MrKrahujec

Samozřejmě se u tohoto filmu nelze ubránit srovnávání s vynikajícím "Přáním smrti" Michaela Winnera s neméně vynikajícím Charlesem Bronsonem v hlavní roli, a to (celkem pochopitelně) v neprospěch tohoto filmu. Ocenit lze odvážný pokus o genderovou změnu (jakkoliv mohla být vynucena panující módou) a vůbec všechny pokusy o odlišení od původní předlohy, kterých je naštěstí dostatek k tomu, aby hodnocení mohlo zůstat vysoké. ()

ExecutorQ3

Ano, dej je predvidatelny a okoukany, stejne jako celkove vyvrcholeni deje, ktere je doslova "americke". Na druhou stranu herecky vykon J. Foster je bezchybny. Nema smysl psat nejakou hlubsi recenzi na film. Pokud prekousnete jistou slabou nablblost v rozuzleni (jakou opliva vetsina novych americkych filmu), tak si tento film opravdu uzijete a urcite na nej nebudete vzpominat ve zlem. ()

MIHLIK

Výborný ale opravdu výborný thriller s Jodie, o holce která stratí v momentě všechno a pak vezme zpravedlnost do svých rukou co dodat, prostě výborně natočený a ztvárněný snímek. ()

e-arthworm

Shodný námět s Bronsonovým "Přáním smrti", ovšem úrovně této série film nedosahuje. Pozitivně hodnotím fakt, že se zde - narozdíl od výše uvedeného titulu - "dostalo" i na ony konkrétní padouchy, zodpovědné za počáteční napadení. Výborná scéna v obchodě, kde hlavní hrdinka poprvé zabije, naopak pasáž, kdy se nejprve bojí opustit dům, aby se následně bez mrknutí oka nechala odvést překupníkem zbraní do značně nedůvěryhodně působící lokality, je minimálně rozporuplná. "Co tady chceš ?! - Chci zpátky svýho psa !" ()

Matt2626

Skutočne dosť dobrý trhiller na úrovni s ŤAŽKÝM začiatkom ale o to lepšou zápletkou. Výkon J.Foster naozaj bral dych. Krutá skutočnosť dnešnej doby, ale ako si mládež vychováme, taká bude. Jediná hviezdička dole za záver, ktorý mohol byť ozaj lepší a menej predvídateľný. 90% Motto: Táto hláška ma fakt dostala: "Príčinou smrti mohol byť pád, alebo tá bum-páka zarazená v lebke...odhaduju to tak 50:50....hergot....no skôr 70:30" :)) ()

Tomy_TO

Hlavna hrdinka Erica (Jodie Foster) vezme spravodlivost do vlastnych ruk po tom co jej zabiju snubenca. Tento film ma sice zaujimavy dej ale je to film ktory sa hereckymi vykonmi nevymika beznemu priemeru. Ale aj napriek tomu ma film bavil a ja som sa pri nom ani chvilu nenudil. ()

e-pilot

Ačkoliv je film "Mé druhé já" starší, viděl jsem dřív "Harryho Browna", takže se nelze vyhnout porovnání z pohledu tohoto snímku. Námět je obdobný. Jodie Fosterová je stejně charismatická a přesvědčivá hlavní hrdinka. Už sám fakt, že mstící se osobou je žena, je docela neopotřebovaný. Ovšem ten spolupracující vyšetřovatel byl ke konci zase tím, co bych klidně z filmu oželel. Nerad se opakuji, ale platí to samé, co u "Browna"... Ach, ty konce. ()

montel

Moderátorka newyorského rádia Erica Bain (Jodie Foster) je při procházce se psem společně se svým snoubencem brutálně napadena skupinou výrostků. Snoubenec útok nepřežije a Erica je pár dnů v komatu. Když se v nemocnici probere zjistí, že její láska je již pochovaná a že útočníky nikdo nechytil. Erica se postupně dostává z pořádného šoku a dny tráví sama ve strachu ve svém domě. Vše se změní ve chvíli, kdy koupí na ulici zbraň. Poté se vydává do nočních ulic vykonat svou soukromou spravedlnost...Trochu mi to připomínalo Touhy smrti. Od začátku do konce fandíte Erice a čekáte, kdy už konečně narazí na ony útočníiky a pořádně si to s nima rozdá. Než k tomu dojde uběhne pořádný kus stopáže, což mi dost vadilo. Jinak ale docela slušný thriller. 60% ()

prengel

Keď v r. 1976 vtedy 14 ročná Judie sekundovala De Nirovi v Taxikárovi, kto by si len bol pomyslel, že po 31 rokoch sa dočkám Judie tentoraz v De Nirovej úlohe. ..Pokračujúc v jeho neľahkej ale "ušľachtilej" činnosti, potulujúc sa nočným New Yorkom pripravená chladnokrvne zatočiť s akoukoľvek kriminálnou háveďou, ktorá jej skríži cestu a celkom dobre si pri tom vystačí iba s jednou nelegálnou zbraňou a samozrejme aby som nezabudol i bez taxíka. ()

Lukkyn

Jodie Foster ukazuje temnou tvář a střílí na všechny světový strany bez vyčítek a bez svědomí. Film ukazuje hrůzu dnešního světa, kdy pokud nevemete bouchačku do ruky většinou se spravedlnosti nedočkáte. S principem filmu se dá souhlasit, protože to co si musela hlavní představitelka prožít si neumíme představit a proto její následné pomatení mysli lze pochopit. Konec zkazil plné hodnocení , protože jsem ho očekával. Mám rád filmy, které nutí k zamyšlení a tenhle k němu nutí - kam tenhle svět spěje???? ()

Dupac

Neuvěřitelné, jakou atmosféru dokázali vybudovat režisér Neil Jordan, kameraman Philippe Rousselot a Jodie Foster z tak jalového scénáře. 70 %. ()

StanGoodspeed

Krásná,zamilovaná, vystrašená,zdrcená, odhodlaná, milá, nervozní, nenávistná, skoro mrtvá, naslouchající, vyprávějící i vraždící. Taková a kdovíjak jiná uměla být v tomhle dílku Jodie Foster. Její výkon byl naprosto excelentní. Terence Howarda jsem viděl zahrát už lépe, ne všechno jsem mu tak uplně věřil, ale budiž... Příběh byl celkem jednoduchý a předvídatelný zudíž nemůžu dát plné hodnocení, ale jak jsem již jednou zmínil, tohle táhla úžasná Jodie a prostě mě to bavilo. ()

revere

Paul Kersey a všechna jeho Přání jsou jenom laciný brak proti tomuhle snímku. Výtečné dialogy a uvěřitelné postavy plné rozporů. Na hrdinku, která ještě donedávna žila bezstarostný život, se sice začnou znenadání incidenty přehnaně nabalovat, po chvíli ale začne být děj zas vcelku logický. A snad poprvé jsem zaregistroval český distribuční název, který je lepší, než ten originální. ()