Jmenuju se Earl (TV seriál)

My Name Is Earl

Volajú ma Earl

Komedie

USA, 2005, 96x20 min

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff, Craig T. Nelson, Mike O'Malley, Derek Mears, Malcolm David Kelley, Marlee Matlin, Larry Hankin, Beth Grant, Silas Weir Mitchell, Lindsay Hollister, Leo Fitzpatrick, Lisa K. Wyatt, Kadeem Hardison, Dennis Burkley, Johnny Sneed, Chloë Grace Moretz, Shailene Woodley, Alyssa Milano, Rigo Sanchez, Mona Weiss, Kathryn Joosten, DJ Qualls, Kevin Rankin, Jon Heder, Carel Struycken, Frank Collison, Skyler Gisondo, Angel Oquendo, Samm Levine, Cody Klop, Julanne Chidi Hill, Katy Mixon, Jimmi Simpson, Arjay Smith, Tyler Kain, Mindy Sterling, Tatum McCann, Danny Glover, Johnny Galecki, Joel David Moore, Jon Favreau, Adam Goldberg, Juliette Lewis, Darcy Rose Byrnes, Kara R. Stribling, Don Swayze, Betty White, John DiMaggio, Don Perry, Julian Berlin, Beth Riesgraf, Raymond Cruz, Larry Joe Campbell, Brie Gabrielle, Deborah Ann Woll, Jason Priestley, Chelcie Ross, Mark Christopher Lawrence, Jane Seymour, Ravi Kapoor, Sean Astin, Penny Balfour, Scoot McNairy, Nikki Magnusson, Shelby Rabara, Trish Gates, Michael Bailey Smith, Geoffrey Lewis, Christian Slater, John Leguizamo, John Waters, Roseanne Barr, Burt Reynolds, Charles S. Dutton, Michael Rapaport, Victor Raider-Wexler, Paris Hilton, Michael Peña, Tamala Jones, Emilio Rivera, David Paymer, Seth Green, Ewen Bremner, Christine Taylor, Bob Clendenin, Ben Foster, Erik Estrada, Jack Betts, Jeff Lewis, Jessica Cauffiel, Dot Jones, Rico Rodriguez, Eric Lange, John Henson, Dax Shepard, Timothy Olyphant, Blake Clark, Atticus Shaffer, Leigh-Allyn Baker, Neil Hopkins, Kelli Goss, Shelley Morrison, Jesse Heiman, Brett Butler, Missi Pyle, Clint Howard, Lin Shaye, Harland Williams, Judy Greer, Jane Lynch, Jenny McCarthy, Norm MacDonald, Kurt Fuller, Fred Stoller, Mackenzie Astin, Lisa Catara, David Arquette, John Amos, Courtney Gains, Matthew Willig, Joan Van Ark, Christopher Thornton, Lou Wagner, Jeremy Slate, E.E. Bell, Miguel Varoni, Andrea Parker, Billy Gardell, Bashar Rahal, Amy Sedaris, Nat Faxon, Bill Suplee, Di Quon, Kevin Hernandez, Jonathan Erickson Eisley, Paul Vinson, Angela Paton, Ben Falcone, Kevin Sussman, Mike Cochrane, Ed Brigadier, Jasmine Jessica Anthony, Melody Thomas Scott, Gregg Binkley, Andrew Caldwell, Adam Rose, Windell Middlebrooks, Fiona Gubelmann, Lindsay Taylor, Tim DeKay, Leonard Earl Howze, William Stanford Davis, Tony Revolori, Gabrielle Dennis, Cesar Flores, Joey Diaz, William Schallert, Hemky Madera, Jeanette Brox, Bryce Hitchcock, Bernie Kopell, Chris Fogleman, Carla Renata, Bill Erwin, Charles W. Gray, Brooke Nevin, Jerry Van Dyke, Yvans Jourdain, Lee Weaver, Kasan Butcher, Todd Giebenhain, Jonathan Slavin, Jill Basey, Suzy Nakamura, Ping Wu, Raymond Ma, Parvesh Cheena, Jamie McShane, Jeremy Howard, John Ducey, John Prosky, Michael Nardelli, Geraldo Rivera, Sunkrish Bala, Todd Holland, Abdoulaye NGom, Chrissy Metz, Ellen Albertini Dow, Booth Colman, Amanda Aday, Stephen Keys, Andrew Vo, Ricky Dean Logan, Julia Vera, Noah Crawford, David Wells, Peter Mackenzie, Kerry O'Malley, Dee Dee Rescher, Ray Santiago, Art Frankel, Andy Mackenzie, Kathy Kinney, Peggy Stewart, Alec Gray, Bill Henderson, Linda Porter, Saginaw Grant, Sky Elobar, Helen Siff, William Newman, Richard Bakalyan, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Michael Teutul, Cristos, Page Kennedy, E.J. Callahan, Monyque Thompson Scott, John O'Leary, Sonia Laszlo, Brandon Killham, B.J. Clinkscales, Tiffany Haddish, Connie Ray, Sharon Sachs, James Martin Kelly, Charles C. Stevenson Jr., Niecy Nash, Hal Landon Jr., Jennifer Wenger, Sam Scarber, Carla Jimenez, Ed Gale

Pořádná nálož zvráceného i méně zvráceného humoTu!(13.6.2007)

Earl setřel los s výhrou 100 000 dolarů a srazilo ho auto, 10 vteřin štěstí bylo pryč, stejně jako výherní los. V nemocnici mu manželka podstrčila k podpisu rozvodové papíry a krátce na to si vyslechne v TV radu od Carsona Dalyho „Věřím, že co se má stát, to se stane. A tak se taky snažím žít. Děláš dobré věci a dobré věci se stanou i tobě. Děláš špatné věci a ty se ti pak vrátí. Karma.“ A v tu chvíli mu to dojde, sepíše seznam co kdy komu provedl a v okamžiku, kdy začne napravovat první špatnost, mu jeho šťastný los přistane u nohou. Potvrzení, že zvolená cesta dobra je ta správná. Karma. Není to sice humor přesně podle mého gusta, ale zvykla jsem si velmi rychle. A to jakým způsobem Earl řeší zjevně nenapravitelné záležitosti, to vážně nemá chybu např. „Vzal jsem vám syna na dva roky a jediný způsob, jak vám ten čas vrátit je dát vám další dva roky na tomhle světě.“ nebo „Vzal jsem ti jedinou příležitost dát touchdown. Musím ti ji vrátit“ Zdá se Vám to nemožné? Tak Earl a jeho karma vás přesvědčí, že to není problém. A mimochodem, tahle karma a k ní seznam osobních svinstev, které je potřeba napravit, to není vůbec špatný nápad a nejenom pro seriál.(21.4.2006)

Americké sitcomy sleduju jen velmi sporadicky a v podstatě se dá říct, že jen dva tituly z posledních let mě čas od času přimějí, abych si sedl k televizní obrazovce. Vedle Earla je to Teorie velkého třesku. Sitcom ukazuje život "bílé lůzy" a utahuje si z jejich duchovního obzoru a životního stylu. Je to s nadsázkou řečeno jakási hraná variace na kultovní animované Simpsonovy. Nemám buranský humor a buranské hrdiny amerických komedií nijak v lásce, ale tohle je vtipné a kupodivu i kultivované. Navíc originální a přestože základní schéma nápravy starých hříchů jednoho budižkničemy a zlodějíčka se nijak nemění, je to stále svěží s mnoha nápady, takže seriál neupadá do stereotypu. Protože nesleduju každou epizodu za sebou, nemá šanci se mi obehrát. Celkový dojem: 90 %.(8.1.2013)

Camden v originále Camden County je takový Springfield hraných seriálů. A postavy to jsou figurky jako jinde a nikde. Earl je takový dobrák, že svým příkladem chtě nechtě strhává ostatní. Seriál není Extra super třída ale velmi kvalitní ve své třídě. A víte, že sličné představitelky Joy Turnerové a Alex Meyersové mají dnes narozeniny, takže vše nejlepší jim a dobrou karmu vám všem a nejen v koupelně.(30.7.2013)

Docela pěkný seriál na zabitá dlouhé chvíle a nepravidelné sledování, ale děj je vystavěn na moc banální zápletce a po druhé sérii už celek začíná udit a "trapčit". Proto přestávám sledovat, abych mohl zachovat čtyři hvězdy.(27.3.2010)

• - Seriál má ještě jednu úvodní epizodu z názvem „Bad Karma“, která v České republice nebyla uvedena. (jurama525)

• - Earl (Jason Lee) má sice na každé fotce v seriálu zavřené oči, u filmových plakátů tomu tak ale není. (Skarface)

• - K oficiálnímu DVD s první řadou seriálu byl přiložen díl nazvaný „Bad Karma“ - alternativa k pilotnímu dílu. (oates)