• Vitex

O co tam vlastně šlo? A proč se v každé druhé scéně vůbec nic nedělo?(2.3.2010)

Hlavní hrdina je prostě boží... fakt výbornej, úplně jsem mu rozuměl:D(23.1.2010)

Jen telegraficky: + Skvělý Ondřej Malý (jakto, že prorazil až teď?), světová kamera, hutná atmosféra, dvojznačnost postav, posledních 40 minut je strhujících // - přepálená délka (začátek roztahaný), dialogy mnohdy zbytečně košaté a literární (opodstatnění by to mělo jedině u "schizofrenika" Rusnáka), herci s jejich přirozeným podáním měli občas dost velký problém. A pro mě zásadní: moc velký odstup (připadalo mi to jako sledování ošklivých plazů někde v teráriu)(4.2.2010)

Scénář: Ondřej Štindl .. Sluníčko zasvítí, je mi z něj na blití. A tak všechno zůstává šedivé, tmavé, ponuré, nevýrazné. Ostrej a psychicky vyšinutej jedinec je někdy až zbytečně zataženej, ale pořád jako jedinej na fantastické úrovni. Ondřej Malý si na rok se Lvem zařve. Po uta jako celek už takové silné a jednoznačné bohužel nejsou. 50%.(4.2.2010)

Bol som spútaný, koncertom Malého, odhodlanosťou Špačka, netypizovanosťou Štindla. Nominácie na Českého Leva maximálne kvitujem, psychologický diktát v ktorom ústredná postava využíva kombináciu mimík, gest a taktík tých najvychytralejších hajzlíkov pod slnkom ako Terence McDonagh, Hans Landa či Daniel Plainview nemôže jednoducho sklamať. Nevynimajúc osobný vklad Ondreja z ktorého priam mrazí a profil prepnutého fízla vkusne dokresľuje. Konzekventné kulisy, neopočúvaná jednotaktová klincovačka aneb nevrlý glitch a pikantný kamerový fetiš. Rozbor (post)normalizačného obdobia sme tu mali už nespočetne krát, lenže len máloktorý z nich bol tak rigorózny, skľučujúci či tiesnivo varovný. Niektorí sa oháňajú, že chýbajú motivácie, konzistencia, prekáža kalkul, neodôvodnenosť, zabudli však dodať: "rovnako ako vo vtedajšom režime." Milí zlatí priemer to rozhodne není.(1.3.2011)