Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  **

  První (post)moderní/eklektická interpretace řeckých mýtů, která mi přijde opravdu zajímavá - nebo si minimálně na jinou další nemůžu vzpomenout. Bohužel sice také trpí tím nešťastným móresem, že se snaží zavděčit i mainstreamovému publiku (což se jí už z principu nemůže povést), ale pořád obsahuje dost ostrůvků nádhery, které mi ke štěstí stačí. Škoda, že jsou jedna ku jedné naředěny bezradností a místy i slabomyslností. A také jsem se konečně rozhodla učinit definitivní soud o Henrym Cavillovi, který se v mé hlavě utváří už od dob Tudorovců a nyní nastal čas přestat čekat na zázrak. Není to herec na hlavní role a už vůbec ne na charakterní hrdiny, protože není v jeho silách zrcadlit charakter. Umí velmi dobře pracovat se svým tělem a nejspíš bude tvrdohlavý jako osel a pracovitý jako býk, ale jeho oči jsou prázdné, i když pláčou, i když se mají smát, i když mají zuřit. A jak se říká, divadlo je o hlase a film je o očích - bez očí toho moc nenadělá. --- A ještě k filmu samotnému, je pravda, že když se nadělalo tolik řečí kolem toho luku, tak jsem čekala, že se z něj vystřelí víc než šestkrát... Jakkoliv byla přesná replika mojí oblíbené scény z Klanu létajících dýk potěšující.(26.3.2016)

 • Jeremy.jk
  ****

  Stylový záporák, sexy princezna a samozřejmě talentovaný prosťáček s těmi nej. úmysly. Ano, správně. K mému obrovskému údivu mají Immortals narozdíl od novodobých Titánů všechno, co by měla moderní pohádka pro dospělé(?) mít. Před čím ale musím vážně smeknout, jsou skvěle nasnímané slow motion bitky, které tu narozdíl od druhého Sherlocka nerušily děj a byly tak více než vítané. Jojo, takovým filmům plátno sluší - 75%.(16.2.2012)

 • Lateef
  ****

  Neřekl bych, že jsem se bavil úplně božsky, ale rozhodně se jednalo o slušnou podívanou. V podstatě mi vadili pouze dvě věci. Scénáristé z písemky z řeckých bájí a pověstí obdrželi pravděbodobně dělo, protože hlavním Théseovým počinem bylo, jak všichni víme, najít v nekonečném labyrintu Mínotaura, ukončit ho, vymotat se z pomocí nitě ven, vyměnit plachty a odplout domů. Narážím na to, že Théseus zde má fakt úplně jinou prácičku, i když i na ten labyrint dojde. Jenomže je to otázka asi 30 vteřin, kdy Theo projde třemi zákoutími a podle krvácejícího chodidla se vrátí zpět. Tfujtajbl. Druhá věc, sem tam mi to přišlo prázdné, prostě záběr ukázkově prázdný jako sklenice od piva, po jejíž vnitřní straně stékají zbytky pěny. Jinak je to good. Vizuálně zcela úchvatné, není to stylizované tak jako Třístovka, ale má to nádherné kompoziční ladění, barvy, tvary, reliéfy, styl. Konečně jsem viděl perfektní Olymp a vizuální ztvárnění Bohů, tak, jak bych si je představoval. Herci jsou zásluhou Rourka a Cavilla složkou velice podstatnou, po prvním akčním vystoupení Cavilla jsem si s nadšením uvědomil, že tenhle týpek hraje nového Supermana. A tím se dostávám k akční stránce, soubojům, choreografii. A také ke jménu Jean Frenette. Tohle jméno bylo napsané na židli Choreograf bojových scén. A tenhle 5-ti násobný mistr světa v karate film výrazně obohatil. Théseus tak v celistvých (pěkných!) záběrech rychle a efektně spájí dohromady prvky aikida, kobuda, kyudo, kenjutsu a v závěru i jiujitsu. A závěrečný souboj mezi Bohy a Titány, to je masakrální eRková řežba! Prostě vizuálně a akčně výborný. Scénář, dialogy, kontinuita, vztahy, to mohlo být o fous lepší. Celkově spokojenost. 75 miliónů dolarů(rozpočet)/227 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) eRko!(28.1.2012)

 • Shushika
  **

  J. A. Pitínský meets J. P. Gaultier. Ale čert vem stylizaci kostýmů a "neřeckou" výpravu. První dvě třetiny až na Rourkeovu variaci na kapitána Kurtze bez emocí, konfliktů a dynamiky (to úzké rámování způsobovalo, že pokaždé když postava udělala několik rychlejších pohybů, měl jsem obavu, že vyběhne z kulis). Naštěstí je tu závěr, který to trochu nakopne. Postavy se konečně dostávají do klinče, některé metafory mají docela sílu (a dávají zapomenout na ropná tsunami a producentovu mánii mít v Immortals co nejvíc elementů z 300, ačkoliv je úplně znefunkční), hodně pomůže i epičtější měřítko. Většinou jsem se nebavil... místy jo, a to pak docela hodně. Každopádně jediné wow se u mě dostavilo u svérázného olympského monoteizmu a u efektu God speed. 5/10(28.11.2011)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.6/10] | me: Vynikajúce bojové scény a premakaná výprava to proste celé nedokážu utiahnuť. Filmu chýbalo srdce a dej. Príliš veľa sa rozprávalo a pritom sa nič nepovedalo, celé sa to snažilo dosiahnuť viac než načo nás pripravil trailer a tak som si počas celého filmu nevytvoril k žiadnemu z hrdinov vzťah. Nebola to strata času, to nie - práve už kvôli spomínaným bojovým scénam a dokonalej digitálnej scenérii, ale na to, aby som bol ozaj spokojný s filmom ako takým tam chýbala duša... Stand your ground! Fight for order! Fight for the man beside you! Fight for those who bore you! Fight for your children! Fight for your future! Fight for your name to survive! Fight! For immortality! (20.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace