• Francie

Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / Francie / USA, 1998, 122 min

!!! ---- SPOILER ---- !!! Roky mi vadilo finále, pretože postavu Roberta De Nira som chápal ako príliš veľkého profesionála na to, než aby sa nechal vyniesť z rovnováhy (a reflexov) akoukoľvek ženskou. Dnes si myslím, že aj by ju bol zastavil, aj unavený kašlal na to. A vlastne mi to takto sedí. Slušný thriller!(14.7.2005)

Povedený akční snímek se skvělým De Nirem a Renem. Film je sice pro diváka trochu odtažitý stejně jako jeho hrdinové a ne vše je zde vysvětleno (viz. kufr) ale i tak to je velice kvalitní oldschoolová zábava a to hlavně díky perfektně zpracovaným automobilovým honičkám, které v tomto filmu patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy viděl.(14.3.2007)

Ronina som videl viackrát a napriek tomu nechápem, čo proti nemu väčšina užívateľov má. Nejaké chyby v scenári? Nevýrazné výkony hlavných predstaviteľov? Neprezradený obsah kufríka? Nič z toho som neriešil a film som sledoval ako napínavý, dobre zahraný príbeh, v ktorom sa dosť strieľalo, rovnaký počet ľudí bol zlikvidovaný pri neskutočných automobilových naháňačkách, na Natašu bol tiež pekný pohľad, tak čo ešte všetci chcú? Tým, čo film hodnotili dobre som chcel prezradiť obsah kufríka, ale už som to zabudol.(2.2.2011)

"Už jsem operoval apendix čajovou lžičkou." Tak s tím nemám zkušenosti, ale auto už jsem řídil, občas si zastřílím a záda si taky celkem umím krýt. Jen to neumím udělat všechno najednou a v tak zběsilém tempu jako roninové Sam s Vincentem. Mě to s nimi vždycky bavilo, protože tady jde o přátelství, princip a adrenalin, což jsou ingredience, které mi vždycky chutnaly. Jen už jsem zapomněl, co jsem to vlastně strčil do toho kufru, že se o něj všichni tak perou.(28.12.2016)

Dobrej film, vsechno je tu dobry, ale presto jsem se nudil. John Frankenheimer podle me neumi tocit akci, protoze i kdyz je sebelepsi, vzdy se najde neco na cem se to cely pomrda a zacne to nudit. A to je pripad i tohohle filmu. Herecky vykony jsou slusny. De Nira nemam rad, ale predved dalsi pohodovej vykon, Jean Reno mi prisel jeste lepsi, ale bohuzel nedostal vic prostoru. Pribeh je spis prumernej a to, ze na zacatku jsou nejaky kecy kdo to byli roninove, mi prislo spis jako takova snaha o ozvlastneni snimku, protoze tohle je proste prumerna kriminalka. Samozrejme tu jsou i nejaky petihvezdickovy sceny, ale ne moc, takze vetsinu casu film pusobi umele natahovane a nudne. Lepsi 3*.(12.6.2005)

• Jean Reno

• - Natáčanie prebiehalo v Paríži, Nice, Arles a La Turbie. (Raccoon.city)

• - Sam (Robert De Niro) nosí hodinky značky Jardur Chronograph a Gregor (Stellan Skarsgård) nosí Pulsar LED. (dyfur)

• - Ve verzi, vydané na VHS v USA, datují titulky rok vzniku filmu do 1997. (Caaslav)