Sebestředný a poněkud arogantně vystupující režisér Guido Contini se pokouší v prostředí krásných Benátek dokončit svůj nový film. Čerstvému čtyřicátníkovi jeho natáčení kazí jak nastupující krize středního věku, tak nedostatek potřebné tvůrčí inspirace. Nemá hotový scénář a vlastně neví o čem přesně psát, i když celý štáb přesvědčuje o pravém opaku. Bohužel při tom všem podléhá vlivu mnoha žen, které ho dvacet čtyři hodin denně obklopují. A každá má svoji vlastní vizi, přání a touhy, ať je to matka, manželka, milenka, celoživotní múza, kostýmní výtvarnice či módní redaktorka... (Česká televize)

sharky

45% Muzikaly na filmovym platne nemam moc rad, az na vyjimky jako My fair lady je na nich hrozne videt ze vznikly pro divadlo. U Nine to plati tuplem, sterilni divadelnost cni na hony daleko, veskera muzikalova cisla se odehravaji divadelnim jevisti, mole, ci jinem podiu, choreografie nema v takovem prostoru naprosto cim prekvapit, rek bych ze bude aspon z pulky okopirovana z puvodni divadelni verze. A kdyz to neni na zivo, tak proste to co na divadle funguje, na platne selhava Pisnicky jsou az na dve vyjimky (Be Italian a Cinema Italiano) nechytlave. To co "zpiva" Judi Dench ani neni pisen, jen recituje slova na hudbu, coz je obsazeno i v dalsich hudebnic vystoupenich. Navic ke vsemu se dej hrozne vlece a je nudny a kdo videl 8 1/2 tak ho nema cim prekvapit, spis nez poctu Felinimu mi to trochu pripomina vykradacku. spis takovy upraveny remake pro Americke publikum, ktere o Felinim nejspis v zivote neslyselo. Uz proto mi prislo divne, ze by nekdo v Americe tocil poctu pro Feliniho, dyt ho tam nikdo krome par skalnich fandu nezna. Americane na cizojazycne filmy nechodi. secteno a podtrzeno jedina dobra vec na celmy filmu je Marion Cotillard ktera o nekolik trid prekonava slavnejsi kolegyne herecky i charizmatem. V Edit se mi moc nelibila, ale po Nine se zacinam tesit na jeji dalsi film. ()

Jinny

Daniel Day-Lewis a ženy, které miluje a které milují jeho. Tenhle pán má charisma na rozdávání, moc dobře ale zpívat neumí - v tomhle směru si vedou lépe jeho herecké kolegyně. Bohužel je v Nine na muzikál podezřele málo chytlavých písniček (tři až čtyři) a jenom jedno opravdu výjimečné muzikálové číslo, které si pro sebe ukradla Fergie. Filmu by navíc prospělo trochu více upřímné romantiky a nadhledu, protože na světě jsou horší věci než tvůrčí blok a dilema mezi horkokrevnou milenkou (Penelope) a něžnou manželkou (Marion). ()

HellFire

Nine pro mě postrádá právě to, čím jsem si zamiloval Chicago - chytlavé písně. Výjimkou je sice úžasně energická sekvence s Kate Hudson, ale zbytek mě prostě nenadvhl. Mrzí mě to o to víc, že herecké výkony všech zúčastněných jsou výborné (no dobře, Daniel Day-Lewis je navrcholu:)). Nerad dávám jen tři hvězdičky. ()

hansel97

Marshallovi na tohle snad došly všechny tvůrčí nápady, slabé písničky i příběh, zachraňuje to vizuál a herci. ()

Janek

Jediné oživení je sekvence Cinema Italiano a Penelope Cruz v krajkách. Daniel Day-Lewis je herecký bart, ale jeho italská angličtina spíše irituje. Choreografie jde ve šlépějích lépe stravitelného Chicaga, nic nového ale nepřináší. Nezachrání to ani Sophie Loren. Profesionálně odvedená nuda. ()

kajda.l

Od muzikálů si stále držím odstup a vlastně ani pořádně nevím proč, když jeden z mála, které jsem zatím viděl (My Fair Lady) patří mezi mé nejoblíbeněší filmy vůbec a po zhlédnutí nevlídně přijatého Nine, si i "devítku" mezi ně přiřadím. Příliš nechápu ten odmítavý postoj k filmu, ale já si nejen pěvecko - taneční kreace (ve kterých dominovaly mé oblíbené Penelope Cruz a především Marion Cotillard), ale i životní příběh krizí středního věku "těžce" zkoušeném režisérovi Guido Continim (Day-Lewis) parádně užil. Tak vyšperkované a vypointovné dialogy mezi ním a jeho ženou Luise (Cotillard) jsem si už dlouho v žádném filmu nevychutnal. Nemůžu si pomoct, ale oba dva mnou naposled zmínění dávají do svých rolí srdce a já jim sežral každé gesto, slovo..no prostě vše, co ke výbornému herectví patří. Pro mě více než obstojný výsledek po všech stránkách v němž nechybělo moc k plnému hodnocení (možná chytlavější písně??, kdo ví), ale i tak dávám, dle mě zasloužených 85% a palec nahoru. ()

ARI50

Muzikál kde nechybí krásné ženy bezpochyby a ano je to v celku pěkné ale mě to ani tak nic neříká. ()

becki_tu

Muzikál by měl být především o hudbě. A pokud selhává hudba, nepomůže filmu ani skvělé herecké obsazení, které ve většině případů stejně nemá co hrát. Neodsuzuju samotnou myšlenku filmu, ale spíše formu a způsob, jakým je zívajícímu divákovi servírována. 50% ()

Katullka

Jediné, co stojí za to je Penelope Crúz a kamera, která je stále v pohybu. Někdy jsou tam i pěkné scény, ale jinak jsem u toho usnula... ()

bouncer

Těžko se mi hodnotí takový snímek. Především nechápu důvody, proč něco takového natočit - vykrást Felliniho 8 1/2 (a motivy z Amarcordu či Sladkého života), předělat ho na muzikál a přejmenovat na 9? To si dokážu vysvětlit naprostou arogancí tvůrců, snahou o poctu Fellinimu a jeho dílu, vykrádáním za účelem velkých zisků nebo naznačením divákovi, že vše už bylo napsáno a natočeno (takže za týden jdeme na muzikál Přejezd nad kukaččím hnízdem...). Možná, že jsou to všechny důvody dohromady. Tohle si může dovolit beztrestně Broadway, kde se podobné kopírování takřka očekává, ale přijít s tím na filmové plátno ještě s pozlátkem velkofilmu už je jiné kafe. Pominu-li tedy, že jsem v tom viděl ne úplně povedený odkaz na mého oblíbeného Felliniho, neorealismus a úžasný film 8 1/2, tak Nine je velkolepý muzikál provedený do naprostého detailu. Kostýmy, výprava, hudba a oslňující herecké výkony tolika hvězd - to by jinak vystačilo na několik výborných filmů, ale tady to nestačí ani na dobrý film. Nine chybí duše, motiv, který převede obyčejný muzikál na velkolepý film tak, aby si jen nepohrával s předlohou, ale opravdu dosáhl její hloubky. Za ty herecké výkony a dokonalého Daniela Day-Leweise dám 70%. ()

moviesfan

Nine je obrovské zklamání. Čekal jsem muzikálovou show a ne "prázdný" film. Vesměs mě snímek ničím nezaujal. Hudbou taky nenadchne. Nevím proč nedostala Nicole, Penélope a další herečky více prostoru. ()

Seabeast

Nudná a nezajímavá podívaná, kde to ani nezachrání velmi zajímavé herecké obsazení a výkony. Je to plytké a bez duše, po skončení jsem si nic z promítání neodnesl. ()

Skrk

Čekal jsem od toho druhé Chicago, ale to se nekonalo. Choreografie, výprava a kostýmy slušný, slečny sexy. Děj mě akorád tak nasral - absolutní vykrádačka Felliniho, převážně jeho snímek 8 1/2. A ta nuda a písně, které byly nechytlavé (mimo asi dvou)! ()

Haluzz

Not so Fellini-like to be appreciated; also not so Fellini-unlike to ignore. Přílišné lpění na I. číslovce 9, na devíti ženách/ osudech/ písních, které nabourává primární příběh režiséra Continiho, který se sice psychicky hroutí, ale filmově je zaznamenán stejně pi radosti jako přo krizi a konečné prozření a "napravení" je jen nejjednoduším zakončením možným u tohoto žánru.II. odkazech na Federicův život, jeho filmy( vztah k náboženství, ženám, tlak na režiséra) , ale nic nepřidávají a stává se tak jen prázdným odkazováním bez hlubšího--rozvíjejícího smyslu; a i ty černobílé, nejFelliniovštější flashbacky jsou natočeny citlivěji než Marshallovo urputné hledání Continiho klidu. Alespoň, že hudební výstupy mají vlastní život, stylisticky se přispůsobují příběhu( Kate Hudson jako reportérka Vogue zpívá mezi bandou modelů ve výrazně klipovitém "Cinema Italiano" , Judi Dench kabaretizující) a trčí ze samotného filmu o filmu. ()

Fabrinka

Ženy. Všade prítomné, všade nablízku. Nebezpečne príťažlivá milenka Penelope, alebo zvodná blondýna Kate Hudson. Múza v podobe Nicole Kidman, strápená manželka s večnou eleganciou - Marion Cotillard. Vznešená Sophia, ktorá už len svojou krátkou prítomnosťou dodala filmu štipku inakosti, alebo správne lišiacka Judi. Máme si z čoho vyberať. Paradoxne, muž, okolo ktorého naše dámy tancujú a privádzajú ho do šialenstva, ostáva len v pozadí a necháva hrať ženy. Muzikál,ako sa patrí. Nič mu nechýbalo, naopak mi dal ešte viac, než som očakávala. Fantastický soundtrack je toho len dokazom! "Directing a movie is a very overrated job, we all know it. You just have to say 'yes' or 'no.' What else do you do? Nothing. 'Maestro, should this be red?' Yes. 'Green?' No. 'More extras?' Yes. 'More lipstick?' No. Yes. No. Yes. No. That's directing." ()

kareen

Tak nějak jsem si připadala, jako bych s odstupem sledovala vizuálně, choreograficky i herecky nablýskané dílo, které však ve mě nezanechalo žádné emoce. U muzikálu bych uvítala třebas i něco méně sofistikovaného, zato ale s více zapamatovatelnými hudebními čísly. Takto mi se mi v paměti zachytilo snad jen Be Italian a to je pro mě přeci jen málo. ()

snoopik

Těšil jsem se a moc.... myslim že moje největší očekávání .... a výsledek? kromě stále znějící pasáže "Bí Itálien" mi v paměti nezůstalo prakticky nic.... :( čekal jsem jinou formu, více lesku třpytu a záři hvězd, které vás svým vzhledem uhranou a vrhnou do nezapomnění. Tam se vrhla pouze Stacy Ferguson a také ke konci trochu klepala na bránu Mariod Cotillard, která si písní "Take it all" dokonce vybojovala nominaci na oscara. Bude mít aspoň v tomhle ohledu štěstí? uvidíme 7.3. 2010 ()

fremy

Nejzajímavější na celém muzikálu jsou zpívané pasáže. Mělo by to tak být, ovšem spojovací nitky zejí prázdnotou. ()

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Penélope, Tom a čtyřky

Penélope, Tom a čtyřky

12.02.2010

Kdysi spolu randili. Teď budou soupeřit. Cenou pro vítěze bude přízeň diváků. Kupodivu v obou případech půjde o čtvrté díly úspěšných filmových sérií. U Cruise to není těžká hádanka – o Mission:… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)