Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

Koryntos

Tak tohle byla opravdu láska na první pohled.Další film, který se mi dokázal dostat pod kůži. Milí pánové a dámy, z tohohle filmu, jsem vypleskaná jak 13tka z kluka z plakátu. Jak se usmívá, jak si prstem kroutí vlasy, když je nervózní, jak je inteligentní, jak je sexy s tím strništěm. Vážení, já ho miluju, ale pssst nikomu to neříkejte. ()

Roseinka

Jedna velká nuda. Občas zajímavý rozhovor s tou černošskou dívkou, ale jinak nic, co by mě zaujalo. Ztráta času. ()

ELduderino

Pomalý, malý, melancholický. To jsou přízviska, která dokonale vystihují tento snímek! Ryan Gosling je dokonalý, zasloužená Oscarová nominace. Pro mě opravdu hluboký zážitek! ()

Lottr

Velice zvláštně, možná až poeticky podané drama. Je to taková náladovka, která má v člověku navodit pocity a myšlenky, nad kterými pak přemýšlí, aniž by vlastně věděl proč. Mám tenhle typ filmů rád, stejně jako Ryana Goslinga, který je tu opravdu skvělý. A ač se zdá příběh trošku ospalý a bez větších dějových zvratů, zasáhne člověka právě tou zvláštní a poetickou atmosférou. ()

IviDvo

Filmy ze školního prostředí patří mezi mé oblíbené a proto jsem se na Half Nelson těšila. Bohužel se však dostavilo velké zklamání. Příběh sám o sobě není ničím zvláštní a proto bych čekala alespoň větší vykreslenost postav. Já jsem však nedokázala uchopit jejich myšlenky ani emoce… nedokázala jsem se do hlavních hrdinů vcítit. I přes to, že Goslingův herecký výkon je jako vždy výborný, nezískal si mě. Z toho filmu na mě nešly žádné emoce a proto jsem ani já nic necítila, kromě velké nudy. Jediné co považuji za přínosné, je jiný úhel pohledu, ze kterého je film natočen. "Mezi zdmi", "Mezi řádky", "Nebezpečné myšlenky", "Oddělen", poukazují na problémy systémové, problémy kázně, rasismus, nevydařenou integraci ať už ve třídě nebo společnosti a také poukazují na těžký úděl učitelů, kteří se každý den setkávají s nezájmem a apatií ze strany studentů, a dříve nebo později si položí otázku, jestli jejich poslání má smysl. Half Nelson je jiný, kázeň není problém, žáci nejsou problémoví…problém má učitel. Snaží se ochránit žákyni před světem drog, ačkoli se sám nachází v rozjetém vlaku. To vůbec není špatný námět, ale podle mého názoru se jeho zpracování příliš nepovedlo. ()

kisha

neskutečná nuda, kterou v tomhle případě nedokázal vykompenzovat ani dokonalej Gosling, ani relativně hluboký téma ()

pavcas

Můj oblíbenec Ryan Gosling v roli totálního a závislého zoufalce. No nechtělo se mi na ten film nejdřív moc dívat,ale byla jsem rychle vtažena do děje a v některých chvílích jsem úplně zapomněla, že to hraje a bylo mi ho fakt líto. Zároveň i tady si dokázal zachovat určité charisma a i ve scénách, kdy bych jiným hercem opovrhovala mně totálně dostával. Skvělá hudba. Skvělý film. ()

Madluska

Syndrom vyhoření je prevít! Ze sympatického mladého učitele udělal politováníhodnou lidskou trosku a smažku. Nejsilnějším momentem je scéna, v níž si učitel kupuje fet od třináctileté studentky. Tehdy jsem si uvědomila, že jeden člověk může k druhému pociťovat zároveň opovržení i lítost. Half Nelson je prostě syrový příběh o tom, že i učitelé (kteří by v ideálním světě byli dokonalí, aby mohli být svým studentům příkladem) jsou jen lidi, slabí a chybující, který ale přináší naději v podobě pootevřeného konce. P.S.: Ryan Gosling je fajn, protože tady nosí hodinky na pravé ruce. Tečka. :-) ()

noctambule

Takového učitele mít......ale trochu jsem nepobírala, co ty děcka učil. Ryan Gosling je úžasný, ať oholený či ne:-) Celkem by mě zajímala spotřeba lízátek během natáčení. Těším se na další spolupráci Ryana Flecka s Annou Boden. Jejich díla jsem viděla v obráceném pořadí, It's kind of a funny story jsem si zamilovala a i Half Nelson mě dostal. Mají nějakou slabost pro bývalého chilského prezidenta Salvadora Allende, byl zmíněn v obou filmech:-) ()

darwin

Minimalistický, skromný film o učiteli na černošské škole, který fičí na drogách a o jeho vztahu se svou žačkou. Ryan Gosling znovu potvrzuje, že je výborným hercem a převážně neverbální komunikaci by mohl vyučovat. Jeho postava flákačského fetujícího učitele je v jeho podání tak přesvědčivá, že skoro máte pocit, že opravdu na něčem fičí. Bod dolů za rušivé vsuvky o historii boje za občanská práva. ()

Billie777

Velmi zajímavý film. Milý, chvílemi i dojemný, rozhodně moc povedený. Je to "pomalý" film a takové mám ráda, pokud je to dobře natočeno a nenudím se. A vážně jsem se nenudila ani chviličku. Gosling je opravdu skvělý herec a vážně jeho výkonu nemám co vytknout (nominace na Oscara je na místě). Jeho postava je sice docela slaboch, kterému byste rádi řekly do očí, co si doopravdy myslíte a přitom je to vlastně sympaťák a soucítíte s ním. Příjemně překvapila i Shareeka Epps. Velmi se mi líbila i kamera. Moc hezký film o životě a o přátelství. ()

lonewolf

Opravdu hodně dobrý těžký film na který musí být nálada. Občas jsem se v hlavním hrdinovi viděl, ne že bych snad při každém nutkání utéct od reality kouřil crack, ale snažím se navodit podobný pocit. Ryan Gosling zahrál postavu naprosto bezchybně, tak jako by to myslel upřímně. ()

cab

Zajimavy pribeh ucitele dejepisu, ktery je zavisly na drogach a zije sam pokousejic se zapomenout na tihu nespravedliveho sveta do chvile nez se sprateli s cernosskou zackou hrajici basketbal. V hlave mi po par tydnech z tohoto filmu moc vzpominek nezbylo, tak zustanu pri zemi s prumernym hodnocenim pro tento jinak velmi pozitivne ocenovany snimek. 60% ()

kaygen.it

Vynikající film s přesvědčivým Goslingem a mnoha opravdu silnými momenty, které by člověk na první pohled v menšinami obývaném předměstí nečekal. Chvíle, kdy studentka dělá profesorovi donášku je mrazivá... ()

DannyBoy80

Příběh učitele závislého na cracku a jeho žačky, která se nakonec stane jeho dealerem. Připadá vám to přitažené za vlasy? Taky že pořadně je. Naprosto nerálný děj (nikdo v černošské škole škole nepozná feťáka závislého na něčem co se blíží heroinu), nudný děj se spoustou slintů ve vyučování (se nedivím že jsou amíci tak hloupí). Hlavní hrdina hraje dobře, ale role mu toho moc nedovolí. Katastrofální scénář to celé pohřbil. ()

Petullka.66

Určité problémy mohou potkat každého z nás - učitele nevyjímaje. V tomto příběhu vzniklo zajímavé pouto mezi mladým učitelem a jeho studentkou, ovšem nehledejte v tom nějaký sexuální vztah nebo něco takového. Ale dalo by se říci ryzí přátelství, pochopení a vzájemnou úctu... /Dávám 4,5 hvězd z 5!/ ()

angloumene

Nový a netradiční pohled na borcení zažitých předsudků a stereotypů, aneb jak závislák k učení dobrých mravů přišel. Half Nelson ve velice minimalistickém pojetí přináší sociologickou reportáž, která zasahuje nejen do drogové problematiky. Velká škoda, že je určen primárně pro americkou společnost, protože tady u nás to chodí přece jenom trochu jinak. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007