DOA: Na život a na smrt

D.O.A. - Dead or Alive

DOA: Na život a na smrť

Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Velká Británie, 2006, 83 min

Guilty pleasure jak sviň :)(19.3.2009)

Co říct, Mortal Kombat je kult, na kterém jsem vyrůstal a Andersonův film znám skoro nazpaměť. Jak ale natočit něco podobného v dnešní době? Přesně jako DOA!!! Takhle nějak má vypadat perfektně natočená bojovka. Arkádové mlátičky nikdy nebazírovaly na silném příběhu a DOA tak staví především na stylizaci. Přece jen původní hra je trochu o něčem jiném než MK a nebyl tedy důvod proč to nepojat jako "ostrovní bikini párty." Herecké obsazení je opravdu perfektní. Eric Roberts jako hlavní záporák snad dostal svou životní roli a dívčí hrdinky v čele s nádhernými Holly Vallance a Natassiou Malthe můžou ve filmu třeba cvrnkat kuličky a vy na to stejně budete čučet s čumákem přilepeným těsně k obrazovce. I když se film jmenuje "Na život a na smrt", neukápne během celé stopáže ani kapka krve a souboje tak probíhají spíše na body než na K.O. A přestože tak snad každé bitce chybí to správné vyvrcholení, opravdu precizní režije Coreye Yuena dělá z celého filmu neuvěřitelně efektní záležitost. Ukázkový koncert popkulturní zábavy. A dokonce se tam ukáže i Liu Kang!!!;)(15.4.2007)

Každopádně obrovské Guilty pleasure, které se hrdě řadí na poličku mezi Mortal Kombat a Street Fightera. Corey Yuen udělal to jediné, co musel. Pojal adaptaci bezmyšlenkové hry jako bezmyšlenkový film, u nějž využívá nakoukané scény z hrdiny a Klanu létajících dýk, přičemž se může ohánět slečnami v bikinách, jejichž těla jsou tak pevná, že by z toho komunističtí budovatelé měli určitě radost. To je ale jen drobným kladem, který nezakryje fakt, že holčiny neumějí vůbec bojovat, a ani přes slušnou choreografii si nelze povšimnout toho, že absolutně netuší, co právě provádí. Příběh samozřejmě neexistuje a záporák Eric Roberts je těžce nefunkční, ale co, hlavně že se na to obsazení hezky kouká a rychle to uteče.(1.6.2007)

Britalntní a neuvěřitelně zábavný film od první do poslední vteřiny. Absolutně bezchybně načrtnutý videoherní svět, dokonalé charaktery, výborné prostředí a maximálně využitá příběhové linie. A to vše je ještě jako bonus zabaleno v neskutečně sexy hávu. Kdyby mi podobným způsobem zadaptovali Tekkena, vůbec bych se nezlobil.(24.11.2007)

Neuvěřitelně bizarní mix Penthouse videa, konzolové mlátičky a sedmdesátkové řežby, který ukáže negrovu holou prdel a nabídne BILLA z diskontu. Tenhle kus má snad víc movie connections než Pulp Fiction a věřte tomu, že je to jeden z těch filmů, kvůli kterým vaši prarodiče volí komunisty. Za dvacet let z toho bude poklad pro fajnšmekry.(12.1.2007)