Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

PlayEasy

Podle očekávání se jedná o naprosto perfektní a také velmi napínavý Thriller, ve kterém se sice hned od začátku ví, kdo za tou vraždou stojí, tedy Anthony Hopkins, ale jak ho usvědčit, kam schoval zbraň a proč si s policií i se soudem tak hraje? Tohle všechno postupně odhaluje mladý a velmi ambiciózní právník Ryan Gosling, který si zde perfektně rozjel kariéru, která se už nikdy nezastaví! Každopádně úžasný film, kterým jsme opět začali soudní Thrillery a tento je bezpochyby perfektní. 75% ()

Hemlock

Přesně takhle si představuji kriminální drama a Anthony Hopkins je pro mě již dlouhodobě zárukou kvality. Okamžik zlomu je perfektní ukázkou, že kdo umí, ten umí a je na něj i justice krátká - holt kurvit se se nevyplácí - 85%. ()

cinema_cz

Film, ač to tak trochu avizuje, zůstává více "soudní" než "psychologický", i když u soudu se zas tak mnoho scén neodehrává. 60 % (Kamil Fila, Ci 08/2007, str. 44) ___ 60 % (Ci 02/2008) ()

Tominni

Velmi dobrá krimi, kde na jedné straně stojí inteligentní vrah, který má zločin takřka dokonale promyšlen, přizná se, přesto dokázat mu vraždu nebude jednoduché, zvláště, když z úřadu návladního se toho chopí mladý ambiciózní mladík, který už se vidí někde jinde......Ve scénách Hopkins vs Gosling film funguje skvěle a není mu co vytknout, občas se ale děje i něco mimo tuto dvojici a tam je to přeci jenom slabší. I tak to stačí na solidní 4*. ()

Miloško

Dobrý thriller s právnického prostredia,ktorý sa ale stále neodohráva v súdnej sieni. A.Hopkins mi tu pripomenul postavu H.Lectera, jeho postava sa tu vyžíva v chybách obžaloby. Vo filme sa objavujú aj určité humorné prvky,najme zo strany Hopkinsa a jeho postavy. Pozor SPOILER: Zaujímavá a humorná scena je zo sudnej siene ked Crawfordovi chcú prideliť obhajcu,ale on to odmieta zaujímavým sposobom.... Super herecké výkony,klasický thriller,zaujímavý záver.4 /5 ()

Orhalmi

první půlka thrilleru má sluný spád, je zábavná i napínavá. Hodnotil bych lehce nadprůměrně, druhá půlka je pak vaření z vody, zbytečně protahované, předvídatelné a podprůměrné. Takže celkově průměr. Z herců - A. Hopkins se moc nesnažil, ale dalo se to, Ryan Gosling se naproti tomu snažil až přespříliš a bylo to hodně silené. Navíc mi strašně vadilo, jak tam pořád jedl, žvákal, mlaskal, neuměl se pořádně najíst příborem, kousal do vidličky, mluvil s plnou hubou atd. To mě na filmu asi nejvíc rozčilovalo. Pokud to byl záměr tak vyšel skvěle, pokud to bylo mimoděk, ak by bylo pro něj dobré absolvovat nějaký kurz. Nebo to třeba nepotřebuje, možná jí jenom hamburgery. ()

Achab

Willy, mohu ti říkat Willy? Vše jakoby zapadá do roztříštěné mozaiky Teda Craforda (Anthony Hopkins), který z povzdálí skládá střípky. Jak jen mohl předem vědět volbu okresního prokurátora pro tento daný případ. Ale i to se snad dalo předvídat ze zastoupení a úspěšnosti Ryana Goslinga u různých soudních případů. Dialogy jsou mistrovské a myš se postupně stává kočkou až na malou drobnost v závěru. ()

swell

Marně hledám nějaký pětihvězdičkový komentář. A nechápu to. Mě film mile překvapil, je to jeden ze skupinky těch lepších thrillerů, které jsem za poslední dobu viděl. Hopkins je bravůrní ve všem, do čeho se pustí a Gosling moc pozadu nezůstal. Od začátku do konce jsem napětím skoro nedýchal a rozhodně doporučuji. 90% ()

Efreeti

Fakt je, že Rosamunda Pike je zde pouze krásný přívěšek a její postava postrádá smysl...ale samotný film je špičkový triller. Gosling a Hopkins jsou VYNIKÁJÍCÍ a i to rozuzlení celé zápletky mi připadalo vcelku smysluplné, možná až příliš průhledné...ale i tak to hodnotím jako špikovou TV zábavu. ()

Mustaffa

Tak tento film buď někoho dostane a bude si říkat jaký to je super thriller a nebo Vás vůbec neoslní, protože tolik nesympatických hrdinů v jednom filmu jen tak neuvidíte. Sice zápletka není špatná, ale od chování stoprocentně jistého Hopkinse víte, že ho prostě dostanou na nějakou kravinu. Film je neuvěřitelně předvídatelný až vás to se.e. Okamžik zlomu je podle mě ztráta času a že 108 minut je docela dost. ()

ToXo

Zaujimavy thriller s napaditou zapletkou, skvelou atmosferou a este lepsim Hopkinsom, ja som sa bavil - 4/5 ()

Luqe

Celkom solídny thriller. Dlho som čakal kým si pozriem tento film, to sa musím priznať. Ale nakoniec som rád, že som sa do toho pustil. Hopkins samozrejme vynikajúci, je to pán herec. No ani mladý Gosling sa tu nenechal zahanbiť. Zapeklitý prípad vraždy manželky, kde už v úvode sa dozvedáme ako to celé bolo, no nekonečné právne procesy a súdne triky v ktorých sa obžalovaný Hopkins doslova vyžíva a necháva mladého právnika Goslinga ďaleko za sebou. S mrazivým úsmevom a chladnokrvnosťou kľučkuje v sieti lží, ktorú sám utkal. Jednu hviedzičku však musím stiahnuť pre typický a krásny klišovitý happy ending kde padúcha nakoniec dopadnú či to celkový dojem z filmu pokazí alebo nie. ()

simoneo

Príjemný film, mal akciu aj prešpekulovanosť. Postavy sú inteligentné a vyvíjajú sa s dejom. Páčili sa mi tam aj postranné motívy a nemôžem nespomenúť perfektné herecké obsadenie a výkony. ()

Dextwer

Film je postaven především na hereckých výkonech dvojice Anthony Hopkins a Ryan Gosling. Souboj bohatého inženýra s mladým státním zástupcem, dobrá zápletka a pohled na výjimečnost práva, kdy i jasný vrah, může být osvobozen pro nedostatek důkazů.▐ Moje hodnocení: 75% ()