Když čtyřletá Amanda McCreadyová zmizí ze svého domova a policie není schopná nalézt žádné stopy, dívčina teta Beatrice najme dva soukromé detektivy Patricka Kenzieho a Angie Gennarovou (Casey Affleck a Michelle Monaghanová). Detektivové otevřeně přiznávají, že s tímto typem případu nemají téměř žádné zkušenosti, ale rodina o ně stojí ze dvou důvodů – nejsou to policisti a znají poměry drsné bostonské čtvrti, kde všichni žijí. Jakmile se Kenzie a Gennarová začnou o případ zmizelé dívky víc zajímat, odhalují temné dorchesterské podsvětí plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. A když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, jsou postaveni před morální dilema, které je rozdělí. (HBO GO)

pulDag

ou shit, mit takovou kost, tak bych se na "spravnou vec", kterou vetsina neoceni, uplne vybodnul... jednatricet let mi neni ani omylem, ale i tak pochybuju, ze budu tak velkym moralistou ,abych rozhodl v "neprospech" te male holciny... smula ()

alanP

Ty hvězdičky jsou za Amy Ryan v roli matky unesené holčičky a za zobrazení života nižší třídy (white trash). "To ji unesli i s nábytkem?" ()

Louie

Naprosto průměrná a uhlazená záležitost, která ve své druhé půlce lehce lapá po dechu a balí se do provařených historek o tom, co je dobré a co je zlé. ()

Jonatána

Výborný. Odcházíte z kina a přemýšlíte a můžete se skoro vsadit, že o tom budete přemýšlet i dál. Jo, a samozřejmě jsem měla jiný názor na závěr než většina mých známých :-). ()

waska

Propracovaný, velmi silný příběh s překvapivým závěrem, který nás vede k zamyšlení, jak bychom se zachovali my? Nechali bychom malou Amandu u nových rodičů? Nebo bychom zavolali policii a vrátili ji tak své pravé matce?.... Ben Affleck mě velmi příjemně překvapil. Stejně tak Casey Affleck. Jeho postava soukromého detektiva je důvěryhodná a nebyl problém pro mě uvěřit, že dospěl k rozuzlení případu. Ed Harris a Morgan Freeman, to jsou filmoví velikáni a dávají přípěhu skvělou atmosféru. Jen ta Michelle Monaghan mi tam nějak neseděla, dost nevýrazná. ()

Liathfaol

Tento film má, dle mého soudu, několik bolístek. Tou první je představitel hlavní role Kejsy Eflek. Na roli se soukromého očka se hodí asi jako bagr na vyndání třísky. Jistá nearchetypovost postav je vždy oživením, ale divák musí alespoň trochu věřit, že ten chlápek, o kterém by to v životě neřekl, by snad mohl být, to co má představovat. Zde to však vůbec nefunfuje. Obzvláště scény, ve kterých vyjednává s bossy podsvětí jsou až směšné, působí mezi nimi jako Sněhurka na veletrhu erotických pomůcek. Navíc neumí pořádně mluvit a tak jsou titulky doopravdy nutností. Druhou bolístkou je vyumělkovaný děj, nebudu nic prozrazovat, ale po shlédnutí si položte otázku: "jak byste dosáhli stejného cíle, co měli lidé, kteří unesli dítě?" Najdete jich asi hned několik a většina bude mít spoustu výhod, kromě jedné a to, že není tak filmově-cool zašmodrchaná. Obecně jsem byl zklamán, protože mi přišlo, že šlo z námětu a se stávajícím obsazením (až na výše zmíněného Efleka) vytěžit mnohem víc. ()

BDMarty007

K filmu režírovaném Benem Affleckem jsem byl trochu skeptický, ale to jsem se zatraceně spletl! Vynikající film po všech stránkách. Scénář plný zvratů, které nejsou anticipované, stálé napětí, permanentní nejistota, dobré dialogy a střih a zajímavé morální dilema. Závěrečný záběr je výborný, dlouho nepamatuji hollywoodský film který by si dovolil takový konec. Smutné, ale dobré. ()

Gardenboy

Spoilere !!! Netuším aké hodnotenie dať tomuto unikátu. Technicky brilantné, ale po príbehovej stránke morálne pochybné. To si budeme unášať deti už len pre to, že sa niekomu nepáči v akých podmienkach žijú? Na jednej strane jasne rozdané karty v rodine šialenca, ktorý zabil dieťa, na druhej strane pochybný únos s pochybným cieľom s nepredvídateľným výsledkom a dôsledkom navyše so zapletenými peniazmi. takto to rozhodne nie je správne a u mňa by bola voľba jasná - riešenie nnemôže byť takéto priamočiare o aké sa pokúsil šéf oddelenia. ()

arinečka

Rozhodně velice dobrý příběh, dobré herecké výkony. Pěkný hlavní představitel, hodně překvapivá zápletka, leč nevycucaná z prstu,ale logická. Viděla jsem víckrát, stálo to za to. ()

cinemaboy7

Rodinka Affleckova se ukázala. Neschopný herec Ben jako šikovný režisér a o něco méně známý, o to však povedenější bratr Casey jako hlavní hrdina rozehrávají psychothriller, za který by se nemusel stydět ani Clint Eastwood. Přirovnání jsem použil proto, že mi film nejvíc připomínal Tajemnou řeku, hlavně atmosférou. A to jsem vůbec netušil, že je autor obou děl totožný. Po tomto zjištění mi vše zapadlo, jako prdel na hrnec. Opravdu dobrý film kazí jen to, že se tvůrcům nepovedlo utajit ten "šokující závěr" a přibližně v polovině pro pozornější diváky hodí takové laso, že v tu chvíli asi každému dojde, co je s malou Amandou a komu by se mohla případně hodit. Přestřelka v lomu už jen vše dorazí. Ale nic to nemění natom, že je to velmi povedený film s opravdu výbornými posledními 15 minutami.70% ()

kubstvi

Velmi dobré drama, plné zvratů které člověk nečeká. Skvělé herecké obsazeni, které nesklamalo (Amy Ryan svou postavu stvárnila naprosto úžasně) a režie Bena Affleca dopadla také velmi dobře. A konec, rozhodnutí hlavního hrdiny, které bude mít vliv na celý život malé Amandy to je hrozné dilema, sám nevím jak bych se v této situaci rozhodl a co by bylo vlastně správné. ()

dessa

Zajímavé drama, ve kterém se na ošemetné problémy této společnosti dívá z různých pohledů. Je správné, když feťačka a rádodajka vychovává malou dceru? Je správné chladnokrevně popravit vraha-pedofila? Má člověk udělat dle zákona správnou věc, když mu to všichni kolem něj rozmlouvají? Velmi působivý a dobře natočený film... ()

BLADER

Film o tom, ako je zlo a dobro niekedy relatívne a o tom, že robiť "dobré" rozhodnutia sa niekedy proste nedá. Inteligentné, napínavé a strhujúce, proste skvelé. ()

mvukotic

Vaham medzi troma a styrmi hviezdami. Na jednej strane kvalitne nastolenie atmosfery prostredia, v ktorom sa film odohrava. Vyborne herecke vykony a zaujimave postavy. Na druhej strane prilis zamotany a miestami mnou nepochopeny pribeh a cudny hlavny hrdina. Neviem, ci to bol autorov zamer, ale pripada mi, ze postava C.Afflecka ma byt obycajny chlapik, ktory pozna ludi, stvrt, no nie je taky tvrdak, aby nerobil chyby a vychadzalo mu vsetko, coho sa chyti. No napriek tomu jedna s vrahmi, bitkarmi a dilermi ako ten najvacsi toughguy, vsetci maju pred nim respekt ako pred miestnym alcaponem a z kazdej situacie vyviazne bez skrabanca. Napriek tymto vytkam davam slabsie 4, je to dobra drama, herci su skveli a napatie by sa dalo krajat nozom na tie najvacsie steaky. ()

gemi

Už se mi dlouho nestalo, abych cítil takový odpor k hlavnímu hrdinovi. Je totiž idiot, bez špetky empatie a schopnosti číst mezi řádky. Kvůli jeho smyslu pro spravedlnost by si klepal na čelo i Mirek Dušín. EDIT: 8. 5. 2022, druhé zhlédnutí. Hlavní hrdina se celou dobu chová racionálně, zvrat nastane až 15 minut před koncem, kdy promarní šanci udělat správnou věc a místo toho udělá věc správně. V tom je dramatický rozdíl. To první vyžaduje rozvinutou sociální inteligenci, to druhé prostý smysl pro řád. Náš hrdina žel disponuje pouze tím druhým. Angličtina je ve verzi ghetto, takže celkem brutální, nic pro začátečníky. Jsou to buď silné tři, nebo čtyři slabé jako čaj. ()

tančísvlky

Videl som len veľmi priemerný krimi film , tak trochu tuctový a úplne nereálny . Casey Affleck je schopný v tomto filme čokoľvek , len tomu moje oči neveria . Stále som čakal v čom bude jeho jedinečnosť . Na záver však musím pripustiť ,že posledných 18 minút stojí za videnie . Je to skvelá dráma/18 minútová/ plná ťažkých rozhodnutí . Ak by film bol to čo posledných 18 minút tak je to niečo skvelé , bohužiaľ ten zbytok filmu je naviac. Doporučujem si vo filme pozrieť len záver. Kvôli nemu dávam tri hviezdičky. ()

Votvirak

Ou jé. Celou dobu jsem se nemohl dočkat konce, protože mě vážně zajímalo jak to dopadne... A dopadlo to MOC ZAJÍMAVĚ! ()

ER

Jako herce Ben Afflecka moc nemusím, ale ve svém režijním počinu v tandemu se svým bratrem, vytvořil dílo, které převyšuje jeho herecké kvality. A to je dobře. Nečekejte žádný nakašmírovaný příběh lidí z ulice,ale syrově zpracovaný a přitom dost záživný kousek o únosu 4 leté dívky a lidech, kteří s tím mohli (a měli) mít něco společného. Když se pátrání rozjede a většina lidí kolem je připravena na ledacos,to, co nakonec zažijí, jim vyrazí dech. Jenže život se s nikým nemazlí a každý ho má takový, jak si zaslouží. Nebo ne? Dospělí s tím může něco udělat,ale co čtyřleté dítě? Gone Baby Gone... ()

kwaicheng

Já holt těm lidem ze začátku vůbec nerozuměl. Ty kydy, který se na mě linuly v prvních minutách, smrděly účelovostí a přetvářkou na sto honů. Nejsem fanda drsňácko-citlivejch proslovů typu..."všade zkurvený sračky týhle posraný díry, která si nezaslouží říkat město. Ale když v těch hovnech kolem vidím motýlka jak opyluje květiny, říkám si, že život je naděje." Jinak se mi to líbilo, mělo to spád. ()

Mistr.Proupr

Úžasný film se skvělou atmosférou, která graduje v závěrečné dilema, kdy se nerozhoduje jen samotný hlavní hrdina, ale i každý divák je nucen přemýšlet, jak by zareagoval. Když k tomu přidáme velmi kvalitní herecké výkony, je z toho film patřící do mé TOP10. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby