V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

Marrty3

Pro mě další potvrzení o tom, že seriál je lepší. V podstatě je to to samé, ale tady hraje velkou roli stopáž. Futurama je tak akorát na těch 20 minut, protože během jednoho je tu akorát vtipu a ne tolik nudy. Místy je to otřepané a je vidět, že bylo potřeba to co nejvíce natáhnout. Příběh je dobrý, to se musí nechat, ale bohatě by stačil na klasický jeden díl. Postavy použijí hlášky jednou za 10 minut, což je hodně velká slabota. Ale i přes to všechno je to furt Futurama a pořád je to lepší než lecjaká hloupost. 3*** a není o čem debatovat. ()

fastum

Určitě lepší než předchozí film. Má to vtip, spád a jednodušší příběh.. (i když ke konci už toho vtipu taky moc není) ()

predatorjf

Dalo se čekat, že to bude o něco horší než TBBS a taky to byla pravda. Ale mohlo by to být o mnohem horší, film se vyvedl, ale předešlý film byla moc velké konkurence. ()

KatRi

Futurama je super jako seriál, vyhovují mi kratší díly. Takhle mi to děsně splývá, člověk ani nemá pocit, že by viděl film, něco tomu prostě chybí, něco, co by bylo důvodem, proč to má mít delší stopáž. ()

kapibara

Nejnovější Futuramafilm z připravované čtveřice je o (ano,zní to jako klišé) lásce a osamělosti. Každá z postav se s tím vypořádá trošku jinak, po svém. Každopádně sranda to je...jako vždycky, ale jednotlivé díly seriálu mají větší spád, než hodinu a půl trvající film. ()

Marys

Pozeral som ho síce dosť nedávno, no veľa si z neho nepamätám, čo značí, že ma asi až tak nezaujal. Nemal takú šťavu. Monštrum šíriace náboženstvo, nebo, nič extra. ()

tom.cube

První film mě díky vychytávkám s cestováním v čase zaujal, tady se ale absence seriálového humoru projevuje mnohem víc. Samotná zápletka mne příliš nezaujala, spousta miniepizodek a příběhů splácaných dohromady. Nevím, proč se tvůrci vydali cestou 4 filmů, měli pokračovat klasickou seriálovou cestou, která Futuramě slušela. Jako fanda seriálu zůstávám na 3*, celkově ale zklamání. Uvidíme, co třetí film. ()

krypton22

Parádně, ve stylu grindhouseových plakátů, vyvedená krabička tentokrát skrývá mírně zapáchající obsah. Nevadí mi ani tak příběh, jenž je (pravděpodobně záměrně) na způsob klasických béčkových snímků opravdu pitomý a přeplácaný, ale co naplat, když je to chvílemi až neskutečně sterilní nuda. Tudy ne, přátelé. ()

Phillo

O stupienok slabšie než predošlý diel, vinou už nie tak prepracovaného a v hlave dobre preobracaného scenáru. Už je to opäť len "ďalší diel" a nie celovečerný chuťovka, na ktorú sa budete dlhší čas tešiť. Štandard to má, je to vtipné, aj občas originálne ale chýba tomu niečo naozaj filmové. 65% ()

Raimok

První film byl lepší, ale pořád je to na úrovní průměrných dílů Futuramy. Špatny to rozhodně nebylo. 72 % ()