V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

HAL

Ve zkratce: o malý fous lepší než první Futurama film, o větší fous horší než seriál. S tím že s jeho prvními a nejlepšími sériemi se opravdu nedá srovnávat... ale to na druhou stranu žádný animovaný komediální seriál, takže to není moc překvapivé. Jinak jde pořád o velmi zábavnou záležitost s dokonalé napsanými postavami, které dělají s vesmírem takové psí kusy, že by z toho Einstein spáchal harakiri. 8/10 ()

boshke

Samozřejmě, neštěstí nechodí nikdy samo. Po prvním "veleúspěšném" filmu musí přijít další, samozřejmě o něco slabší než jednička. Nechci snad ani myslet na to, jak tenhle sešup na stupnici kvality skončí. Ano, jsem fanouškem původního seriálu, to však ještě neznamená, že musím žrát všechno, co tvůrci vys*rou... 50% ()

Slartibarkfast

Zřejmě nejslabší dosud viděný celovečerák ze světa Futuramy, který nenabídl prakticky nic. Stále zde narazíme na hromadu dobrých vtipů, které však nezachrání dějovou linku, jež je skutečně třeba i v malovaném vesmíru, kde je možné vše. Postrádal jsem ty brilantní a třeskuté vtípky, které vám vženou slzy do očí. To si pak připadá divák blbě, když při sledování animované komedie nehne ani brvou. Na druhou stranu je to povinnost pro fanoušky, neboť díly na sebe lehce navazují. Mám však dojem, že stačí jeden pokus a vícekrát se k tomuto dílku nevrátíte. 60% ()

Bachy

Lepší, vtipnější a lehce normálnější než předchozí filmový pokus futuramy, ale stále příšerně dlouhý. Konec už jsem vyhlížel velmi netrpělivě. ()

klerik

BENDEOVA HRA bola peklo, BENDEROVO PARADNI TERNO bolo ako tak fajn a moj obľúbeny futuramácky celovečerák bude asi tento. Nie je tú síce až taká veľká kadencia hlášok a vtipov, ale pár scén je slušne nekompromisných ("Chcem za to tvoje prvorodené dieťa." alebo "On sa s nami pári"). Navyše sa to skladá z drobných fajn zápletiek, ktoré vytvárajú celkovú tému. A keď tvorocvia nevedeli ako ďalej, jednoducho to skončili. Dobre odvedená robota... ()

Yardak

Druhý filmek od Futurama je o něco lepší než první snímek. Hlavně díky humoru, jenž nechybí ani minutu:o). Příběh s trhlinou ve vesmíru má zvláštní průběh v druhé polovině filmu (chapadla), ale to je u Futuramky běžné, tak proč tedy nedat 5 hvězd:). Ať žije dřevěný Bender! 90 %. ()

Ivoshek

Zatím nejpovedenější celovečerní Futurama. Benderův deal s ďáblem je fór tak neskutečně krutý, že jsem zvažoval další hvězdičku jen za něj. Devil: "Huh. That was brutal even on our standards." ()

Bauer

Seriál Futurama vážně žeru, protože je super! Ale u těchto (doposud) dvou filmů nemám dobré mínění. Futurama se hodí na seriál, ale nikoliv na celovečerní filmy. Prostě tvůrci měli místo filmu radši udělat 4 díly a byl by svatý pokoj. Seriál byl važně vtipný. Film není!!! Žadné dobré hlášky a žádné vtipné scény. Zábavnost téměř nulová. Od začátku sledování uběhlo 60 minut a já měl pocit, že už na to koukám 180 minut. Po skončení 90 minutové filmové Futuramy jsem měl pocit, že jsem u toho ztrávil 270 minut a byl jsem rád, že už to konečně skončilo. Zatímco Futruama: Bender's Big Score mělo dobrý příběh (a samozřejmně to bylo i zábavné), tak tento díl nemá ani ten příběh dobrý. Prostě zhovadilost. 90 minutová nuda, který neměla konce! Uvidímě jestli budu odvažný a podívám se na další díly, protože po tomhle vůbec nevím jestli tu odvahu mít budu! ()

Lucasion

Druhý celovečerní film Futurama začíná přesně tam, kde první skončil. Vesmír má anomálii a je zde díra do jiného prostoru. Co se skrývá za tajemnou dírou? Planet Express nám stačí mezitím ukázat sport budoucnosti Deathball, Bender se dostane do tajné Ligy robotů a Fry bude opět hledat smysl života. Bender a jeho Liga robotů nemá chybu tak jako nemá chybu vytříbený humor Futuramy. Když se Fry ztratí v kosmické díře a najednou z ní začnou vylézat obrovská chapadla, pak teprve začíná ta pravá zábava. Přesto všechno je druhý film ze všech čtyřech nejslabší. I tak je to povedená zábava. PS: Parodie na Supermana nemá chybu! (92 %) ()

ScarPoul

Kto zbožňuje Futuramu, tomu nemusím hovoriť, že dostane to čo sa od projektu ako Futurama film očakáva. Je to dlhšie, plné rôznych vtipov, s postavami, ktoré jednoducho milujete a ktoré vás vždy uchvátia. Všetko to plynie z neskutočnou ľahkosťou a všetky rozvíjajúce zápletky sú geniálne spracované aj keď musím priznať o trocha viacej sa mi páčil prvý film, ktorý nebol až tak predvídateľný v niektorých scénach. Ale klobúk dole aj tak. Jednoducho zobrať vec a spraviť z nej niečo úplne iné, bez väčšieho rozmyslu a pritom to dáva najväčší zmysel? jedine v New New Yorku roku 3007:) ()

rawen

Zdá se mi to o krapet lepší než první Futuramí celovečerák, hlavně nápad je zajímavý, tempo ale opět kolísá až nehezky - prostě složte 4 průměrné epizody Futuramy do jednoho celku a vyjde vám zhruba toto... 7/10 ()

Tommassi3

"Omlouvám se, že jsem si Frye ukradla jen pro sebe !! On je ták zajímavý !! Věděli jste, kolik dokáže sníst cukrové vaty ??" - "Dvě a půl kila přesně !! Právě proto je jeho krev tak dobrá s lívanci.." ;) ()

bouncer

Zpočátku to byl milý návrat do světa Futuramy, kterou jsem už nějaký čas neviděl. Ale po půl hodině přišlo rozčarování stejně jako u minulého filmu...tahle forma se animovaný komediální seriál prostě nehodí, kdy už to někdo konečně pochopí. Každý díl seriálu je lepší než tohle. Konec už byl tak ubíjející, že jsme zapomněl i na ten slibný úvod...seriál je nezaponutelný, ale tohle i předchozí celovečerák prostě jen prošumí vaší hlavou a i když nenudí, tak za pár ani nevíte, o čem byly. ()