HAL

Čekal jsem dementní a zbytečný přídavek k výbornému minimalistickému filmu... a dostal jsem strhující nářez který definitivně rozboural žánrovou škatulku zombie hororu a nápaditě mísí tísnivou atmosféru jedničky s inteligentním příběhem plným netušených přesahů a záblesky přímo videoherně intenzivní akce. Tleskám. 9/10 ()

misterz

Pri pár momentoch síce atmosféra a napätie pekne hustli, ale v porovnaní s jednotkou je toho v tomto smere o čosi menej. Snímok ma preto nevedel ničím zaujímavým upútať ani vydesiť, snáď len maskami, ktoré boli, ako už tradične v tejto sérií, veľmi dobré. 60/100 ()

Peytl

REC 2 tři, šou 2 tři, jo, ten název mně pije krev, není pro mé slechy libozvučný, a když ho reprodukuji svým sparing partnerům v hospě, tak si myslí, že mám dost a posílají mě na taxík. Kdo by to byl REC, co? A proč píšu o hovadinách a ne o filmu? Je to celkem jednoduché, už u jedničky jsem měl pochybnosti, aby můj koment nevypadal jak obšlehlý od mé milé Phobie a pral jsem se s každým slovem a myšlenkou (smích) , aby jsem to na voko zakamufloval. Nepovedlo se! Dvojka je úplně jasná, tady můžu rovnou kopírovat. Ano, je to jasné, píšu s dvouletým zpožděním....další REC budu sledovat na pirátské kopii hned jak to bude možné a svůj blábol napíšu dřív, než http://www.csfd.cz/uzivatel/131867-phobia/ vezme brk do ruky. Pokud jsem Vás nasral svým vlezdoprdelismem, pak Vám mohu aspoň popřát hezký den s nějakým bezva démonem. ()

2-Xtreme

Neskutočný odklon od jednotky. Tak ako sa Alien (1979) líši od Aliens (1986) tak presne to isté dokázali Paco Plaza a Jaume Balagueró spraviť t s týmito dvoma filmami. Zatiaľ čo sa prvý diel držal reality a vytváral si atmosféru čím ďalej hustejšiu každou pribúdajúcou minútou, tak [REC] 2 na to skočí hneď od začiatku. Nejaké budovanie atmosféry tu už nečakajte i keď zo začiatku náznaky boli, druhý diel je sviežejší, rýchlejší, scenárovo prepracovanejší, ale i pri týchto superlatívoch o niečo slabší. Oceňujem to čo režiséri dokázali a upgradovali dej z prvého filmu. Nie je to klasický hollywoodsky sequel, kde sa vlastne prerozpráva to isté čo bolo v jednotke len vo väčšom. Tu sa vôbec nešetrilo nápadmi tak ako to španielske SWAT nešetrilo muníciou. Prinavrátenie hlavnej postavy, sympatickej reportérky Ángely Vidal (opäť skvelá Manuela Velasco) nebolo zbytočné, ba naopak opäť sa režisérska a scenáristická dvojka vytiahla a všetko krásne rozvinula. [REC] 2 je ako som už spomínal iný než jeho predchodca. Je stále zaujímavý no už je tak reálny, ale priniesol vývin deju a otvoril tak bránu pre ďalšie (a pre mnohých určite povinné) pokračovanie, ktoré ak boh dá (a verím, že dá) bude opäť odlišné od predošlých dvoch dielov... dokonca to vidím na klasický film bez použitia ručnej kamery. Suma sumárom, možno v porovnaní s reálnejšou jednotkou slabší film, ale všetko dokázala vynahradiť fantázia, ktorú Balagueró a Plaza predviedli. 90% Celá recenzia: TU [10. MFF Cinematik 2015] ()

Vančura

I když si odmyslím svou averzi k sequelům jako takovým, pořád mi ten film přijde strašně zbytečný. Fajn, lépe se tam vysvětlí původ viru a spousta věcí, které byly v jedničce zahaleny nejasnostmi, ale to mohlo být už v jedničce, a žádné pokračování by tak nebylo nutné. Obzvláště mě zde iritovaly postavy teenegerů, kteří se do děje dostanou naprosto debilním způsobem, a kvůli nulovým sympatiím k nim mi bylo jedno, co s nimi bude. Film mi navíc vůbec nepřišel strašidelný, místy spíše působí dojmem počítačové hry. Jinak platí většina toho, co jsem napsal u jedničky - permanentní natáčení kameramana nedává smysl (film už se navíc ani moc nesnaží tvářit jako found footage a "kameramanů" je zde víc) a nějaké scenáristické invence je zde jako šafránu - v tom filmu v podstatě není nic, co bychom neviděli stokrát jinde, včetně klišoidního závěru. ()

DJ Obelix

První REC za 5*, druhý REC za 5*. K tomu snad ani není co dodat. První film byl neočekávaným hitem, který rozvířil stojaté hororové vody, připravil zajímavou "vatikánskou" premisu a umně využil možnosti "amatérské kamery". Dvojka si dobře uvědomovala, co fanoušci chtějí vidět. Možná trochu zamrzí absence většího napětí, ale to je bohatě vynahrazováno akcí, brutalitou a ... rachejtlemi. Závěrečný twist jsem upřímně nečekal a půda pro třetí díl je výborně připravena. Jen se trochu bojím změny prostředí (ti, co viděli, jistě pochopí), ale tato dvojice režisérů dokázala, že fanouškům a filmařině všeobecně rozumí, takže nezbývá, než se těšit. ()

Goldbeater

[REC] 2 je stejně nekompromisní, jako první díl. Je zde trochu víc rozšířen faktor exorcismu, což někomu může připadat trochu mimo mísu, ale mně to vyloženě nevadilo. Trochu bych možná pochyboval o myšlence "ve tmě je jiná dimenze", která byla už opravdu trochu moc fantasy. Zajímavá byla scéna s krevní zkouškou (nápadně připomínající tu z filmu Věc) a také ta ve ventilaci (Neviděli jste snad Vetřelce? Do úzkých tunelů se přece neleze!). Ale spojení s prvním dílem se povedlo dobře, což oceňuji. Ve finále o něco slabší film, než první [REC], ale stále jde o hodně dobrý a děsivý horor. ()

kingik

REC 2 aneb 80. minut marné snahy mě vyděsit. V tomto ohledu film působí dost jalově. Ale lidí posedlých ďáblem jsem si užil dost, ačkoliv dojem z lepšího prožitku kazila výrazně nepřehledná až zmatená kamera a španělština působila ve vypjatých situacích legračním dojmem, ale masky byly obstojné a závěr s Manuelou Velasco neměl chybu. Režisérské duo Plaza/Balaguero se nemusí vůbec za nic stydět, protože kdyby si odpustili tu zcela nefunkční kameru, tak jsou to zruční tvůrci, kteří nepostrádají talent, akorát ho neumějí dobře prodat. ()

Šakal

Ajajaj....tak tohle bolelo víc, než pořádná rána palicí do hlavy :o( Po parádním zážitku v podobě atmosferické 1- čky, přichází " vopice " a následné totální vystřízlivění v podobě neskutečně debilního pokračování. To co Balagueró a Plaza úspěšně vybudovali v prvním díle, pohřbívají debilním scénářem ihned od samého začátku. Ta tolik typická svíravá atmosféra obklopující člověka po celou dobu snímku a pohrávající si s jeho tepovou frekvencí od 0 po 350, zde naprosto vymizela. Jak píše uživatel Isherwood, ...tohle nenudilo, tohle SRALO. Lituji, že jsem po pokračování vůbec sáhnul a opravdu nevím, co by mě mohlo přinutit ke shlédnutí završení trilogie...... 1* za scény s vymítáním, ikdyž to už raději sáhnu po http://www.csfd.cz/film/3190-vymitac-dabla-exorcista-exorcist-the/ p.s. chvílemi jsem měl pocit, že koukám na počítačovou hru.... ()

InJo

Chvílemi snad ještě pekelnější než jednička (a to už je opravdu co říct!). Nesmírně dravá (a tak akorát dlouhá) řežba, která vám nedovolí vydechnout (80 minut mi málokdy uteklo tak strašně rychle). Dalo by se říct, že se jedná pouze o klon předchozího dílu (minimálně při podobně laděném a opětovně uzemňujícím finále bude divák tento pocit mít). Ale tenhle klon nejen, že není zbytečný, právě naopak - skvěle první díl doplňuje a osvětluje některé jeho (dost zásadní) nejasnosti. Chápu, že onu příčinu "nákazy" spousta lidí neskousne, ale dle mého názoru zde nepanuje žádný logický rozpor či nepřijatelná přehnanost (nebo rovnou hloupost), které by snižovali kvalitu obou děl. S postavami je nakládáno velice nekompromisně, nikdo tu nemá vůči ostatním výhodu. Což je paradoxně i tak trochu výtka (asi jediná závažnější), protože divákovi de facto není umožněno se s kýmkoliv více ztotožnit (a tudíž se o něj doopravdy obávat). To je ovšem součást hry, na jejíž pravidla je zapotřebí přistoupit, abyste si snímek patřičně užili. Také začínám věřit tomu, že současnému hororu vládnou právě Španělé! A to jsem si myslel, že takhle kulervoucí filmy (věřte, že [REC] 2 vskutku není kulervoucí jen svou brutalitou, krvavostí a nechutností) už se dnes snad ani netočí... Nemůžu se dočkat zbývajících dvou dílů! 90 % ()

Webb

Po zhlédnutí prvního dílu přišlo celkem zklamání a tak jsem se původně nechtěl podívat ani na toto pokračování. Kdyby mi tento druhý díl nebyl doporučen, možná by se tak i stalo a to bych špatně udělal. Je zajímavé že dvojka vznikla od těch stejných tvůrců a přesto je trochu jiná. Zatímco jednička si na horor jenom hrála, postrádala větší atmosféru či napětí, dvojka jako horor funguje a ty neduhy vypilovala na lepší úroveň. 65% ()

Sobis87

Rec2 se mi nezdá být takovou peckou, jak někteří hlásají, ale musím uznat, že je to film nadmíru působivý vzhledem k prvnímu dílu se jedná o zajímavý upgrade. Na moment překvapení se zde tentokrát nehraje, pomalé budování atmosféry šlo k šípku a do popředí se dostala živočišná akce, vražedné tempo a agresivní lekačky. Forma pseudodokumentu je zde vytěžena na maximum a jestli někdy měla vzniknout adaptace legendárního Dooma, tak měla vypadat takhle…ten hollywoodský výsměch s Rockem a Urbanem v hlavních rolích se nedá brát vážně. Na druhou stranu se ale musím přiznat, že té akce jsem čekal trochu více, osazenstvo zásahové jednotky až překvapivě rychle prořídlo a díky jejich překvapivě špatné mušce velmi brzo došly zásobníky. Pár nelogičností a dementní chování postav beru jako daň za efektivní dokumentární snímání (volně přeloženo bych se na nějakou kameru vykašlal, kdyby mě chtěl sežrat domovník se vzteklinou…) a jsem schopen je tolerovat, ač už to je v některých momentech na můj vkus až moc přitažené za vlasy. Naopak přiklonění se k okultismu a vymýtání, černý humor a ještě několik dalších nápadů mě velmi potěšilo a samotný závěr je nemalým příslibem pro další díl. Celkově je Rec2 akčnějším přídavkem k nepřekonanému prvnímu dílu, který na svého předchůdce dobře navazuje, nabízí nový pohled na věc a nový směr, který dvojka určila, není vůbec k zahození…ona snaha o další plíživý horor by byla nelogická, neboť moment překvapení je už tatam. 80% ()

HoneyBunny

Líbilo se mi, jak Plaza a Balagueró bezbolestně navázali na předchozí film a jak přirozeně splétají nitky příběhu. Ale... tam kde byl první REC atmosférický, tísnivý a bezvýchodný, tam je Rec 2 jen adrenalinový a nářezový. Neříkám, že sledování souboje španělských swat vs. zombie nebylo fajn, ale ta míra originality a pocitu, že sledujete něco extra, šla rapidně dolů. Lekaček tu máte jen pár, navíc jsou všechny ve stylu "zombie je v klidu-zombie se s křikem vrhne na kameru". Posledních deset minut ale bylo velice slibných (v tom příjemně béčkovém stylu), takže dalšímu dílu se nebráním. ()

Kudly4

Už jsem u toho nebyl tak vyplesklej, jako u jedničky, ale v rámci žánru, se stále jedná o kvalitní, Hororovou podívanou. Lepší 3* ()

Carol Pifková

Ja by som tú upišťanú kravu a toho cigáňa s piercingom predhodila dákemu tomu nakazenému s veľkou radosťou. Išli mi na nervy, druhý krát keď do filmu REC budú potrebovať niekoho s talentom na rumázganie a pišťanie kľudne môžu zavolať aj mne.... Navyše ja by som si za to vypýtala len toľko koľko by ma vyšiel Xbox s Tomb Raider ovládačom. No aká skromná som! Páčilo sa mi to prelínanie dejov ako to vlastne nadväzovalo ale proste druhý príbeh alebo ako to nazvať s tými faganmi ma strašne nudil. A navyše to vysvetlenie pôvodu tej nákazy ma dosť sklamalo radšej by som prijala dáku tu nevedomosť zahalenú tajomstvom. Ale veď o čom by potom tá trojka bola, že?! Alebo radšej ani byť nemusela. ()

Frajer42 odpad!

Po fatálně blbém prvním dílu jsem si řekl, že druhý díl nemůže být horší. Spletl jsem se. Stupidita prvního dílu nabrala ještě větších rozměrů. Horor? V žádném případě. Tento film má blíže ke komedii, i kdyby jen proto, že v situacích, kde jde o holý život, tak je první a jediné co postavy zajímá kamera. Primárně vše zdokumentovat. Sekundárně se zachránit. Při té příležitosti, taky naní na škodu si za pomocí směšného křížku pokecat s ďáblem. (Režisér, dá - li se tak osoba zodpovědná za tento nesmysl nazvat, zřejmě hledal inspiraci ve vymítači ďábla.) Pevně doufám, že se nedočkáme trilogie. Těžko říct, kde by se tahle sračička ze Španělska mohla až zastavit. ()

MikeCool

WoOoW. Nezažil jsem snad u žádného filmu, aby 2.díl začal doslova tam, kde 1.díl skončil. Velmi epické od samého začátku. Opět dobré "lekačky" a scény se zombie. Dočkal jsem se opět i scény, kde opět kamera snímá obraz v nočním režimu. Závěr filmu byl opět jako u 1.dílu fantastický !! Ke konci filmu, když se vydají pro protilátku do podkroví, kde je tma, tak všichni lidi vědí, že tam na ně čeká dost nehezky vypadající příšera (zombie), která vůbec nevidí, ale bohužel dost dobře slyší !! V této části mi opět nabíhala husí kůže a mráz po zádech. ()

Kothy

Pokračování na sebe nedalo dlouho čekat. Už o něco slabší. Do domu přijíždí elitní komando, aby to celé vyčistilo. Jak se ale ukazuje, bohužel to nejsou zombíci, ale jsou jen posedlí ďáblem. Škoda no. Moc z toho týmu nezbude. Konec je opět hodně krutý. ()

AllShallFall

Takový mírný sestup napětí, je zde malinko znát. Zároveň přibyla akce a z první poloviny už člověk nemusel čekat co vypadne. Nástup to má výborný. Doporučuji však koukat v původním znění. Aby autentičnost neubrala na váze. ()