Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

panic25

téma imigrantů je teď velice žhavým tématem což pochopili i tvůrci filmu, opravdu to stojí za to, příběh několika lidí, kteří našli v americe svůj domov a musí obětovat skoro vše tam mohli nadále zůstat ()

frenkie

Tyto dramata typu Crash, 21 gramů, Babylon(ovšem s chronologickým řazením scén) apod. mě opravdu baví. Crossing Over není vyjímkou. Dobře zvolené téma, uvěřitelné postavy, slušné herecké výkony. Dokonce i na krátkou, ale intenzivní akci dojde. Výborné herecké obsazení, H.Ford jako největší hvězda nijak nevyniká, je prostě postavou jedné z dějových linek, stále velmi pěkná A.Judd mohla dostat více prostoru, tloustnoucí R.Liotta se mi zdá s přibývajícím věkem stále lepší, Novozélanďanovi C.Curtisovi jsem jeho Iránce(?) sežral i s navijákem. Jen ten Sean Penn mi nějak unikl. Film v podstatě nic neřeší, neodpovídá na žádné otázky a ani žádné nepokládá, pouze na několika příbězích ilustruje realitu imigrace v dnešním USA. Realitu pro někoho štastnou, pro někoho štiplavou, až tragickou. Velmi pěkný snímek. A bez patosu a vlastenectví, přátelé. Tedy skoro bez.....:-) Čtyři a půl hvězdy. ()

oceanic6

Pôsobivá dráma Wayna Kramera ponúka klasický pohľad na niekoľko rôznych postáv, ktorých osudy sa postupne popreplietajú v tých najmenej očakávaných okamihoch. Už veľmi dávno som vo filme nevidel také silné obsadenie - Harrison Ford, Ashley Judd, Ray Liotta - všetko herci, ktorí vás nikdy nesklamú , a aj tu odvedú obrovský kus práce. Minimálne rovnaký kus ako sám režisér, ktorý drží celý film pevne a s istotou v rukách po celý čas. Výbornú réžiu podporuje aj skvelá kamera a celkovo má film naozaj silný a veľmi zaujímavý vizuál. Niekomu sa môže zdať, že film má pomalšie tempo, ale to v tomto žánri nie je prekvapením ani nevýhodou. Ako by som teda Crossing Over zhrnul jednou vetou? Ide o silný príbeh so skvelými hercami plný emócií, v štýle filmov 21 gramov alebo Crash a pre všetkých ktorí obľubujú tento žáner, je jasnou voľbou :) ()

lada32

Zcela a na můj vkus až přiliš jednostraně zaměřený film.Dalo by se mu taky říkat přistěhovalecký film.Jako kdyby ho financoval imigrační ůřad s cílem ukázat USA jako ne tak zaslíbenou zemi. ()

afroman001

Harrison Ford v roli policisty který svou práci dělá opravdu dobře. Náročnější film prolínajicí se 5 hlavních příběhů. Film ukazuje jak různým způsobem se dá dosáhnout i nedosáhnout amerického občanství. super filmek ()

chaosteory

Odvážné ztvárnění osudů amerických přistěhovalců, které disponuje výborným scénářem a ještě lepším obsazením. Důkaz, že země zaslíbená není zas tak svobodná a když nejdete s davem, nebudete američan nikdy. ()

Majklkm

Dojemný srdceryvný příběh imigrantské politiky USA. Příběh o tom jak tenká může být hranice k lepšímu životu lidí z chudších států (vesměs 3. světa), kteří si právě do USA přijeli splnit své sny. Je to příběh o tom jak se tato hranice, tato tenká nit může lehce přetrhnout a člověk ztratí všechny své naděje a sny. Z mého pohledu možná trochu přehnaně patriotské z pohledu USA, kde pouze USA je stát, kde se plní sny a nikde jinde to nejde. Ale vůbec to neubírá na kvalitě tohoto filmu, kde jednu z hlavních rolí zahrál, vždy skvělý Indiana Jones, Harison Ford:) Na druhou stranu je zde ukázáno, že i tito lidé jsou lidé, kteří mají své city, radosti a strasti, svou víru a že nejsou pouhou lůzou společnosti. Tady jiná možnost než za 4 nešla dát. ()

pavont

Taky slabsi Crash, ktori si berie na musku imigracnu politiku USA. Co je paradox nakolko samotna amerika je na imigrantoch postavena. Nech zije Boston. ()

Bondík

Film, který ukazuje realitu v USA. Na jedné straně lidí, kterým se jejich sen o dosažení amerického občanství splní. Na druhé straně lidí, kterým se to nikdy nepodaří. ()

Stealler

Je ťažké pozrieť si film o imigrantoch v USA a hneď to neporovnávať s Crash. Podstata je skoro rovnaká, ale Crossing Over chýba jedna podstatná zložka a to iskra, ktorá by diváka viac s blížila s postavami. Hereckým výkonom nemôžem nič vytknúť, atmosféra taktiež má ten správny nádych, už len zapáliť iskru a film by som hodnotil aj lepšie ako na 75%. ()

gizi

Takové hodně americké. Ale bylo hezké, že skoro přímo přiznali, že si za ty problémy s islamisty můžou sami. Celkově trochu rozplizlé, ale zajímavé. 70%. ()

kodwin

Dobrý film, aktuální nyní i pro Evropu. S přistěhovalcema je to těžký. Vlastně chtějí jenom lepší život, problém je v tom, že se jim to málokdy podaří a tak zbude hlavně frustrace. Figurky, které nám Kramer představil, byly vybrány dobře, zaujaly mě některé herecké výkony. Vlastně nemám moc, co bych tomu vytkl, ale něco Crossing Overu chybělo. ()

Kleinbauer

Čtu si komentáře ostatních, které nevyjadřují jen pocity z uměleckého ztvárnění, ale někteří se uchylují k vyjádření svého politického názoru. Politiku rád nemám, ale upřímně jsem plný zášti vůči jakémukoliv násilí a nespravedlnosti, ať ji páchá jedinec nebo celá společnost. Fašizující názory a promyšlené doktríny jsou lákavé pro stáda primitivů, kteří brojí pro"čistou" společnost a nebezpečné pro všechny. Ale nemyslím, že všichni "bílí" jsou fašisté, rasisté, xenofobové. Já mám normální strach, a proto rozumím hysterii, kterou ordodoxní vyznavači a uctívači ismů vyvolávají. Tak, jak je mi z duše protivný hlučný a neomalený sedlák Trump, tak se plně ztotožňuji s jeho projevem na účet souvěrců Islámu: "...Spáchal tvůj syn a nebo vnuk teroristický čin a nebo se o něj pokusil? Marš domů, s celou rodinou. Měl sis jej lépe vychovat. Nejste ochotni odložit svoje šátky a přijmout naši evropskou kulturu? Nelíbí se vám u nás? Chcete si vytvořit ty vaše „no go“ zóny? Klidně, vytvořte si je, ale u vás doma, na poušti v Libyi. Nechcete se asimilovat, ale chcete si podržet si vaši kulturu, vaše náboženství a vaše zákony? Šaria? Klidně, ale u vás doma. Evropa není a nemůže být pro každého." K samotnému filmu dodávám, že na mě působil, jako dílo stvořené na objednávku establishmentu nikoliv jeho kritiků. ()

Sa.sa

Film o zkurveným Americkým snu a vysněné Zelené kartě pro kterou obětují nejenom svojí důstojnost, sny, rodinu, předky, ale i svojí osobnost a jedinečnost 😢😢😢 Na jedné straně stojí Imigrační důstojníci, kteří mají moc snad větší než Bohové a na druhé straně chudáci co se musí nechat komplexně "prověřit" a zbavit se osobnosti... Výsledkem je jen tupé stádo idiotů🤔, které nemá jakoukoliv svobodnou vůli a možnost vystoupit z "řady" 😎 Ten konec byl fakt dobrý a chudák holka, která měla jediný problém a to víru v Alláha, který se v té rádoby "demokracii" netoleruje...! Bůh opatruj tuto planetu a chraň jí před Made in USA ... 😎😀😢 ()

toos

Nenadchlo mě to, ale rozhodně ani neurazilo. Mozaika příběhů imigrantů a lidí okolo. Na většinu z nich hned zapomenu. Zaujal mě Ray Liotta a jeho úředník, kterej vycítil, že je v postavení, kdy by si mohl užít s hezkou holkou, která je ve slepý uličce a nemá moc na výběr, pokud chce zůstat. Ztrestán je pak nejen profesionálně, ale i lidsky, když pochopí, že byl vlastně úplně bláhovej. ()

Mazi23

Srovnání se snímkem Crash se v tomto případě přímo nabízí a tak si tuto příležitost nenechám ujít. Co se týče zajímavosti jednotlivých příběhů, Crossing Over rozhodně neztrácí. Problematika přistěhovalectví a menšin je velmi zajímavá. Příběh Íránských přistěhovalců je výtečný, stejně jako příběh Australanky, mimochodem skvěle zahranou Alice Eve, zbytek je slušný nadprůměr. Nicméně zapadnutí jednotlivých příběhů dohromady již tak povedené není. Herecké obsazení oproti Crash je o poznání horší. Harison Ford mě nikterak nepřesvědčil, Jim Sturgees ani neměl moc co hrát, světlou výjimkou je již zmíněná Alice Eve. Film rozhodně stojí za zhlédnutí, možná i nejedno, ovšem lepší než Crash to není ani za mák. ()

koumes.

Velmi pěkný a nevtíravý snímek, kde se několik životů vzájemně ovlivňuje a aktéři někdy hloupě vsází nejen svoji budoucnost v "nadějné zemi". ()