Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

Trailer 1

Radek99

Jak má vypadat dobrý akční krimi film, to opakovaně předvádí John Frankenheimer. Přesně ve stylu vynikající Francouzské spojky situuje děj svého filmu znovu do Francie, kam přivádí několik figur bez minulosti (respektive s hodně tajemnou a temnou minulostí) a reinkarnuje osu transatlantického propojení, tentokráte jako expozici nutnou k fabulaci o světě internovaném studenou válkou. Žádné patetické slintání nad americkou vlajkou, žádné zbytečné kaskády efektů pro efekt, ale stará dobrá drsná škola s ryze patriarchálním světem (až na jednu čestnou výjimku), v němž společnost ovládají muži pokročilého středního věku, kteří moc dobře znají cenu svého života i smrti. Když se dívám na tenhle film, příliš silně si uvědomuji, že bych nikdy nechtěl skutečnému novodobému roninovi zkřížit cestu... Frankenheimerův Ronin je ozvěnou drsných kriminálek 70. let, krimi thrillerů odehrávajících se v období studené války let 80. a starého dobrého (evropského) filmu noir, kterého je tu ovšem nejméně... Strhující film, jemuž by prospěla kratší stopáž... Podobné filmy: Leon, Nelítostný souboj, Collateral, Dějiny násilí, Francouzská spojka, Francouzská spojka 2 ()

nascendi

Ronina som videl viackrát a napriek tomu nechápem, čo proti nemu väčšina užívateľov má. Nejaké chyby v scenári? Nevýrazné výkony hlavných predstaviteľov? Neprezradený obsah kufríka? Nič z toho som neriešil a film som sledoval ako napínavý, dobre zahraný príbeh, v ktorom sa dosť strieľalo, rovnaký počet ľudí bol zlikvidovaný pri neskutočných automobilových naháňačkách, na Natašu bol tiež pekný pohľad, tak čo ešte všetci chcú? Tým, čo film hodnotili dobre som chcel prezradiť obsah kufríka, ale už som to zabudol. ()

GilEstel

"Ten amík je tvrďák co? Neni náhodou ze CIA?" "Pokud by byl ze CIA, tak proč by se operoval sám." :-) Docela dobrá akční podívaná, okořeněná několika vtipnými dialogy. Hlavní lákadlo ale zůstávají akční sekvence automobilových honiček. Závěr naštěstí není přehnaně happyendový. Přesto s takhle dobrým obsazením bych si dokázal představit lepší výsledek, zajímavější zápletku a dějové zvraty. Určitě chybí charismatičtější postava na té "zlé" straně, jako protipól dvojice Reno a De Niro. 60% ()

SOLOM.

Ronin nám kromě solidního špionážního příběhu a velmi dobře natočených automobilových honiček nabídne především kvalitní herecké obsazení. A to byla jeho největší doména. Robert De Niro a Jean Reno jasnými tahouny celého filmu a to nejen díky svému umu, ale i jejich postavy byly nejzajímavější. Natascha McElhone je sice atraktivní děvče na své roky, ale čekal jsem od ní přece jenom více. Stellan Skarsgård tentokrát coby pěkný zmrd a třeba takový Tříska se tu jen mihl v pár minutách, ale účast v takovém filmu se počítá. Zbytek tak nějak do počtu, nebo se tu moc neohřáli. Příběh samotný měl množství solidních pasáží, ale i poněkud nudnějších momentů, které brzdili tempo. I tak si ovšem odnáším slušný zážitek. Jde o lehce nadprůměrný kousek – což znamená 60%. ()

Renton

Scénář: J.D. Zeik, David Mamet .. In feudal Japan, the warrior class of Samurai were sworn to protect their liege lords with their lives. Those Samurai whose liege was killed suffered a great shame, and they were forced to wander the land, looking for work as hired swords or bandits. These masterless warriors were no longer referred to as Samurai, they were known by another name: such men were called RONIN. _ _ _ "Žádný otázky, žádný odpovědi. Tak to mezi námi chodí. Smíříš se s tím a život jde dál. Možná je to lekce číslo tři.." Za tři. ()

• Automobil, v němž titulní hrdinové absolvují divokou honičku, je Audi S8. (rainman93)
  • Scéna, kdy je Samovi (Robert De Niro) vytažena kulka a říká, že kulka prošla vestou, protože byla potažená teflonem, měla v USA dopad na obchod s těmito náboji. Kulky potažené teflonem dostaly reputaci "zabijáků policajtů" a byly proto dočasně staženy z prodeje. Teflonem jsou náboje potahovány proto, aby docházelo k menšímu opotřebování hlavně zbraně. (Caaslav)
  • Ve verzi, vydané na VHS v USA, datují titulky rok vzniku filmu do 1997. (Caaslav)

Související novinky

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Ve věku 89 let zemřel v pondělí v Paříži filmový a divadelní herec Michael Lonsdale. Informaci předala zpravodajská televize BBC s odkázáním na jeho agenta. Britsko-francouzský herec se narodil v… (více)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (více)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (více)