Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

JohnCZ

Half Nelson je zase jeden z těch filmů ze školního prostředí, což je téma, které mě baví a na každý film se těším. Half Nelson je veskrze depresivním snímkem, který dokáže přesně popsat pocity drogově závislé hlavní postavy jednak díky skvělému hereckému výkonu Ryana Goslinga, ale i díky minimalistické, leč silně atmosférické hudbě. Zklamal mě akorát závěr, který vlastně ani závěrem nebyl a mnohé otázky zůstaly nezodpovězeny. Vyvstává však otázka, zda by to bylo nakonec i potřeba. ()

Zeebonk

Průměrný splašek oka bolného střihu, jehož cílem není ukázat, že těm mladým přepigmentovaným orangutanům do hlavy jednoduše vědomosti nenašťoucháte, naopak se zaměřuje na vztah učitele s popraškem koksu na neposekaném horním pysku s čerstvou nepoužitou opičkou znající naleštěné ovoce správného načasování. Tyto zbytečné edukativní bláboly mě rajcují jako břečťan prdel divočáka a nejvíc mě na nich rozpaluje, že nezáleží na tom, do jakého seriózního úšklebku mají ten šedivý ksicht zkroucený, všichni už od prvního čichnutí ví, že se jim klacek stáčí na stejnou stranu a že žádný z nich nedokáže vyslovit ř. Jsou to prostě srnčí hovna na jedno brdo a můj drahocenný čas od nich odděluji hezoučkým dvěstětřicetivoltovým ohradníkem a jedním vietnamským zahradníkem na krvelačným slimákovi. ()

Marsik

Sympatické melancholické drama, ve kterém se v podstatě nic převratného neděje. Zajímavé ale je, sledovat osud dalšího člověka, kterému se nevyhnou drogy. Ryan Gosling se mi opět líbil a rád mrknu na jeho další filmy. 70% ()

PauloZ

Ryan Gosling je dobrý a baví mě. Podobné "trosky" zvládá levou zadní, nicméně nám to už několikrát v podobných podivínských rolích ukázal. Half Nelson je ale svým způsobem film o ničem a bez jakéhokoliv poselství, a to je velká škoda. Nebo alespoň to tak chápu, protože nevím jak si mám film vyložit. Je to o podivném vztahu učitel/žačka, o nápravě jednoho z nich, nebo je to o učiteli, který řeší vlastní krizi? Je tam všechno dohromady, ale nic pořádně nefunguje a aniž by se cokoliv vyřešilo. Emoce slabé, nástin učiteského života poloprázdný a jejich vztah naprosto chladný. Navíc se to celé dost vleče a od poloviny jsme skoro ztratil zájem. V posledních 20 minutách to trošku ožije, ale i tak to na mě nezapůsobilo takl, jak jsem chtěl. ()

ivishka

Tento snímek ve mě vzbuzoval hned několik pocitů - nechuť, smutek a soucit. Bylo mi hodně líto hlavního hrdiny, že za velké peníze sám ze sebe udělá idiota přede všemi na kterých mu záleží. Ačkoliv není divu, jelikož být učitelem není med. Dá se říct, že je tento film hlavně o psychice "narkomana"...Bylo mi ho líto ale zároveň jsem chtěla aby na něj někdo vchrstl kýbl studené vody aby se vzpamatoval a šoupl ho někam na léčení.. ()

Ridick

nudna, o nicom (aspon u mna) nevypovedajuca drama o ucitelovi-fetakovi, kt. je milovany svojou ziackou. cely film je dost nezavislo natocenym, a to je asi aj najvacsia chyba, pretoze nicim nezaujme po celych 110 min. je to proste taka mala uspavanka. ()

J_Fiu

Příběh jednoho zvláštního přátelství mezi dvěma osamělými dušemi....křehké, jednoduché i složité zároveň, silné. Nebo také drama s tématem drog. ()

ABLABLABLA

Mít takového učitele, tak jsem asi zamilovaná až po uši. Kdyby takhle provozovali hodinu reální učitelé, to by bylo. Každopádně mimo školu, i když ani ne tak mimo, častým uživatelem drog. Kontrast bílého učitele mezi černými dětmi je více než zajímavý. A co se týče příběhu mezi Ryanem a Sharrekou (nepamatuju si jejich jména z filmu) tak jsem pořád čekala v co to vyústí, jelikož to - co si budeme nalhávat - nevypadalo zrovna normálně. Díky bohu se mé temné představy nenaplnily a snímek tak ve mě zanechal stopu až doteď. ()

italka63

Zcela famózní Ryan Gosling v dramatu učitele, který je ve škole, složené hlavně z černých dětí, tím nejbáječnějším učitelem dějepisu a ve svém soukromí rozháraná, nešťastná smažka, což se časem musí zákonitě projevit. Ale má spřízněnou duši v žačce, která k němu chodí na trénink basketu, její brácha sedí a ona jeho kámoši pomáhá prodávat drogy.Kvůli Ryanovi jsem přežila i mírně roztřesenou kameru, kterou bytostně nesnáším. Takže, na každé dno se dá padnout, jen nevíte, kdo vám kdy pomocnou ruku podá. ()

Duotone28

Neda nic ine mi tu opat napisat...ako vec,ktora bola spomenuta skoro v kazdom komentary...a to ze fakt perfektny Ryan Gosling! Co sa tyka zas filmiku...tak bravurny kontrast bieleho a cierneho, zleho a dobreho, silneho a slabeho...,proste presne toho, co sa snazil ucit Dan Dunne,krasa! Urcite nadpriemerik...nazdar ()

togaf

Ryan Gosling byl jako učitel na drogách výborný. Inspiroval své svěřenci, ale zároveň byl sám ztracený. Učitel feťák je zajímavé téma, ale nějak mě nechalo chladnou. Možná kdyby stopáž byla o něco kratší nebo linie se studentkou trochu upravená...každopávně rodinná večeře mi ještě dlouho zůstane v hlavě. ()

FilmFan24

Goslingem perfektně zahraná postava učitele, který se potýká závislostí na drogách. Na jednu stranu chlap, který to má v hlavě ohromně srovnané a učit jej ohromně baví, na stranu druhou člověk, který má kostlivce ve skříni. Je totiž závislý. Obyčejně natočený příběh sledující každodenní starosti a radosti, který konfrontací se žačkou nabere trochu jiné obrátky. Gosling je třída, zasloužená oscarová nominace. ()

Arcadan

Ryan Gosling is my spirit animal! A v tomhle filmu spolu souzníme nejvíc. Ještě hodinu po zhlédnutí jsem to to celé pořád vydýchával. Herecký koncert ale především po emocionální stránce neskutečně silný film, který navíc ukazuje, že cesty ke drogám nejsou vždy dlážděné slabostí. Hlavní postavu k nim přivede citlivost a minulost, od které se jen těžko dá oprostit. ()

Dont

Hodně pomalu plynoucí drama o podivném kamarádství učitele s černou studentkou z problémové rodiny. Je zajímavé sledovat, jak se učitel snaží své studenty ochránit od toho, v čem je sám až po uši - drogové závislosti a neschopnosti vést "normální" život. Bohužel mnoho jiného toho film nenabídne. Není to rozhodně mainstreamová záležitost, Ryan Gosling byl jako obvykle vynikající, ale nějak mi to úplně nesedlo. Přišlo mi, že chvílema malinko pokulhával scénář a možná mi tam chyběly i emoce. Ale asi tomu dám ještě nekdy druhou šanci. ()

Gereth

Opravdu lidské. Opět jsem se přesvědčil, jak moc je Gosling dobrý v rolích lidí, plných vnítřních bojů se sebou samým. Ani nemusí nic říkat. Jeho hra tělem, jeho mimika...výborné. Někomu tento film může přijít příliš obyčený, příliš o ničem. Protože tady se nikdo neobtěžuje s vysvětlováním. Nejsou tu hrdinové, není tu velkolepý konec. Jen spousta náznaků, spousta otázek nad kterými budete možná přemýšlet ještě dlouho po shlédnutí závěrečných titulek. 85% ()

Sheldra

Někdo učí, protože neumí, někdo proto, že chce něco změnit - aspoň jednoho žáka. Koho by napadlo, že to může bejt i naopak, že i žák může něco naučit svýho učitele. Je zvláštně uhrančivý a hlavně osvěžující sledovat tenhle totálně nestereotypní příběh o vztahu fetujícího učitele-filozofa a černošský studentky z ghetta, která kupodivu drogám ani zločinu neholduje. Gosling jako obvykle válí na celý kolo, Shareeka Epps se ale za svůj výkon taky nemusí stydět - klape jim to zatraceně dobře. K nevíře, že tohle vypotili Amíci... ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007