Othello

[REC] 2 dovysvětluje příčiny událostí prvního dílu a to je jeden z důvodů, proč by film mohl některé lidi vyloženě nasrat. Osobně jsem v tom problém neshledal a -POTENCIÁLNÍ SPOILER- zombie horor obohatit prvky exorcistického hororu mi nepřišlo jako vyloženě špatný nápad. Co však film potápí jsou hlavní postavy a pekelné nelogičnosti. Díky nim je film občas dost zmatený. Ovšem postavy jsou neuvěřitelně dementní, partička fakanů s kamerou mi lezla na nervy jako máloco. Dokud tyhle tři dementi nezmizeli z obrazu, upřímně jsem trpěl. Proč teda čtyři hvězdy. Neskutečně skvělé a bezskurpulozní gore a místy silné napětí. Fantasticky namaskované kreatury a famózní headshoty (při jednom jsem se moc dobře zasmál). A scéna ustřelení hlavy brokovnicí malému chlapci je parádní. Díky tomu film hodnotím tak jak hodnotím. ()

Pítrs85

Ne, tohle už pro mě nebylo "jenom" nudný, ale hlavně trapný a to tak jakože hodně. Prví díl je skvělá adrenalinová záležitost, u které jste se asi moc nebáli, ale zábava to byla parádní. Jeho pokračování však trpí tolik typickými neduhy- je to větší, akčnější, ale o mnoho méně atmosférické. Každopádně ještě nedávno mnou milované FF už je vážně těžká nuda (tady ta kamera byla vyloženě na pěst, jednomu se nezvedal žaludek z vystřelených mozků jako z té rozhoupané a roztřesené kamery), uvidíme, co do budoucna nabídne jeho mladší bratříček PoV, ale Found Footage se budu ode dneška už raději vyhýbat, stejně tak jako dalším pokračováním REC. ()

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2010] Po formální stránce [Rec] 2 dalece překonává první díl, má mnohem propracovanější scénář a tak vůbec je ještě invenčnější než [Rec]. Osobně mám ale s filmem velkej problém. U jedničky jsem se v kině při půlnočním promítání opravdu bál a byl jsem napnutej až na půdu, což u mě moc filmů nedokáže. Prostě nekompromisní nejvyšší hodnocení. Tady to tak nefungovalo, ale to mi u hororů nevadí. Dobrá atmosféra stačí. Dost dlouho jsem ale nedokázal přistoupit na hru tvůrců, týkající se původu nákazy a od toho odvozenýho nestandardního chování zombíků. Ještě teď si nejsem jistej, jak s tím mám naložit. Mám ale pocit, že po druhém shlédnutí filmu přidám i tu poslední hvězdičku. Každopádně závěr je jedno velký WTF, který si vyžaduje pokračování. ()

eraserhead666

Jednička mě zrovna neuchvátila tak, jako mnohé ostatní, ale měla své silné a světlé okamžiky včetně sympatické Angely, ale co jako mělo být tohle? Dost hloupý scénář, nutící nesympatické a trotlovité postavy chovat se, jednat a mluvit hodně stupidně a to všechno natáčeno podivnou kamerou a obalené hromadou odpuzující nudy, nesympatičnosti, nepříjemnosti a neschopnosti nějak zakrýt, že ten příběh (jaký??? - ten dějový vývoj od jedničky je rozhodně k horšímu) prostě nemá na celovečerní stopáž, což se řeší neskutečně hloupým stylem tří kamer a angažováním zbytečných, nezáživných a nedůležitých puberťáků. Od odpadu to zachraňuje opravdu jen velmi málo, vlastně jen znovuobjevení se Angely. Nekolikrát jsem měl obrovskou chuť to vypnout. 0,5* ()

SOLOM.

Dlouhé dva roky jsem se třepal jako nadržený čokl, abych shlédl pokračování španělské „pecky“ [Rec] a byl jsem po zásluze odměněn. Dvojice Paco Plaza a Jaume Balagueró si moc dobře uvědomovala, že jedničkou nastavili laťku očekávání hodně vysoko a tak se snažili hned od prvních minut pokračovat přesně tam, kde nás minule opustili. Sice i já jsem lehce skeptický, že minule to bylo přece jenom lepší, ale i tak jsem byl ve finále spokojený. Je sice pravda, že po třetím zhlédnutí to už na mě nepůsobilo tak jako poprvé (kdy jsem tomu vlepil 80%), ale přesto jde o nadprůměrnou podívanou. Najde se tu sice několik nelogických kopanců či nedotažených situací (kupříkladu ti tři teenageři tu byli vážně zbyteční, zvláště když o osudu dvou se už více nedozvíme…), ale tak mě srdce plesalo hlavně při akčních scénách a „krvavých“ pasáží. A těch tu bylo vážně požehnaně. Navíc se tu dozvíme opět spoustu nových informací o portugalské přenašečce, démonickém viru a především se nám vrátila „Ángela Vidal“. Už se vážně nemůžu dočkat čtvrtého dílu, který už by ale vážně mohl být finální. Trojka totiž na mě moc velký dojem neudělala. ()

Karamanlis

Z doteraz videnej nádielky, ktorú priniesol rok 2010 (písané 28.9.10) mi Rec 2 poskytol zatiaľ najintenzívnejší hororový zážitok. O filme som dopredu nevedel takmer nič, keďže v prípade kúskov, na ktoré sa veľmi teším väčšinou nevyhľadávam žiadne spoilerovité info a rád sa nechám prekvapiť až počas projekcie. Rec 2 ma svojim dejovým vývinom prekvapil teda dosť a aj keď moje pocity z tejto nečakanej zmeny boli zprvu zmiešané, časom sa to poddalo. Balagueró a Plaza proste vedia ako na to a som zvedavý, čo vyhútajú v plánovaných pokračovaniach Genesis a Apocalypse. ()

ARI50

Tak navazujeme a pokračujeme super máte moje velké plus a teď nějaká řezba dobře slabší ne moc hrrr pěkně pomalu a já se bavím a sem spokojený. Ne vždycky jde o strach a leknutí ale to napětí filmu je super. ()

mm13

Pocit neznáma tu má byť suplovaný skutočnosťou, že sa nejedná o zombie vírus, ale o posadnutosť diablom (naznačená už v závere pôvodného filmu). Zaujímavé, mám rád akokoľvek absurdný útok na organizovanú cirkev. Ale toto je tak pritiahnuté za vlasy, resp. ďalej nedomyslené, že až nezáživné. Skrátka som čosi také (a ako mi to podali) nepobral a pri skoro každej scéne riešil zhruba tú istú otázku "keď tak, potom prečo tak?". Čo vylúčilo, aby som sa do filmu ponoril a neponoriť sa do hororového príbehu je dosť prúser. Napríklad odbočka s teenagerami vedie do slepej uličky, skoro až otravuje, slúži len na spestrenie a natiahnutie stopáže. Útoky neprekvapujú a nepôsobia nijako hrozivo, pretože sa niet o koho báť. Iba záver sám vylepšuje celkový dojem; návrat hlavnej postavy potešil a až z odhalenia toho, čo sa dialo pár sekúnd po poslednom zábere z jednotky, mi po chrbte konečne prebehol dovtedy márne očakávaný mráz. Akurát, že hlúposť je to v tomto momente už ultimátna. Za 3* len tak tak... (možno to mali urobiť naopak - mali sme vidieť, ale nevedieť, čo sa s redaktorkou deje hneď na úvod, pravú identitu jednej z postáv do poslednej chvíle nepoznať, spolu s policajnou jednotkou nič netušiť a posadnutosť mala byť pointou... neskoro) ()

becki_tu

Další vydatná porce španělského hororu, který pokračuje přesně tam, kde první díl skončil, dává nový rozměr záhadě o tajemném viru a v neposlední řadě opět trápí diváka prozkoumáváním potemnělého domu s posedlými zombie-bytostmi. Jsem zvědav, co si na nás tvůrci připraví do třetího dílu s vypovídajícím podtitulem Apocalypse. 70% ()

MáŠa

Když budu film hodnotit mezi horory, tak je to tak na ty čtyři hvězdy, protože nějaké to napětí tam fakt bylo. Když bych chtěl film hodnotit bez přihlédnutí k žánru, tak bych musel dát o něco míň. Šlo to, ale žádné filmové terno to taky není. ()

Beastmaster4

Jak tu všude čtu zombie film, tak nevím, jestli jsem to celé špatně pochopil nebo to jen bylo špatně natočené. Měl jsem dojem, že jde o oběti nakažené - spíše posedlé ďáblem, než oživlé mrtvé. Některé scény byly velmi dobře zvládnuté, s realističností, která ale v určitých momentech byla spíše na škodu. Ostatní je jen nastavená kaše, která mi nenabídla nic nového. Další horor bez pointy, ždímající z úspěchu prvního dílu, jako řada dalších. ()

JASON_X

Oceňuju, že děj druhého dílu začíná jakoby vzápětí po skončení dílu prvního, skvělý nápad. Velitel speciální vojenské operace směrované dovnitř nakaženého barcelonského domu, neboli falešný pracovník ministerstva zdravotnictví, ve skutečnosti kněz v utajení s nevybíravým slovníkem, styčný vatikánský důstojník pro boj s Ďáblem, nemilosrdný řezník všech zombies a forenzní specialista, používající místo moderních přístrojů krucifix, růženec a katolická zaříkavadla, je kulervoucí, takřka comicsová postava. A syntézu epidemie zombie viru s démonickou posedlostí shledávám hodně dobrým nápadem. Trochu míň všeho toho řvaní a místy nesnesitelně skákající kamery, a mohlo by to být za plný počet. ()

Morholt

Kde jednička skončila, dvojka začala, takže jsem byl "ochuzen" o povinnou předehru a šlo se rovnou nekompromisně na věc. Opět na výbornou a velké plus tomu dal i náboženský rozměr, který ukázal, o co vlastně jde. Jakkoliv podobný druh filmů příliš nemusím, tak oba dva díly REC si mě získaly. 90% ()

Sawy

Dokonalé převrácení konceptu prvního REC. Dvojka zahodila nějakou snahu o postupně budované napětí a atmosféru, počítá se znalým divákem, kterého může hodit rovnou doprostřed dění... a je to strašnej nářez. Spolu s Cloverfieldem to nejlepší found footage, které se nebojí měnit pravidla hry, zapojit do hry více úhlů pohledu, díky kterým se oproti jedničce výrazně rozšiřuje divákův pohled na celou situaci. Přitom se však zachovává znepokojivě beznadějná atmosféra, která jen ustupuje trochu do pozadí ve prospěch neuvěřitelně dynamické akce, která díky first-pearson snímání připomene Dooma nebo jiné videoherní klasiky. Přesně takhle by měl sequel vypadat. Originální, ctí odkaz svého předchůdce a zároveň se od něj nebojí odchýlit a vytvořit si vlastní image. 90 % ()

Handle

Oproti prvnímu dílu mě zklamal snad jenom směr, kterým se Rec 2 vydal. Náboženský podtext mi prostě příjde zbytečný a mnohdy jsem si musel zakroutit hlavou - ovšem to je můj subjektivní názor a věřím, že někomu to zase naopak sedlo. Na druhou stranu snímku opět nechybí nervydrásající atmosféra (i když jí někdy zbytečně dávají do pozadí rádoby šokující nebo odporné momenty) a uvěřitelné herecké výkony (chtěl bych vidět, jak lépe by si to místní kritici představovali). No, jen tak tak 4*, ale bál jsem se skoro stejně jako u prvního dílu, což vážně beru jako skvělou režisérskou práci. Plaza a Balaguéro prostě fakt umí. Ve svém žánru rozhodně nadprůměr, už jen za tu "jinakost". Další díly si určitě nenechám ujít, i přesto, že jsem film opět musel sledovat po částech a dělat si "pauzy", jinak bych to dost možná neustál... :) ()

ScarPoul

Myslím si, že solídne pokračovanie, kde hlavne úloha kňaza posúva príbeh do omnoho mýtickejšej roviny. To čo začínalo ako zombie horor sa postupne stáva hororom démonickým. A osobne mi táto poloha filmu lahodí viacej. Film odkrýva určité skutočnosti postupne. Tým veľmi zaujímavým spôsobom dopĺňa prvý diel a vytvára omnoho komplexnejšiu skladačku. K dobru mu slúži ale fakt, že funguje dobre aj samostatne. Film má bohužiaľ vedľajšiu detskú rovinu, ktorá mne osobne uberala na celkovom tempe. Ale finálne stretnutie je zase povýšené na niečo na čo sa oplatí čakať a vychutnať si to do sýtosti. Inak poteší návrat Manueli Velasco, hlavne v tej polohe, keď už tak neziape na všetkých a všetko. Pre mňa rovnako dobré ako prvý diel a som zvedavý čo bude ďalej. ()

PROROK14

Prvá polovica za 5*. Ten teror s chlapmi v zbroji som prežíval naplno. Mal som normálne dosť. Keď tu ale prišli na scénu stupídne deti tak to podľa mňa trochu stratilo. Ale záver to zas ako aj pri prvej časti dohnal. Obidva filmy Rec patria určite k tomu najlepšiemu za posledné roky. Čo sa akcie aj atmosféry týka tieto kúsky posúvajú horor o niečo vyššie. ()