Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Puol

Dve * za Jonathana Stathama, ktorému táto frajerská póza veľmi sluší a za efektnú akciu. Proste honkogská škola sa nezaprie. Scénar je až priveľmi tupý, zaporáci nevýrazní, o tej polonahej blondínke ani nehovoriac. Prvý diel mal väčšiu šťavu. ()

vipburgr

Nářez pro třeťáky ze základky, pro zbytek jeden joke za druhým. P.S. Taky máte v obýváku jako dekoraci zeď plnou bodáků? ()

jesus666

Jasonovi Stathamovi rozhodne nesedia bojové scény, v ktorých excelujú ľudia ako Jet Li či Jackie Chan. Statham pôsobí dreveno a ladnosť jeho pohybov je niekde medzi Johnom Candym a Mikeom Myersom. Statham je skôr bitkár ako majster kung-fu. A vo filme, ktorý okrem akčných (bojových) scén vlastne nemá ani čím osloviť je to naozaj na prekážku. ()

hazaba

Z hlediska příběhu či hloubky naprostá katastrofa. Z hlediska efektů a béčkové "akčňárny" si nemohu stěžovat. Jason Statham se pro roli dokonale hodí a pohled na audi je vážně pěkný :-) ()

Hapretor odpad!

Tohle chlapci přehnali a mě tím na.....! Pane Yuene a Leterriere, brzděte trochu! Nezdá se Vám to jako už opravdu přehnaná nelogická slátanina? Ne! Vy budete natáčet ještě trojku? No potěž Pán Bůh! ()

MarleyCZ

Jason Statham odvedl opět skvělý výkon, ale čím to je, že je film tak špatně hodnocený? Hlavní záporák filmu je dosti trapný ve svém hereckém výkonu. Jeho slečna je omnoho více zajímavější a jak už to tak bývá film se tím o něco lépe prokrvuje. Naprosto zbytečnou postavou mi přišel detektiv z prvního dílu. Akce byly z mého pohledu naprosto trapné až přehnané. ()

alambert

Zklamání. Jednička měla zvláštní atmosféru, kterou se jednoznačně odlišovala od změti amerických akčních filmů. Dvojka však do ní zapadla a navíc se zařadila mezi ty méně povedené kusy. Ta změna je vidět už na tom, že krásné atletické BMW řady 7 vystřídala sterilní těžkotonážní Audi A8, která ještě navíc létá mezi mrakodrapy a projíždí betonovými zdmi bez jediného škrábance. No a ta stokrát ohraná zápletka??? Tak takhle jsem si pokračování Kurýra nepředstavoval... ()

char_t

Jednička se mi hodně líbila, u dvojky jsem ale nevěděl, jestli se smát, nebo mlátit hlavou do zdi. Tady to někdo pekelně přehnal s nadsázkou, psaní scénáře asi byla jedna hodně náročná párty. ()

BeranSon

Absolutní zklamání! Po objasněné jedničce sem čekal mnohem větší SHOW. Tím myslím Kurýra jako za starých časů, ale to jsem nedostal. Film sem po celou dobu chtěl vypnout, ale potěš pánbůh! Vydržel jsem. Pro mě nehorázné zklamání. I se divím že dávám 1*. 2/10 ()

MickeyStuma

Tak tomuhle se říká akční nářez. Vliv Luca Bessona ve své skromné, avšak ohromné komiksové vizualitě je daleko patrnější než u předchozího prvního snímku. Stopáž nemající ani devadesát minut dodává ději patřičný švih a naprosto průrazné akční scény. Nic pro diváky zohledňující ve filmech realitu. Tady jde čistě o akci v rámci žánru a ne o realistické drama na pomezí zoufalosti dané osoby a zákonů. A akční scény tu jsou prostě špičkové. Popkornová a právě ona akční zábava dodává hlavní postavě dějství Frankovi Martinovi další a jednoznačný level. Dějově jde opět o dívku a o partu zabijáků v patách. A takového zabijáka, jakou je zde Lola, by snad nechtěl potkat ani Rambo. Frank Martin je akční hrdina současnosti. Drsný, nekompromisní, zásadový. Má vlastní pravidla, které je nucen vlivem nebezpečných okolností ve svém vlastním zájmu porušit. A pokud tak udělá, běda všem, kdo se mu postaví do cesty. Snímek ve svém žánru rozhodně patřící mezi špičku. ()

pravo

Musím povedať, že jednotka sa mi dosť páčila a preto som očakával podobne slušný film, ale... . Všetko sa zmenilo, len Statham ostal ( ak nepočítam Tarconiho). Takže poporiadku: a) príbeh ja jedna z najväčších zúfalostí aké som videl b) absencia normálnosti a triezvosti v nastoľovaní prekážok pre Franka ( vrchol je odstránenie výbušniny) c) snaha všetky nedostatky zakryť sexi “pištoľníčkou“ d) snaha o čo najviac prostredí, kde sa má odohrávať dej (na zemi, na vode, vo vzduchu a pod vodou) atď. Plusom je množstvo akcie a charizmatický hrdina s pekným autom, ale mne sa to rozhodne máli. Mám ešte jednu pripomienku- prečo autori zavrhli pravé poslanie kuriéra a to prepravu tovaru či osoby z bodu A do bodu B. Neverím, že sa nedal vymyslieť námet na tomto princípe a Frank sa musel stať osobným šoférom malého chlapca. JE TO GUĽATÉ A NIEKEDY NEVIDITEĽNÉ, NIEKEDY JE TO SVETLÉ A NIEKEDY TMAVÉ A NIEKEDY OBOJE. VŠETCI BY PO TOM CHCELI CHODIŤ, ALE LEN MÁLO Z NICH TO DOKÁZALO. ()