Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

Davies182

V šíleném adrenalinovém remaku, který se ani zdaleka nepřibližuje (nesnaží být) původní klasice, mě vyloženě "sralo" několik věcí: trapnou narážku na Bubu jsem skoro nerozdýchal; budování vztahu mezi Perseem a Andromedou (tak výborné v originálu) nulové; žádný Kerberos - kurva!; mystičnost ohledně slavnostního předání Perseovy zbroje si vzala dovolenou; absolutně neatmosférické "osedlání" Pegase; záplava trapných hlášek a dialogů... WTF??? Napůl jsem totálně rozčarován, napůl mi ještě teď vře krev v žilách. Co totiž Leterrier umí, je akce. Při souboji se škorpióny jsem zapoměl dýchat, a závěrečných deset minut na hřbetě Pegase je prostě nezapomenutelných. Od setkání s Medůzou jsem ale čekal více, v tomle byl snad lepší i Percy Jackson. Z čeho se mi ale nejvíce motá hlava, je kompletní překopanost příběhu a scén v porovnání s filmem z roku 1981 - tohle je vlastně úplně jiný snímek! Sám ani nevím, proč dávám tři hvězdičky, ale ani na chvíli jsem se nenudil a slovo blockbuster to vystihuje naprosto přesně.Díky ČSFD a POMOvi za realizaci. P.S. 3D veškeré žádné, o šedesát korun víc bych za to nevytáhl ani náhodou - měl jsem spíš pocit, že čučím na 2Dčko... ()

petero

Originál ostal neprekonaný, 3D to nebolo ani náhodou a tak remake ponúka akurát tak to, čo chýbalo originálu: digitálne efekty a dravé akčné scény. Výplň medzi tým ma vôbec nenudila a Bubo odhodený do šrotu nenaznačil, že pôvodný Súboj titánov tam patrí, ale že pôvodnej verzii nebude verný. Mads Mikkelsen ukázal to čo som od neho očakával, že je zo zostavy najcharizmatickejší a strašne sa mi páčila spolupráca bojovníkov, ich vtipné poznámky a zakomponovanie džinov do príbehu. Ja som sa bavil a od toho je tu ten blockbuster. Ale medúza ma sklamala. Na ňu som sa najviac tešil. Skrátka pekná tvárička nie je strašidelná. V takýchto detailoch ostáva originál neprekonaný. Škoda Cerbera. Videné: 3x. ()

gogo76

Leterrier sa zaprisahával, že to s remakom myslí vážne. Trailer vyzeral lákavo, ale vieme ako je to s trailermi. Výsledok , bohužiaľ kráča presne v duchu letných blockbustrov. Rýchly strih s množstvom neprehľadnej akcie, režisér nedáva priestor aby si divák našiel k postavám vzťach a hlavne sa vytratila tá povestná rozprávková a magická atmosféra, ktorú má pôvodný film na rozdávanie. Navyše Leterrier niektoré scény úplne vypustil, niečo pozmenil a niečo naopak pridal. Mňa najviac mrzela vynechaná scéna s obrovským vtákom a klietkou v bažinách. Sklamalo ma mnoho vecí, ale najviac však hlava medúzy, ktorá už nie je tak desivá, Kraken je úbohý a na kámoša Buba sa úplne vysrali. Zamdletý a nevýrazný herecký výkon S. Worthingtona mi tiež na radosti nepridal... Aby som iba nekydal , je tam pár vecí, ktoré naopak musím pochváliť. V prvom rade naozaj pozerateľný look ako z Pána prsteňov plný nádherných exteriérov, no a určite M.Mikkelsen, ktorý vždy, keď sa objavil tak Worhingtona úplne zatienil. Navyše jeho úsmev do očí medúzy bolo pre mňa to najlepšie z filmu. V porovnaní s originálom ide určite osklamanie, ale ako samostatný film, hlavne pre tých, ktorí originál nevideli, je to stále slušný film. 60%. ()

pepo

príjemny popcorn, ktorý však mohol byť niečím oveľa väčším.Leterrier je ďalší Rattner - jeho filmy sú svižné, nenudiace, sympaticky obsadené, ale prinášajú málo zimomriavok. vzhľadom na okolité hodnotenia 1* navyše. ()

Reiniš

Leterrierovi se film totálně rozpadl pod rukama. Scény jakoby na sebe nenavazovaly, herci jako kdyby nehráli a o nějakém budování napětí nebo vývoji postav nemůže být řeč. Film nejenom že nepřináší nic nového, ale on hlavně neskonale nudí. Velká zbytečnost. ()

Xmilden

Nejsem objektivní, ale zkrátka hodnocení na 54% mi připadá dost nefér. No samozřejmě že kvalit svého předka nedosahuje ani po kotníky a všichni tedy teskníme nad dokonalou dějovou linkou původních Titánů. Co se týče mě já mám svědomí čisté. Souboj z roku 1981 vždy patřil mezi mé oblíbené filmy, dokonce se jedná o první film co jsem viděl na videokazetě. Z tohoto pohledu pro mě dávná kultovní záležitost. Poté co jsem se zhruba před rokem dozvěděl že vzniká Remake, má zvědavost notně sílila. Málokdy se tolik těším na nějaký film. Mé přání se stalo skutečností po shlédnutí prvních trailerů, které byly notně povedené a nadupané akcí. Co více si člověk může přát. Jenže přichází film do kin a přichází i převratné zjištění, že ono to s tou kvalitou kdovíjaké nebude. Nedá se nic dělat, stejně zvědavost vítězí (ani na moment jsem neuvažoval že bych na tento film nešel do kina). Takže máme tady projekci. První záběry zdají se být v pořádku. Nějaký děj je tady nalinkovaný a já se jej držím, mozek nepotřebuju. Odkaz na Buba se stává nejlepším vtípkem roku :) První pořádná akce začíná v lese a představuje se Calibos následován obrovskými štíry, akce velice solidní. Samozřejmě šla udělat ještě lépe. Ale mě to takhle vyhovuje. Setkáváme se s Džiny, novinka, celkem povedená. Poté dvouminutové zastavení u čarodějnic. Tady to trošku rejža notně odfláknul. Ostrov zemřelých a převozník Charon, no nelíbí se mi. V originále bych naprosto jedinečný. (Hlava mi říká "Rychle zaplaš ty myšlenky a nesrovnávej." Provedu.) Návštěva Medúzy, opět takové nečekané. Přecejen tahle je zpropadeně rychlá a moc hadovitá. Venku už nás čeká Calibos. Děj má spád, to se musí filmu nechat. Osedlat Pegase a rychle na Krakena. Film ke konci celkově nějak moc zrychlí. Přecejen tu stopáž to chtělo mírně natáhnout. Perseus je zde takový trošku frajer, který moc k srdci nepřiroste a nějak po tom upřímně asi ani netouží. Zkrátka si jede jen tak nějaký svůj vnitřní boj. Celkové shrnutí je asi takové že kdybych měl porovnávat, tak se asi řádně naseru. Takto raději nechávám tuto akční pecku samostatně a tím pádem jsem vnitřně srovnán, že to zase takový průser nebyl. PS: Hodně lituju neúčasti Kerberose. No asi si půjdu zkouknout originál z roku 81. ()

Arbiter

V následujícím textu se nebude vyskytovat slovo klišé. Ale bude to sakra těžké. Perseus je chudáček. Vážně. Od malička. Nikdo ho neměl rád. Snad až na adoptivní rodinu, což nezapomíná zmiňovat . Často. K tomu je plešatej a ten americkej přízvuk... Vypněte mozek zaznělo na začátku. Snažil jsem se. Moc. Já nemám nic proti filmům cíleným na pojídání popcornu. Nejsem hnidopich. Ale ta potvora šedá zkornatělá si našla nějakou neodhalitelnou skulinku kudy mi do filmu kecat. To bylo samý: ,,Proč si ta zrůda dala tu práci a vylezla na tu špičatou horu?' ,, Proč se zdržel on a nikdo jiný?' ,, A o co komu vlastně šlo??' Mně přišlo že nikdo neví co chce. A ten kdo věděl co chce, tak chtěl věci, proti kterým bojoval. Charakterní Perseus nějdřív dělá Zagorku a nechce dárky, ale ono to postupně jde. Navíc s sebou nevzal Buba >:-( Všechno to bylo takový přetažený. Dlouhý pohled moc dlouhý, drsná věta předrsnělá.. Hlavu i patu bychom měli. Ale na špatných místech těla. Co se týče toho třetího rozměru, asi bych ho poměr brýleXpožitek oželel. Navíc bylo pár scén kde se obraz rozjížděl, ale nijak rušivě. Stálo to za to snad jen když šlo o mraky popř. vesmírnou mlhovinu. Co jsem si ale užil a dovolil si i potají vrnět, byl souboj se štíry, Cháronova loďka s čupr tažným překvapením a kočandy. Až se odnaštvu a zapomenu na blbosti z jednotlivých scén, dám tři hvězdy, čestný. Huh.. klišéééééééééé.. Dough! ()

Phobia

Nevím jak ostatní, ale já jsem usedala k bedně v očekávání povznášejícího intelektuálního zážitku, co mi otevře nové životní obzory a změní mou existenci od základu. Ideálně tedy dlouhé (několikaminutové) statické záběry, kterak Perseus čumí do blba, Medúza čumí do kamenných blbů a Zeus čumí dolů z oblačného Olympu, přemítajíc nad blbými smrtelníky. Do toho měly zaznívat hypotézy o nesmrtelnosti chrousta, podbarvené skladbami Čajkovského. A to není vše, očekávala jsem také historickou věrnost: především účast pomatené mechanické sovičky, znalost každé šediny na Diově božském těle, anatomicky precizního Krakena, přesný počet hadů správného druhu na řepě Medúzy a V PRVNÍ ŘADĚ okřídleného koně v patřičném RGB odstínu! No jen si to představte, ti idioti z Hollywoodu si dovolili ono mýtické zvíře obarvit načerno, přitom každý ví, že Pegas byl růžový se zelenými kosočtverci, jeho křídla měla rozpětí 12 metrů a 37,5 pidimetrů a každé pero mělo přinejmenším 31 cm na délku! Jak si ti zatracení Američani mohli dovolit takhle zprznit řeckou mytologii a natočit pouhou akční pohádku se spoustou okarvoucích efektů?! Ale abych jen nenadávala - takový Sam Worthington pasoval do role Persea jako vřed na ohanbí a jeho boží stíhačka byla fakt smysluplná, bez ní by ten film byl úplně o ničem. Také proslov před vstupem do chrámu Medúzy byl nádherně pateticky plamenný, zklamalo mě pouze, že Perseus poté nezamával vlajkou s hvězdami a pruhy. Suma sumárum: příznivci akce a nákladných triků sem, ynteleguáni pryč! 60% ()

-bad-mad-wolf-

No to byla delikátní prasárna - a všichni ti, kteří argumentují tvrzením, že je to jen akční film, patrně o kus akční kvalitky v životě nezakopli. Když tak nad reinkarnovanými Titány přemýšlím, jediné, co stálo trochu za řeč, byla škorpiobitka, fórek se sovou a jeden true epic hudební motiv. Ze scény s Medusou, která měla být působivým vrcholem filmu, se stala trapná akční (ne)stíhačka s jakousi hadí ženou, o závěrečném zjevení Krakena nemluvě. Postprodukční 3D úplně na pytel. P.S. V sále nás bylo všehovšudy deset, přičemž jeden obzvláště nervózní chlapík v půlce filmu odhodil popcorn a se slovy "taková pí*ovina" odešel. Recht měl, ten muž... ()

lesumir

Úvodní titulky a asi dvacet minut filmu mi stačilo k tomu, abych to ohodnotil odpadem a šel si po svých zase dál. No ale nedalo mi to a film jsem dodíval a na konci po naskočení jména Louis Leterrier při atmosferické hudbě jsem chtěl dát hvězdičky čtyři. To mi prislo hodne, tak jsem zaklapl notebook a sel spat. Ale stejne jsem nad tim musel porad premyslet. Jak je to mozny, ze chci dat skoro plny hodnoceni filmu, ktery je hodinu ctyricet vystaven na jednom velkem klise s efekty, ktere stoji naprosto za hovno. Banda namejkapovanych svalovcu se vydava za pomstou, zachranou, pravdou a kdo vi jeste cim a pritom tam nevidime skoro nic, mozna par lacinych bitek a letajiciho kone. Plytke, hloupe, lacine. Castecne nudne. ()

darkrobyk

Nu, nečekal jsem nic bombastického, jelikož než jsem se k filmu dostal, slyšel jsem a četl tolik negativního, že nebylo co velkého očekávat. Bohužel, film je ještě horší, než jsem tušil. Za takové peníze, tak zbytečný remake. Dobře, nebudu srovnávat, i když se to nabízí. Neodpustím si však poznámku ohledně Gorgony Medusy. V původním filmu je opravdu hrozivá a R.Harryhausen také přiznal, že to byla jeho vůbec nejtěžší animace ( zejména hadi v neustálém pohybu). Vůbec scéna s Medusou je v originále dokonalá - výtvarně, akcí, napětím, hudbou, zvuky a samotnou kreaturou. Zato v novém zpracování - trapná příšerka, která vypadla z levné PC hry. A s hezkou tvářičkou! Jistě, tu dle bájí a pověstí měla, ovšem ještě předtím, než ji rozzuřená Athéna proměnila v příšeru ( Medusa se prý chvástala svou krásou, to ovšem bohové netrpí - viz například Arachné). Děsivé herectví - zejména neskutečně prkenná Andromeda - by se dalo u B-filmu odpustit. Už však ne nudný příběh, odbyté akční scény, průměrná hudba a nesympatičtí herci. Přesněji - jejich osud mi byl lhostejný a v závěru jsem si přál, aby Kraken Andromedu sežral - to by byla vítaná změna! Dvě hvězdičky dávám za kameru a za několik (asi tak čtyři) obrazů, které mě výtvarně velmi zaujaly a byly by z nich hezké fotografie.... ()

Ampi

Slyšel jsem kritiku, že se nový Titáni nedrží původních. Ale ani původní Souboj titánů se nedržel řeckých bájí - býť nad novými vede. Ono udělat pěkný remake je vždy těžké. Pravě některé nové nápady mne příjemné překvapily. Na 5 jako Souboj titánů (1981) to nemá, ale 4 si to zaslouží. ()

Hrabka

Původní film jsem neviděl, což je škoda, ale pro tento "remake" je to určitě dobře. Na tento film jsem se velmi těšil, mám rád velkolepé boje, řeckou mytologii a nadpřirozená monstra. Proto mě hodně zklamalo zdejší hodnocení a byl jsem na tvůrce filmu naštvaný. Nakonec jsem ale poměrně spokojený. Co jsem očekával mi bylo nabídnuto. Famózní souboje s mýtickými postavami, bohové byli parádní. Aby taky ne, když je ztvárnili perfektní herci jako Fiennes a Neeson (jejich společné scény vyvolaly nostalgii při vzpomínce na Schindlerův seznam). Wortington to také odehrál slušně. Hudba byla skvělá! K záporům je bohužel nutno přičíst dějovou linii, která mohla být zpracována mnohem lépe. Je to škoda, že si s tím tvůrci víc nevyhráli, jako u Avatara se soustředili spíše na efekty a podobné vychytávky. Oproti Avatarovi se zde aspoň nevyskytuje stupidní chování postav a film si na nic nehraje. Mě se to prostě líbilo, bavil jsem se a to je hlavní. 75% ()

kinej

Tohle asi ani nemohlo dopadnout dobře. Už ve chvíli, kdy jsem poprvé zaslechl, že se připravuje remake slavného Souboje titánů, bylo jasné, že je to krok vedle. Nový Souboj Titánů dokazuje, že ani ty nejlepší speciální efekty nedokáží překrýt dějové vákuum. Děj je totiž nezajímavý, stejně jako jednotlivé postavy, jako například úplně zbytečná Io. Je komické, že tací herečtí velikáni jako Liam Neeson a Ralph Fiennes se kdysi střetli božském Schindlerově seznamu a nyní po mnoha letech se sešli v takové upocené, místy trapně hloupé ptákovině. Triky ze starého Souboje, už dnes možná vzbuzují úsměv, ale nelze jim upřít estetickou krásu a hlavně to, že byly dělán s láskou. Ray Harryhausen do nich vetknul osobitost. V novém Souboji jsou efekty sice okázalé, ale chladné a nezajímavé. Starý souboj ve mně, coby dítěti, vzbudil zájem o řeckou mytologii, nový souboj tuto mytologii pouze znásilňuje. Tomuto filmu by nepomohlo ani kdyby byl 4D. ()

Jamal

Tak a je to tu, další z mnoha očekávaných filmů s přívlastkem 3D vletěl do našich kin. Jak tu zde padlo mnohokrát, nemůžeme tento snímek srovnávat s předchozím Soubojem titánů, jelikož by mu to podřezalo žíly. Jenže já nerad srovnávám a tento snímek beru jako kdyby žádný jiný snímek o titánech nebyl. Efekty vynikající, střih super, herci jako Worhington v roli Persea, Liam Neeson v roli Dia a Fiennes jako jeho zkažený bratr Hades s okouzlujicí Gemmou Arterton jako polobohyní Íóu a také nesmím zapomenout na Ashrafa Barhoma (výborně zahrál ve filmu Agora) jako vtipného bojovníka - cizince mě po celou dobu bavili. Nemusíme si nalhávat - nemělo to ten nádech, příběh a takovou sílu a hlavně srdce jako předchozí Souboj, jenže při dnešním filmovém "průmyslu", kdy se skoro každý týden vyprodukuje nějakej biják nacpaný co nejnadupanějšíma efektama, to ani nejde. Když to vezmu z té lepší stránky, bylo to více pestřejší, rychlejší až se mi z toho zamotávala hlava a více vtipu a to vše při super efektech ve 3D při dobré hudbě s dobrými herci, takže buďme rádi, že to dopadlo takhle. Jen mi je líto člověka co seděl vedle mě, který se na konci filmu chytal za hlavu se slovy "To ne, to snad ne!!!" A bohužel nebyl jedinej. ()

balone

Když jsem stál s pár přáteli po projekci před kinem, někdo kolemjdoucí prohlásil pěknou věc, cituji "I kdyby 5D, sračka bude sračkou", tahle věta vystihla celou hodinu a půl strávenou v kině. 3D začínám nemít rád, celou dobu jsem to sledoval bez brýlí, protože byly moc tmavé a bolela mě z nich hlava + rychlejší akce se nedaly sledovat. Až na pár rozmazaných obrazů se to dalo. Snad se ani nezmíním o příběhu, ale bylo to až k zasmání, jak trapně napodobovali originál. Efekty celkem na dnešní filmy normální, nic extra, nic hrozného, ale občas nepochopitelné sekvence, jako např. rychle se potápějící loď a za ní rychle plavající Sam, jako kdyby měl v zadku vrtulku nebo když přeskočí jámu 3 metry dlouhou a sklouzne si při přistání po holé kůži, jak v tobogánu, to už jsem si řikal, že možná polobůh, ale scénárista potžmo režisér byl úplnýdebil... Ps.: Jediná ***** věc byl Viktooorčin tygr na schodech, k nezaplacení ;) Film 30% ()

paascha

Postavy jak z Heroes III, hlášky jako z Příběhu opravdového člověka, napětí jak při ranním močení a dohromady pšouk, prd, po necelých dvou hodinách je to fuč. V podstatě jediné, co pobavilo, byl Bubo v bedně:-)) ()

juta

Efekty daly filmu šmrnc, s kterým se originál nedá srovnávat :-) Jediný, co mě vadilo byl souboj s Medúzou. Čekal jsem, že z ní udělají opravdovou příšeru a místo toho tam dali štíhnou krásnou děvu s ocasem. V tomto případě se mi scéna líbila více z originálu z roku 1981. Stejně tak jsem očekával víc od souboje s Krakenem. Přesto se mi film celkově líbil. ()

MISSha

Vře mi krev, z toho jak nám ''amíci'' przní naše evropské báje kravinamy, s absencí faktů (černej Pegas mě dostal). Distributoři si namastí kapsy, a aby to bylo co nejvíc cool tak tam naflákají plno akce, super drsňácké dialogy, nechutně přehnanou digitální podobu potvor který jako by vypadli z oka stvůrám z Mumie či z Pirátům z Karibiku. Nebudu tady rozepisovat co bylo dál špatně, protože bylo špatně skoro všechno... horší remake jsem snad ještě ani neviděla. 1* za charismatického Háda Ralpha Fiennese. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj