Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 122 min

Dobrej film, vsechno je tu dobry, ale presto jsem se nudil. John Frankenheimer podle me neumi tocit akci, protoze i kdyz je sebelepsi, vzdy se najde neco na cem se to cely pomrda a zacne to nudit. A to je pripad i tohohle filmu. Herecky vykony jsou slusny. De Nira nemam rad, ale predved dalsi pohodovej vykon, Jean Reno mi prisel jeste lepsi, ale bohuzel nedostal vic prostoru. Pribeh je spis prumernej a to, ze na zacatku jsou nejaky kecy kdo to byli roninove, mi prislo spis jako takova snaha o ozvlastneni snimku, protoze tohle je proste prumerna kriminalka. Samozrejme tu jsou i nejaky petihvezdickovy sceny, ale ne moc, takze vetsinu casu film pusobi umele natahovane a nudne. Lepsi 3*.(12.6.2005)

Povedený akční snímek se skvělým De Nirem a Renem. Film je sice pro diváka trochu odtažitý stejně jako jeho hrdinové a ne vše je zde vysvětleno (viz. kufr) ale i tak to je velice kvalitní oldschoolová zábava a to hlavně díky perfektně zpracovaným automobilovým honičkám, které v tomto filmu patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl.(14.3.2007)

Cituji: "Žádné otázky, žádné odpovedi!"... a o tom je celý film. Víceméně jsem vůbec netušil o co tam jde, jenom jsem hltal každý záběr akčních scén, které toho mají ale sakra dost do sebe!!! Ať už jde o automobilové honičky, nebo pouliční střílečky, je to akční krimi-thriller jak má být! Dvě postavy v hlavní roli s Robertem De Niroem a Jeanem Renoem, mi pasují uplně geniálně. Nvybavuji si jíný film kde by se pro dvě podobné hlavní role někdo hodil víc. Tady záleží hodnocení hodně na pochopení celého příběhu... ještě nedávno (když jsem vyděl filmpo prvé) jsem měl jasno na 3*, a nyní už to jsou 4*... je to jenom otázka času kdy pochopím úplně vše a budu toto považovat za dokonalý film...(15.3.2005)

Poctivý akční snímek, ze kterého přímo čiší atmosféra starých dobrých kriminálek. Vidět v akci hvězdnou partičku Roberta De Nira, Jeana Rena, Stellana Skarsgårda a Seana Beana je opravdu vynikající zážitek. Skvěle je doplňuje krásná Natascha McElhone, která v současnosti září v seriálu Californication. Jako valná většina zde musím vyzdvihnout vynikající automobilové honičky, které jsou natočeny skutečně ve velkém stylu. Jeden z posledních a zároveň nejlepších snímků režiséra Johna Frankenheimera. Škoda, že scénář nebyl lépe propracován, jinak by to byla naprostá bomba, takhle "jen" čtyři hvězdičky.......(26.3.2008)

Výborný thriller ve starém dobrém (evropském) stylu, jenž má tři (nebo spíš čtyři) velké klady - Roberta De Nira, Jeana Reno a dvě perfektní autohoničky. Ronin stojí i za vícero zhlédnutí, a to i přesto, že děj vlastně nic ne(vy)řeší a jen se neustále žene kupředu. Tady to ale naštěstí skoro vůbec nevadí, protože tenhle snímek dokáže svoji relativní příběhovou plytkost více než dostatečně vykompenzovat ostatními filmovými prostředky. 80 %(9.3.2003)

• - Scéna, kdy je Samovi (Robert De Niro) vytažena kulka a říká, že kulka prošla vestou, protože byla potažená teflonem, měla v USA dopad na obchod s těmito náboji. Kulky potažené teflonem dostaly reputaci "zabijáků policajtů" a byly proto dočasně staženy z prodeje. Teflonem jsou náboje potahovány proto, aby docházelo k menšímu opotřebování hlavně zbraně. (Caaslav)

• - Krasobruslařka Nataša Kirilova je představena jako dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná světová šampionka. Zahrála si ji Katarina Witt, vítězka dvou olympijských medailí a čtyřnásobná světová šampionka v krasobruslení. (Kroup4)

• - Spoiler: Počet mrtvých: 34. (Chatterer)