Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

cheyene

Něco tomu chybělo. Líbil se mi vztah žačky a učitele, basketbalové scény také potěšily, jeho celkem depresivní vyznění také, ale jinak byl snímek spíš nezáživný a pomalý. Film v podstatě drží nad vodou Ryan Gosling. ()

nunka

Ryan i v tomto snímku potvrdil len to, čo o ňom viem už dávno. Je výborný herec, ktorý zahrá všetko - od sebavedomého macha až po posledného lúzra. Zo svojej postavy vyťažil maximum, pričom aj mladá Shareeka Epps svojimi schopnosťami výborne napĺňala svoj herecký priestor. Klúčový príbeh stojí na protikladoch a atmosfére, ktorú tvorí pomalé tempo a vitálna kamera. Osobne som s tým mala problém, avšak pri troche tolerancie sa dá na to zvyknúť. Nie je to film môjho vkusu, ale ako pohľad na spoločnosť to určite obstojí, divák však musí trochu popremýšlať, aby ho to aspoň čiastočne zasiahlo. ()

Cappuccino

Chémia vzťahu učiteľ Gosling a žiacka podľa mňa fungovala na výbornú. Problém však vidím v nič nevypovedajúcom príbehu, kde sa prakticky stále striedajú tie isté scény. Gosling ide do školy, kecá s mladou, niekde sa zdroguje, kecá s mladou, kecá žiakom, baví sa na party atď. Holt pomalé tempo a žiadne zvraty diváka pomaly ale isto uspávajú. Všetko je to také nemastné neslané, no tvorcom aspoň kvitujem, že netlačili na pilu a nesnažili sa moralizovať, vďaka tomu celá story pôsobí nenútene a prirodzene, čo mi je veľmi sympatické. P.S. tá kamera bola príšerná, doteraz ma bolia oči. ()

Jordan

tomuto sa povie "citlivý film"; film príliš dobrý, aby som strpel akékoľvek zlé slovko na neho; krásna štúdia vzťahu učiteľ - žiak, outsider - okolie, looser - svoje vnútro; film o rasizme, drogách a kriminalite? to sú len zástierky, síce zastúpené, ale iba dekorácie, ktoré charakterizujú svet, v ktorom hlavná postava (úžasný gosling!!! ale zároveň dobre napísaná), prežíva svoje každodenné zápasy, vojny, prehry, pády . . . no čo vám budem rozprávať, chytilo ma to, veľmi . . . ()

Tomco

ryan gosling je pre mna najlepsi muzsky herec sucastnosti..za pravdu mi dal aj v tomto obzvlast silnom pribehu o jednom tapajucom drogovo - zavislom ucitelovi dejepisu...a k tomu ta uzasna hudba..proste parada. ()

eLeR

Veľmi slabé štyri *. Námet bol zaujímavý, Ryan bol vynikajúci ... ale ja som nepochopila, čo vlastne mi chcel tento film povedať. Asi mi chcel len ukázať kúsok zo života jedného učiteľa, ktorý po večeroch fetoval a jeho žiačky, ktorá mala nábeh a možnosti byť dílerkou. Nič viac, nič menej. Skvelá muzika. (Filmová výzva 2016 - morgos) ()

MiiRA

Nepochyboval jsem o Ryanovi "učitele v podobně smažky" zasloužená nominace, takže potvrdil kvalitu. Sice moc nemusím filmy na téma drogy, ale určitě zajímavé drama. Navíc kvalitní OST, takže 4* má zaslouženě. ()

Chrustyn

Film jako takový působí hodně plytkým dojmem a plyne hodně pomalu, ale Goslingův výkon potěší a je tím jediným, proč film stojí za vidění. ()

mat.ilda

Snímek v podstatě bez děje, pozorující a přitom nemoralizující, ačkoliv se zčásti odehrává v gangsta prostředí, tím nemyslím zrovna školu, i když.... :-). Soustředí se hlavně na charaktery dvou hlavních postav a jejich postoje k životu, k rodině a k sobě samým - přesto, že jsou navenek rozdílní, spojuje je zvláštní přátelské pouto, které vzbuzuje pocit sounáležitosti - učitele Dana chrání před osamělostí, způsobenou dobrovolnou drogovou izolací, jeho studentku Drey před neblahými vlivy prostředí, kde vyrůstá. Vzájemně se tak obdarovávají nadějí na lepší časy... Sympatická Shareeka Epps a rozkošně vláčný Ryan Gosling. ()

jojinecko

Po tomto filme sa Ryan Gosling definitívne a predpokladám že na dlhú dobu, dostal do mojej hereckej top 3. Tento chlapík dokáže byť civilný, presvedčivý a prirodzený. Svojej postave učiteľa bojujúcemu so svojimi slabosťami, sebou samým a svojou snahou niečo zmeniť dodal ďalší rozmer, kde každý pohľad a scéna majú svoj význam. ()

rikitiki

Typický nezávislý film americké produkce. Takže hlavní hrdinové jsou looseři, jejich život nestojí za nic a vyhlídky jsou prachbídné, což všechno snímá roztřesená kamera v tlumených barevných odstínech. Hodně prostoru dostávají mlčenlivé scény a ježdění v autech. A nějaká ta malá naděje a kousek hřejivého přátelství se taky najde. I když tady je vztah mezi učitelem a žačkou opravu na ostré hraně. ____ Není to špatný film, ale ničím neohromí. A hlavnímu hrdinovi zatraceně dobře rozumím. ()

Janek

Skvělý "pomalý" film s vynikajícím Goslingem (a jestli sošku nedostane letos, a jako že asi ne, tak vsadím levou kulku na to, že ho pravá sláva teprve čeká a z "mladé generace" je mi Gosling nejsympatičtější). Taky bych vyzdvihl kameru, která chvílemi velmi dobře podkresluje atmosféru (rozostření/zaostření). A protože jde o naprosto nemasový film (které rád podporuju), tak dávám *****. A souhlasím s kaygen.it, donáška profesorovi je opravdu mrazivá. ()

claudel

Kdyby se mě někdo zeptal, o čem byl film Half Nelson, musel bych použít nějaký vulgarismus. Naprosto bezduchý, nic neříkající a ničím originální příběh o ho.... Ryan Gosling je vždy přesvědčivý, ale moc se tady ani nenadřel, jeho černošská žačka je vcelku autentická, ostatní jsou do počtu. Hudba docela ušla, některé záběry taky. Nudný, extrémně nudný jako by nezávislý film, který si už nikdy více nepustím, i kdyby mi za to někdo zaplatil. ()

JASON_X

SPOILER: Bílý volnomyšlenkářský učitel na černošské škole - učitel je smažka - děti (hlavně holky) ho mají rády, protože má charm - jeho žačka ho načapá na dívčích hajzlech když hulí crack - žačka má bráchu v lochu za dealování - žačka je v pokušení dealovat taky - učitel je slaboch, smažka, no zároveň i charakter - učitel jde za velkým místním gangsta nigga dealerem orodovat, aby žačku nebral do party - velký místní gangsta nigga dealer vypadá a mluví jako třídní premiant - žačka začne dealovat a jedním z jejích prvních kundschaftů je SAMOZŘEJMĚ učitel (který to nejspíš schválně tak narafičil), což je SAMOZŘEJMĚ klišé jako kráva, které může dojmout leda salónní jemnocitné naivky - žačku tento zážitek SAMOZŘEJMĚ hodně citově zasáhne a uvede na správnou cestu - učitel je ze školy odejit, protože je na něm čím dál víc vidět že smaží - všechno ale nakonec dopadne vlastně tak nějak dobře a pohodově - vůbec nic to ve mně nezanechá, protože je to takové nějaké nijaké, ploché a vyumělkované... Viděl jsem mnohem lepší nekomerční nízkorozpočťáky, ale kvůli výkonům R. Gosslinga (i když na můj vkus občas dost přehrává) a hlavně Shareeky E. dávám tři. ()

seale

Krásné záběry, vkusná hudební kulisa a myšlenka filmu mě taky zaujala. Dvě osamělé duše, které vnímají svět podobně, dvě duše, které se přitahují a potkávají.. I když se může zdát, že má film otevřený konec, já jsem si v tom našla, že právě tato myšlenka ho zakončuje. Film má pomalé tempo, zabývá se nitrem člověka, ale pořád něco řeší, pořád poukazuje na nové lidské detaily. Nenudila jsem se. ()

Khalesi

Tak asi stokrát ohraný námet už dá poriadnu fušku spracovať aspoň ako tak originálne, ale je vidieť, že to nie je nemožné. Každopádne sa však obávam, či náhodou film nie je k tématike užívania drog až príliš benevolentný, pretože na mňa tak rozhodne posobil. Nechcem moralizovať, ale v niektorých otázkach je nutné rešpektovať určité medze, inak by sa mohlo ľahko stať, že sa povodný zámer ( ak bol aj dobre mienený ) zvrhne práve kvoli interpretácii. Stavať sa zhovievavo k drogovej závislosti, je vždy dvojsečný meč. ()

5150

Dětská herečka (Shareeka Epps) má něco do sebe a jednou z ní bude hvězda. Mimo ní, mě v zajímavém příběhu potěšil Ryan Gosling v hlavní roli a také ten reálný konec. Prostě příjemný film o nepříjemných věcech. // Febiofest 2007 ()

maseer2

Gosling je skvělý (nominace na Oscara rozhodně zasloužená), ale celkově se tomuto filmu o "odvrácené straně učitele" nepodařilo oslovit mě tolik jako například mnou nedávno viděnému a hodně podobnému dramatu Detachment s Adrienem Brodym.. silné 3* ()

malylada

Drama o vztahu žačky a učitele nejde podbízivě naproti Oscarům, ale přesto motiv zůstává silný. Gosling ztvárňuje osobu, která dokáže nadchnout žáky z problematických vrstev, ale sám nedokáže čelit svým démonům. Nezvládá svůj soukromý život a hlouběji propadá své závislosti. Vztah mezi oběma hrdiny je skvěle zvládnut herecky a vůbec mi nevadilo, že ostatní postavy jsou tlačeny do pozadí. Já osobně jsem rád, že se situace nevyhrocovaly do extrému a více nutily diváka přemýšlet nad pocity, které se v aktérech odehrávají. Některé části filmu nebyly dokonalé, ale i přesto skvěle promyšlené drama......8/10 ()

bouncer

Zajímavý film plný protikladů. Vlastně jenom o protikladech - učitel, ve volném čase náruživých feťák, se snaží ochránit jednu svojí žačku před prací pro dealera, od kterého sám taky bere. Proč ne. Bílý učitel na černošské škole vyučující dějepis formou protikladů. Krásná hudba, civilní kamera, osobní přístup a skvělý Ryan Gosling v hlavní roli. Velice povedený film, který jen tak nepustí... ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007