DOA: Na život a na smrt

D.O.A. - Dead or Alive

DOA: Na život a na smrť

Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Velká Británie, 2006, 83 min

Bomba, výborné záběry na krásné dívky, exotické lokace a mnoho cool okamžiků. Tolik lechtivých a svěžích scén by nezvládl ani Uwe Boll :-) No, jsem velice nadchnut soundtrackem a tak hodnotím nereálný a dějově jednoduchý film 4 hvězdičky, ale zábava to výborná...(29.1.2008)

Příjemně nenáročná zábava jako stvořená pro nedělní dopoledne. Mortal Kombat mě sice nikdy nebral, ale vyrůstal jsem na různých mlátičkách, takže tahle vysokooktanová akční řežba mě nenechala chladným. Hlavně asi díky nadhledu a skvělé práci režiséra a střihače, kteří nasekali tenhle nenudící hodinu a čtvrt dlouhý videoklip do rytmu agresivní elektronické muziky. P.S. Teď jsem zjistil, že Corey Yuen natočil vandammovské Karate Tiger 1! Film mého dětství!!!(1.4.2007)

Guilty pleasure jako svině. Všude jsou tam kundy v bikinách, a pořád, ale fakt pořád se perou (pokud zrovna nehrajou volejbal). Jako fanoušek Mortal Kombatu a vášnivý pařan Tekkena nemůžu jít níže.(7.1.2007)

jedna hvezda navic za ty japonske mimogravitacni skoky, supermanske behy a nadherne bojove umeni, to vse ve zpomalenych zaberech. To ja rad.. Celkove mi ta asijska cast pribehu prisla nejzajimavejsi, ty dalsi holciny sice nebyly vubec spatne, ale taky trochu nezajimave.. Souboje zvladnute na jednicku (nejsem zadnej asian geek, takze je mi jasne, ze souboje v tomhle filmu nejsou proti tem v tech opravdu japonskych a cinskych, resp. thajskych a dalsich nicim). Ale me staci i tohle. Asi nejlepsi zpracovani hry, ktere dosud bylo na platne, coz me zaroven udivuje a zaroven naplnuje respektem. Zaver je pekne parodicky a tu bitvu bych teda chtel videt :-))(30.3.2010)

• Matty

Sledování podobné ptákoviny hodně ovlivňuje vaše aktuální nálada. Z objektivního hlediska to nebylo o moc horší než Charlieho andílci, přesto jsem zklamaný. K čemu ta vážnost, pane režisére? Proč jste si hned zkraje nepřiznal, že točíte nenáročnou krávovinku, která má do kin přitáhnout puberťáky přirostlé ke svým playstationům? Videoherní stylizace je maximální, kecací vata stupidní, nevtipná a zbytečná. Jenže bez ní by zůstalo jenom pár desítek minut bitek a to už si pak raději zahraji přímo tu mlátičku. Nemusím snad ani uvádět, že všechny akční scény vynikají maximální přehnaností čili umělostí čili absencí pořádného kopance do břicha nebo někam. Holky se jenom tak škádlí, jejich rány splňují pouze požadavky estetické, nikoliv praktické. Pořádné křupnutí kostí neuslyšíte. Nejsem žádný sadista, jenom jsem čekal, že hongkongský režisér dokáže natočit syrovější bitky. Jedna věc mi vadila ještě víc: Yuen nijak neskrývá, že hlavním (jediným?) lákadlem jeho počinu jsou pěkná děvčata v bikinách, čemuž se zcela podřizuje „šovinistická“ kamera. Možná, že chlapci mladší dvanácti let budou viděným spokojeni a o něco starší dívky se mohou přiučit originálnímu způsobu oblékání podprsenky. To je asi tak všechno. 50% Zajímavé komentáře: 2-Xtreme , Brandon(22.9.2007)

• - V hre sú Hayate (Collin Chou) a Ayane (Natassia Malthe) súrodenci, ale vo filme majú milostný vzťah. (KoRner)

• - Natáčení probíhalo v Bangkoku, Guilinu, Hengdianu a Honk Kongu, a to od od 4. května do 19. července 2005. (Terva)

• - Film měl být první částí trilogie, leč po neúspěchu bylo další natáčení zastaveno. (Terva)