Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

winnita

Pan Dunny je pěknej pokrytec. Před děckama si hraje na toho cool týpka učitel-kamarád, hází myšlenky jednu za druhou, chudáci k němu vzhlížej a on si to užívá. Ve skutečnosti je to totiž feťácká nula, co se jen sjíždí a klátí ženský po diskotékách. Smutný. Ale co, kecnem na gauč, dáme si limču a zasmějem se tomu všemu ()

stephano

Ryan Gosling - no určitě talent...mě se teda víc líbil ve filmu Stay. Minimalistický film a taky nevyvážený, ale nudit rozhodně nebude. ()

han.ci

Tenhle film mě vůbec nevtáhl do děje a nic mi nedal. Učitelovy kecy ve škole jsou nadmíru trapné, co se to tam proboha učí?! Dialogy o ničem, takové nějaké useknuté scény. Pozitivem je akorát sympaťák Gosling. ()

MyrnaAlec

Trochu film naruby - učitel požívá a žáci ne?!:) Ryan mě každým dalším filmem přesvědčuje, že jeho rejstřík je v podstatě neomezený. ()

dragosta

Vynikající! Pro mě hodně silný příběh o muži nacházejícím se na hraně života a smrti. Drogově závislý učitel, který si je vědom, že má možnost otevřít oči a změnit budoucnost dětem z problémové čtvrti, a přitom nedokáže pomoci sám sobě...Naprosto excelentní, přirozené a věrné ztvárnění zoufalého a bezmocného učitele vyneslo Ryana Goslinga do mé topky...K tomu několik výborně zvládnutých scén a přijemný soundtrack..nejde jinak než za 5* ()

Tremono

Zajímavý téma, zajímavá pointa, výborně zahraný, cítil jsem, že Gosling je naprostá troska, větší jak ten nejspodnější dealer. Přesto bych uvítal trochu kratší stopáž (nebo trochu víc děje). Smysl těch lidskoprávních vsuvek jsem bohužel nerozšifroval, takže je považuju za jakýsi nešťastný a zbytečný úlet... Strašně rád bych dal čtyři hvězdičky, protože téma mě zasáhlo. A tak je tedy dám. // K názvu: Poloviční Nelson. Kromě toho, že se jedná o jednoduchou formu zápasnického chvatu, přeneseně se tak říká i technice vyjednávání, kdy se při náznaku zájmu/"nákupních signálů", přechází hned k uzavření dohody/obchodu - bez dalších keců a přesvědčování. ()

kubilov

Což o to, Gosling hraje fakt parádně a nominaci na Oscara si snad i zasloužil, jenže moc nechápu, kde vyhrabali tu malou černou holku.. vždyť ta je úplně mimo. Scénář má zajímavé odbočky z hlavní cesty, která mě až tak nedostala, jenže ty většinou bohužel zůstanou nedokončené a jaksi vyšumí do prázdna. Half Nelson si ode mě kvůli pro mě nepříliš lákavému mixu více než 3* vybojovat nemohl. ()

Achab

Velmi otevřený film, Gosling a žačka Shareeka jsou zosobněním dialektické snahy vyvést žáky z pomyslné jeskyně na světlo, nicméně ten kdo poukazuje na umělost osvětlení a přízraky (stíny) často sám bloudí v samotné tmě a vrací se zpět do nitra své slabosti. ()

safe

Problém tohoto filmu je jaksi v tom, že na to, co chtěl říct, stačilo 10-15 min. Vydržet na to koukat 1.40 hod. chce velkou dávku trpělivosti. Připočteme-li k tomu, že "smažka" nebyla jen před kameroou, ale podle třesu i za ní, jsou dvě hvězdy až až. ()

maty-maty

Nevidím problém ve sjíždění učitele, vždyť na denním pořádku je, že učitelé jsou kuřáci, alkoholici, pedofilové atd. Tak proč řešit učitele, který dochází do školy, děti ho poslouchají a má zajímavé metody vyučování? ()

lulu37

Half Nelson je jeden z tých prípadov, ktorých na jednej strane ľutujete, ale možno aj postupom času začínate neznášať. Aj napriek tomu, že Ryan Gosling je môj oblúbenec a že filmy s podobnou tematikou mám rada, nezasiahlo ma to. Neviem čím to bolo, ale Half Nelson sa mi proste nedostal pod kožu. Tri dávam za hlavné duo. ()

mgerlich

Moc povedená a citlivá věc. Gosling je tady snad nejlepší co jsem ho viděl (a viděl jsem s nim všechno, tohle byl poslední chybějící kousek), prvních 10 minut se člověk dostává do tý atmosféry a jeho charakteru a pak už jde slepě s ním. ()

naamah...

Omlouvám se, ale tohle nee... Nebýt Ryana, tak film po půl hodině vypínám! Navíc opravdu nechápu, co tím básník chtěl říci. ()

macco33

Pozoruhodný snímek, zejména díky výkonu R. Goslinga, ale především díky neuvěřitelně sugestivní a přitom civilní dívce jménem Shareeka Epps. Na tu člověk jen tak nezapomene. Dětská, a přece už dospělá, hřešící a dealující, ale zároveň starostlivě pečující o pana učitele ocitajícího se na šikmé ploše ... Skvělá režie, práce kamery, působivé hudební podkresy. Podobně zaměřené snímky: Oddělen, Mezi zdmi, Cesta do hlubin študákovy duše. ()

anetd1

Nedostali jsme se přes prvních 20minut, kdy nás přestalo bavit shazovat rádoby efektivní hipster dramatický záběry, který jsme všichni už milionkrát viděli někde jinde. ()

CrazymanM

Ach jé,to zase byla nuda!Nechal jsem se zlákat poměrně vysokým hodnocením a dostal jsem 106 minut trápení,které pro mě trvalo minimálně 2x déle,poněvadž jsem neustále odcházel,slabota! ()

burton-ka

Tento snímek zasáhne ani nevíte jak. Jeden učitel - hvězda,borec! Díky němu je mnoho studentů přesvědčeno, že dějiny jsou to jediné co opravdu chtějí studovat a čeho chtějí být v budoucnu součástí, protože je to něco tak silného a úžasného, jak jim to krásně realisticky vyprávěl pan učitel. Na druhou stranu, učitel poloviční Nelson,obhájce práv černých i bílých, neskutečně vzdělaný člověk, coach se utápí v cracku třeba i na školních toaletách a má strach. Jeho vlastní život je tíha která ho topí, když se začne topit najde souznění s jeho studentkou v níž najde přítele. Přítele, který se sám dobře rozhodne kdo je opravdu ten špatný a kdo ten správný člověk! ()

bmolko

Zajímavý nezávislý film o životě mladého učitele, vyznavačem party life a všeho, co se dá projet nosem. Jde také o příběh o podivném přátelství se žačkou, která bude mít za úkol jednoho dne svému učiteli doručit drogy. Ryan Gosling poprvé naplno dokazuje své herecké kvality, jeho civilní výkon je opravdový zážitek a vysoko nastavenou laťkou v jeho kariéře, kterou jistě ještě několikrát překoná. ()

tucnakova

kdo gosling bez koho gosling komu gosling koho gosling oslovujeme gosling o kom gosling s kým gosling (pochopili jste, že nikoho jinýho jsem v tom filmu neviděla a tak, čili nemám tušení, jakej byl - ten film) emotikon. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007