skvela hudba. Davam pet, jeden z mych nejoblibenejsich filmu. ()

Wade W.

Aj keď to hackovanie tam nikto nemôže brať vážne, tento snímok má svoje určité čaro hlavne vďaka skvelému soundtracku(Halcyon & On & On - Orbital - najlepší song) a celkom dobrému hereckému obsadeniu. ()

Leníci

Tenhle film má pro mě zvláštní kouzlo, díky němu jsem se nejspíš zařadil mezi filmové fanatiky, neboť jsem ho viděl 27x :) Skvěle vybraný soundtrack a spousta vtípků s "hackem" (Dade? Co děláš? Kontroluju kabelovku. Fajn, nebuď dlouho vzhůru), a Jonny Lee Miller je dost zajímavým prototypem phreaka. Sice je to všechno trochu ujetý a hodně, hodně zjednodušený, ale ta podstata tam asi je. Prostě jeden z "mejch" filmů. ()

onde

Dvě hvězdy jenom kvůli AJ a pár zábavným momentům... Měl jsem štěstí se setkat i s volným pokračováním, to už byl těžkej odpad.... ()

B.e.r.n.y

Zpočátku to vypadalo celkem dobře, ale pak nuda, nuda a nuda. K tomu je třeba připočíst hudbu, která mi k filmu vůbec neseděla a nevyráznou Angelinu Jolie, kterou jsem v prvním momentu ani nepoznal. A ani nemluvím o tom, že to co se ve filmu tváří jako hackování a pronikání do systému působí neuvěřitelně směšně. O prostředí "Gibsonu" ani nemluvě. ()

Smartynko

Jeden z filmov, ktoré odštartovali moju posadnutosť IT. Samozrejme dnes sa pri ňom skôr smejem a je to pre mňa oddychovka, ale vždy zostane jedným z mojich najobľúbenejších filmov. Samozrejme netreba zabudnúť na úžasnú Angelinu Jolie, ktorá je proste môj typ (teda skôr bola). Po nej prišla Michelle Rodriguez a tak ďalej. Pre mňa za 4* aj keď tu možno budem jediný. Hodnotenie je subjektívne a podfarbené nostalgiou a spomienkami. ()

nudlis odpad!

Dal jsem tomu odpad!, ale vlastně jsem se v několika momentech třískal smíchy. A ty momenty měly všechny jedno společný: a to že tzv. "hacker" třískal do klávesnice jak pominutej, ale na monitoru mu běžel buď klasickej šetřič z Matrixu nebo byly vidět ikony na ploše OS a ne žádná příkazová řádka. A právě za to ode mě film dostal to nejhorší hodnocení. Za to, že si scénárista i režisér mysleli, že diváci jsou úplný idioti a počítač viděli jen z rychlíku v nějakým sci-fi, natož aby na něm něco dělali. ()

Alexis

Začátek vzbuzuje příjemné očekávání, s příchodem hlavní zápletky se pocity mění na nepříjemné. Těžko říct, odkud si vlastně scénárista udělal představu o hackerských schopnostech, každopádně jsou kousky party středoškoláků značně přehnané. Plusem je skvělá hudba (od Massive Attack až po Orbital) a zajímavá vizáž Angeliny (na kterou jsem si rychle zvykl), jinak ovšem Hackers nemají co nabídnout. ()

kvocoDH

Nepamatam sa aka bola situacia v 1995 ohladom PC a tak... A mozno toto bol aj kedysi "high-end" film, ale v roku 2010 je to neskutocne funny brak. Angelina je ale celkom cool :-) ()

Trinyti

Pre mňa srdcovka "mého mládi" pretože už od detstva ma brali filmy s PC tématikou, aj keď na dnešnú dobu už technicky starší film u mňa stále v prvej desiatke naj filmov a k tomu skvelý soundtrack. ()