Přistěhovalci z celého světa přijíždějí každý den do Los Angeles s nadějí na lepší život. Ovšem nemají nejmenší ponětí, co za vysněný život budou muset zaplatit. Režisér Wayne Kramer zkoumá lákavost amerického snu a realitu, která na imigranty čeká v LA dvacátého prvního století... Harrison Ford, Ray Liotta a Ashley Juddová ve filmu režiséra Waynea Kramera Imigranti přináší otřesný pohled na život nelegálních přistěhovalců a imigračních úředníků, jejichž úkolem je zajistit, aby americké hranice byly bezpečné. Každý den zaplavuje Los Angeles vlna dalších a dalších přistěhovalců, kteří tam přicházejí hledat americký sen. A každý den se cena za tento sen zvyšuje. Zoufalství nových přistěhovalců je pro imigrační úředníky často silná káva. Mohou se však slitovat a zachovat se pro jednou lidsky? (HBO Europe)

Evziiik

Zajímavé, ale celkem průměrné. Ke zhlédnutí filmu mě nalákal Jim Sturgess a ten také nezklamal. Že bych ale byla nadšená z příběhu nebo čehokoliv jiného, to nejsem. Ale už jsem viděla horší filmy, tenhle určitě měl něco do sebe, pár hlubších myšlenek a ne zrovna nepodstatných témat. Možná, až to někdy zkouknu znovu, ještě své hodnocení upravím. Dnes ale víc než 3* dát nemůžu. ()

JerryPilsen

Film sice reší plno věcí.ale nic do konce.Děj velice pěkně a logicky plyne,ale v závěru převládá pocit hořkosti.Nevím jestli je lepší Američanem být či ne.Záplava herců je na plátně jenom chvíli,nejvíc asi skvělý Ford.Těžko říct jestli chtěli tvůrci víc upozornit na americké zákony nebo na odlišnou kulturu a mentalitu přistěhovalců. ()

Gedzby

Když pominu hodnocení tohoto emotivního snímku, teda aspoň pro mě, který má jisté spojení s Amerikou, musím říct, že emigrovat do usa může jen člověk málo znalý. Zemí neomezených možností je nepochybně, ale jen pro toho, kdo má prachy. Nejvýstižněji popsal Ameriku Jeremy Clarkson z Top Gearu, když řekl, že je jako vězení se spoustou jídla. Mexíky chápu, ti to mají nejblíž a u nich je to přechod z prasečí prdele do psí. ()

pouzivana

Dobrá řemeslná práce, plejáda dobrých herců a zajímavé téma. Bohužel jediné co se z toho podařilo vyždímat jsou kozy Alči Eve. Za to samozřejmě díky, bylo se na co podívat, ale čekal sem od filmu víc. Takhle je to solidní jednohubka. ()

Rada.Shoa

Spousta smutku, strastí a hněvu zabalená do americky kapitalistického kabátu. Nicméně náhled do prostředí imigračních úředníků a imigrantů je přece jen nevšední. Harrison Ford pomohl těm čtyřem hvězdám. ()

Widlicka4

Nevím, jak bych se na to díval v době vzniku filmu, ale dnes, uprostřed evropské migrační krize, to představuje zajímavý, emocionálně neutrální pohled na problematiku. Mozaika příběhů různých imigrantů z rozličných koutů světa vytváří působivý celek, který nutí k zamyšlení. Migrace je složitá otázka, kterou nelze řešit jednoduchými recepty, i když se o to spousta lidí snaží. Imigranti k těmto jednoduchým receptům nenabádají, jen popisují realitu každodenního života průměrného amerického velkoměsta. Zaprvé: ať budeme mít jakékoliv integrační politiky a ať se nám sebevíc podaří integrovat migranty do naší společnosti, podaří se nám to primárně ekonomicky a politicky. Mnohem obtížněji se nám podaří integrace kulturní, spíše je pravděpodobnější, že původní kulturní vzorce budou přetrvávat. Aneb z konzervativního věřícího muslima se nestane přes noc zastánce sekulární liberální demokracie. Zadruhé: to, že se integruje první generace migrantů, nijak negarantuje to, že se integrují i jejich děti. Často to může být naopak - protože neznají to, před čím jejich rodiče utíkali, mohou se obracet k vlastním kořenům. Zatřetí, konzervativní věřící muslim sám o sobě nepředstavuje pro západní společnost riziko. Začtvrté, zpřísnění migrační politiky je pochopitelnou reakcí na teroristické útoky, ale pokud se to přežene, stane se společnost rukojmím iracionálních paranoidních představ, které ve výsledku jen posilují extremismus i na naší straně. Zapáté, narůstající extremismus vede k posílení i "lidské tváře", obvykle z řad občanské společnosti, která představuje nutný korektiv zaslepené paranoie. Zašesté, korupce je všude. Zasedmé, v životě hraje velmi často klíčovou roli náhoda. Někdo vyhraje, někdo prohraje. ()

potok.009

Hodně příběhů touhy po rádoby americkém snu, nicméně jeden nudnější než druhý. Film neoslní, ale svého diváka si nakonec nalezne. Méně je někdy více... ()

PORTER44

Povedené drama o imigrantech v Americe,film je složen z více příběhů různých lidí které se prolínají takže se nestačíte nudit,objeví se jak trochu romantiky,sexu,vražda,mrtvola atd., skvělé herecké výkony. ()

leafroller

Film zabývající se různými aspekty problému přistěhovalců ve Spojených státech nabízí explozi témat k zamyšlení! A stejně jako třeba Colette by ho měli promítat dětem v občanské nauce a poskytovat k němu výklad se vším všudy. Jen otázkou svobody slova v USA se dá zabít mnoho desítek minut. Nebo třeba zkoumáním otázky, proč vůbec lidem přistěhovalectví tak vadí. Nebo jestli náhodou příslušný policejní aparát nestojí daňové poplatníky daleko víc peněz než všichni migranti dohromady. Je toho spousta. Jinak se jedná o svižný snímek s fajn scénářem a vynikajícím obsazením, který lze vidět mockrát a pokaždé v něm něco naleznete. Mě třeba při posledním shlédnutí zaujalo, jak se mi za ty uplynulé 3 roky změnil pohled na to, jak moc si má člověk dávat pozor na to, co říká veřejně. Dost mě to vyděsilo. ()