...jeden muž, jedno auto, krádež která dokáže naštvat až příliš policistů. Kaskadér H.B. Halicki si vytvořil roli přímo na tělo a napsal scénář k jednomu z nezapomenutelných automobilových hitů. Skvělý zloděj a řidic čtyřkolových miláčků si musí poradit nejen s hordou policistů, ale hlavně s neutěšitelným motorem Eleanor (Mustang Mach 1). Eleanor má také hlavní roli v tomto skvělém, dnes již kultovním automobilovém filmu z let osmdesátých. Tento film skýtá nejlepší a nezapomenutelnou 40-ti minutovou automobilovou honičku, při které nejeden policista přijde o dobré jméno... přeji vám skvělou jízdu která vás zaručeně nenechá chladnými! (Tony.cs)

Drom

Já sem tu kravinu s Nicolasem Cagem nikdy neviděl, takže nemohu zaplácnout půl komentáře poukazováním na to, jak a o kolik je tenhle film lepší. Ale určitě je (psali to na internetech)! Hlavní deviza filmu jsou auta. Překvapivě. Pozitivní je, že se tam málo kecá a hodně jezdí. V pěkných (dnes už) veteránech. Ze začátku méně a pak pořád více a více. Což posléze, v závěrečné a nejlepší části filmu, vyústí v dlouhou předlouhou honičku. Spousta aut! Mno asi nic moc pro holky, ale zas na druhou stranu mě auta taky nijak moc neberou a tohle mě bavilo. A nutno podotknout, že CGI v roce 1970 jaksi... nebylo. Takže to všecko rozmlátili doopravdy, plus mínus. Jinak, kromě celé té šaškárny s autama a skvělýma kaskadérskýma kouskama, mě docela bavil hudební doprovod. Zajímavá byla také kamera, hlavně tedy v té době a specificky některé scény či sekvence scén kdy to všechno fungovalo dohromady. Trochu slabší ale čtyři, za tu honičku si to zaslouží. ()

Ceberus

Meh, bez šance. Novějších 60 sekund s Cagem je mnohem vyrovnanějším filmem, s mnohem lépe profilovanými postavami a živější naháněčkou. Prostě je vidět, že je film udělaný kaskadérem a jediný důvod jeho vzniku je 40minutová honička v druhé polovině filmu. Ano, co dokázali tehdejší kaskadéři, to klobouk dolů, ale třeba spousta statických záběrů zbytečně ubírala honičce na svěžesti. Pokud se jako já vyhýbáte filmům před rokem 1980, tak toto je další z mnoha příkladů, proč si raději zvolit novější variantu. ()

john.h

Přiznám se, že na začátku jsem ani pořádně netušil o co tam vlastně jde. Neveděl jsem kdo je kdo, proč kradou ty auta a pro koho je vlastně kradou, no prostě první půlhodinka oscilovala mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Potěšilo alespoň vidět některé scény, které se objevily trochu jinak i v pozdějším remakeu s Nicolasem Cagem. "Závěrečná" honička, ze které se skládá prakticky půlka filmu to však vyšvihla na 4 hvězdičky, protože taková nevídaná a nekomprimisní old school akce bez použití nějakých digitálních efektů je sama o sobě za plnej počet. Zapomenout bych neměl ani na slušnou hudbu, která k akci skvěle sedla a také trošičku zvyšovala kvalitu první "hrané" půlky filmu. ()

vetsinezobri

No to byly brčka!! Na tenhle film mě nalákal Quentin Tarantino, když ho zmiňoval v Autě zabiják, a je vidět, že na něj pročuměl moře času. Vzal jsi z něj třeba sluneční brýle vyskládaný na palubní desce do Kill Bill, jméno Pumpkin do Pulp Fiction, žlutočernou kombinaci do Kill Bill a právě Grindhouse a určitě spoustu dalších věcí, který jsem ani nepostřehl. Jinak film lehounký zklamání. Ze začátku jsem moc nepobíral, o co jde, ale hra na honěnou byla výživná, o tom žádná. ()

Skratchy

Pro mě rozhodně mnohem lepsí než trapnej remake s Cagem.Herecké výkony tady jsou opravdu na úrovni slabého béčka,ale vše vynahrazuje úžasná a asi nejdelší filmová honička s původní a jedinou Elenanor-Mustang Mach 1 ()

G04T

Na tenhle film jsem se fakt dost těšil. Ze začátku je to nuda, fakt že jo, ale potom? Potom?! Potom je to dechberoucí jízda, u který nevíte, co se během vteřiny stane. U záběrů zevnitř auta jsem se fakt cejtil, jako bych byl s Halickim v tom autě taky. Cejtil jsem ten vítr, to nebezpečí, že třeba Halicki nabourá a už znova nenastartuje. Ve filmu je to sice zloděj, ale já mu přál ať ty fízly setřese. Celej tenhle film mi připomněl jednu z mejch nejoblíbenějších her Need For Speed z roku 2005, kde silnice I policejní auta vypadaj úplně stejně. Halicki byl blázen. Nechápu, jak do toho mohl dobrovolně jít, ale ve výsledku vznikla bezpochybně kultovní věc. Škoda, že umřel v '89 při svojí práci, kterou tak miloval. ()

PAVLIS

30% Zlatý remake s Cagem, a to ho považuji za průměrný film. Tohle je čirá amatérština, režií počínaje a herci konče. V podstatě bez děje. A "legendární", téměř čtyřicetiminutová automobilová honička? Na ní je akorát pěkné, že je natočená reálně, žádně triky a oblbováky na diváky. Není ale nijak zvlášť zajímavá, jak řidičsky, tak filmařsky, takže brzy začne nudit. Aspoň, že její zakončení má trochu vtipu. Lepší pustit si na youtube set několika onboard a crash videí z Nordschleife, než tohle. ()

Blazkowicz

Mě teda i samotná první část docela bavila. Kolem poloviny to už samozřejmě začíná být nuda, ale naštěstí hned následuje velké finále. To byla ta nejlepší automobilová honička jakou jsem kdy viděl a navíc se šťastným koncem. Víc netřeba dodávat. 4-* ()

JosefTomas

Už jen fakt, že snímek stál pouhých 150 tisíc dolarů, mluví za vše. První půlka je neskutečná ukázka organizovaného zločinu v kradení aut, ta druhá neutuchající akční podívána, kde jedna naháněčka vytře zrak snad každému, kdo kdy viděl nějakou filmovou automobilovou honičku. Halicki svůj hattrick (režie, scénář, produkce) za kamerou proměnil v neutuchající akční bombu a před kamerou (herec) dokázal zužitkovat své zkušenosti jako dlouholetý kaskadér. Ten film je možná jednoduchý, ale není hloupý a už vůbec ne nudný. Tvůrčí tým vložil do tohohle vysněného projektu srdíčko, elán a vlastně kus sebe, že to jejich nasazení diváka doslova pohltí i navzdory nepříliš obstojným hereckým výkonům. Opomenutá pecka. ()

vejfukCZ

Mě to docela nudilo. Nevim jestli to bylo tim že je to ze 70. let a všichni tak ňák mumlali, úplně neznámejma lidma co nejsou vůbec herci nebo nekvalitní technikou. Říkal sem si že když to je ze 70. let, v době kdy se tahle nadupaná auta vyráběla, tak to bude nářez, ale nebyl. H.B. Halicki je samozřejmě legenda, bouračky a honičky sou opravdu našláplý, jen těch zraněných a neštěstí je trochu moc. Stejně jako Eleanor byla až moc roztřískaná. Průměr. ()

krivkin

Úplně stejně blbý film jako jeho remake, jehož jediným kladem je cca 40 minutová honička s Mustangem v ulicích města natočená dle tehdejších možností a poctivě bez jakýchkoliv triků. Mimochodem příznivcům honiček vřele doporučuji film Ronin, tam jsou 3 honičky v ulicích a snad ještě promakanější. ()

Dexter666

Aj keď film zaostáva za štandardami vtedajšej kinematografie skoro v každom ohľade, je to skrátka kus filmovej histórie. Netreba zabúdať, že sa jedná o nezávislý film a vysnívaný sen H.B. Helickiho, ktorý kvôli nízkemu budgetu angažoval členov svojej rodiny namiesto skutočných hercov. Od svojho remaku má veľmi ďaleko a netreba ho s ním porovnávať. Najdôležiteších je samozrejme posledných 40 minút , ktoré sú sériou mnohých dopravných nehôd a obrazom obrovskej naháňačky (tesne pred záverečným skokom som napočítal 17 policajných áut v prenasledovaní). Pripadal som si ako v hre Grand Theft Auto - milunký hlas dispečerky inofmuje diváka o dianí "the chase". Keď sa človek zamyslí, za akých okolností "dielko" vzniklo, nedá mu inak, ako vidieť to s úsmevom a obdivom pána režiséra (+ hlavného stuntmana + hlavnú postavu +producenta + scenáristu...:-) Určite stojí za zhliadnutie - aspoň jedenkrát. ()

RoyBatty444

Film je po scénaristickej, hereckej a režisérskej stránke ako dokumet. Niektoré zábery sú k tomu úplne neostré. Je teda poznať že ho natáčal Kaskadér s dôrazom na to čo ho zaújímalo najviac a to naháňačky autom. Štatisika filmu znie: 40 min. naháňačka, 93 zdemolovaných áut medzi tým jeden nákupný vozík, nákladiak, zátarasy a čln. Túto štatistiku prekonal v pokračovaní GI60S:The Junkman 45 min. a 150 áut, ktorá je neprekonaná. H.B. Halicki nakoniec zahynul pri natáčaní tretieho pokračovania v roku 1989. Toto ostalo, ale nedokončené. Určite teraz brázdi nebeské polia na svojom Mustangu ´74 ˝Eleonor˝. 1971 Ford Mustang IMCarDb ()

Houbos

Halicki nebyl nýmand. Bohužel jako majitel vrakoviště a příležitostný kaskadér filmařině nerozuměl. Už proto nelze hodnotit jako film (chcete-li, limitně se blížíme odpadu). O to ale nejde, ve filmu tvoří zápletku honička Mach 1 s policií. Podstupem času je ničeno víc a víc aut ze zlaté éry automobilismu, co víc si přát? Nejsou použity žádné speciální efekty. Kaskadérské kousky pohledem kamery moc nezaujmou, působí nepřirozeně až absurdně, taková Kobra 11. Kvílící pneumatiky a zvuk 5.7 L V8 bohatě stačí. Ve většině filmových honiček jsou auta předabována na ohavná vysokootáčková Ferrari, tady ne. Eleanor, jak se podle filmu Mustangu Mach 1 přezdívá, natáčení přežil, včetně 40 metrů dlouhého a 9 metrů vysokého skoku a nárazu do sloupu ze 160 km/h! Tím překonává i Dodge Charger z filmu Bullitt. Halicki se při obou nárazech zranil. Nakonec ho při natáčení pokračování zabila vodní věž, která se zřítila přímo na projíždějící auto. Podobné filmy: nejsou ()

michalkop

Gone in 60 Seconds je zajímavý film, i když nezaujme hereckými výkony či vtipný dialogy. Abyste to tak vnímali, musí se vám ale aspoň trochu líbit auta. Celý film se točí okolo aut. Přímo mi spadla čelist při procházce dokem kolem těch ukradených aut - vážně tam bylo 48 nablýskaných kár. Jinak k filmu: první půlka je taková nezáživná. Samé dialogy s malým náznakem akce. Druhá půlka je už lepší. Opravdu monstrózní, přes půl hodiny trvající, automobilová honička. Když se na film podíváte, tak pochopíte, proč se film jmenuje Gone in 60 seconds, ale i pochopíte, proč v novodobé předělávce se všechno točí kolem auta s kódovým označením Eleanor. A konec je dost otevřený... ()

chaosteory

Jsem zklamaný a to hodně, proč já blbec na to nekoukal dřív :) Všichni kdo jste jako já viděli nejdřív MInutu s Cagem a nekoukali jste na ně kvůli hercům, určitě se podívejte na originál. Ani tady není námět bůhví co, místy je dokonce ještě nudnější než remake, ale dá se to odpustit, protože snad všichni učinkující vlastně nejsou herci nýbrž kaskadéři, což se projeví hlavně v půli filmu. Asi nikdy jsem neviděl, tak výborně natočenou honičku s auty jako tady, žádné speciální efekty a podobně, jen čisté jezdecké umění a výtečná kamera. Jednoznačně elita mezi podobnými filmy. ()