Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Pjotrik

Nevím kolik procent by ubylo, kdyby tam neharál Miky Růrk, ale myslím že dost. Tohle je regulérní béčko, které se nízký rozpočet snaží všelijak obkecávat a zakrývat. čekáte obrovskou bitvu, ke které se přece celou dobu schyluje...hmmm nic. těšíte se na ztvárnění Titánů...hmm ti se teda nepovedli, ani bohové se nepovedli, ani kulisy či co to bylo se nepovedly. Takže nic:) 45% ()

Jack_F.

Povinnost sledovat v blu-ray. A scéna gods vs titans se mi dost líbíla. :D Jinak slabší, ale u mě za 4 vzhledem k tomu, že místní impotenti bodují jak impotentní bukvice. I když kostýmy holt nebyly tak anti-žužu. ()

Scaevola

Tleskám stylizaci do renesančních fresek (finální souboj na nebesích geniální, i když prozrazený už v traileru) a smekám před skvěle ukočírovanými bitevními scénami Nesmrtelných, navrch trocha Rourkova zlého chrochtání. Tím však klady končí: Jednotlivé scény jsou přes občasné divadelní pózy ledabyle pospojovány primitivním příběhem, který od první minuty směřuje k akčnímu vyvrcholení a uspěchanému závěru beze smyslu. Obrazová sword and sorcery orgie. ()

Hrus

Byla to nuda. Souboje některé nic moc, některé dobré (souboj bohů s Titány). Bohužel veškerá logika pokulhává. Moc se tam mluví a základní věci se nevysvětlí. Třeba proč nemohli bohové zarazit Hyperiona ani pomoci Theseovi, když to znamenalo nevyhnutelnou krvavou válku s Titány. Konec a vizi toho kluka sem nepochopil. Nepochopil sem vlastně ani jestli Theseus zemřel, nebo se dostal na Olymp nebo co. Kněžka nebyla nijak zvlášť hezká a proč šla s tim balíkem Theseem do postele to sem taky nechápal. Proč byl Theseus hrdina, když ho nikdo neznal, nikoho neporazil, ani nikoho nezachránil, to taky nechápu. Příliš mnoho momentů, kdy sem zase zvedal obočí, jaký nesmysly nám zase ty amíci předkládaj. Tenhle komentář nemá hlavu ani patu stejně jak ten film. Takže jen pár procent za dobře zpracované bohy a nějakou tu akci, která ale stejně působila po čase až příliš uměle. ()

Setanta

Miluju Tarsema Singha. Tahle pohádka mi ale moc nesedla. S Řeckými mýty má pramálo společného. Příběhově je to sbírka klišé, i když dle Červenáka je to precizně vytvořené. Pro mě je to sbírka deus ex machina, které nastane pokaždé, když to zrovna začíná být zajímavé. Akční to vlastně moc není, postavy mi přijdou krajně schématické, nelogičnosti se množí co pár minut, a zároveň se to bere hrozně vážně, takže to ani nejde brát s nadhledem jako popcorn. Jediné, co zůstává, je Singhův úžasný vizuál. Za ten a za některé akční scény tedy 50 %. ()

Erala

Válka bohů se snaží navázat na velikány, jako je Gladiátor, 300 apod. ani to nezastírá. Jenže mi chyběli charismatičtí herci, silný příběh a spoustu dalších věcí. Scéna s osvobozením titánů mi přišla absurdní. Za co tedy tři * ? Protože podprůměr to rozhodně není, rozhodně zlatý střed. ()

jopal

Neprehladne, nepochopeny dej a nebyt tych subojov na zaver, tak hodnotenie pojde o dost nizsie. Ale v podstate sa ztotoznujem s paascha-om. ()

andrewXx

K vzhliadnutiu filmu ma presvedčil trailer a veta "Od tvorcov filmu 300" ktorý bol mimochodom skvelý, samozrejme od Zacka Snydera sa nič iné ani čakať nedalo ale prejdem k Immortals s ktorým to až také ružové nebolo. Dej ponúka zaujímavú tému ale scenár je strašne suchý. Málo kedy sa mi stáva že ma pri filme zmáha únava ako tu. Ak už autori chceli používať slow-motion efekty ktoré sa mi vo filmoch velmi páčia tak u akčných scén by som čakal ovela viac. Bolo tam pár svetlých momentov a pekne naaranžovaných scén ale velmi málo a ďalšou velkou nevýhodou boli absolutne neprehľadné scény po tme s tým som sa akosi vôbec nevedel stotožniť. Postavy v celku fádne, postave Dia som neveril ani slovko no aby som len nekritizoval za zmienku určite stojí postava Hyperiona. Mickey Rourke ju stvárnil super a taktiež krásna Freida Pinto bola jedným zo svetlých momentov. Súdiac podľa konca filmu a možno aj tržbám by nás mohla čakať dvojka tak dúfam že dopadne ďaleko lepšie. ()

Tempest

Jeden z aktuální vlny fantasy a historických filmů jako jsou např. Solomon Kane, Conan, John Carter, 300, seriál Spartakus atd. Film se odehrává ve starém Řecku, kde se král Hyperion, který nenávidí bohy, že nechali zemřít jeho ženu a děti, snaží osvobodit Titány a zničit bohy. Jediný, kdo se mu může postavit do cesty, je Theseus. Moc velký děj film nemá, je to spíše rychlé střídání akcí, moc dlouho si ho asi pamatovat nebudu. Hlavní hrdina je aspoň sympatický (na rozdíl od příšerného nového Conana), Freida Pinto je vysloveně na okrasu (musí vyslovit proroctví a pak už svoje věštecké nadání potřebovat nebude), Mckey Rourke jako další psychopat snažící se ovládnout svět (škoda, teď jsou zloduši ve filmech na jedno brdo, mohl by se taky někdo podobat Edu Harrisovi ve Skále), nejlepší byl pro mě John Hurt jako Zeus (škoda že ho nehrál celou dobu). Celkově docela pěkná podívaná, ale přece jenom trochu slabší než moje očekávání. Moje hodnocení 7/10. ()

HennessyVSOP

Často srovnáváno s 300, ale moc podobné mi to nepřišlo. Děj opět jednoduchý, za což film ztrácí tu hvězdu spolu s dalšími detaily. Co ovšem potěší jsou vizuály, scény mně docela dost bavily, stejně tak akce a digitální brutalita. Herecky průměr vyjma Rourkea, který tu hodně vyniká. Moc jsem sice nečekal, ale byl jsem celkem mile překvapen. Pro mě takových 70-75%, ale záleží na vkusu, kdo nemá rád akční fantasy tažené především obrazem, tak nepochodí ani tady. Podstatně lepší než remake Souboje Titánů a Barbara Conana. ()

marrrrian

Efektne naservírovaný sled nezaujímavých udalostí, počas ktorých vyprskne krv pravdepodobne z každej časti tela a každá časť tela je počas nich od tela oddelená. A všetka tá drahá prázdnota popretkávaná občasnými zábleskmi niečoho veľkého, končí pomerne skromným, no pripomeniem znova, že efektným vyvrcholením a menším wrestlingovým zápasom.... No a hľa! Tie takmer dve hodiny sú fuč a ja si bezprostredne po skončení poriadne nepamätám, čo som to vlastne pozeral. ()

LoboNegro

Visuální stránka je naprosto skvělá, za tu určitě dávám jednu hvězdu a druhou za hudbu. Jinak si bohužel v mých očích nezaslouží více. Příběh naprosto zmatený, pokud ho ve většině filmu vůbec někde uzřeme... ()

aannemer

Opravdu, hodně hodně slabé, infantilní až debilní. Děje sotva tak na mizerný večerníček, "herci" toporní, bohové, alespoň dámská část sice velmi atraktivní, ale naprosto neuvěřitelní a komičtí. Počítačové efekty... těch už jsme viděli jinde a lepších, takže snad jen jednu hvězdu za hlavního padoucha Rourkeho, ale ten to fakticky vytrhnout nemohl. A vy, co dáváte 3 hvězdy a víc: opravdu byste tuhle hovadinu chtěli vidět ještě jednou? ()

retrix

Na film jsem se těšil, téma miluji. O to větší zklamání. Snad 3/4 filmu se odehrává v noci v nějakém šeru či přímo ve tmě, takže jsem viděl jen pobíhat nějaké stíny a záblesky něčeho a ta zbývající 1/4, která probíhala ve dne snad ani nebyl den ale spíše kulisa zahalená mrakoplentou. A ten závěr - Titáni. Čím více jich ti naši Olympští bohové zkosili, tak tím stejně jich zase přišlo, nepochopil jsem, kde se stále brali (zákon zachování hmoty či počtu asi v tomto případě nefungoval). A mimochodem, jako Titáni mně vůbec nepřipadli, spíš jako špinavé opice oděné do hadrů, které sem tam poskakovali na meče a řetěz Dia či ostatních. ()

Evbad odpad!

Za co pane Bože, za co?? Opravdu jsem od tohoto dílka nečekal žádné zázraky, ale postupem doby jsem visel jen na časomíře, která odpočítávala dobu do konce. Dojem z prostředí byl chvílema jak ze studiové pohádky České televize, herecké výkony byly asi na stejné úrovni, pozlacená partička Bohů v pozadí s jejich činžákem byla k politování a strašliví Titáni, o těch snad i škoda mluvit. Jo a tu domorodou vesnici musel vymyslet opravdu geniální mozek, obdivovat se dala jen ta šiková hyena, co lišácky ukořistila luk (škoda, že z něj ještě po cestě nestřílela) a ten nápad s grilováním falšených věštek. Ještě jsem se musel zasmát, jak pravá panenská věštkyně vesele hupsla do betle sThéseem. No a pak už naštěstí zazvonil zvonec a pohádky bylo konec. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?