Život na jedné typické americké veřejné střední škole plyne svým depresivním tempem a učitel tělocviku (Ryan Gosling, nominovaný na Zlatý glóbus a Oscara) vnímá svou práci jen jako způsob přežití. Vše se změní ve chvílí, když ho jedna ze studentek nachytá při užívání drog v prostorách školy. Od té chvíle najde často rozmrzelý učitel nový smysl své existence, se studentkou a talentovanou basketbalistkou se sblíží a snaží se ji ochránit před četnými nástrahami jejího okolí. Sám se pokouší nalézt dávnou ztracenou sebeúctu a dát do pořádku i svůj vlastní život. (FebioFest) (oficiální text distributora)

zazka

Dosť ťažký film o zvláštnom vzťahu učiteľa závislého od drog a jeho žiačky, ktorá to v živote tiež nemá ľahké. Film treba naozaj sledovať, lebo dosť veľa vecí je tam "vypovedaných medzi riadkami"...Okrem hereckého výkonu Ryana Goslinga vám však z filmu nezostane nič, keďže snímka dosť postráda nejakú väčšiu akciu. Napriek tomu len podotknem, že Ryanovi proste tieto roly opilcov a sfetovancov neviem prečo idú :) (viď napr. Blue Valentine). ()

Kozlowski8

Film, který stojí za shlédnutí, pokud se chcete pokochat hereckým uměním a obzvlášť, pokud jste příznivcem Ryana Goslinga. Gosling opět ukazuje, jak je skvělý herec - je to jeho film, jeho představení. Jinak ale příběh až takový mazec není - spíš trochu nuda a stereotip. 60%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

pp

Tak takhle přeceňovaný film už jsem dlouho neviděl. Kombinace různých protikladů (běloch-černoška, dospělý-dítě, učitel-feťák, škola-vězení, ...) s učeněfilozofickými kecy (učit moje dítě individuum typu pana Dunna, tak si na něj po první hodině stěžuju u ředitele) a vnitřní rozpolceností drogově závislého na mě nezafungovala a šíleně jsem se nudil. Dívat se skoro dvě hodiny na potácejícího se a slzícího feťáka (mimochodem, Gosling ho zahrál dost dobře), který buď blábolí před tabulí nesmysly nebo se sjíždí nějakou drogou (nikotin, kokain, crack, alkohol) mě opravdu nebavilo. ()

RXP

Prvá rola Rynana Goslinga, ktorú som mu skutočne veril a ktorá sa mi veľmi páčila. Postava demotivovaného človeka, ktorý si našiel krehkú rovnováhu vo svojom živote aj za pomoci drog.(možno lepšie ako chodiť každú nedelu do kostola) a ktorý sa drží na okraji priepasti vďaka svojej práci a vďaka malým cielom, koré si každý den vytýči. Nejaká ta depresia dotoho samozrejme patrí, ale je to človek, ktorý sa už naučil žiť sám so sebou. Jediný problém je, že sa nenaučil žiť s druhými a tak ho samotárska povaha odsudzuje na dosmrti k vzťahom, ktoré ho nemôžu naplniť. Človek, ktorý sa cíti nepochopený, človek, ktorý nechápe. Neskončilo to žiadnym gulervúcim happyendom, ktorým by film stratil tvár reálnosti, takže to hodnotím vemi pozitívne. ()

mentos.

Rozhodně to nebylo nejhorší, ale něco mi v tom chybí. Možná nějaká zápletka nebo nějaký překvapivý konec?! Hlavní postavou je skvělý Ryan Gosling, který tady sice řekne více vět než v "Drive", je to ale skoro stejný podivín. Je to tak na 75%. [viděno 24.12.2012] ()

Cor-Angar

S Ryanem Goslingem jsem viděl víc dobrých filmů, ve kterých hrál víc zajímavých postav, ale jeho učitel v Half Nelson se mi asi líbil nejvíc, pro mě zatím vážně jeho nejlepší role. Myslím, že tady dostal celkem velký prostor něco předvést a využil toho parádně. Celkově se tenhle film hodně poved, upřímně jsem na konci nechtěl aby to skončilo, díval bych se ještě dál. Taky mladá Shareeka Epps byla ve své roli hodně přesvědčivá, nevadilo by mi vidět ji v budoucnu i v dalších dobrých filmech. Těžko bych shrnul další pozitiva, celej film prostě správně funguje, každá scéna je silná, něco říká, žádná tam není navíc. Jediný mínus by pak mohlo být to, že film skončil tak nějak náhle, nedal žádné odpovědi, žádné finální vyřešení toho, co se celou dobu řešilo. Na druhou stranu o to silnější dojem možná zanechal a dává možnost o něm dál přemýšlet. Takže vlastně ne, žádný minus nevidím. ()

lola10

Tak skvěle reálné, až i mě- velkému fanouškovi realistických děl, chybělo trochu nadhledu..., jelikož jsme všichni zmatení všemi těmi šťastnými zvraty a konci, možná jsem očekávala, že i tento film půjde ve stejných šlépějích, ale byla jsem mile překvapena. Gosling byl skvělý ! ()

shawshankk

Nádherný film, Ryan Gosling opět nezklamal...všechna plus tohoto filmu už tu byla řečena, snad jen musím souhlasit s Jossie - scéna s předáním zásilky je opravdu jedinečná a dokonalá. Pro mě snad nejsilnější moment ve filmu. ()

Pattrick

Typický lidský příběh mezi zde černou studentkou a bílým učitelem o drogách a jiných morálních hodnotách. Snaha tam byla, ale někam se ztratila, protože některé scény byly k ničemu, tudíž nastala nuda. Ryan předvedl dechberoucí výkon, všechno stojí na něm, ještě že konec se vydařil. ()

JoudaCZ

Svět stojí na protikladech a nic není jen černé ani jen bílé, nikdo není jen dobrý nebo jen zlý. To je nosná myšlenka, na níž hlavní hrdina staví své pojetí výuky historie. A sám je jejím dokonalým ztělesněním - na jedné straně výborný učitel oddaný svému poslání, na straně druhé smažka s rozvráceným osobním životem. V kontrastu k němu tu stojí místní dealer, jehož soukromí naopak vyzařuje rodinnou harmonií. A pak je tu asi nejdůležitější postava filmu - 13-tiletá Drey, žijící sama s matkou, která v podstatě volí, kdo z nich bude hrát alespoň částečně otcovskou roli v jejím vývoji. Její silná osobnost nakonec dává naději, že půjde svou vlastní cestou. V souhrnu je to asi nejlepší feťácký film, který jsem kdy viděl. Má uvěřitelné, autenticky podané postavy, má myšlenku, nebojí se politicky vyjádřit, přesto nemoralizuje, k tomu skvělá řemeslná stránka (look, soundtrack). Nenechte se odradit zmínkami o "záchraně jediného dítěte", to je jen lacině vytrženo z kontextu, o tom ten film není. ()

bertrand

Vcelku vyjímečný film, kterému tu čtvrtou hvězdičku přidáváme za nestandartní a nadstandartní výkon obou hlavních přestavitelů. Gosling je v komentářích právem opěvovaný, ale Shareeka Epps se mu drží dost těsně v patách, na což by se nemělo zapomínat. Jinak film přináší zajímavý názor, že stejný typ lidí, který v minulosti bojoval za "lidská práva" je dnes odsouzen k depresi a drogové závislosti, zvláště pokud má dost informací a inteligence na to, aby prohlédl, že to je tak jediný svobodný projev, který si v součastnosti může dovolit. Geniální je scéna, kdy je Gosling na večírku svých rodičů a vidí ten jejich odvaz nad skleničkou vína - drogou, kterou nám systém musel povolit, aby mohl dál fungovat.... ()

SoulEater

Tento film je asi pro každého, kdo chce přemýšlet u filmu a to nejenom o filmu. Je to ten případ, kdy se při sledování můžete dozvědět něco o sobě. ()

AmericanX

Ryan Gosling je pro mě teď opravdu herec číslo jedna. Bez debat, bez jakékoliv pochybnosti. Jeho učitel, na jedné straně neuvěřitelně chytrý člověk, na druhé straně feťák, vymetající diskotéky vnitřně zlomený člověk, hledající odpovědi a smysl života, mě odzbrojil, dostal mě do kolen, získal si moje sympatie... o jeho minimalistickém herectví nemá smysl se ani rozepisovat, je král mimiky a gest, .. Shareeka Epps a její téměř neměnný obličej, vyjadřující všechny emoce jen očima, mu skvěle sekundovala..... ()

Martazoe

Zajímavé na tomto filmu pro mě byla kamera a některé záběry, stejně tak jako postava učitele feťáka, který byl na facku a skvěle ho hraje Gosling. Tím ale to podstatné pro mě končí, nevím, co tímto filmem režisér zamýšlel. Marně hledám poselství tohoto filmu, marně se snažím pochopit, co to má všechno znamenat a jestli je tam i něco trochu hlubšího nebo o to ani nešlo. ()

stuj

Dobré téma. Ale nic nového nepřinášející. A celkově vlastně nudné. Chtěl jsem dát tři, ale jen z úcty k tématu, né k filmu. Takže sry. ()

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

Tvůrci Half Nelson uvádějí...

27.03.2007