Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

Marqta

Film, který mě určitým způsobem hodně zklamal a určitým způsobem hodně překvapil. Prvních 45 minut jsem myslela, že to ani nedokoukám- jak se tam nic nedělo a jak mi to přišlo všechno hloupé. Naopak poslední třetina-byla vážně dobrá a konec, konec byl vážně dokonalý. Ale nemůžu si pomoc, něco mi prostě na tom filmu nesedí, celkem mě mrzí, že tam nebylo více postav a taky, že příběh působil někdy celkem nuceně a nepřirozeně. Ale pokud tady je jednoznačný důvod, proč se na tenhle film podívat, tak je to Ryan Gosling. Ten totiž exceloval a musím bohužel přiznat i to, že táhl celý film, což samozřejmě není nic špatného- do té chvíle, než přijdou scény ve kterých se neobjevuje. Takže, za mě 3 hvězdičky, ale ta třetí tam je jenom kvůli Ryanovi (takže spíš 2,5 :D) a myslím, že bude trvat poměrně dlouho, než najdu odvahu si tenhle film pustit znovu, jestli vůbec. ()

Aljak

Zaujímavý námet a téma na spracovanie - príbeh o učiteľovi na černošskej škole, ktorý sa ich za pomoci historických udalostí snaží inšpirovať k väčšej zmyselnosti ich života a najmä ich budúcnosti. Počas toho ešte stíha trénovať aj basketbalový team dievčat, ktorým sa stáva akousi oporou. S jednou z dievčat dokonca nadväzuje aj osobnejšie vzťahy a vzniká medzi nimi pekné úprimné priateľstvo (a prekvapivo nič viac). Je mi dosť ľúto, že ten dej nemal väčší spád a hlavne nejaké silnejšie vyzdvihnuté posolstvo celého príbehu. Nedá mi to neporovnať s podobným učiteľským námetom filmu Detachment, ktorý bol podľa mňa omnoho inšpiratívnejší a lepší, hoci zároveň aj oveľa depresívnejší. Možno keby nemám s čím porovnávať, tak by mi Half Nelson prišiel výnimočnejší - no takto je to len na 2*. Aj keď Ryan Gosling opäť skvelý výkon, od neho sa už iné asi ani nedá čakať. ()

Martin741

Sympaticky film o ucitelovi /sam som ucil, viem dobre, ako to tam funguje/, ktory sa vdaka vztahu k studentke snazi najst strateny zmysel zivota a usporiadat si veci v zivote. Ryan Goslyng naprosto vyborny. Taketo filmy mam sice sialene rad, ale holt, Spolecnost Mrtvych basniku je o nieco /hodne/ vyssie. 65 % ()

deepend

Myslím, že vše podstatné o Half Nelson zde už bylo řečeno. Tuhle pecku jsem si chtěl šetřit na horší časy.......no jaksi jsem to nevydržel :-) Ryan Gosling mě zas a opět dostal, to je týpek, který dokáže oživit i jinak průměrný film (Vzorec pro vraždu). Jeho učitel dějepisu, který ujíždí na drogách, patří po jeho roli ve Svatém boji k jeho nejlepším, proto si byste si to neměli nechat ujít. PS:Naši "skvělí" distributoři jsou hnusní parchanti !!!!!!!!!! ()

C0r0ner

První negativum je, že Gosling (ač dobře) hraje neskutečně otravného dementa. Druhé negativum je, že je feťák, na což mě jako obvykle sralo koukat. Třetí negativum je, že příběhu tam bylo tak na tři čtvrtě hodiny. Výsledek tedy minus tři hvězdičky z maxima. 35% ()

tormento

Fuu..tak toto som nečakal. To že je Gosling skvelý herec som vedel, ale vďaka tomuto snímku je u mňa jeden z najvýnimočnejších súčasne scény. To sa zhostil svojej postavy ma nechalo počas celého filmu v nemom úžase. Silný príbeh, ktorý je dosť reálny ešte viac umocnil zážitok. Scéna kde mu jeho žiačka donesie dávku je nezabudnuteľná...možno som ešte v opojení...u mňa 95% a Golslingov výkon na Oscara. ()

Mamie

„The sun goes up and then it comes down, but everytime that happens what do you get? You get a new day." Silný příběh, perfektní soundtrack a vynikající Ryan Gosling. ()

laik_60

tá slabunká trojka je len a len za Gosslinga. Nemám rád narkomanov, a narkoman- učiteľ mi náladu a vzťah k nim vuobec ale vuobec neopravil. Ten film mi nič nedal :( ()

Triple H

Obrovské prekvapenie. Ryan Gosling je zrejme jeden z najväčších mladých hereckých talentov. Jeho štýl herectva je IMHO v podstate bezchybný a veľmi neopozeraný. Všetko zvláda ľahko, nenútene a stopercentne presvedčivo. Pripomína mi Brandove najlepšie chvíľky. Jednoducho vie z filmových postáv urobiť živých ľudí. Závislý učiteľ Dan Dunne je totiž komplexnou, úplne reálne pôsobiacou postavou a Gosling je ťažký frajer, že ho po celý film tak nejak chápete a neodsudzujete. Výborní boli aj ostatní herci. Vzťah učiteľ-žiak som podobne zachytený zatiaľ ešte nikdy nevidel a veľmi sa mi páčilo ako sa celý film odvíjal. Rozhodne odporúčam. ////Uležalo sa mi to v hlave a radím si to medzi svoje top filmy. Neviem na tom nájsť chybu - film ma úplne dostal. Skrátka moja vlnová dĺžka. ()

tatanapope

Film o učiteli, co si rád zakouří crack sotva má padla a dělá si v rámci práce jen co musí do chvíle, kdy ho při jeho kuřácké chvilce nepřistihne jedna z jeho žaček. Film mě příliš neuchvátil ani fakt, že ten hodný pan učitel se pak snažil pomáhá té černé žačce z nevlídného prostředí. Film je relativně dobře zahrán i natočen, ale ten děj...Takový nezáživný. Viděno v rámci Výzva 2015 ()

chelseaman22

Smutné je, že podobných filmů je tolik, že přidaná hodnota je s postupem času logicky nulová. Jó každý si je vědom toho, že každý černoch na high school je distributor návykových látek. Ryan Gosling si je toho vědom, a proto naváže styk se sedmačkou Ráchel, jejíž otčín je machr na distribuci káčka. Nebohá černá Ráchel je v rozpacích, komu že svěřit svou důvěru, jelikož jak všichni muži moc dobře vědí, pro každou ženu (bez rozdílu barvy ksichtu) je z nějakého důvodu důležitá důvěra. Co lze nejvíce na Goslingovi ocenit je nulový stud při simulovaném zvracení. 20% ()

Sfinkter

Gosling by svůj talent mohl vozit na valníku, v tomto snímku to opět potvrdil. Herci precizní, scénář kvalitní, dramatické duše jsou dostatečně ukojeny. ()

Tosi

Zajímavý a v podstatě absolutně reálný film, ve kterém Gosling skvěle zahrál rozpolceného člověka, který ani nechce být od diváka moralizován, ani nenese žádné poselství pro lepší zítřky. V průběhu filmu si prostě uvědomíte, že ten týpek si jen potřeboval najít někoho, s kým si může popovídat... ()

terunka003

Současné, realita, vysvětlující × nudné, známé, obehrané. Filmu o bílém učiteli, který se pohybuje v černošské oblasti a učí jejich děti je obehraný námět. To že tento učitel je smažka, je něco jiného, ale i přes to jsem se u filmu solidně nudila. Z filmu samotného jsem byla nervózní, což asi mělo být účelem, dle roztěkané kamery, šílené kakofonie a dlouhých detailních záběrů na obličeje a výrazy postav. Tento snímek není pro každého a ne každý ho bude chtít pochopit. Sama jsem silou vůle vydržela koukat až do konce. Drey měla hustý copánky.. ()

Mishqo

cez deň učiteľ a v noci trošku zdrogovaný - množstvo dnešných učiteľov možno zažíva podobný život....každopádne výborná komorná dráma :) ()

sochy.zirafka

Výborný nápad, výborný Gosling. To se však už nedá říci o zbytku - žádná jiná postava nevyčnívala a film si pomalu plynul ke konci, který téměř nic nepřinesl. Všechno je tak nějak dvojaké, což sice nemusí být na škodu, ale bohužel mi to tentokrát nevyhovovalo. ()

Tomatáš

Nevím, co ostatní uživatele csfd na tomto snímku uchvátilo a silně se jich dotklo. Já osobně oceňuji pouze nezpochybnitelný herecký výkon Ryana Goslinga. Zcela jsem nepostihl příčiny a pohnutky osobních problémů hlavní postavy a naprosto jsem se nedopídil nějakého poučení, katarze. Výborný herecký výkon, nekonvenční metody a koncept výuky učitele = 2* Škoda. ()

liuk

Že by byl Half Nelson pomalým filmem, který jen nudí, to ani ne. I když jsem si ho pouštěl dost unavenej, tak se mu podařilo mě docela probrat. Spíš je to film, který se toho asi snaží dost říct, ale já mu to "poselství" moc nesežral. I když je těch pár point, které se během příběhu nakupí docela fajn, ale že by se k nim film dostával nějak hezky postupně a následně je třeba využíval, to se říct nedá. Prostě se tam občas objeví něco docela chytrého, ale hned se to zahodí do kouta. Abych jen nehanil, atmosféra Half Nelsona (hlavní plus, co vás udrží v pozornosti) je fakt špinavě zatuchle zajímavá (tak trochu jako v Brick), k čemuž napomáhá pomalinká pod kůži deroucí se hudba. A po zcela rozdílných rolích, ve kterých jsem Goslinga viděl, musím po téhle říct, že je fakt slušný talent, snad si to nezazdí. Přesně ten typ díla, který se vybaví při definici "americký nezávislý dramatický film", jak s pozitivy, tak zde se spíše převazujícími negativy. 2,5* ()

D28

I am an asshole.--- No, you are a big baby.--- No, I am a big asshole, baby....Hviezdičku peknému príbehu vzala tratratraslavá kamera a mierna rozvláčnosť.Inak extrémne prirodzené, realistické a verím, že aj jemne optimistické pre nás všetkých, pretože drogy nie sú len "ich" problém. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007