Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

heyda

Další excelentní snímek pod režijní taktovkou Franka Darabonta. Jeho spolupráce se stále oblíbenějším spisovatelem Stephenem Kingem přináší to nejzdravější a nejlahodnější ovoce, co jsem měl možnost ochutnat. Prostě nádherný film s úžasným Tomem Hanksem a MC Duncanem, který nenechá nikoho chladným. A pokud ano? Tak jde jen o lidskou trosku... A doporučuju sehnat si originál i s bonusy! V bonusu kromě samotných účinkujících na tomto filmu můžeme vidět i samotného Stephena Kinga. Člověk by nečekal, že tento chlapík bude tak mladý. 10/10 ()

mat.ilda

Tento vychytralý kalkul s diváckou empatií se vyznačuje nejvyšší hustotou dobráků na dvacet metrů čtverečních, paranormálními schopnostmi, krajně drastickou popravčí scénou a jedním přeceňovaným Tomem Hanksem, a jak je vidět, uspěl. ()

FTP

To je tak, když spojí mistři svého řemesla síly, nemůže vzniknout nic jiného než absolutní klenot. Stephen King coby předloha, Tom Hanks tvář a Frank Darabont - mistr vězeňských filmů - režisér. Největší návaly agrese jsem zažíval kdykoli se na scéně objevil Doug Hutchison, a pálení při močení jsem s Hanksem prožíval také velmi hluboce. Krásný zážitek, který musí v každém vyvolat nějaké emoce. ()

Jinny

Frank Darabont dokonce opravil vypravěčské chyby Stephena Kinga! "Všichni musíme umřít, není výjimky, ale někdy, ach bože, je Zelená míle tak strašně dlouhá..." ()

MM11

Očekávání u Shawshank Redemption byla enormní a mě do jisté míry zkalila konečný zážitek s filmu. Zelená míle je na tom jinak. Staví opět na přátelství a síle lidskosti, ale činí tak odlišným výrazivem, že nebudete dlouho vědět, co se skrývá za maskou hrdinů. Scénář si neodpustil "preciznosti" jako uslzený konec a nedovysvětlené počínání Toma Hankse, ale Darabont staví na tom, že divák film sám pocítí. Že prokáže při posuzování příběhu stejnou sílu lidskosti jako jeho hrdinové. ()

Othello

Frank Darabont je obyčejnej citovej vyděrač. K dobru mu ale rozhodně uznat, že ví jak na to, aby divák využíval svých kapesníčků. Musím uznat, že při některých scénách i takový cynik, jako já, mrkal s trochu větší frekvencí, než je obvyklé a to už zaslouží uznání. Je pravda, že zde zaútočil hlavně na moji zatíženost na malé hlodavce a nejen tím se mu podařilo, že za celých 188 minut jsem neodtrhnul oči od obrazovky. Film má však několi, i když snad ne tak výrazných, slabin. Primárně se nedá ubránit srovnání s Vykoupením (též od Darabonta), oproti kterému vyniká nedostatek v naprosto jasném rozvržení stran na černou a bílou. Mladý bachař Percy nemá naprosto žádnou kladnou stránku a je to prostě prohnilá svině od začátku do konce, až to začíná působit nereálně. Naopak postava Toma Hankse, jeho přátel, či Johna Coffeye (jako to kafe, akorát se to jinak píše) jsou od začátku do konce papírově kladnými hrdiny, na které se dobře dívá, dobře se jim fandí, ale trochu ztrácejí rozměr. Ale co, kašlete na to. Který z filmů si udrží se svou délkou přes tři hodiny naprostou divákovu pozornost a uteče jak voda. Rozhodně nadčasové dílo. ()

Ivoshek

Jedna z mála povedených adaptací Stephena Kinga (ještě Shawshank je gut). Jedna hvězdička dolů za Toma Hankse, jehož zjemnělé herectví prostě nemusím. ()

HellFire

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Velice silný a dojemný příběh umocňují výkony herců. Kdo by si nezamiloval Johna Coffeyho a myšku :). Jeden z těch filmů, u kterých snad nejde neuronit slzu a zároveň film, který mě po emocionální stránce zcela a důsledně vyždímal. ()

eraserhead666

Plný počet si to zaslouží hned z několika důvodů: 1) Kniha mě moc nebavila, film mě naprosto rozsekal, dokázal mu totiž dodat to, co literární podobě příběhu chybělo - větší vcítění se do postav. 2) Film který mě rozbrečí (poprvé v kině), zřejmě nemůže být špatný. 3) Výborný výběr herců a hereček a jejich výborné výkony. 4) Zelená míle patří k filmům, které se vás nesnaží uchvátit vizuální stránkou (což je dle mého názoru nešvar současné kinematografie), ale svým dějem vám rozšvihá srdce a mozek. Je to film, který (ač se odehrává již takřka před sto lety) má co říci i dneska. 5) Je to nejlépe zfilmovaný Kingův příběh (v mém soukromém žebříčku to poráží i Vykoupení z věznice Shawshank). 6) Je to prostě vynikající film vyprávějící vynikající příběh. ()

SOLOM.

Tady nemá vůbec smysl uvažovat o jiném než plném počtu hvězd. Jde o jedno z vůbec nejlepších filmových zpracování nějaké Kingovy knihy a za celou dobu jsem tu nenašel jedinou slabinu, kterou bych snad mohl zkritizovat. Příběh samotný je vymazlený na jedničku, je nejen poutavý a plný emocí, ale i bravurně zrežírovaný, natočený a zahraný. Nelze vyzdvihnout jen Toma Hankse, protože i zbytek osazenstva byl prostě výborný. Občas mi lehce přeběhl mráz po zádech, jindy jsem měl, až jak se říká slzy na krajíčku (a to nejsem žádná cíťa), ale pořádně jsem si užil každičkou minutu. ()

ARI50

Film viděn 3 a samozřejmě je to smutný a krásny film o tom není pochyb., Film je svým kouzlem zajímavý a super a má příjemné herecké obsazení, a proč ta změna, kniha, úžasný film prostě, někdy musíte dát víckrát šanci a pořádně se vložit do pocitu, konec neskutečný, slzy jsou bolestivé, spravedlnost neexistuje. ()

JASON_X

Fantastický zážitek. Četl jsem nejprve knihu a když jsem poté viděl její filmové zpracování, nevycházel jsem z úžasu, neboť filmové obrazy se téměř úplně shodovaly s těmi, které jsem měl před očima při četbě. Jeden z případů, kdy je film minimálně stejně dobrý jako jeho knižní předloha. Pro milovníky knih Stephena Kinga je tohle lahůdka. A díky za tu dlouhou stopáž, nemuselo tak být vynecháno nic podstatného. ()

veru_needy

Naprosto geniální drama z vězeňského prostředí. Film má úžasný příběh, který musí zapůsobit snad na každého diváka. Děj je poutavý a je až neuvěřitelné, že při stopáži něco okolo 3 hodin, ani na chvilku nenudí. Film je do puntíku perfektně promyšlený. Oceníte i to, jak se může stát z myšky nejlepší přítel člověka nebo to, že ne každý kdo má dva metry, sto kilo, hromadu svalů a holou hlavu, musí být ten špatný. Je to film bez předsudků o předsudcích. Film o pravdě, nenávisti, víře a lidské nemohoucnosti. Charaktery postav tohoto snímku jsou také více než zajímavé. Všichni působí opravdově a chovají se přesně tak, jak by soudě podle své povahy a vlastností měli. Hlavně tedy ústřední postava John Coffey, dobrácký obr a moudrý prosťáček s duší dítěte. Ve scéně kdy vzkřísí myšku Jingles, mě vždycky zahřeje u srdce. O to víc mě zase hrozně bolelo vidět onu myšlu rozšláplou na zemi a scéna kde se Del s myškou loučil, se mi zaryla pod kůži. Jedním dechem, jde o jeden z mála absolutně nejlepších filmů, které jsem měla tu čest vidět. Snímek o tom, že zázraky se dějí. A i na poslední míli života můžeme udělat něco dobrého, i když některá rozhodnutí jsou už předem daná. - "I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. Tired of not ever having me a buddy to be with, or tell me where we's coming from or going to, or why. Mostly I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world everyday." ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem