Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

Brinkley

Průměrné kostýmní historické dramátko se sem tam povedenými dialogy. Na druhou stranu výborní Fiennes, Knightley a Charlotte Rampling (ta se pro svoji roli hodila asi nejvíc)... I tak to se mnou nehlo ani o piď. Snad slabý scénář, ničím nevybočující režie nebo ultra-chabý Dominic Cooper, nevím. A je to škoda, dodávám... ()

Sophia

Komentář může obsahovat SPOILERY: Keira a její "Piráti z Karibiku" (,kde byla samozřejmě také úzasná), se může jít zahrabat, oproti tomuto snímku, který je dle mě vcholem její herecké tvorby. Je to prostě rozená Vévodkyně :) Miluji ten film a velmi jsem si oblíbila i samotnou Keiru. Ta doba, kostýmy, zápletky, volba mezi dětmi a životem s milovaným mužem. Dala bych více * než 5, bohužel to nejde, tak musí stačit můj absolutní duševní soulad s tímto filmem! ()

bono22vox

Taková vážnější Angelika pro náročnější diváky. Pohnuty osud, dojemný příběh o lásce a nezbytných obětech, úchvatné lokace a krásná výprava. Co víc si můžeme od historického filmu přát? ()

Kotsour

Pokud se oprostíme od historických skutečností, které spíše nahrávají vévodkyniným aférkám z důvodu její povahy a ne tak příliš z důvodu jejího nešťastného manželství, jsme svědky velmi silného a nesmlouvavého dramatu, které rozhodně nezklamalo. Kostýmy jsou perfektní, Keira nezvykle přirozená a Fiennes si střihl roli, která mu opět sedla. Velmi dobře znázorněnou tehdejší společnost a především rodinné zvyklosti tak kazí jako tradičně v historických filmech pouze to, že především herečky zcela neodpovídají tehdejším módním zvyklostem a ideálům krásy, nýbrž jsou cíleně líbivé pro oko dnešního diváka. Jako historické drama však Vévodkyni hodnotím vysoko. ()

mira.l

Pro mě velice příjemné překvapení. Ačkoliv této historické kapitole až tak neholduju, nechal jsem se poměrně rychle a rád vtáhnout do děje. Velice slušně, řekl bych, zpracovaný příběh vévodkyně z Devonshiru, v kontextu děje ukazuje na nelehkou roli ženy v Anglii (ale jinde to asi taehdy nebylo jiné) v 2. polovině 18. století, kdy ve vyšších společenských kruzích rozhodně nešlo o sňatky z lásky a pro štěstí, žena tu byla brána jako stroj na výrobu dětí, nejlépe synů coby následníků rodu. Jak bylo vidět ze scény početí prvního dítěte, to rozhodně ze strany vévodkyně nebylo o rozkoši...:). Jelikož Georgiana Spencer-Cavendish byla na svou dobu poměrně pokroková žena, tak si s věrností manželovi, který měl mnohem více rád svoje psy, zase až tak hlavu nelámala, nakonec z toho vyjde jedna nemanželská dcera s mužem, do kterého se skutečně zamilovala, ale osobní štěstí a život s ním obětovala tomu, aby mohla být se svými ostatními "manželskými" potomky. Ve finále to končí manželskou "trojkou" , a mě osobně docela překvapilo, že to opravdu tak bylo a Georgiana skutečně žila 25 let s manželem a lady Elizabeth Foster, svojí dobrou přítelkyní a zároveň milenkou jejího manžela. Naozaj pokrokové manželství:). No a teď k vizuální stránce věci. I kdyby nic jiného, tak Keira Knightley je v těch nákladných historických šatech a neméně opulentních parukách prostě nádherná, k tomu není co dodat. Na tohle je asi třeba i trocha talentu "shůry", asi ne každá herečka by se dokázala v těch róbách tak elegantně pohybovat. Ten Oscar za kostýmy byl určitě zasloužený. Po prvním shlédnutí dávám poctivé 4*, ale třeba do budoucna ještě přitlačím:). EDIT 6.9.2017 A vlastně proč ne, proč za hudbu, kostýmy a vlastně celkové zpracování nepřitlačit na plný počet? ()

Magnolia666

Kostýmově výpravné, herecky průměrné, ale pokud máte pocit, že váš život (zejména ten milostný) stojí za houby, pusťte si Vévodkyni. Zjistíte, že vždycky může být hůř... ()

keane

5/10 Opravdu děsivá nuda. Škoda, že ten extravagantní, rozmarný a promiskuitní život nebyl podán trochu záživnější formou. Slabý režisér, slabí herci. Pryč od toho. ()

Strider

Keira Knightley a Ralph Fiennes na výbornou, jinak mě film nějak zvlášť nedostal. Což už jsem věděl tak nějak dopředu, historická dramata vážně nějsou nic pro mě a na Vévodkyni jsem se díval hlavně kvůli obsazení. ()

BaronX

Vše je založeno na silném motivu. Spád tohoto filmu je nicméně značně kolísavý. Zatímco první hodina Vás téměř unudí k smrti, poslední půlhodina Vás semele jako rozinky a jen málokoho závěr filmu nepoloží na lopatky. Herecké výkony Keiry i Raplha jsou ukázkou toho nejlepšího co se v současné kinematografii dá nalézt. Nikomu nesluší historické kostýmy tak jako vévodkyni Knightley a těžko by jste hledaly tak emocionálně vyprahlou karikaturu, jakou bezchybně zahrál Fiennes. Prostě nebýt slabého a mdlého začátku mohlo to být i na plný počet, takhle emocionálních 80%! PS: Kdyby tehdy znaly antikoncepci, o co by byl život snažší. Dítě je mocná zbraň ;-) ()

merlik

Nádherná výprava, procítěné herecké výkony, kýčovitá hudba, slabá režie, scénář opsaný od spousty jiných historických dramat. ()

insomnis

(spoiler) Krásné kostýmy, krásné účesy, zajímavý milostný troj až čtyřúhelník. Ale nevidím, "co nám tím autor chtěl říct". Nic nového se o této době, společenských a manželských vztazích nedozvídáme. Jen sledujeme útrpně příběh krásné Keiry, která navzdory probíhajícím rokům a porodu pěti dětí vypadá stále naprosto stejně. Čekala jsem alespoň závěrečnou vzpouru hlavní hrdinky. Nevidím žádnou nepředvídatelnou závěrečnou eskalaci Jedná se jen o dvě hodiny souvislého děje, který jen doloží, že hrdinka, která vzdala veškeré naděje po první půl hodině filmu, tak učiní i do konce svého (filmového) života. ()

Evii.B

Zpočátku jednoduchý příběh se rozvine až do spletitého románu. Celý příběh o nelehkém životě vévodkyně z Devonshire je doprovázen krásnými dobovými kostýmy, úžasnými účesy a příjemným prostředím. Vše dolaďuje pěkná hudba. Samozřejmě velkým plus na tomto filmu je krásná Keira Knightley v hlavní roli, která mu dodává ten pravý spád. Zato k Ralphu Fiennesovi se mi role chladného vévody moc nehodila. Nakonec bych ještě vytkla, tak trochu nic neříkající závěr. Popravdě čekala jsem na konci něco úplně jiného. ()

xenopus

Keira Knightley v roli další stavovské paničky, ovšem oproti Pride and Prejudice v podstatně horším provedení. Za prvé hudba - Dario Marianell byl výjimečný, Rachel Portman zde jen průměrná. A za druhé - a to je to hlavní - příběh je dost schématický a v podstatě jednoduchý, neboť hlavní nosné téma je jednoduché též: obtížné partnerské soužití příslušníků vysoké anglické šlechty, kteří se k sobě nehodí. To vše na pozadí společenských akcí pořádaných na účet vykořisťovaných poddaných :-). Ale teď vážně - záměrně jsem uvedl na pozadí, což je ale ta zásadní chyba - ono nosné téma ustupuje před kostýmy a výpravou. A to je u biografického filmu zásadní nedostatek. Z hovna bič neupleteš - příště lepší scénář (potažmo historickou předlohu) a přihodím 1-2*. Takto filmem nezaujat hodnotím silnějšími 2*. ()

dj_kure

Výpravný historický příběh o životě nevšední šlechtičny. Taková Angelika pro náročnější diváky. 72% ()

Katie_

Od tohoto filmu jsem příliš nic nečekala, o to víc překvapil. Příběh mě hodně chytl za srdce, Keira je tady úžasná, dle mého názoru předvedla zatím svůj nejlepší herecký výkon. ()

Milda003

Filmy tohoto typu nevyhledávám a netoužím po jejich shlédnutí, na tento jsem však narazil náhodou v televizním vysílání a dokoukal jej do konce bez problému. Jako film to není špatné a herecké obsazení také ne. Ovšem není to můj šálek čaje. Tři hvězdičky zcela zaslouženě ()

xylofonka

Film plný studené vášně, chladný jako japonská katana a stejně tak ostrý. Film, který nutí klást si otázky, co ti lidé vlastně cítili, ale nedává žádnou odpověď. Život jako surový diamant, neškodilo by ho ještě chvíli brousit. ()

Tohuk

Kostýmy s hudbou se povedly. Ralph Fiennes byl tak úžasně bezcitný parchant, že jsem měl chuť mu jednu natáhnout. Keira byla v roli Georgiany okouzlující, výrazově bezchybná. Pátou hvězdičku nedávám z důvodu pár hluchých míst, která film, podle mého, jen natahují. Jinak opravdu povedené dílo. Z mého pohledu patří z historických kousků určitě do těch nadprůměrných. ()

fantomas19

* anglicko na konci 18.storočia vs ženy * práva žien, postavenie ženy v manželstve, láska a city žien * deti, potomkovia, móda a spoločnosť v Londýne, politika a hazard * ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy