Děsnej doják

Strašná haluz

Komedie / Romantický

USA / Švýcarsko, 2006, 79 min

• tron

„Vy ste boli zasnúbení?“ – „...Išlo skôr o sex.“ Hoci sa mi páčia inteligentné komédie MOJ BRATRANEC VINNY, ZOOLANDER a TROPICKÁ BÚRKA, v poslednom čase zisťujem, že prestávam nenávidieť záchodové bláznivé komédie bez IQ, scenára a hereckých výkonov a že mi na nich spravidla neprekáža ani tak to, že sú v nich hovná, ale že je v nich MÁLO hovien. Zabite ma. Divák (niektorý) proste pri týchto sračkách fajn zrelaxuje. Samozrejme, musí zabudnúť na doby, kedy paródia mala rozpočet, kvalitný scenár a herci v nej podávali miestami takmer oscarové výkony. Dnes je tam natrepané všetko a najväčšou hviezdou v obsadení je Carmen Electraová (kto je Carmen Electraová? Dobrá otázka.). Smršť primitívnych gagov je ale taká mohutná, že zúbožený divák nezvládne situáciu a vyprskne od smiechu (sex-kocúr, Guča mužských chlpov, „Predstavte si chlpatú mrkvu.“, vyrážka, „Pripravil ho o panictvo.“). Nikdy si však asi nezvyknem na to, že noví tvorcovia paródií parodujú nielen vážne filmy (PÁN PRSTEŇOV, KING KONG, KILL BILL), ale i komédie; je bizarné robiť si srandu z vecí, ktoré boli vtipné už v originálnom filme (zadok Jennifer Lopezovej, PÁN A PANI SMITHOVCI, ŤAŽKO ZAMILOVANÝ).(9.6.2009)

I když tohle je spíše romantická parodie, já se i přesto neskutečně dobře bavil a možná i o něco víc, než když jsem to viděl poprvé. Alyson Hanniganová úžasná jak hubená, tak při těle, Eddie mě také bezvadně pobavil, Jennifer bych skoro v těch kudrnatých vlasech nepoznal, no celá skvadra, která se později setkala v Gnarnii byla super. Já snad z těch parodií nikdy nevyrostu. :D(3.3.2013)

• 2-Xtreme

Film chce byt tak nasilu vtipný, že to je až trápne. Miestami sa dačo dialo s mojou perou a niejak sa mykala. Hovorím si, asi sa usmievam (síce len trochu, ale je to niečo so smiechom), no po pár seknudách to prestalo a počas filu sa to zopakovalo asi tak tri krát. Takže preto také vysoké hodnotenie. Date Movie je hanba parodií. Celá recenzia: TU(15.10.2010)

• PinokKio

V rámci pozdějších filmů od Friedberga a Seltzera je tohle docela stravitelný kousek.(8.8.2010)

Spoločnosť sa pri sledovaní tejto paródie na všetko a aplikácii ovocných destilátov bavila, účel splnený.(9.6.2009)