Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

majklfly

Těšil jsem se Jasona a nezklamal. Ledově chladný, logický a jak už to u hlavních hrdinů bývá, nesmrtelný. Nemluví pouze slovy, ale celým tělem. Pohledy, chůze i řízení volantu. Ta bomba naspodu auta už byla moc ulítlá, ale jinak rozhodně zajímavý snímek. Zloduch je zloduchem a hrdina hrdinou. Co bych si snad troufl vytknout jsou komediální prvky v nevhodných chvílích a místy až moc velká utopie....přesto pánům Leterrier a Yuen děkuju za příjemný nedělní večer. Ještě by to chtělo ten popcorn. :) 70% aaa zapomněl jsem úžasná hudba :) ()

Kňour

Základní problém, který jsem měl v prvním díle tkvěl v tom, že Frank se nechoval tak, jak by se na drsného řidiče slušelo a namísto toho jednal skoro jako Mirek Dušín. To nám ve druhém díle nehrozí, tentokrát Frank jenom dotahuje do konce práci, za kterou ho platí. Když potom přijmeme režisérovu hru, že Frank zmlátí na hromadu blíže neurčené vysoké množství záporáků najednou, že odhákne z auta za jízdy bombu pomocí jeřábu, že když se schová za tenočké dřevotřískové dvěře, tak ho palba ze dvou automatických Glocků ani neškrábne, že když s ním spadne letadlo že je mu to v postatě jedno atd. atd., můžeme se výborně bavit tím, jakou ptákovinu na téma "Frank rules" filmaři zase vymyslí. A to mi stačí. ()

BigBen87CZ

Ještě lepší ... ještě rychlejší, ještě tvrdší, ještě chytřejší ... bohužel s tím jde ruku v ruce i hodnocení filmu ... ještě blbější, nudnější a přepísknutější ... P.S: pro mužské publikum: ale tu bloncku bych ... ()

babuca

Napriek absurdite a nerealnosti mnohých scén, dosť úbohej dejovej línie som sa BAVIL celkom obstojne. Musím pochváliť bojovú choreografiu / obzvlášť zostava s hadicou od hydrantu / skvelé auto-akčné scény ale aj už veľakrát užívateľmi ospevovanú sexi-psycho záporáčku Lulu. Páni a dámy uvolnite sa prosím, toto je AKČNÝ oddychový film určený na oddych a nie na premýšľanie :o) PS: I love AUDI !!!!! For me better than BMW ()

rischo

Niektore sceny napr. ako á so zeriavom alebo ako si to Audi skace zo strechy na strechu su az primitivne.1*+ za Jasona Stathama.. ()

kubina28

Všade kde sa dalo pritlačiť na pilu sa pritlačilo. Čo s toho že dej straca logiku, lietajúce Audi je blbosť, A Frank je viac cool ako by to v reáli malo byť. Oproti jednotke je to skratka americkejšie- to nie je kompliment to by mala byť skôr hrúbka. Ale práve v tejto chvíli mam neutrálne pocity.. ()

Smoldo56

Naprostý úlet a scény ako tá kde Frank Martin zneškodní bombu na podvozku vďaka rotujúcemu manévru vo vzduchu patria medzi največšie klíšovitosti filmového priemyslu ale to nevadí, bavil som sa skvelo a dokonca viac ako pri jednotke. Musím pochváliť ako tak samotného Stathama za jeho cool posobenie a neopakovateľne nasraný výraz ako aj niektoré vedľajšie herecké výkony. Scenár je kostrbatý ale presne vystihuje to, čo všetci od Kuriéra očakávali - naprostý úlet. Efekty sú super, hlášky sú super, príbeh obstojný ale stále priemerný. Nepočítajúc vyššie uvedené "krkolomné scény" patrí film medzi top svojej série. Trochu zamrzí tiež Frankov zmenený charakter, zatiaľ čo v jednotke bol macher sveta, v dvojke sa stará o decko...trochu zmena ale nevadí. Krásne Miami sa do filmu viac než hodilo a posobí "svetlejšie" ako Francúzko v jednotke čo beriem skor ako plus pretože nám poskytuje viac lokácii a viac priestoru kde hlavná postava ukáže ako to dopadne, keď ho niekto naserie. Hlavná "bitch" posobí ako P!ink po porážke, rozvode a troch potratoch ale aj tak vie nastoliť určitú sexy "náladu" a jej uziny mi naháňali husiu. Oproti jednotke lepšie, klišovitejšie, nablízkanejšie ale stále cool a to je hlavné. Neviem o čom bude trojka ale dúfam že Frank Martin s autom nezlikviduje bombu v Pentagone, pretože to by už prekonalo aj herecký výkon Paula Teia. ()

Uframufrag

Jasne je to 2-ka takze nic noveho a prevratneho sa od toho cakat neda, ale svoj akcny standart si film urcite udrzal. Jason Statham je proste borec a tato rola mu dokonale sadne.... myslim ze tym ktorych bavi akcia a nepotrebuju rozmyslat nad pribehom, ktory neni nejako hlboky, alebo zlozity sa film urcite paci... ()

J.Bonnie

Jestli jsem jedničce dala 3*, tady hodně váhám mezi 2 a 3. Zápletka s únosem malého dítěte, kterou dokáže vyřešit jen a pouze ON, slavná maimská policie je zde za blbečky, kteří nevidí dál než k prvnímu podezřelému a přídavek v podobě smrtelně nakažlivého viru je už vážně moc. Takže nakonec jsou z toho 2* a je to. A tentokrát to nezachrání ani Stathamovo tělo. ()

JARDAHONDA

První díl Kurýru byl excelentní. Dvojku jsem čekal v podobném duchu, ale zklamala mě. Dějově dobře vymyšlené, ale ve filmu byly těžké seky. Např. jen ty nejvšímavější : Jason autem hodil ve vzduchu piruletu a hákem odepnul bombu - skoky autem do patrových garáží - boj v letadle, které se kolébalo bez pilota apod.. Žánr nebyl sci-fi, přesto tak někdy působil. Tím mé hodnocení měním, i když je Jason Statham můj oblíbenec a auta jsou moje srdcová záležitost. Takže pouze za 3*** ()

Gr3nD odpad!

Tak toto bola riadna somarina!!! Tolko nereálnzch scén v jednom filme som ešte nevidel(napr. Po ňom strieľa 20 chlapov a on ich zabije s rukami). Uplne nahovno film. ()

CrashHP

Pokračovanie, ktoré nedokázalo postaviť latku vyššie oproti prvému dielu. Najväčšou skazou filmu je v podstate prázdny scenár, kde sa okrem akčných scén nenachádza vôbec nič. Je to taký film na zabitie času a trošku odreagovania sa. ()

MBob

U druhého pokračování mě napadla jedna jediná myšlenka k hodnocení: akční pohádka. Tak jsem na tuto hru přistoupil a bavil se, mozek raději nechat mimo, těch nesmyslů zde byla spousta, ale kupodivu to fungovalo a bavilo. (neberte to vážně: ale není vám divné, proč letecké katastrofy končí tak tragicky, když tady neřízené letadlo v plné rychlosti dělá krkolomnosti a padá do moře, aby hrdinové bez problémů přežili? - někde je chyba, piloti! - takhle se to musí, vzkazuje Luc) ()

Honey007

Jak se dalo očekávat po prvním dílu bez silného scénáře, kurýr dva pokračuje sestupnou tendencí. Příběh opět o ničem, scénář prachbídný a pokračující snaha to dohnat na poli akčních scén. Bohužel v tomto případě akční scény hraničí s parodií a k lehkosti Jamese Bonda jim chybí alespoň trochu šarmu a rozumu. Z kurýra Franka, tvrdého vojáka s ještě tvrdšími pravidly, se nám tady stává řidič profesionál kaskadér, který ve svém audi skáče ze střechy na střechu, jezdí po římsách a bomby z podvozku auta sundává efektním skokem pomocí jeřábního háku...opravdu bída. Nebýt mých oblíbených polonahých bojových scén, šla bych s hodnocením ještě o hvězdu dolů, protože na víc Kurýr 2 nemá. 30% ()

brixner

James Bond je úplný břídil ! Kdepak, v tomto žánru nyní vládne Jason Statham a to od A do Zet ! Je to moc charismatický chlápek a podobné role mu prostě sednou, co na tom, že se už dostal do jisté škatulky filmů, na hranici "A" a "B" Možná jednou příjde doba, kdy bude hrát i v nějaké serióznější roli, to ukáže čas. Každopádně teď jede na plné pecky a myslím, že si to užívá a já společně s ním ! "Džejsne, jsi fakt dobrej !" Ta hubená, bezprsá blondýna, je moc sexy, mám rád tyhle typy! Ve své roli záporňáka, se hodně blížila hranici, kdy je divákem skoro až nenáviděna a to jí slouží ke cti-role se zhostila dobře! A Amber Valletta? Tahle Amber...To je tak krásná žena...Co to kecám, to je PŘEKRÁSNÁ ŽENA a také díky ní se na tento, těžko uvěřitelný nářez, rád dívám! Oddychovka, kdy se vypne mozeček a jen se hltá akce, promíchaná černým i různobarevným humorem a odpovědi na případné otázky, zda je to či není možné, se ani nemá cenu snažit hledat:-) Za mně-dobrá zábava a sázím za pět! ()