,,Mother,I'm the national champion!"...............Nečekal jsem mnoho, a viděl jsem jeden z nejlepších sportovních filmů....Výborné herecké výkony, úžasná kamera, díky níž jsem vždycky věděl, kde je na hřisšti míč....prostě paráda....a Joshi Lucasovi v roli trenéra za jeho výkon tleskám!(11.8.2008)

Já mam tyhle sportovní příběhy rád. Jasně - i tohle je plný klišé a kýčovitých momentů s jasným poselstvím "černý bílý spojme síly", ale mě to zkrátka chytlo za srdce. Notabene ty zápasy patřej k těm, kdy tlačíte časomíru i skóre "vašeho" mužstva a to se prostě počítá. 75%(1.3.2012)

Nevím, jestli jsem ovlivněný tím, že filmy ze sportovního prostředí, jsou vždy ty nej, ale je pravda, že těch špatných jsem moc neviděl a to se nestalo ani u tohoto filmu. Krásné na tom je, že děj se odehrává v době, kdy černoch na basketbalovém hřišti, byla čirá utopie. A dnes...myslím, že je tomu právě naopak, určitě v NBA(7.11.2014)

Člověk jasně vidí,že ty sportovní filmy sou si hodně podobný,trenér outsider,tým slabochů,první zápas,žádnej zájem fandů a pak se to postupně mění,a prásk,jsou nej.Ale pokud je to natočený dobře,a to tohle je,tak se na to vždycky dobře čučí.70%.(29.5.2011)

Druhý sportovní film za dva dny a tento o poznání lepší, návazně "42".(14.11.2015)