Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

PlysovyMacko

Suchá britská romantika odohrávajúca sa na svadbách. Veľa humoru film nepobral. Hlavní hrdinovia mi boli nesympatickí. Najlepší moment bol keď Hugh dostal päsťou do ksichtu (zaslúžil si). Úvodná pesnička je lepšia ako celý film. ()

majk_n

Slabota, čekal jsem od toho rozhodně více než kratičkou scénu s Beanem. Prý je to ale způsobeno velmi nekvalitním překladem a následně i dabingem ()

Frix

Jedna z nejlepsich britskych komedii vubec, jedna z nejlepsich romantickych komedii vubec. Uz jen za vynalezavost se sluvkem fuck a krasnou skotskou anglictinu dvou zucastnenych hercu by si film zaslouzil 5*, ale ono tu je i spousta skvelych vtipku a situaci, hezky pribeh, bozska Andie MacDowell... ()

Bilky

Veľmi inteligentná romantika aj keď nie čistokrvná (vďakabohu!) s kúzelnou ANDIE v najlepších rokoch. Určite jej lepšie sadnú takéto typy filmov ako vážne sa tváriacie diela. GRANTOV štýl mi naopak vôbec nesedí a jeho výkon bol veľmi nepresvedčivý.Ale scénar bol naozaj nápaditý a "Mokrá" kapela hrala naozaj sladko ;) ()

akcul

Čtyři svatby a jeden pohřeb v sobě obsahuje tolik milých lidských situací a příběhů, že jeho obliba u mě stále roste. Z první projekce zůstal dojem ústřední milenecké dvojice, scéna s náhradními "funny" prstýnky a smuteční projev Johna Hannaha. Pak přišly další: láska hluchoněmého bratra, skrývaný cit Kristin Scott Thomas, nalezené štěstí neohrabaného aristokrata a spousta dalších laskavých okamžiků z běžného života, nahuštěných do příjemných dvou hodin. Jedna z mých oblíbených britských komedií, ale Bridget pořád vede:-) ()

PetrJulian

Po delší době jeden z mála romantických filmů, který navzdory své délce příjemně utekl bez jediného kouknutí na hodinky. Bohužel to, co přišlo v druhé polovině 90. let a později, už se tomu nemůže ani přiblížit, natož vyrovnat. ()

Mr.Lojza

Velice dobrá britská komedie, která nabízí Hugh Granta ještě nesmělého a pro většinu z nás ještě ne tak zajímavého. Rozhodně jedna z lepších komedií z britského filmového průmyslu, ale musím zopakovat, že jeden ze slabších filmů Hugh Granta!!! ()

Gedza

Pokaždé když ten film vidím, najdu tam něco nového! Trošku zahořklé, ale pořád aktuální téma. Hugh Grant je tam vážně okouzlující. Bylo by fajn kdyby byla dvojka. ()

route60

Romantický film s hořkou příchutí ze kterého číši ohromná pohoda a hlavně Andie MacDowell a malá role Rowana Atkinsona je třešničkou na dortu prostě hezký film. 90% ()

Zoltar78

Velice příjemná romantická komedie z pera Richarda Curtise. Partička přátel scházejících se na svatebních obřadech je vskutku pestrá a vtipná, i když každý po svém. Mám rád tyhle nepřeslazené romantické komedie okořeněné anglickým humorem. Pohoda na dny všední i sváteční :-). ()

Gortyna

Námětem, výrazovými prostředky a celkovým vyzněním film jdoucí úplně mimo můj zájem. Ale jistě není špatný. ()

DanielaE

Většinou se tato komedie - pochopitelně - spojuje s hlavními přesdstaviteli: H. Gratem a A. MacDowell. Ale daleko více ducha tohoto filmu vyjadřuje homosexuální pár. John Hannah je zcela naprosto nejpřesvědčivější ze všech zamilovaných a jeho vztah k "jeho Skotovi" vysvětluje a objasňuje vztahy ostatní. Krásný film. ()

dudo24

Zábavná oddychovka s kopou unáhlených svadieb, trápnych momentov a pár smutných udalostí. Veľmi dobre spravený pohreb, tam ma film emočne zlomil. ()

pollstro

Velice příjemná a nádherná romantická komedie, která se může pyšnit řadou známých hereckých jmen, jejichž postavy, i v případě vedlejších, jsou naprosto bezchybné, roztomilé a sympatické. Příběh ze scenáristické dílny Richarda Curtise je zárukou zajímavého příběhu, navíc nabízejícího inteligentní, svérázný, typický bristký a rozkošný humor, navíc v určitých místech v hořkosladké v podobě černého humoru, ale skvěle vybalancované na hraně únosnosti a vtipnosti. Hugh Grant v hlavní roli šarmantní a neodolatelný, stejně tak jako půvabná Andie MacDowell. Ačkoliv samotný název zbytečně moc napovídá, patří Four Weddings and a Funeral mezi skvělé, netradiční, velmi chytré a nadprůměrné zástupce svého žánru. Dokázal bych si ale představit mnohem krásnější závěr s postavou Kristin Scott Thomas, jejíž osud byl z mého pohledu mnohem víc zajímavější pro příběh. Rowan Aktinson v roli začínajícího kněze bezkonkurenční. "A toast before we go into battle. True love. In whatever shape or form it may come. May we all in our dotage be proud to say, I was adored once too." ()

Eire

tolko hviezd v jednom filme, to sa len tak nevidi..... Asi najlepsi SVADOBNY FILM, co som videl 85% Dnes su uz *Mladi* sestdesiatnici... ufff.. ()

AndrewNewman

Mike Newell síce nevie režírovať, avšak Richard Curtis vie sakramentsky dobre písať. Či už ide o dialógy romantické, vtipné alebo dokonca smutné. Tento film má v sebe všetky spomenuté atribúty. Herci sú skvelí, britský humor pobaví každého na svete a samozrejme chytľavá hudba a výborný Rowan Atkinson nesmú chýbať. Film ako celok má niekoľko chýb a v druhej polovici trochu nudí, no záver nám to pekne vynahradí. Určite odporúčam každému, kto bol aspoň na jednej svadbe single! ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)