Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

pierre9

Nebudem to porovnávať s inými filmami, ale občas mi tam chýbala nejaká hlavná myšlienka. Tentokrát mi "len" zobrazenie (nech už akokoľvek verné, to príliš neviem posúdiť) nestačilo. ()

evca_007

Takové nicneříkající. Člověk to zkoukne a za chvíli zase zapomene bez výčitek. Tohle téma je tu už zpracované i v lepší verzi. Shoduji se s názorem Civala. ()

fafejt001

JÁ JSI TEDY MYSLÍM , ŽE TEN KRAMER TO NAPSAL A REŽÍROVAL DOBŘE . H.FORD SE TAKÉ ZHOSTIL ROLE VELMI DOBŘE A TEN HNUSÁK , PROMINTE MI TEN VÝRAZ , RAY LIOTTA BYL TAKÉ PĚKNĚ NECHUTNÝ . A JELIKOŽ JSEM TENTO SNÍMEK SHLÉDL PO NAŠICH HRANAŘÍCH , MUSEL JSEM DÁTI PĚT HVĚZDIČEK , TO SNAD CHÁPETE , NE ? TAKŽE PRO MNE DOSTI DOBRÉÉÉÉ. TOŽ TAK JE TO . ()

zodiak217

Známe herecké mená, skvelý scenár a námet na ktorom sa dá stavať. Snímka ktora v mnohých ohľadoch pripomínala film "Crash" rozhodne mala niečo do seba a zaujala. Mám veľmi rád podobne spracované filmy, ktoré vychádzajú z reálnych základov a svojou dejovou líniou vytvárajú mozaiku, ktora na konci vyústi k zamysleniu. Harrison Ford A Ashley Kiss boli len bonbonikmi, ktoré malú prilákať divákov, no svojou kvalitou prispeli k celkovej hodnote snímky. Človek sa opäť mihol zamyslieť nad hodnotou slobody, slobodou prejavu, aká je trnka čiara medzi krokom vpred a vzad. Čo he až človek ochotný urobiť aby dosiahol svoj cieľ. Americká multikulturna spoločnosť sa javí ako demokracia postavená na stabilných základoch, avšak pod jej záštitou su mnohé etnika a kultúry, ktoré žijú podľa svojich pravidiel a riadia sa vlastnými morálnymi normami. Opäť som mal možnosť vidieť skvelý a hodnotný snímok, naviac výborne spravovaný, ktorý vrelo doporučujem. Určite vo vas zanechá dojem! ()

Kxxx

Námět je zajímavý, zpracování je nadprůměrné, ale ve snímku se nic neřeší. Jde o zmapování situace s přistěhovalci z různých kultur v USA. Hm. A co s tím? Vidíme, že všichni jsou lidi a Amíci ti nejhorší, ale co má bejt?! Čiší z toho bezradnost a odevzdanost. Nic převratného. ()

Kozlowski8

Australská dívka, snažící se prosadit v showbysnisu, rodina zámožných afričanů, jihokorejský otec a jeho teenagerští synové, obyčejná islámská rodina, mladá mexičanka a její malý synek, mladý žid, či osiřelá africká dívenka. Ti všichni jsou lidé, kteří přišli do USA s nadějí na lepší život. Jsou to imigranti v různém stadiu legalizace svého pobytu. Ve filmu jsou vyprávěny minipříběhy těchto lidí, které se částečně prolínají a současně příběhy těch, kteří mají jejich osud víceméně ve svých rukou - tedy úředníků a policistů imigračního úřadu. Dobře natočený film s dobře napsanými postavami a dialogy. Představuje imigranty jako velice různorodou skupinu lidí, nejen po stránce národnostní, ale i po stránce psychologické a povahové. Ukazuje, že ne každý přistěhovalec má špatné úmysly (i když je takových mnoho), a stejně tak mezi imigračními úředníky jsou lidé citliví, kteří se dokáží vžít do pocitů a zoufalých poměrů některých uprchlíků, ale také bezcitní a zkorumpovaní jedinci. Harrisonovi Fordovi role stárnoucího policajta s dobrým srdcem vcelku sedla, stejně jako role slizského úředníka sedla Ray Liottovi. 80%. ()

radekfm

Nechápu proč lidé z vyspělých zemí (Izrael, Korea, Austrálie...) touží téměř za každou cenu získat americké občanství jakoby to bylo něco víc. Tohle asi nikdy nepochopím. ()

Saxos

V dnešních dnech aktuální téma. Blíží se doba zaplavení nepřipravené Evropy obrovským množstvím uprchlíků z Afriky i Středního východu. Film připomíná volné slabší pokračování filmu Crash. ()

ViiKiNgG

Krásně vykresluje pozitiva i negativa imigrační politiky USA. Pohled obou stran, jak imigrantů, kteří se zoufale snaží získat zelenou kartu za jakoukoliv cenu, tak pohled imigračních úředníků, kteří jsou vlastně jen vykonavetelé práva a de facto za nic nemůžou, ale přesto jsou nenáviděni. Film má potřebný drive, čemuž pomáhají i různé dějové linie a to že je vše naturalisticky zobrazováno. Za mě pěkných 70% ()

veverysiak

Veľmi názorné umelecké zobrazenie rasových a národnostných konfliktov s jemne nastolenou filozofickou skutočnosťou, že aj keď sa etnikum zžije s majoritou, nikdy nezanevrie na svoje zvyky a bude viac či menej skryto uctievať svojich bôžikov, vôbec nie je jednoznačné, na ktorú stranu sa prikloniť, pretože obidve majú svoje objektívne argumenty a pravdy, každý príbeh má silný podtext a dokopy sa celkom dopĺňajú a prekrývajú, podporené veľmi kvalitnými hereckými výkonmi, takže 75%. ()

PTuranyi

Výborne natočený film vďaka ktorému môžeme nahliadnuť do osudov niekoľkých imigrantov a ich rodín. Niektoré končia šťastne a niektoré nie. Perfektná produkcia, kvalitná atmosféra a výborné herecké výkony dodávajú neľahkým príbehom punc reality, ktorá je naplnená emóciami. Harrison Ford už nie je žiadny akčný hrdina ale úloha imigračného policajta mu celkom sedí. ()