Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Studená válka je možná u svého konce, ale nové světové pořádky dávají vzniknout skupině tajných nájemných žoldáků zaměstnaných lákavou nabídkou. Tito lidé, známí jako Ronin, se setkávají ve Francii u tajemného klienta kvůli zdánlivě rutinní práci - krádeži aktovky. Jednoduchá mise se ale stane velmi nebezpečnou, když i ostatní organizace z podsvětí začnou usilovat o stejný cíl..., a aby skupina Ronin mohla zdárně dokončit svou práci, musí udělat něco, co dosud bylo jejím členům cizí...začít si důvěřovat! (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (480)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jak má vypadat dobrý akční krimi film, to opakovaně předvádí John Frankenheimer. Přesně ve stylu vynikající Francouzské spojky situuje děj svého filmu znovu do Francie, kam přivádí několik figur bez minulosti (respektive s hodně tajemnou a temnou minulostí) a reinkarnuje osu transatlantického propojení, tentokráte jako expozici nutnou k fabulaci o světě internovaném studenou válkou. Žádné patetické slintání nad americkou vlajkou, žádné zbytečné kaskády efektů pro efekt, ale stará dobrá drsná škola s ryze patriarchálním světem (až na jednu čestnou výjimku), v němž společnost ovládají muži pokročilého středního věku, kteří moc dobře znají cenu svého života i smrti. Když se dívám na tenhle film, příliš silně si uvědomuji, že bych nikdy nechtěl skutečnému novodobému roninovi zkřížit cestu... Frankenheimerův Ronin je ozvěnou drsných kriminálek 70. let, krimi thrillerů odehrávajících se v období studené války let 80. a starého dobrého (evropského) filmu noir, kterého je tu ovšem nejméně... Strhující film, jemuž by prospěla kratší stopáž... Podobné filmy: Leon, Nelítostný souboj, Collateral, Dějiny násilí, Francouzská spojka, Francouzská spojka 2 ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Akční krimithriller ze staré školy, v němž je pečlivé budování atmosféry dlouhými bezeslovnými scénami, svědčícími o dokonalém ovládnutí mizanscény, přinejmenším stejně důležité jako následná akce (stejně jako u Hitchcocka přitom vůbec nevadí, že o objektech, které ono napětí generují, zde konkrétně o kufříku, nezvíme v zásadě nic podstatného). Ta rovněž po evropsku sází více na realismus a práci s prostorem než na rychlé střihy. Automobilové honičky patřily minimálně do druhého Bournea k tomu nejlepšímu od Francouzské spojky. Frankenheimer neodbývá ani psychologické prokreslení postav, takže nesledujeme jenom ploché figurky, jak bývá u heist movies časté. V druhém plánu Ronin funguje jako melancholické zamyšlení nad údělem novodobých samurajů, kteří jsou pouhými pěšáky v neprůhledných hrád jejich pánů, čím je také opodstatněné výrazné zvolnění tempa v druhé polovině filmu. Ronina po druhém zhlédnutí řadím mezi cinefilní slasti, jejichž výskyt v současné kinematografii je kromobyčejně vzácný - film velmi zábavný, velmi chytrý, řemeslně precizní. 85% Zajímavé komentáře: Isherwood, tron, Adman, Indy ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $55miliónovTržby USA $41,616,262Tržby Celosvetovo $93,416,262║ Robert De Niro a zbesilé naháňačky na autách sú ozdobou tohto filmu, to ostatné až tak veľkoryso pre dej nefunguje. Hlavne prílišná naivita pri chytaní nejakých tých protivníkov tu je dosť od veci, lebo ako na bežiacom páse za každým ten čo je vedení z pištoľou u hlavy, nejakou šťastnou náhodou sa vymaní a dáva sa na útek, takéto vymanenie zo zajatia by sa raz dalo zniesť ale keď to tu je ponúkané dookola, dosť to kazí stavbu deju a zbytočne to zráža úroveň filmu viac a viac k zemi ale aspoň že to je koniec koncov celkom slušný priemer o tom niet pochýb ale pod lepším režisérskym vedeným by to malo určite na viac. /65%/ ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: J.D. Zeik, David Mamet .. In feudal Japan, the warrior class of Samurai were sworn to protect their liege lords with their lives. Those Samurai whose liege was killed suffered a great shame, and they were forced to wander the land, looking for work as hired swords or bandits. These masterless warriors were no longer referred to as Samurai, they were known by another name: such men were called RONIN. _ _ _ "Žádný otázky, žádný odpovědi. Tak to mezi námi chodí. Smíříš se s tím a život jde dál. Možná je to lekce číslo tři.." Za tři. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Takhle se točí hrdinský epos. Nebo film o samurajích, pokud chcete. Příběh je ukázkově spletitý a zamlžený, honičky a akční scény výborně natočené a všemu vévodí výkony pánů DeNira a Reno. Tedy ne že by se ti ostatní měli za něco stydět, ale hlavní role prostě je hlavní role. Scénář Davida Mameta byl výborně zužitkován, žádné fanfáry, žádná sláva, kvalitní deziluzivní protiváha hustým akčním (techno)thrillerům. Ronin je součástí mého zlatého fondu, takže mu dávám 90%, a závěrem doporučuji mladšího a lacinějšího bratříčka jménem Spartan - tam Mamet ukazuje, jak to klidně mohlo kdysi být se Samem. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (28)

  • Jen Jean Reno (Vincent) zůstává po celý film věrný jediné zbrani, a to Berettě modelu M92. (Karlos80)
  • Ve verzi, vydané na VHS v USA, datují titulky rok vzniku filmu do 1997. (Caaslav)

Související novinky

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale

22.09.2020

Ve věku 89 let zemřel v pondělí v Paříži filmový a divadelní herec Michael Lonsdale. Informaci předala zpravodajská televize BBC s odkázáním na jeho agenta. Britsko-francouzský herec se narodil v…

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl…

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to…

Reklama

Reklama