maseer2

nice! atmosférickou jedničku střídá akčnější dvojka a není to vůbec špatný tah.. jen ty blbosti okolo vymítání ďábla si mohli odpustit.. slabší 4* ()

BoPo

Pokračovanie, ktoré nedokázalo prekonať skvelý prvý diel. To som ani nečakal. Skôr som bol zvedavý ako sa posunie príbeh. A tým ma tvorcovia nesklamali. Doplnili, rozvinuli a predovšetkým navnadili na ďalšie pokračovanie. Takže berte REC 2 ako spojovací článok medzi jednotkou a dúfajme veľkolepejšou trojkou. ()

Tommassi3

Výsledný dojem z filmu se vždy násobí v případě, kdy od filmu nic neočekáváte a dostane se Vám skvělého zážitku, stejně jako se to poštěstilo mně v případě Rec 2 !! Ta příměs exorcismu sem kupodivu parádně zapadla a posouvá sérii, alespoň z mého pohledu, směrem ke kultovosti !! Naprosto ultimátní hororový zážitek, který i přes tu rádoby cool roztřesenou kameru, nemůžu hodnotit pod plný počet !! Pecka !! ()

BigDeal

U mňa sklamanie. Ako sa už spomínalo, Rec 2 je od jednotky odlišná takmer vo všetkom a to mne vo väčšine miest nesadlo. Skupinu nič netušiacich ľudí, ktorých sme poznali po mene, vystriedala bojová jednotka, ku ktorej (keďže vyzerali všetci rovnako) som si nemal ako vytvoriť vzťah a báť sa o nich. A keďže dej pokračuje tam, kde skončila vygradovaná jednotka, ide sa v dvojke hneď do tuhého a v polovici filmu sa zdá, že už nie je kam blúdiť. Preto sa situácia reštartne a začne sa všetko odznova s novými postavami- teenagermi, ktorých príbeh a zmysel neskôr akosi vyšumí do prázdna (ja som si ani len nevšimol čo sa stalo s tým dievčaťom). Navyše sa stráca napätie, ľakacie scény môže človek ľahko predvídať a kamera sa trasie tak, že ak sa aj niečo deje, nie je to vidno. Nikdy by som nepovedal, že sa pri takomto filme budem miestami nudiť, bohužiaľ, stalo sa. Možno to má za následok aj to, že v jednotke sa obyčajní bezbranní ľudia beznádejne snažili prežiť a môj strach bol oprávnene maximálny, tu som sa však pri vyzbrojenej zásahovej jednotke cítil bezpečne. Napriek tomu Rec 2 nehádžem do koša- zopár dobrých scén sa tu predsa len nájde. Ak však chceli ísť tvorcovia cestou "menej strachu, viac krvi a hustých scén", mali tam teda dať tých scén viac a urobiť ich prehľadné. Najväčším kladom celého filmu je potom postava kňaza, ktorý je zrejme jedinou postavou s poriadnym charakterom a najmä príbeh. Tento bol v jednotke jemne načrtnutý, v dvojke je už však riadne prepracovaný, na konci nám pripraví aj prekvapenie a (aj tých, ktorých dvojka sklamala) naláka na pokračovanie, ktoré bude mať zrejme epické rozmery. Teším sa a dúfam, že zmena prostredia pomôže. ()

st.ranger

Celkem zajímavý nápad použít dvě kamery a spojit z nich jeden příběh, ale aby se z toho nakonec vyklubala ďábelská epidemie? Napodruhé už to navíc není tak zábavné jako prvně, protože se pořád opakují ty samé prvky. ()

Litsarch

Až nyní jsem se odhodlal si dvojku pustit. Bál jsem se, že tak rozjetou pecku zkazí. A ono ne. Jelikož děj začíná přesně tam, kde v jedničce skončil, tak odpadá z většiny nudný začátek hororů a jde se hned mezi ty bestie. Pro mě upřímně dvojka atmosféricky je na stejné či podobné úrovni jako jednička, v což jsem ani nedoufal. Má sice jedno hlušší místo, ale jinak je pořád všudepřítomný strach a nejistota z prostředí. Dost jsem ocenil, že první půlka nebyla ve stylu klasického found footage, ale i tak z pohledu první osoby. K akci a zombie, i když tady označení jako posedlý, nemám co vytknout. Člověk se nenudí až do konce, hlavně poslední minuty opravdu ne, a závěr je opět super. ()

Mononoke.

Jednička mezi exorcisty Lancaster Merrin by to zvládl určitě lépe, než tenhle neschopnej moula ;). (Nee, zničil si další vzorek, musíme dál!) Ve skutečnosti jsem se samozřejmě bála (vzhledem k tomu, ze jsem stará bačkora), ale lekačky byly přesně tam, kde jsem je čekala. Vzhledem k tomu, že jsem zaslechla něco o natáčení trojky, tak konec nepřekvapil. Že z těch nešťastníků tvůrci neudělali zombíky, jsem fakt ráda. Ale nastavovaná kaše to zas je no. Tímhle stylem si dovedu představit i Rec 8 (možná to co do počtu dílů překoná Saw): Sakra, zabili další jednotku, musíme tam poslat další. ()

Hismael

Vizuálně stejně kvalitně natočené (v rámci amatérské roztřesené kamery) jako první díl, jen pocity jsou trochu někde jinde, protože částečně odpadlo překvapení z neznáma. Škoda že občasné divně nelogické chování postav, které mi vadilo v jedničce, se opakuje i ve dvojce. Snaha to přehlížet byla už dost malá. Naopak příběh doplněný bohem a ďáblem jsem přivítal. Pár věcí udělat trochu jinak a mohly to být krásné 4 hvězdy. ()

moviesfan

Dvojka je pro mě skoro na stejné úrovni jako jednička. Jen je o trochu méně akčnější a hororovější. To nic nemění na tom, že krve uvidíte dost. Tento španělský kousek je kvalitní, ale neodzbrojí. Zklamání jsem se naštěstí nedočkal. ()

Seabeast

Pokračování, které navazuje na jedničku a v pár ohledech i rozvádí dál. Je dobře, že tvůrci přišli s dalšími prvky, díky kterým se od jedničky malinko liší a nedostavuje se tak pocit, že už jste to viděli v předchozí epizodě. Za mě rozhodně palec nahoru, oba dva díly mám rád zhruba nastejno. ()

JohnCZ

Technicky vymakanější a audiovizuálně vypiplanější. Tempo naopak trochu zvolnilo a už to není tak nervydrásající, ale pořád je to co do hrůzy na míle daleko před současnými horory (a do toho to stíhá být i vtipné). Je to i o něco zábavnější, protože dvojka je výrazně dějovější a více se zaměřuje na otázku ohledně původu viru. Deepthroat lol. ()

corpsy

Po scenáristickej priamočiarosti jedničky prichádza dvojka s niečim, čo možno divák očakávať nebude. Séria sa vydala smerom ku mysticizmu a fantasy hororu, čo v konečnom dôsledku ruší pôvodný nápad. Tým pádom tu máme čo dočinenia s mnohými scénami, na ktoré som hodil kukuč v štýle WTF a myslel si mnohé. Oceňujem filmársky nápad, ako sa príbeh technicky vzato, posúva dopredu ( ak zlyhá jedna kamera, ďalšia je vrhnutá do deja s ďalšími postavami ). Ináč dosť nuda. ()

F.man

Hororů, kterých jsem viděl, moc nebude. A ty, které se mi navíc líbily bych dokázal spočítat na prstech jedné ruky. Proto když řeknu, že REC je jedním z těch nejlepších, moc věrohodné to asi nebude. Přesto za mě když se chce nékdo bát, doporučuju REC. Jeho pokračování jsem se dlouho obával. Tyhle "malé" filmy, které překvapí, to mají s pokračováním daleko složitější než velké blockbustery a i u nich to už je docela velký problém. A přišlo to, čeho jsem se obával. Je to větší, více tady straší bubáci, má to dějové zvraty, stříli se jak o život, no prostě je tady toho více. Na druhou stranu to už ale nemá tu atmosféru, která pro mě je u původního filmu to nejdůležitější. Navíc na mě je REC 2 moc tmavý a místry hrozně zmatený. Plusové body ovšem za odvahu, zapojování dalších lidí, "kamer", pohledů. Tvůrci si byli vědomi že přišli z něčím zajímavým a pokud chtějí uspět musí to zopakovat. To se sice povedlo, ale znovu - tu atmosféru to už nemá. ()

Astaroth12

Jednotka bola vynikajúca dvojka bravúrna.Čo som vyčítal jednotke,dvojka to zvládla excelentne.Ja mam radšej keď sa nato pozrie policajná(vojenská)jednotka potom je vačšia akcia ako nap.Resident Evil, ktorý milujem.Presne začína tam,kde skončila jednotka.Nevadilo mi ani že v jednotke to mali byt zombíci a tu sú už posedlí démonom.Ja to len zhrniem-Brilantná akcia gradovaná veľmi slušnou zápletkou.Idem si zmeniť poradie mojich naj.hororov.už nie je aktuálne.Jednotke som dal 4* a dvojka to má za 5*. ()

yakoob

To, že si v baráku nerozsvítí a jde dovnitř jenom pár lidí, to bych pochopil kvůli příběhu a zajímavosti, ale to chování postav - tak to néé... ()

Zayl

K [Rec] 2 jsem přistupoval s určitou skepsí, jelikož jednička šla svým pojetím naprosto mimo mě. Musím konstatovat, že byla oprávněná, protože dvojka dopadla úplně stejně. Ať už vinou handycam, kterou k smrti nesnáším, neb nedokáže dát jeden souvislejší záběr, navíc v tomto případě naprosto nepochopitelný vsun dementních teenagerů do děje (lze-li o ději mluvit), kteří dokonale zbořili i ty poslední zbytky napětí. Chápu, že Plaza a Balagueró stáli před úkolem, kdy museli úspěch prvního dílu přebít, popřípadě jít odlišnou cestou - jiné řešení by bylo vnímáno jako neúspěch. Zkusili první možnost, více akce, více nechutností, krve, ovšem někdy méně znamená více. Jak to dopadlo, to už jasně ukazuje mé hodnocení. ()

baribal

V napětí o něco slabší než jednička, ta poctivě z nuly vybudovala velký konec. Zde se na napětí lehce navazuje, ale už se nedostane do hrůzostrašného závěru, což je opravdu škoda... stačilo o deset minut navíc a strachy bych...... I tak ale jeden z těch lepších hororů. ()

zdepapepa

Mohlo to dopadnout i hůře. Je vidět větší rozpočet, ale díkybohu se nekoná přílišná kinematografičnost (vyjma šikovných obrazů v obraze). Trošku pochopitelně škoda implementace zápletkotvorných prvků typu banda puberťáků nebo nekompromisní velitel mise, co nejedná racionálně, ubírá to z napětí a uvěřitelnosti, i když kdoví, jak by se člověk choval, být zavřen v baráku se spoustou "zombies". Nicméně se to dá s klidem označit za důstojné pokračování, nepřevyšující originál, ale stále ve výšinách kvalitativně nad původním remakem Karanténa a co jsem viděl trailer na Karanténa 2 tak ani ta by to neměla ohrozit. Nemluvě o dvojici směšných snímků Paranormal Activity. Trošku naspoiluju, ale o to se postaral i seznam herců - vrátí se Manuela Velasco a opět jí to sluší. ()