Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

Něrpa

Většinu filmu jsem se nudil a díval na hodinky. Sestříhat na 45 minut a bude z toho dobrý krátkometrážní horor, který by si tři hvězdy určitě zasloužil. ()

Solverino

Jedna hvězdička za nostalgii 80tých let. Jinak totálně přes kopírák všechno, co bylo na téma "...a narodí se ďábel..." natočeno. Velmi dlouhý rozjezd, strašná nuda na usnutí, fádně obsazené, velmi nízký rozpočet, rozpačité herecké výkony :( další hype v hodnoceních, nechápu jak z toho může bejt někdo "tak vyndanej" :( zklamání!!! EDIT: nechápu jak se to někomu může tak líbit, já ty 80léta zažil na vlastní kůži a nejsem už nejmladší, ale tohle je fakt skoro odpad! ()

Brmbolec

Mám rád horory všetkých druhov a období, ale toto ma nedostalo. Pokus o navodenie atmosféry tam je, ale... Ja mám tiež radšej predstavivosť ako nejaké gore scény, preto mám napr. rád knihy a poviedky H. P: lovecrafta, ktorý práve operuje s ľudskou predstavivosťou. Ale tu sa proste hodinu absolútne nedeje a jediným náznakom je jeden vystrelený mozog. Nemyslím, že by tam mali byť nejaké lakačky a pod., ale čakal som povedzme viac tajomstiev domu, viac náznakov temnoty a tajomna. 3* za retro style a koniec... ()

Soubi

Retro jak řemen. Jako bych se vrátil v čase a pustil si jeden sedumdesátkový horor. Čekal jsem ale trošičku víc, konec to nezachrání. ()

Cortesz

Nechápu to vysoké hodnocení, protože tento rádoby horor, kromě šokující pointy a toho retro stylu nenabízí vůbec nic, co by se od hororu čekalo. Asi tak 2x jsem při sledování usnul, což se mi nestává, takže opravdu o nesnesitelnou nudu, tudíž dávám pouze jen 1* za tu pointu, ale jinak jde o naprostou utopii. ()

ratpile

Perfektní stylizace ale 70/80s. Čeho si cením, je poctivě (leč místy až nudně) budované napětí, které se během 10 minut nepřevrhne v teenagerskou zabíječku ala většina moderní produkce. Úplný závěr byl pak perfektně mrazivý a mysteriozní. Nebýt ne zcela zvládnuté gradace, mohlo se jednat o jeden z nejlepších hororů posledních let. Ačkoliv... možná se i tak pohybujeme na vrcholu :-) ()

Daxus

V titulcích je uveden demon, dead wife, blue demon...atd, ale nikoho takovýho jsem tam neviděl. Je to film o holce, která nezvládá sama sebe a ještě jde hlídat nějakou bábu do nějakýho domu. A pak si objedná pizzu. A tu pak vyhodí. Což v tom filmu udělá víc lidí, a to je na tom filmu asi to nejzajímavější. O hororu si nechte zdát, asi jako si režisér nechal zdát o http://www.csfd.cz/film/7359-rosemary-ma-detatko/ A retro? Jo, to je retro, ale bez stupňovaného napětí, kterým se vyznačovali klasiky žánru v 80 tých letech. Tady se najednou vystupňují titulky, což je opravdová hrůza, když zjistíte, že je 93 minut v p.... a nic. 10% za charisma toho dědka. ()

Paesant

Nebál bych se rozšířit titul "horor roku" na delší rozmezí několika zatuchlých let 21.století. Pro odpůrce továrních hororových produktů současnosti s lekačkami číhajícími z každého šatníku, hrnce, mobilu i iPodu je to nevyslovitelně příjemný návrat k neopakovatelnému "haunted house" kultu a satanským hororům 70. let. Rosemary zasazená do koloniálního běsu s hrozivým motivem matky ve stylu "Burnt Offerings". Od prvních sympaticky žlutavých titulků až po milou walkmanovou zhovadilost nádherné final-girl 5 hvězd! ()

Ghill

Podarená atmosféra osemdesiatych rokov a dlhé, napínavé stupňovanie. Bohužiaľ, záver je iba jedno nelogické rozhodnutie za druhým, a to od všetkých postáv vo filme. 65%. ()

aichwald

tak ale ted jsem naletěl!!! ted jste mě tady kolegové od horrorů pěkně zklamali!!! film kde se z 95 minut 80 minut absolutně nic neděje a ještě si to hraje na filmy z osmdesátých let a vy tady tomu dáváte 4 hvězdy tak to fakt nechápu!!! chtěl jsem dát odpad ale nakonec jednu hvězdu za posledních 15 minut. ()

jafuska

v tomto filmu se prostě nic neděje, žádné to napětí, každé zbytečné slovo, nechápu hlavní hrdinku je to celé trapné, klišé, naprosto nudný a zbytečný film, jestli se teda tomuto říká horor, tak pak už všemu, nechápu kde jako má být to napětí? hrdinka je naprosto v klidu v cizím domě, žádné obavy, jako kdyby byla doma, až poté zjistí, že něco není v pořádku, ale co to jako mělo být? tomuto se říká film? to bych teda chtěla vidět, kde se bere tak pozitivní přístup k tomuto filmu dát tak 49% tomu bych ještě uvěřila, ale více ani omylem., ()

PetrN.

Člověk sice může obdivovat jistou starosvětskou atmosféru snímku, ale ono "poctivé budování napětí" zabírající většinu snímku je chvílemi nekonečné a vlastní hororová část naopak neúměrně krátká... ()

Pitryx odpad!

Tak pokud vás baví koukat dost dlouho na to, jak spolu hovoří dva lidi, nebo na to jak ženská courá po baráku, doporučuji. Hodně přes hodinu je tento film prostě o ničem. A na konci se zase nikdo ani nepokusí divákovi cokoli vysvětlit. Prostě blbina na entou a mohou si kritici psát, co chtějí. Jaký prý je to vynikající film. Tfuj. Zvažoval jsem dát něco málo za závěr, ale za cca patnáct minut z devadesáti pěti si to nezaslouží. 201408118859/9451 ()

Coliseum

StepankaF měla pravdu. Budování atmosféry bylo vážně od začátku staromilsky poctivý a nepostrádalo mrazivej náboj, bohužel, došlo k jeho přepálení. Pak už by člověka nevyděsilo vážně nic. A je to škoda. West jistě není špatným direktorem (v ranku, ke kterýmu inklinuje), ale pokud by další jeho snímky měly směřovat stylem gradace strachu, měl by asi mistry typu Hitchcocka sledovat pozorněji. Silný dvě, ovšem tři se ztrácí za horizontem. ()

adamix

Do poslednej chvíle som si myslel, že táto béčková diabolská chujovina bola natočená niekedy v 80. rokoch, pretože vizuál i prízvuky charakterov by do tej doby celkom pasovali, nakoniec sa z toho vystrúhal rok 2009. To je však jedno, osemdesiatkový výzor a atmosféra nemení nič na fakte, že sa jedná o totálnu blbosť, ktorá sa osvedčí v posledných desiatich minútach, kde nechýba partia retardov v kapucniach, zbesilá naháňačka, ktorá sa nezaobíde bez naivných rozhodnutí, zakrvavenej mladuche v bielom a tupého záveru, kde sa vám zastaví rozum. S týmito strašidelnými domami som nadobro skončil. U mňa 1* a 25%. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse