V druhém celovečerním dobrodružství se budou naši animovaní hrdinové Fry, Bender, Leela, Profesor Farnsworth, Dr. Zoidberg a byrokrat 34. stupně Hermes Conrad snažit spravit trhlinu v časoprostoru, skrze kterou do našeho vesmíru pronikl obří chapadlovitý vetřelec s podlými úmysly a nadpřirozenými schopnostmi. Lidem na Zemi vnutí nové náboženství, do jehož čela se jako slepý k houslím dostane Fry, který obyvatele Země přesvědčí, aby "modrou planetu" opustili a vydali se na cestu do nebe... Zemi tak ovládnou roboti, v čele s nikým jiným, než Benderem.
Tento film je druhým v řadě z připravované čtveřice. Zbývající dva mají být na DVD trh uvedeny v letech 2008 a 2009. (havLord)

lakikaki

Bender's Big Score mi bol príbehovo sympatickejší, v tomto smere mi The Beast with a Billion Backs pripadal trochu divný, ale inak sa rozhodne nejedná o nevydarené pokračovanie, opäť je to typická Futurama. Musím však trochu skritizovať vtipy - asi na troch z nich som sa smial ako zmyslov zbavený, ale celkovo je tu viacero miest, kde žiadny výnimočne vydarený vtip neprichádza a hoci sa divák nenudí (vo filme sa po celý čas niečo deje), od Futuramy človek predsa len očakáva konštantné dávkovanie kvalitného humoru. Váham medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami - u The Beast with a Billion Backs je totiž badateľný mierny pokles kvality oproti pôvodnému seriálu - nakoniec sa však predsa len prikloním k piatim. Dúfam ale, že nabudúce to bude o čosi lepšie, inak sa plné hodnotenie z mojej strany už konať nebude. EDIT: Po treťom Futurama filme som si uvedomil, že plné hodnotenie sa nemalo konať ani v tomto prípade. Takže hviezdička dolu. ()

Flynn

Tak tahle celovečerní futurama byla hláškama a scénkama ještě více nabitá než ta poslední, asi vydařenější dílko... fakt se to vyvedlo a scénaristé si pustili fantazii na špacýr :o) ()

Matrinx

Uff, konečně to mám za sebou.... Tahle jsem se u Futuramy ještě nikdy nenudil... Zdá se, že Futuramě opravdu nesvědčí dlouhé stopáže. Futurama má svoje největší kouzlo v tom jak byla, ve filmech se to kouzlo hodně rychle vytrácí. ()

Lindiště

Co se to stalo s Futuramou??? Po druhém celovečerním počinu jsem došla k názoru, že to nebyl dobrý nápad. Obzvlášť zde, kde příběh, který by v podstatě vystačil na jednu 20-minutovou epizodu je zde všelijak natahován (asi tak jako Kif, když se veze na raketě), aby vystačil na určitou délku. Začátek se rozjel velice dobře, bylo zde pár povedených vtipů a vůbec celkem ta stará dobrá Futurama, ale od jistého okamžiku (když už jsem si vlastně myslela, že je konec), to neuvěřitelně upadá, je to o ničem a přijde mi to hodně odfláknuté. Myslím, že to úplná ztráta času není, ale fanoušci seriálu nechť zázraky nečekají. ()

MarekT

Zde se asi nejvíce projevil problém číslo jedna nejnovějších dílů Futuramy - celovečerní stopáž. Circa v první půlhodině se jednalo o kvalitní zábavu, srovnatelnou s klasickými epizodami, pak humor odešel ze hřiště a vystřídala jej nuda... a rázem jsem měl z tohoto filmečku poloviční zážitek. Ovšem na druhou stranu mám někdy pocit, jako by to nebylo ani o tomhle, jako spíš o nedostatku invence v dílně Groeningově... Pro mě druhý nejslabší díl ze série. ()

Martrix

Aby bylo jasno, Futuramu považuji za jeden z nejlepších animovaných seriálů. Přesto nemám důvod a chuť přijímat nekriticky vše, co na nás její tvůrci vypustí. The Beast with a Billion Backs je napěchovaná spoustou nápadů a samozřejmě nechybí všichni hrdinové ze seriálu, ale jako celevečerní film působí jako slepenec. Sice je to slepenec gagů a hlášek, ale po 40-ti minutách už jsem se nudil. Možná je to i tím, že jsem ze seriálu zvyklý na nekompromisní děj a dialogy vedené na samé hranici cynickéhu a absurdního humoru. Stručně řečeno,The Beast with a Billion Backs je hodně vyměklá Futurama, režírovaná v hollywoodském stylu, s nesmysly ve scénáři a s předvídatelným dějem. Samozřejmě jsem na mé oblíbené loosery nezanevřel, ale byl bych raději, kdyby se úsilí a peníze hrnulo spíš do dílů s kratší stopáží. ()

kvasiva

Znovu Futurama film, který je pouhým natažením jednoho seriálového dílu na 90 minut. Nudných pasáží je tu více než ve filmu prvním. :( ()

Davosh

Vraťte mi starou, dobrou Futuramu. Druhý film a podruhé jsem se jenom tak, tak dodíval. K Futuramě se 90min prostě vůbec nehodí a doufám, že si to tvůrci brzo uvědomí. ()

fars

Prvni pulka neskutecny narez na 5*, pak to zacne trochu nudit a se zabavou to jde z kopce. Jako celek docela nevyvazene, ale kdo ma rad futuramu tak jako ja, ten si to stejne uzije :-) ()

c.tucker

Ze začátku jsem si říkal: "Super je to zábava má to šťávu", postupem času po několika minutách už jsem sledoval ručičky hodinek a povídal jsem si: "Proč? Cože? Kdy bude konec?" nemůžu řice, že bych se na konci také nezasmál, ale nepatrně a celkově byl ten film roztříštěný. ()

mortak

Hlášky a popkulturní odkazy ve většině případu fungují, ale nějak se zapomnělo na gradaci scénáře. Ten základ - samota ve všech podobách - tak občas probleskne a spojí začátek s koncem, nic víc. Celovečerák se nerovná tři normální epizody. ()

Cedr

Opravdu jsem věřil, že tento film může jen příjemně překvapit, protože horší než předchozí být snad už nemůže, ne? Omyl. Ještě stupidnější a nudnější "příběh" než v Bender's Big Score. Ach jo. Futuramě prostě snaha o jakýsi souvislý děj dlouhý 90 minut prostě nesvědčí. To co skvěle funguje jako seriál se prostě do filmové délky roztáhnout nedá bez toho aby to nudilo. Ano, pár vtipů nemá chybu. Ano ,nostalgický pocit "jéé Futurama zpátky" je opravdu silný, ale... Nevěřím, že tohle napíšu, bohužel je to pravda. Původní seriál je kult. Kult, který měl zůstat u těch dokonalých 72 původních epizod. Vzkříšení této legendy v podobě dosavadních dvou filmů jen špiní jméno nejlepšího kresleného seriálu. ()

filmmovier

Futurama film číslo dvě je slabší než ten první, ale rozhodně patří k lepším. Je to dost překombinované a místy i nudné, přesto se nedostavilo žádné extra velké zklamání. Ale kvalit seriál to už nedosahuje. I tady je příběh brilantně vymyšlený, ale prvnímu se zdaleka nevyrovná. Hlášky jsou parádní a já moc výhrad nemám, jenom se mi to prostě líbilo méně, toť vše. ()

Estrecha

V porovnání s Futurama: Bender's Big Score je to o hvězdičku horší, ale pro milovníky Futuramy fajn zážitek. Rozhodně v porovnání se seriálem o kategorii jinde... ()