Akční / Krimi / Thriller / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 122 min

Tahle mise šilhá po tajemném kufříku, o jehož obsahu nikdo nic neví. Ideální typ do týmu je ten, který se nebojí, moc se neptá a plní si své. Odborníci na zbraně, výbušniny, strategickou přípravu a elektronické systémy, kteří si za tučnou odměnu rádi zastřílí v ulicích Paříže nebo zazávodí v uličkách Nice. Ve stylu špionážních thrillerů se uznávaný John Frankenheimer rozhodl, že to těm mladým ještě jednou natře. O výsledku mi dovolte ale lehce pochybovat. Může za to hlavně překombinovaný a v lecčems nedotažený scénář s délkou, která se zdá být delší než oněch 122 minut. Moc bych chtěl dát téhle stylové jízdě s evropskou atmosférou v americkém stylu čtyři hvězdy, ale necháme to takhle!!(25.3.2013)

Výborný, i keď premisou nie práve najoriginálnejší kriminálny thriller (povedzme si to na rovinu, schéma "zbaľ kufrík a vypadni" nie je nič objavné), ale so solídnou technickou formou, veľkodušným obsadením a skvelými akčnými scénami. De Niro ako vždy vynikajúci, Reno vo svojej pravdepodobne najvážnejšej roli a aj zvyšok obsadenia (McElhone, Skarsgard, Bean a Pryce) triafa do čierneho. 80%(21.3.2013)

"Vyzerám ako Terminátor?“ Napriek tomu, že má RONIN niekoľko slabých miest (slabé Zlo, dlhú minutáž, vyzradenie obsahu mcguffinského kufríka, zbytočný ženský element), nakrútil veterán John Frankenheimer (FRANCÚZSKA SPOJKA II) na staré kolená film zo starej noblesnej školy, kde projektily bolia a autá jazdia málokedy pomaly. Snímke dozaista pomáha výborné herecké obsadenie kontroverzne kladných rolí: Robert De Niro a Jean Reno sú pár, ktorý prekvapivo dobre funguje, nedoceneným následne zostáva Sean Bean. Snímke v konečnom dôsledku dominuje smutná „osudová“ atmosféra starých vlkov, noriacich sa samotársky do tmy zabudnutia záverečných titulkov.(24.10.2004)

Průměrný akční thriller s nadprůměrně kvalitním hereckým obsazením. Dvojice Robert De Niro a Jean Reno funguje bezvadně. Bohužel má na můj vkus Ronin trošku pomalejší tempo a je plný pasáží, které nedokáží udržet mou pozornost na 100%. Milé překvapení v českém obsazení Janem Třískou, i když je vidět tak 2 minuty. Nic, co by mne nějak nadchlo, ale ani urazilo. Rozhodně to ale není typ filmu, který bych musel v nejbližší době vidět znovu.(4.9.2011)

Príbeh je ukážkovo spletitý a zahmlený, naháňačky a akčné scény výborne natočené a všetkému dominujú výkony pánov Roberta De Nira a Jeana Renoa. Teda nie že by sa tí ostatní mali za niečo hanbiť, ale hlavná rola proste je hlavná rola. Skvelé herecké obsadenie, dobré prostredie, zaujímavá zápletka a akonáhle sa do toho dajú tí dvaja, rozbehne sa poriadna akcia. Jedná sa o veľmi slušný kúsok.(18.1.2015)

• - Režisér filmu John Frankenheimer řekl před natáčením poslední automobilové honičky kaskadérovi Skippu Sudduthovi: "Nechci vidět žádná brzdová světla." (Caaslav)

• - Natáčanie prebiehalo v Paríži, Nice a Arles. (Raccoon.city)

• - Automobil, v němž titulní hrdinové absolvují divokou honičku, je Audi S8. (rainman93)