Sebestředný a poněkud arogantně vystupující režisér Guido Contini se pokouší v prostředí krásných Benátek dokončit svůj nový film. Čerstvému čtyřicátníkovi jeho natáčení kazí jak nastupující krize středního věku, tak nedostatek potřebné tvůrčí inspirace. Nemá hotový scénář a vlastně neví o čem přesně psát, i když celý štáb přesvědčuje o pravém opaku. Bohužel při tom všem podléhá vlivu mnoha žen, které ho dvacet čtyři hodin denně obklopují. A každá má svoji vlastní vizi, přání a touhy, ať je to matka, manželka, milenka, celoživotní múza, kostýmní výtvarnice či módní redaktorka... (Česká televize)

berusche

Začínám si myslet, že bych se muzikálům ve filmovém zpracování měla vyhýbat. Bohužel, nic! Výborné herecké obsazení (zvlášť dámské) mě sice lákalo, ale jen Penélope se mi vážně líbila. Hvězda také za vliv matky, pěkně umě podané. Můj šálek kávy to ale bohužel není. ()

Beagle

Krásné obsazení, dechberoucí hudební čísla, vytříbený styl. Mě ale Marshall svou poklonou La Dolce Vita za srdce nevzal. Tak perfektní, až se někde Maestru Continimu ze snímku vytratila jeho podstata - duše. ()

M.i.k.e

na Nine sem se velmi těšil,ale nakonec musím uznat,že moje očekávání byla možná až moc veliká a těsně po shlédnutí sou moje pocity přinejmenším smíšené a celkový dojem takový nijaký.Rob Marshall sice dokazuje,že je zkušeným režisérem,ale tentokráte dojel na fakt,že Nine je narozdíl od Chicaga mnohem méně vstřícné/přístupné běžnému divákovi a jeho "hitový" potenciál za Chicagem taktéž značně klopýtá.Choreografie muzikálových čísel je sice velmi pěkná a v případě Penelope Cruz,Kate Hudson a Marion Cotillard i proklatě sexy,ale samotné písničky (snad s vyjímkou Be Itialian) sou lehce zaměnitelné a žádná vám neuvízne v paměti.Bohužel pro Marshalla to tentokrát nezachrání ani hvězdné obsazení.Daniel Day-Lewis sice odvádí svůj tradiční nadstandart,ale z ženské části si žádnou z hvězd (snad jen s vyjímkou Marion Cotillard,která ční nad zbytkem) dostatečně neužijete.S celkovým hodnocením sem dlouho váhal mezi 3 a 4 až sem se nakonec přiklonil k tomu lepšímu.I když je pro mě Nine lehčím zklamáním,zase není tak špatným muzikálem,aby si zasloužil tak nízké hodnocení... ()

HappySmile

Nuda a zklámání. Chicago bylo perfektní, a tak jsem se na tohle další dílo Roba Marshalla hodně těšila. Sice tady hraje hodně známých herců, ale to je tak jediné pozitivum. Písničky mě moc neoslovily a choreorafie při vystoupeních se mi zdála taková bez života. Přestože všechny Quidovy milenky tančily ve spodním prádélku (což je taky pěkný rozpor, protože na muzikály se přece jenom spíše dívají ženy, které tohle opravdu neocení tak jako muži), tak to stejně nemělo žádný náboj. Příběh tady nebyl v podstatě žádný, takže ani ten to nezachránil. ()

Vyhy

Tak nějak jsem nepochopil, na co se dívám. Příběhově nezajímavé, písničky nic moc... Hlavní postava krutě nesympatická. Mám pocit, že režisér nebo sám Daniel D. Lewis chtěli pouze nahnat do svého projektu známé herečky, spoře je obléknout a plazit se po nich. Pokud to byl záměr, tak se to splnilo. ()

Elyssea

Obrovské zklamání. Je pro mě nesmírnou záhadou, jak se s takovým obsazením dá natočit tak nevýrazný a nudný film. Celé to připomíná jen velkou, prázdnou bublinu. Nine totiž nemá vůbec žádný děj. Celé se to točí kolem rozervaného umělce, který je nezajímavý a když už režisér opravdu neví jak dál, strčí tam nějakou ženu a muzikálové číslo. A mezi námi, tyto čísla jsou na celém tomhle filmu to nejlepší. Zvlášť Fergie a Kate Hudson jsou zábavné. Ostatní tam mají jen štěky (Nicole Kidman dokazuje, že pro ni není malých rolí). Škoda přeškoda. ()

WoWoW

S hereckým obsazením a člověkem na režijní židli bych čekal druhé Chicago. Jenže ouha, je to od začátku až do konce příšerně nudné. Písně jsou nezajímavé a herecké hvězdy krom Day-Lewise jsou tam spíš pro okrasu než na hraní. Čekal jsme mnohem víc, takže jsem zklamán. ()

Streeper

Film jsem viděla podruhé. Pamatuji si, že poprvé před několika lety jsem byla unešená tím jak jiné a artistické tohle filmové dílo bylo. Nyní mě to nebavilo, vůbec. Obsazení je úžasné a díky tomu přitáhne hodně diváků, ale příběhově je to hodně slabé. Trošku to zachraňují písně, mezi mojí nejoblíbenější se řadí Be Italian, dle mého názoru nejlépe zazpívané číslo z celého filmu. Pak bych vyzdvihla číslo Penelope Cruz, nádherná sexy ženská, která na to bude mít i za dalších deset let a skvělé choreografické číslo Cinema Italiano od Kate Hudson. ()

wohna

Mnoho povyku pro nic. Jsem poměrně zklamaný. Po dokonalém a nepřekonatelném Chicago nastupuje o hodně slabší Nine. Tak moc krásných žen jsem ve filmu dlouho neviděl. Počínaje Marion Cotillard, pokračuje přes Kate Hudson a Nicole Kidman a konče u Penélope Cruz. Jednotlivé úseky s těmito ženami se mi velice líbily. Kate Hudson a Marion Cotillard si to užívaly. A co takhle Daniel Day-Lewis? Tento film se mu bohužel nepovedl. Nemohl za to on, za to mohl scénář. Tato role mu nesedla. On a jeho akcenty jsou výborné, ale s tímhle italským se sekli. Herecky zahrál to, co mu bylo dáno ve scénáři. A zahrál to dobře. Ale ten přízvuk. Jinak kamera a kostýmy. Něco neskutečného. Hlavně ty kostýmy. Radost pohledět. ()

baaaja

Podle mého názoru tenhle "muzikál" nesahá Chicagu ani po kotníky. Tvůrci se očividně snažili dohnat ne příliš zajímavý příběh a nezajímavý hudební doprovod obsazením kvanta populárních a známých "xichtíků", ale i přes jejich snahu jde přesně o ten typ filmu, který si znovu nepustím. Muzikál, který za něco stojí, musí mít hudbu a choreografii, která strhne, a která se mi bude promítat v hlavě ještě dlouho po shlédnutí. Z tohohle si pamatuju tak akorát skladbu "Be Italian" a to navíc jen díky tomu, že jsem jí slyšela párkrát ještě před tím, než jsem vůbec viděla Nine. ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (5) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Marion Cotillard, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Daniel Day-Lewis, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Penélope Cruz, Nejlepší filmová píseň - "Cinema Italiano" - Hudba a text Maury Yeston ()

carly

hudobné čísla boli neuveriteľné, dychberúce. ako som sledovala Daniela, tak som pochopila, prečo po ňom všetci hádžu nominácie zprava, zľava. je niečo, čo ten chlap nedokáže? Judi Dench je dáma a obraz nestarnúcej krásy a elegancie a šarmu. a jej spev ma prekvapil. veľmi príjemne. Marion Cotillard je neuveriteľne krásna žena. a jej tanečné číslo bolo tak neuveriteľne silné. Kate Hudson vie "how to shake it". Penelope Cruz je sex-on-legs, ale jej najúžasnejší moment bola jej posledná scéna. Fergie ma prekvapila. a príjemne. asi najlepšie číslo filmu, hudobne, spevácky, tanečne. Nicole naozaj vyzerala ako múza a ich rozhovor bol naozaj krásny po všetkých stránkach. no a Sophia? ona je jednoducho žena.všetky tie ostatné ženy v jednom. idem hľadať soundtrack. ()

Wormboy

Je tazke sledovat muzikal, v ktorom s vynimkou asi tak jedneho muzikaloveho cisla (melancholicky vystup Marion Cotillard okolo polovice filmu), muzikalova zlozka vobec nefunguje. Marshall mal za sebou obrovske herecke kvality, ani tie vsak nestacia zahladit jeho absolutnu neschopnost pretavit nie zly napad, do muzikalovej podoby. Pre mna osobne sklamanie nevidanych rozmerov a jeden z najhorsich muzikalov posledneho obdobia (vratane nevydareneho Burtonovho Sweeneyho Todda). ()

MarekT

Něco mi říká, že obecné nepřijetí tohoto filmu pramení v minuvších se očekáváních. Když jsem se poprvé doslechl o tomto projektu, myslel jsem si, že půjde o tradiční hollywoodský muzikál se všemi jeho typickými prvky. Jakmile mě ale zastihla informace, že se jedná také o poctu Federicovi Fellinimu, začal jsem brát projekt trochu jinak, zařadil jsem jej po bok Sladké Charity (americké adaptace Cabiriiných nocí). Se zájmem se prolínal taky strach z toho, co Američané dokáží s euro-artem udělat... Naštěstí během projekce zůstalo jen u plného vyjádření sympatií k myšlence odkazování na starší či kontinentální tvorbu, i když tento počin mi nepřišel až tak dobrý jako předtím viděný počin "Chicago", můj obdiv k Robu Marshallovi vzrostl. Přece jen, těžko bych v současnosti čekal sice americký, ale italsky laděný film, který hlavně nedělá ostudu svému vzoru - není tu jen pár nahodilých referencí, Fellini je zde probrán křížem krážem (např. méně proslulé filmy typu Město žen), i herecké podání na jeho dílo odkazuje (některé role jsou přímo ztělesněním Mastroianniho, Masiny nebo Anity Ekberg). Pana režiséra jako člověka neznám, ale jeho postoj k přínosu filmové tvorbě je mi velmi sympatický. Nechce vypustit z ohrádky také ještě expresionismus či Nouvelle Vague? Jelikož je film také muzikálem, bylo by vhodné zhodnotit také jeho důležité stránky - a v tomto směru, žel, částečně selhává, nevím, jaké byly písně v broadwayské předloze, ale v průměru každá druhá nemá patřičný rytmus a je odbytě napsaná. Nine je ale asi prvním muzikálem, které zaujme spíše zmíněným "osmiapůlovským" tématem. A také hereckým ansámblem. Day-Lewis sice přehání italský akcent, ale jeho Guido nenutí Marcella snášet zlověstné pohledy z nebes, masinovská Marion Cotillard je pro mě milým překvapením, jelikož z hlavních postav pro mě byla největší neznámou, nadto na záhonku vykvétají růže jako Penelope Cruz, Kate Hudson, Stacy Ferguson... a příjemným potěšením byl pro mě fakt, že jsem mohl v jednom filmu vidět nestárnoucí Sophii Loren a Nicole Kidman. Australská polovička dvojice oblíbenkyň by sice mohla být využitá mnohem lépe než jako tahák do kina, ale i přes pět scén její sex-appeal (zrající jako víno) v divákovi zůstává i delší projekci. Jinak za celé dvě hodiny mi vůbec nepřišlo, že by Nine bylo až tak emocionálně prázdné, jak již stačilo vejít v axiom, mimoto, že postavy vzbuzují soucit, je snímek podobně vroucí, jako kdejaký Felliniho film. Jen se ta vlídnost nedává až tak na odiv, jak je zvykem v zámoří zvykem a jak se s výše jmenovaným očekávalo i od tohoto díla... Za sebe dávám osmdesát procent s tím, že další shlédnutí by mohly tento podhodnocený rubín ještě více povznést. ()

BajuBaju

"Action!" Jeden muž a okolo něj tolik výjimečných žen - manželka, milenka, múza, kostymérka/maskérka u filmu a matka (všechny geniálně obsazené). Takže...hudba a tance jsou excelentní, výborné, na tom a hercích to taky celé stojí....Herci a výkony skvělé, úžasné,...Námět dobrý....Film? Okouzlující, působivý, výborný, troufám si říct, že nezapomenutelný....Ano, mně se to líbilo, já jsem spokojená! Úžasné to ženy! ()

Riley

Co tím chtěl básník říct???? Pro mě má tenhle film jen slavná, kvalitní jména, jinak nuda, nuda, nuda a naprosto o ničem. ()

campix

Všechno je od začátku krásné a výborně natočené. Problém přichází v tu chvíli, když se začne zpívat a to je u muzikálního filmu velký problém. Film na vás nijak nezapůsobí, mihne se tu několik velmi známých herců a hereček, ale z filmu si neodnesete nic hlubšího a za hodinu po dokoukání už ani pořádně nevíte o čem to bylo. No škoda . ()

mortak

Maloměšťák nebude čekat do půlnoci, aby se na ČT2 prokousával Felliniho filmy. On chce něco jednodušího, něco, co by mu poskytlo iluzi, že se dívá na veliké umění, a tak vznikl muzikál Nine prověřený úspěchem na Broadway, který mohou komerční TV umístit bez problémů do prime time. Co na tom, že 8 1/2 je památný (a) postavením ve Felliniho tvorbě, protože jeho hodnota vyvstane až v kontextu celku; (b) hrou režiséra s divákem píšícího umělecký deník, který není skutečným deníkem, ale snovou projekcí umělcova života pro davy (technika velmi často používaná v romantismu). Místo toho je v Nine z tragické postavy šílené prostitutky (Amarcord) sexy rebelka proti strnulosti církve (měšťáček se domnívá, že prostitutka mu to každý týden dělá s láskou, protože ji to baví), otrocky se kopírují scény (sex v hotelu), jenže z nich zmizela trapnost, a hlavně se tu ženy prezentují jako na obálkách Vogue či Cosmopolitanu, prázdné obálky s velkými ňadry bez duše (to měšťáčkovi dělá dobře). Marshall se zoufale snaží být druhým Bobem Fossem, jenže na to je příliš prázdný a uhlazený, a hlavně by se někdy měl podívat v noci na artových kanálech na "cinema italiano". ()

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Penélope, Tom a čtyřky

Penélope, Tom a čtyřky

12.02.2010

Kdysi spolu randili. Teď budou soupeřit. Cenou pro vítěze bude přízeň diváků. Kupodivu v obou případech půjde o čtvrté díly úspěšných filmových sérií. U Cruise to není těžká hádanka – o Mission:… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)