Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

BR23

už si to moc nepamätám preto je možné že tomu budem trochu krivdiť ale mne sa to celkovo moc nepáčilo. teda nie až tak ako je tu pozitívne hodnotené. pamätám si že úvodná scéna bola super, napínavá a už (predčasne) som to chcel hodnotiť na geniálny film, ale potom to pokračovalo a.... romantika tak sladká a naivná (doslova nemá) až to bolo smiešne. krátke vety medzi párikom medzi vetami aspoň 10 sekundové pauzy... a potom to násilie. akože niesom žiaden puritán ale pamätám si že sa to skrátka zvrhlo do štýlu ktorý mi nebol moc pochuti. toto je ten štýl filmu akože ,,outside špinavý s chrípkou,, a to mám rád ale pri tomto mi to vadilo. jak keby ten film bolelo hrdlo a pálili oči, jak keby nemal na nič náladu a horkoťažko (prehnane) sa snažil niečo poriadne urobiť čo moc nevyšlo kedže z toho bolo zbytočné násilie. Bolo to také choré-pochmúrne. ()

PATROS

Tento film som zhliadol až v roku 2015 a odvtedy si toto majstrovské dielo opakovane vychutnávam. Začiatok filmu bez slov s perfektnou hudbou a výborný Gosling vytvárajú výnimočnú atmosféru.Hlavný hrdina ako klado-záporák v podaní Goslinga je nezabudnuteľný.Dej je jednoduchý, príbeh však neupadá, je výborný až do konca. Scéna s Carey Mulligan vo výťahu je naprosto dokonalá. Film je ďalším Refovým skvostom a inak ako piatimi hviezdami ho ohodnotiť nemôžem.A tá hudba - mňam. ()

lukas.pukas.

Tento film má opravdu přímou dějovou linku a vsází na atmosféru, což vůbec nevadí a jenom je to ku prospěchu ,o hlavní postavě vám mohu napsat jenom to, že je to tvrďák a umí řídit, a věřte že to stačí k tomu aby jste natočili dobrej film. Tento film není jeden z těch kde vybuchují auta po najetí na patník a střely se odrážejí od čelního skla a přece se budete dobře bavit. ()

Nag0

Minimalistické dialógy, jednoduchá zápletka, a predsa tak enormný estetický zážitok. Scénam tá komornosť veľmi pristane, kedže kompozícia je ľahko ovládateľná. Charakteristické prvky ako zlatý škorpión, hodinky či rukavice sú použité veľmi šikovne a istým spôsobom idealizujú hlavného hrdinu, ktorý je ľahko identifikovateľný ako istý vykupiteľ. Slečna Mulligan nie je žiadna "kosť", ale aspoň nerušila rušivo v konečnom dôsledku. Citlivý film, z ktorého sršia emócie. ()

mirmaid

Láska na první pohled i poslech. Takhle podmanivý Ryan Gosling nikdy nebyl. Pohltilo mě to, sežvýkalo a vyplivlo s pořádným pocitem hořkosti. Ale stálo to za to. ()

Mikkys

Nuda. Dlouhé pohledy, kdy se nic neděje, dlouhé scény, kdy se nic neděje. Kdybych si to pustil rychlosti 2x, tak bych udělal lépe. Příběh je dobrej, ale zpracování nic moc. Krvavé scény jsou trochu moc brutální a vypadají trochu nepatřičně v tomto filmu. Celkově prostě utahanej film. ()

Pleazzy

Od první minuty do poslední se jedná o jeden nádherný audiovizuální orgasmus, který podtrhuje dokonalý herecký výkon Goslinga, perfektní vybrání hudby do daných scén a práce s ní je impozantní.Způsob jakým Refn střídá brutální pasáže a do jisté míry romantické části je impozantní. ()

burg

Soundrack, atmosféra, herci... Všechno bylo řečeno. Ale jedno se tomu musí nechat - má to vážně slušnej drajv! ()

M4rty5

Film má velmi dobrou atmosféru. Práce s kamerou je výborná. Obrazové ztvárnění v tomto filmu je vlastně výborné celkově. Soundtrack je také výborný ( hlavně skladba Kavinsky - Nightcall ). Nedá se říct že by film měl spád ale tak nějak si plyne příjemným tempem. Nicméně některé scény jsou opravdu hodně utahané. Dlouhým bezeslovným záběrům s pohledy herců sem bohužel na chuť moc nepřišel. Nebýt tohoto nedostatku dal bych klidně i 5 hvězd. Temné, stylové, emotivní,brutální...... ()

kory9

Nádherná kamera, perfektně plynoucí děj a scény (ač to zní zvláštně s tím, kolik je tam násilí) úžasné herecké výkony hlavních postav a velmi trefný soundtrack. ()

EternalS

Ta atmoška! Nejprve si vás podmaní romantická zápletka okořeněná pekelně nakažlivým soundtrackem, aby se vzápětí odehrál strašlivě brutální masakr, nad kterým zůstává rozum stát. Tarantino hadra. Ryan Gosling promluví za celý film snad 2 slova, o to více strhující je jeho herectví. Všechny ty pocity a emoce, které na diváka dokáže přenést pouhým pohledem, to je prostě úplně jiná liga. Nejlepší herec své generace. Kurevsky nabušený biják. Prostě jízda! 92%. ()

dunbar

Atmosferický, vizuálny film s mnohými pomalými scénami, ktoré mi nevadia. Mulligan je roztomilá. Jedna hviezda dolu za Goslinga. Keď si chlapec v závere natiahne gumenú masku, vôbec nedôjde k zníženiu výrazovosti jeho tváre. Obe - Goslingova, aj tej masky - majú trvalý výraz nula. ()

Dr.Miku

Dám 4* za: 1) soundtrack, songy z filmu sú ozajstné klenoty 2) Carrie Mulligan a jej večne zasnený výraz 3) za meno Standard Gabriel (veľmi sme sa nasmiali, čo už tí Amíci nevymyslia) 4) originálny námet. Gosling mi tu až tak nevadil. ALE celkový dojem je taký zmiešaný, možno by som dala aj 5, ale niečo zásadné mi po filme chýbalo. Doplnenie a korektúra : Dávam 5* , pretože mi už nič nechýba :) je to perfektné ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky