Jerry Bruckheimer produkuje po 6 letech od "Vzpomínky na Titány" variaci na totéž téma... Ale basketbal není americký fotbal a Josh Lucas není Denzel Washington... Ale i tak jde o vydařené sportovní drama, které (odpustíme-li mu několik patetických promluv) stojí za to vidět.(6.3.2010)

Já mam tyhle sportovní příběhy rád. Jasně - i tohle je plný klišé a kýčovitých momentů s jasným poselstvím "černý bílý spojme síly", ale mě to zkrátka chytlo za srdce. Notabene ty zápasy patřej k těm, kdy tlačíte časomíru i skóre "vašeho" mužstva a to se prostě počítá. 75%(1.3.2012)

Ďalšia športová dráma s priamym ťahom na bránku, v ktorej atmosféra spolu s emóciami ku koncu pekne vrcholia. Vytknúť sa dá hlavne nemastný-neslaný stred filmu, v ktorom sa dejová linka tiahne cez more zbytočných a natiahnutých pasáží. Inak veľká spokojnosť. Ľudia vtedy museli byť blázni, keď si mysleli, že obohrajú černocha v basketbale :). 75/100(31.3.2015)

Filmy ze sportovniho prostredi jsou pro mne vzdy necim pritazlive a jeste k tomu se jedna o basket. Vyvazeny film o nejvetsim prelomu v basketbalove historii a zapojeni cernosskych hracu do hry. Zadne prehnane pouzkazovani na minulost a jak to meli cerny hraci tezke a na druhou stranu kvalitni sportovni zabery.(27.9.2006)

Na téma Basketbal (což je shodou okolností můj favorizovaný sport) bylo už natočeno několik filmů. Některé zaujaly více, některé méně, no a Cesta za vítězstvím patří někam doprostřed. Koukalo se na to docela příjemně a pro toho, kdo nezná historické výsledky NCAA za posledních 50 let to mohlo být i do samého konce dramatické. :-) Ale jak už tady naznačili jiní, do hlavní role vybraný Josh Lucas byla trefa úplně mimo koš, tenhle režisérův pokus nedolétl ani na obroučku... 70%(9.7.2011)

• - Josh Lucas pribral 20 kilogramov, aby mohol hrať trénera Haskinsa. (erapo)

• - Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v americkom štáte Louisiana, no filmári navštívili aj texaské El Paso či Tucson v Arizone. (MikaelSVK)

• - Do úlohy trénera Dona Haskinsa bol pôvodne nominovaný Ben Affleck, ale odmietol ponuku, kvôli prekrývaniu termínov natáčaní. (erapo)