Jmenuju se Earl (TV seriál)

My Name Is Earl

Volajú ma Earl

Komedie

USA, 2005, 96x20 min

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison, Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore, Jon Favreau, Adam Goldberg, Juliette Lewis, Darcy Rose Byrnes, Kara R. Stribling, Don Swayze, Betty White, John DiMaggio, Don Perry, Julian Berlin, Beth Riesgraf, Raymond Cruz, Larry Joe Campbell, Brie Gabrielle, Deborah Ann Woll, Jason Priestley, Chelcie Ross, Mark Christopher Lawrence, Jane Seymour, Ravi Kapoor, Sean Astin, Penny Balfour, Scoot McNairy, Nikki Magnusson, Shelby Rabara, Trish Gates, Michael Bailey Smith, Geoffrey Lewis, Christian Slater, John Leguizamo, John Waters, Roseanne Barr, Burt Reynolds, Charles S. Dutton, Michael Rapaport, Victor Raider-Wexler, Paris Hilton, Michael Peña, Tamala Jones, Emilio Rivera, David Paymer, Seth Green, Ewen Bremner, Christine Taylor, Bob Clendenin, Ben Foster, Erik Estrada, Jack Betts, Jeff Lewis, Jessica Cauffiel, Dot-Marie Jones, Rico Rodriguez, Eric Lange, John Henson, Dax Shepard, Timothy Olyphant, Blake Clark, Atticus Shaffer, Leigh-Allyn Baker, Neil Hopkins, Kelli Goss, Shelley Morrison, Jesse Heiman, Brett Butler, Missi Pyle, Clint Howard, Lin Shaye, Harland Williams, Judy Greer, Jane Lynch, Jenny McCarthy, Norm MacDonald, Kurt Fuller, Fred Stoller, Mackenzie Astin, Lisa Catara, David Arquette, John Amos, Courtney Gains, Matthew Willig, Joan Van Ark, Christopher Thornton, Lou Wagner, Jeremy Slate, E.E. Bell, Miguel Varoni, Andrea Parker, Billy Gardell, Bashar Rahal, Amy Sedaris, Nat Faxon, Bill Suplee, Di Quon, Kevin Hernandez, Jonathan Erickson Eisley, Paul Vinson, Angela Paton, Ben Falcone, Kevin Sussman, Mike Cochrane, Ed Brigadier, Jasmine Jessica Anthony, Melody Thomas Scott, Gregg Binkley, Andrew Caldwell, Adam Rose, Windell Middlebrooks, Fiona Gubelmann, Lindsay Taylor, Tim DeKay, Leonard Earl Howze, William Stanford Davis, Tony Revolori, Gabrielle Dennis, Cesar Flores, Joey Diaz, William Schallert, Hemky Madera, Jeanette Brox, Bryce Hitchcock, Bernie Kopell, Chris Fogleman, Carla Renata, Bill Erwin, Charles W. Gray, Brooke Nevin, Jerry Van Dyke, Yvans Jourdain, Lee Weaver, Kasan Butcher, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Jill Basey, Suzy Nakamura, Ping Wu, Raymond Ma, Parvesh Cheena, Jamie McShane, Jeremy Howard, John Ducey, John Prosky, Michael Nardelli, Geraldo Rivera, Sunkrish Bala, Todd Holland, Abdoulaye NGom, Chrissy Metz, Ellen Albertini Dow, Booth Colman, Amanda Aday, Stephen Keys, Andrew Vo, Ricky Dean Logan, Julia Vera, Noah Crawford, David Wells, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, DeeDee Rescher Ball, Ray Santiago, Art Frankel, Andy Mackenzie, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Alec Gray, Bill Henderson, Linda Porter, Saginaw Grant, Sky Elobar, Helen Siff, William Newman, Richard Bakalyan, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Michael Teutul, Cristos, Page Kennedy, E.J. Callahan, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Sonia Laszlo, Brandon Killham, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Connie Ray, Sharon Sachs, James Martin Kelly, Charles C. Stevenson Jr., Niecy Nash, Hal Landon Jr., Jennifer Wenger, Sam Scarber, Carla Jimenez, Ed Gale, Matthew Glave, John Farley, Patricia Bethune

Přeci jen dám plný počet. A to proto, že po téměř shlédnutých dvou sériích si díly stále drží skvělý humor a skvělé zápletky. Sice už to není taková legrace, ale pořád jsou to dvě série nabité prčou a skvělými postavami. V každé dvacetiminutové epizodě se toho stane tolik, že má divák pocit jakoby sledoval celovečerák. Earl, Joy a Darnell nemají chybu.(23.1.2008)

Hodně vtipná věcička se skvělými herci a zajímavou ústřední myšlenkou, navíc jsem se párkrát fakt od srdce zasmála.(15.3.2011)

Výborný seriál .. Jaime Pressly jako krásná třešnička na dortu.(21.8.2008)

Americké sitcomy sleduju jen velmi sporadicky a v podstatě se dá říct, že jen dva tituly z posledních let mě čas od času přimějí, abych si sedl k televizní obrazovce. Vedle Earla je to Teorie velkého třesku. Sitcom ukazuje život "bílé lůzy" a utahuje si z jejich duchovního obzoru a životního stylu. Je to s nadsázkou řečeno jakási hraná variace na kultovní animované Simpsonovy. Nemám buranský humor a buranské hrdiny amerických komedií nijak v lásce, ale tohle je vtipné a kupodivu i kultivované. Navíc originální a přestože základní schéma nápravy starých hříchů jednoho budižkničemy a zlodějíčka se nijak nemění, je to stále svěží s mnoha nápady, takže seriál neupadá do stereotypu. Protože nesleduju každou epizodu za sebou, nemá šanci se mi obehrát. Celkový dojem: 90 %.(8.1.2013)

Tak ještě jednou - karma ohřívá vodu, nepohání komediální seriály. Ano, je to tak dementní, že se občas nevyhnu tomu, že se musím zasmát - jak jinak než cizímu (Earlovu) neštěstí - ale pro kristovy rány, lidi, čtyři sezóny pořád toho samého? To nezvládne ani Jason Lee, kterému postava úlisného pablba, který se rozhodl polepšit, sedí jako ulitá. Sice to pořád nemaže jeho zločin proti lidskosti jménem Alvin A Chipmunkové (kde mu navíc přitěžuje speciální recidiva), ale jde to. Bohužel všechno a především všichni tu jdou tak za hranu toho, čím jsem ochoten trávit část svého času vyhrazenou zábavě, že mi z toho bylo až na blití, protože tu máme nepřetržitý záměrný "idiot plot", korunovaný silikonovo-kolagenovou blbkou Jesse Jane, pardon, Jaime Pressly. Rekvizita v podobě retardovaného bratra Ethana Supleeho je pro mě už jen klinická smrt humoru - a to přitom je, jak nás poučil doktor Reiniš v Choking Hazardu, humor na účet hendikepovaných vtipný skoro vždycky. Co na tom, že obdobného, ale podstatně nebezpečnějšího, dementa hrál už v American History X, takže podobně jako Jason Lee herecky opravdu boduje, cu fíl je cu fíl, a tomuhle seriálu se já prostě klanět nedovedu.(12.9.2011)

• Jason Lee

• - Ačkoli byla 4. řada seriálu ukončela slovy „pokračování příště“, stanice NBC produkci seriálu v květnu 2009 ukončila. 20th Television pak práva k natočení pokračování nabízela stanicím Fox, ABC, TBS a TNT, avščak všechny odmítli, protože by nebyly schopny splnit stanovené podmínky. (Skarface)

• - Poslední díl 4.série je nedokončený. Díl měl pokračovat v 5.sérii, která ovšem kvůli nedostatku diváků už nebyla natočena. (LEGACY)

• - V 12. epizodě 2. řady s názvem "Hráli jsme v seriálu" je scéna, kdy policie přijde do bytu Darnellovy (Eddie Steeples) babičky a najde v jeho pokoji několik rostlin marihuany, Darnell (Eddie Steeples) jednu z nich vezme a uteče oknem. O pár minut později, když ho policie spatří na ulici, už ale nese rostliny dvě. (newer_more)