Jmenuju se Earl (TV seriál)

My Name Is Earl

Volajú ma Earl

Komedie

USA, 2005, 96x20 min

Brad Copeland

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison, Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore, Jon Favreau, Adam Goldberg, Juliette Lewis, Darcy Rose Byrnes, Kara R. Stribling, Don Swayze, Betty White, John DiMaggio, Don Perry, Julian Berlin, Beth Riesgraf, Raymond Cruz, Larry Joe Campbell, Brie Gabrielle, Deborah Ann Woll, Jason Priestley, Chelcie Ross, Mark Christopher Lawrence, Jane Seymour, Ravi Kapoor, Sean Astin, Penny Balfour, Scoot McNairy, Nikki Magnusson, Shelby Rabara, Trish Gates, Michael Bailey Smith, Geoffrey Lewis, Christian Slater, John Leguizamo, John Waters, Roseanne Barr, Burt Reynolds, Charles S. Dutton, Michael Rapaport, Victor Raider-Wexler, Paris Hilton, Michael Peña, Tamala Jones, Emilio Rivera, David Paymer, Seth Green, Ewen Bremner, Christine Taylor, Bob Clendenin, Ben Foster, Erik Estrada, Jack Betts, Jeff Lewis, Jessica Cauffiel, Dot Jones, Rico Rodriguez, Eric Lange, John Henson, Dax Shepard, Timothy Olyphant, Blake Clark, Atticus Shaffer, Leigh-Allyn Baker, Neil Hopkins, Kelli Goss, Shelley Morrison, Jesse Heiman, Brett Butler, Missi Pyle, Clint Howard, Lin Shaye, Harland Williams, Judy Greer, Jane Lynch, Jenny McCarthy, Norm MacDonald, Kurt Fuller, Fred Stoller, Mackenzie Astin, Lisa Catara, David Arquette, John Amos, Courtney Gains, Matthew Willig, Joan Van Ark, Christopher Thornton, Lou Wagner, Jeremy Slate, E.E. Bell, Miguel Varoni, Andrea Parker, Billy Gardell, Bashar Rahal, Amy Sedaris, Nat Faxon, Bill Suplee, Di Quon, Kevin Hernandez, Jonathan Erickson Eisley, Paul Vinson, Angela Paton, Ben Falcone, Kevin Sussman, Mike Cochrane, Ed Brigadier, Jasmine Jessica Anthony, Melody Thomas Scott, Gregg Binkley, Andrew Caldwell, Adam Rose, Windell Middlebrooks, Fiona Gubelmann, Lindsay Taylor, Tim DeKay, Leonard Earl Howze, William Stanford Davis, Tony Revolori, Gabrielle Dennis, Cesar Flores, Joey Diaz, William Schallert, Hemky Madera, Jeanette Brox, Bryce Hitchcock, Bernie Kopell, Chris Fogleman, Carla Renata, Bill Erwin, Charles W. Gray, Brooke Nevin, Jerry Van Dyke, Yvans Jourdain, Lee Weaver, Kasan Butcher, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Jill Basey, Suzy Nakamura, Ping Wu, Raymond Ma, Parvesh Cheena, Jamie McShane, Jeremy Howard, John Ducey, John Prosky, Michael Nardelli, Geraldo Rivera, Sunkrish Bala, Todd Holland, Abdoulaye NGom, Chrissy Metz, Ellen Albertini Dow, Booth Colman, Amanda Aday, Stephen Keys, Andrew Vo, Ricky Dean Logan, Julia Vera, Noah Crawford, David Wells, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Ray Santiago, Art Frankel, Andy Mackenzie, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Alec Gray, Bill Henderson, Linda Porter, Saginaw Grant, Sky Elobar, Helen Siff, William Newman, Richard Bakalyan, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Michael Teutul, Cristos, Page Kennedy, E.J. Callahan, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Sonia Laszlo, Brandon Killham, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Connie Ray, Sharon Sachs, James Martin Kelly, Charles C. Stevenson Jr., Niecy Nash, Hal Landon Jr., Jennifer Wenger, Sam Scarber

Earl vedl poměrně spokojený život plný drobných nesrovnalostí. V opilosti se omylem oženil s těhotnou Joy a jejich další dítě svou černou barvou pleti dávalo tušit, že důvodem těhotenství nebyla Earlova spermie. Earl to v klidu přešel s plechovkou piva v ruce a jednoduchými krádežemi s pomocí svého zabržděného bratra Randyho udržoval životní standard rodiny. Jednoho dne se však Earl čelně střetl s jiným významem slova karma, než je průtokový ohřívač vody. Pochopil zákon příčiny a následku a rozhodl se napravit všechny své minulé hříchy. Jelikož je Earl v konání dobra naprostým nováčkem, tak je samozřejmé, že při snaze napravit minulé hříchy se občas dopouští nových pochybení, což je pro nezaujatého diváka velmi zábavné.(4.7.2009)

"Znáte takovej ten typ chlápka, co snad nikdy neudělal nic dobrýho a pak se diví, proč jeho život stojí za hovno?" Tak to je Earl. Kdysi pouliční zlodějíček, příživník a lenoch, ovšem nyní, po své autonehodě, uvědomělý občan, věřící v karmu, snažící se napravit všechny svoje hříchy. Earl Hickey, velmi dobře ztělesněn Jasonem Lee, nás díl od dílů seznamuje se svými bývalými, většinou dosti vtipnými vylomeninami a prohřešky a ukazuje nám, jak se je snaží napravit... My Name Is Earl je docela originální, ale hlavně velice sympatický, pohodový a vtipný seriál, celou ústřední partičku si určitě oblíbíte, speciálně Darnell se svým panem želvou nemá chybu :) Vytknul bych snad jedinou věc a to, že některé díly mají až příliš nucený happy end a morální ponaučení za každou cenu. 8/10(11.6.2008)

Pořádná nálož zvráceného i méně zvráceného humoTu!(13.6.2007)

Výborný komediální seriál s hned třemi megavtipnými charaktery (Joy, Darnell, Randy) a charismatickým Jasonem Lee v hlavní roli. Zásadní je prostředí, kde se to výhradně odehrává, tedy klasický americký maloměsto/předměstí a tím pádem jeden vidlácký average Joe za druhým. První, druhá a čtvrtá sezóna je super, jen ta třetí nic moc.(22.10.2009)

Tyhle dva poctive pritroubliky miluju! Kdyby to takhle s karmou fungovalo, bylo by to super... diky za tak optimisticky, vtipny a originalni serial - vrele doporucuju.(10.2.2011)

• Jason Lee

• - Podpis, který měla Joy (Jaime Pressly) na břiše v 21. epizodě 1. série, patřil skutečně Larsi Ulrichovi, bubeníkovi ze skupiny Metallica. (Rimer545)

• - Když Joy v 15. dílu první série nazvaném „Something To Live For“ vyhazuje Darnellovy časopisy Playboy, ptá se kde je vydání z února 2004. Pak říká: „Darnelle, nevím, proč se vůbec chceš dívat na tu couru Miss Únor, když to máš všechno přímo tady.“ Ve zmíněném únorovém vydání pózovala Jamie Pressly (hraje právě Joy). (oates)

• - Když v posledním dílu první série najde Randy (Ethan Suplee) peníze v kanálu, odehrává se stejná scéna jako ve filmu Karlík a továrna na čokoládu (2005) - hraje tam totožná hudba a zazní stejné dialogy. (oates)