Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Rssa

Oproti knížní předloze slabé, ale pořad za 5*, nejhorší zážitek byl pro mě ten konec, absolutně nepovedený a navíc zcela předělaný ()

eagle-eye

Mám rád Rena i Cassela, ale viděl jsem je už v lepších filmech. Problém tohoto filmu je překombinovanost děje a dost kostrbaté a neoriginální rozuzlení. Do poloviny filmy se to tváří zajímavě, ale postupem času to padá do podprůměru. Velké zklamání. ()

cab

Komisar Niemans (Jean Reno) a policista Kerkerian (Vincent Cassel) jsou zahy donuceni k nechtene spolupraci na ze zacatku rozlisnych pripadech, ktere jsou ale vzajemne propojeny a postupne se dostanou az k jadru samotneho problemu, ktery tkvi v propracovanem systemu jedne velmi pocetne skupiny lidi. Dobra francouzska kriminalka z jeste lepsimi herci. Nebyt nedomysleneho zakonceni, 70% by bylo navyseno jeste o nejaka procenta. ()

TommyFree

Sakra to je dobrý film. Úžasná ponurá atmosféra, skvěle zahraná speciální jednotka komisař Pierre Niemans. Několik super hlášek, které jen tak nezapomenu. A celkem rozumné vyvrcholení. Když jsem byl menší byl to můj nejoblíbenější film a při některých scénách mě i mrazilo v zádech. V mém top zůstal a zůstane. 10/10 ()

RichardLev

Film na mě nepůsobil zrovna dvakrát přesvědčivě. Občas bylo tempo až moc rychlé. Unikaly mi souvislosti a nechápal jsem, jak Reno docházel ke svým závěrům. Jako by si polovinu věcí prostě jen tak vycucal z prstu. Většinu filmu mlčí, má kamennou tvář a jenom chodí sem a tam. Maxe jako jeho sidekick jsem vůbec nechápal. Potkají se až za polovinou filmu a předtím tam Max jen hulí, mlátí se absolutně bez důvodu se skinheady (jen aby byl film zajímavější) a hází stoličky po baru...proč proboha? Celková pointa byla taky nějaká slabá a nedávalo mi to moc smysl. Film se snaží být něčím víc, ale nemá na to. Jinak záběry hor, prostředí univerzity a okolí bylo moc hezké. ()

Bouřňák

Ach bože, tak takhle hloupě zabít zdařilý film!!! Celý film mě bavil a byl jsem z něj celkem nadšený, ale ten trapný konec si mohli fakt odpustit - takovou blbost ještě svět neviděl. Proč? ()

Radim

V žánru kriminálního thrilleru jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Tempo, hudba, atmosféra, obsazení - vše namixováno do strhující mrazivé podívané. Až na ten závěr, ten je trochu laciný. ()

jasiska

Príliš pomalé tempo filmu spôsobilo, že som sa trochu nudila. Ani keď na záver išlo "do tuhého", nebolo to oveľa lepšie. Film nebol zaujímavý ani originálnym príbehom, ani výnimočnou drsnosťou či odpornosťou. Po pravde, na tento film som zabudla, hneď ako skončil. Ale zase nejak výnimočne ma neurazil... ()

Sairina

Jeden z nejlepších filmů s Jeanem Renem, který jsem viděla. Asi to bude tím, že mám ráda thrillery a detektivky, což tento film krásně spojuje. Napínavé, překvapivé a i záhadné, trochu krvavé a genticky zdegenerované. Prostě a jednoduše, tenhle film mě bavil, baví a bude bavit. A ten závěr... jedna báseň. Jen pozor! není to tuctová detektivka, na konci není shrnutí, tak pilně sledujte ;) ()

Wishkah

Kvalitní thriller s opravdu silnou atmosférou a zajímavýma postavama. Ale ten konec....do Sedmi to má hodně daleko ()

Hanes88

Tento thriller se mi velice líbil. Jeanu Renovi tahle role opravdu sedla a tajemná atmosféra po celou dobu filmu tomu dodávala kvalitu. Závěr spíše takový zajímavý, ale i tak. Celkem povedené. 80%. ()

J*A*M*A*L

Takový evropský Se7en. Mrazivý, krvavý, brutální, násilný, psychopatický a navíc s perfektním příběhem. Tyhle mysteriózní thrillery můžu vždycky a většinou vždy se u nich skvěle bavím, no a u Purpurových řek jsem se bavil skvěle. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Jeanem Renem, jeden z mých nejoblíbenějších filmů z Francie, jeden z mých nejoblíbenějších evropských filmů a jeden z mých nejoblíbenějších mrazivých thrillerů vůbec. ()

Paldiny

Purpurové rieky zásluhou zápletky okamžite vtiahnu do deja. Indície porozhadzované do dvoch prípadov aké skrížia cesty dvom detektívom, hrajú v jeho prospech, rovnako tu prítomná francúzska elita. Prostredie univerzity, chlad z prítomných hôr a večne upršaného počasia výborne zapadajú do nálady akú nevyvedie z miery ani pár na efekt natočených scén (bitka v garáži) či epizódne roličky komických policajtov ktorých prehrávanie neprišlo príliš komické. Pre mňa tak ďalší zo silných zástupcov temných krimi - thrillerov aké započalo pri Mlčaní jahniat a po pár rokoch bolo vypilované pánom Fincherom. ()

cityman

Skvělé exteriéry, skvělý herci, skvělá kamera, vynikající hudba, nápaditý a spádný děj. Kvůli tomu jsem ochoten přijmout i ten trochu divný závěr. :o) Konečně francouzský film, který není komedie a člověk u něj neumře nudou. Už se na ty dva (Kassovitz+Cassel) těším jako na ruské bratrance Nicole Kidmanové v Birthday Girl. ()

lukasd

Hustá atmosféra a i celkově to je dobrej thriller, ale v některých chvílích je to už trochu překombinovaný. ()

willis

Tenhle film jsem vnímal jako nevyužitou příležitost. Zajímavé prostředí i téma. Tvůrci se sice snaží budovat tajemnou atmosféru, ale nějak se jim to nedaří. Navíc zápletka je strašně překombinovaná a na závěr je použita "pointa", která je přímo královnou všech klišé. (14.3.2005) ()

r.deshain

Rena mam rad, vetsnou i jeho filmy, ale tahle serie mi proste nesedla. Univerzita, ketra takto "pusobi" na okolni vesnici? Nevim, nevim. Neprijde mi to jako stastny napad. ()