GoldHair

"Většina dětí jsou náhody... Nahoře ve vesmíru totiž létají duše a hledají tělo, ve kterém by se usadily. Pak, tady dole na zemi, se dva lidi spolu milují a bum. Náhoda. Jasně, slyšíte všechny ty historky, jak si každý plánuje perfektní rodinu. Ale pravda je, že většina dětí je výsledkem opilého večera a chybějícího kondomu. Jsou to náhody. Jedině lidé, kteří mají potíže mít děti, je doopravdy plánují." Myšlenka hodná k zamyšlení, jako vlastně celý film... V dnešní době je to pravda.. né ve všech případech, ale ve většině... Film je v úžasném provedení, několikrát jsem brečela... Po takovém filmu, mám pocit, že bych si měla více vážit života, že né všichni mají to štěstí a jsou zdraví. Jsem zvědavá, jak dlouho si ten pocit udržím. Myslím, že nemá cenu sem psát, že je život nefér.. To už všichni ví a kdo ne, jen ať si žije ve sladké lži.. Dávám 5* A filmu Hvězdy nám nepřály jednu hvězdu strhávám, kam se to hrabe na tenhle film. ()

ZnalecH

Velice silně emocionální drama. Rozhodně jsem byl dojat tím, co pro sebe byli všichni ochotni udělat. A zamyslel jsem se nad životem zase z jiného hlediska. ()

mira.l

Já nevím, mně to prostě přišlo divný. Pominu-li etickou stránku věci - nechat si "vyrobit" dítě na míru, protože potřebuju náhradní díl pro starší nemocné, tak mi na tom prostě přišly divné minimálně dvě věci. Za prvé se mi nezdá, že by se s takovou diagnózou dalo přežít cca deset, možná i víc let, po které ta starší holka musela čekat na ledvinu a za druhé, když už se k tomu mělo schylovat, se mi dost nezdá, že by člověku v závěrečném stádiu leukémie pomohla zrovna transplantace ledviny. Jako jak? Obrovská zátěž by pro to tělo musela být už jen ta samotná operace. A krom toho mi ten film přišel hlavně v jeho první polovině víc než podivně sestříhaný, prapodivné skoky v čase a prostoru tam byly dost chaotické. Takže očekávaná ždímačka na city se bohužel tak nějak nekonala, ono nakonec od prvních momentů je víceméně jasné, jak to nevyhnutelně dopadne. Nicméně velmi dobré výkony jak Sofie Vassilievy, tak Abigail Breslin. ()

Martensson35

Výkon Cameron v tomto filmu nadstandartní. Postava matky, která si v zájmu záchrany dítěte pořídí další na "náhradní díly", ale poněkud to přepálí s jejím mrzačením až jí její ratolest-dárkyně dožene k soudu, kde musí předvést, že umí víc než rozšklebit usměv a zavrtět prdelí to bych si u téhle herky ještě před lety neuměl představit. Hold mladý naivky, party holky a zlatokopky nemůže baba hrát donekonečna. Je fakt, že už to asi nikdy nevypiluje k dokonalosti ale za mě dobrý. Jinak Cusacková taky předvedla, že dokáže slušně zaválet s emocema a Baldwin se svým psem "Soudcem" pobavil. Breslin hrát umí, ta druhá umírající mě kupodivu moc nevzala u srdce, čili jestli byl film pro někoho ždímárna emocí, tak mě to nepřišlo. Víc mě zajímal filozofický rozměr toho soudního sporu a tam mě potěšilo, jak to dopadlo. Zbytek OK. Ta scéna, kdy se kolem nemocniční postele sejde rodina, a začne hustit do holky za minutu 12, že by si měla přečíst o lidech, kteří se léčí silou vůle a je čas zjistiti si něco o alternativní medicíně mi dala najevo, že se koukám na kvalitní film. ()

junxi91

Tak jsem narazil na další psychologické drama, jehož děj je opět, naštěstí jen částečně, vypravován retrospektivně. V tomto filmu se setkáváme s rodinou Fitzgeraldových, s úzkostlivou a příliš pečovatelskou matkou Sarou, více pohodovým otcem Brianem, trochu problémovým synkem Jessem a s dvěma hlavními protagonistkami – sestrou Kate, která od narození trpí leukémií, a sestrou Annou, která byla počata umělým oplodněním na základě neoficiálního doporučení doktora. Život celé rodiny se po diagnóze Katina onemocnění změnil, žije s nimi také teda Kelly (pěkná ženská) a matka pracuje na poloviční úvazek. Anna se díky své genetické výbavě stala zdrojem orgánů pro svou nemocnou sestru, nejprve ji daruje pupečníkovou krev, posléze kostní dřeň atd. Odmalička to dělá údajně dobrovolně, jak tvrdí její matka. Nyní má Anna darovat své nemocné sestře ledvinu, aby jí opět o něco prodloužila život, ale tentokrát se rozhodne vzepřít. Najde si právníka Campbella Alexandera, který má úspěšnost 91 % vyhraných případů a za 700 dolarů se rozhodne Annu zastupovat. Anna chce mít totiž kontrolu nad svým tělem a nad zákroky, které jsou na ní prováděny. Její matka je z toho zděšená, nechápe, proč nechce Anna zachránit svou sestru. Dokonce jí v okamžiku, kdy obdrží předvolání k soudu dá facku. Anna se snaží před rodinou hájit tím, že s jednou ledvinou by musela být v životě opatrnější a nemohla by se věnovat tomu, co chce, například tanci. Kate se při návštěvě v nemocnici seznámí s Taylorem, který rovněž trpí leukémií a vzhledem k jeho plešatosti už prochází chemoterapiemi. Vztah mezi nimi se doslova prohloubí po plese pacientů, a tak si Kate s Taylorem stihnou ještě zašukat předtím, než oba zaklepou bačkorami. Nejvíce jsem asi obdivoval matku Saru, když si po vzoru své dcery oholila hlavu, aby jí dokázala, že není ošklivá zrůda. Naopak jsem ji nesnášel v okamžiku, kdy chtěla Kate a zbytku rodiny zabránit v cestě na pláž, ačkoliv ji Kate chtěla naposledy vidět a doktoři to schválili. Nicméně nakonec i přes protesty Sary u soudkyně dojde k soudu Anna versus její rodiče, kde ji zastupuje Campbell. Během něj se provalí spousta věcí, které odhalí pravou motivaci Anny žalovat její rodiče a Campbella ji zastupovat. Chvílemi jsem se smál tomu, že si Campbell přivedl k soudu svého psa, který neustále vyrušoval a jmenoval se „soudce“. Celkově to bylo takové pěkné rodinné drama, u kterého mi bylo od začátku jasné, že Kate se zázračně neuzdraví. Na konci slyšíme od Anny několik filozofických úvah o tom, proč ona pořád žije, zatímco její skvělá milovaná sestra musela umřít, a že se jednou sejdou. Nebylo to úplně špatné, ale opět se nepovažuji za cílovou skupinu podobných filmů, které jsou emočně trochu náročné, nutí mě vcítit se do pohnutých osudů hlavních postav a při kterých nevidím žádnou pořádnou akci, nejsem ani chvíli v napětí a zasměji se jen sporadicky. ()

petr12

Poslední půlhodinu jsem musel film několikrát stopnout a oddechnout si. Nával emocí byl tak silný, že jsem brečel jako malý a nestíhal jsem číst titulky. ()

Rodin

A dám pět, protože Cameron Diaz zatím v celé své kariéře jen lehce přisvěcovala, zatímco tady vysloveně zářila. Doják, jako prase, ale vždycky se na něj velmi rád podívám znovu, a to je u mě opravdu zcela ojedinělá záležitost. ()

insomnis

Ano, s velkým zapřením, ale podařilo se mi neuronit slzu. Chci tím hlavně říct, že na tento film je třeba se dívat s nadhledem a ne jako na ždímač slz. Kdo v životě někoho ztratil, najde možná v tomhle filmu povědomé momenty. Naučit bychom se měli to, že život nelze nikdy brát definitivně, stejně tak smrt. Pokud překonáme šok a bolest, jde stále o přirozený běh věcí a je naším úkolem, zvládnout celou záležitost co nejdůstojněji jak pro nás, tak pro zemřelého. Cameron Diaz si v tomto snímku vydobyla místo i v pro ní neobvyklém žánru. Možná mi ve vztahu s dcerou chyběla větší mateřskost. Prvotní dilema je velkou výzvou etiky, což dělá příběh originálním a myšlenku nikdy nedokončenou. ()

biopanic

Niekto filmu vyčíta hranie na city. Je to tak, ale mne to absolútne nevadí. Prečo by malo? Ako inak to ukázať ľudom, ktorí nemajú poňatie, čo znamená mať v rodine raka? Dá sa to bez sĺz, strachu a spomienok? Nedá. Navyše, otázka práv rodiča a dieťaťa je geniálna, ešte som sa s ňou nestretla a dala mi zabrať. Rôzne uhly pohľadu, choroba očami rodičov, súrodencov, rovnako trpiaceho pacienta (a tá krátka láska, ako bolela) a "iných", zdravých, vlasatých, ktorí si už prestali vážiť čaro momentky a zapadajúceho slnka. Sofia hrala skutočne ako naposledy, verila som jej úplne všetko a Cameron, Cameron mám po BOX-e ešte radšej. Po záverečnej scéne na mňa padla celá tmavá noc a spomenula som si na všetkých, ktorých mi rak zobral. Aj vďaka tomuto filmu mi až tak smutno nebolo. A hlavne to je na ňom to krásne... ()

jejdavilda

dle komentů lze odhadnout přiblížný věk jednotlivých psavců. Myslím, že kdo něco podobného zažil, neposuzuje zda je to nasvíceno jak v měxické telenovele ( viz jeden z příspěvků). A o citové vydírání nejde, Tak ta nemoc prostě probíhá. ()

polonius

Nemám rád Cameron Diaz a ani v tomhle filmu mě nepřesvědčila, na rozdíl od Abigail Breslin, která v téhle roli, tak odlišné od Little Miss Sunshine, září a působí naprosto věrohodně. Alec Baldwin ve vedlejší roli film nádherně připepřil. Je to citovka a pomineme-li několik krkolomností v příběhu včetně té zásadní (škoda, že etický problém není víc rozpracován), může se právě něco podobného odehrávat v naší blízkosti. Mějme srdce otevřená. ()

renegrido

Tak moc jsem ještě u žádnýho filmu nebrečela. Jediná věc, která se mi na filmu nelíbila, byla, že Kate byla na Annu po celou dobu tak milá, přestože Anna ji chtěla nechat umřít. To ve mně během sledování vyvolávalo trochu pochybností, proto závěr nebyl až takovým překvapením. ()

chicab8

Velice citlivě natočená reflexe dramatu rodiny zasažené rakovinou jedné z dcer. Abigail Breslin i Sofie Vassilieva zde předvedly pozoruhodnou práci, obě byly více než přesvědčivé. Cameron Diaz a vážná role? Zpočátku jsem se obávala, že si nezvyknu na věčně ustaranou matku tvrdě bojující za každý nový den své dcery. Cameron se však osvědčila a dokázala hrát i v dramatické poloze. Chválím i obsazení vedlejších rolí, skvělá byla teta i soudkyně Joan Cusack. Zkrátka a dobře příjemně překvapující perla "obyčejné tragédie" v současém mainstreamu krvavých thrillerů, komiksových fantazií a hloupých komedií... ()

Kubaaaa

Ne, ne a ne tohle je moc přeceněný film. Rádoby citově vydírající drama, které jednak kazí velká předvídatelnost a jednak přehnaná dokonalost a myšlenková vyspělost obou sestřiček. Cameron to trošku zachraňuje, leč na nesympatičnost hlavní hrdinky to nestačí. Tohle prostě není drama, ale jakási špatná pohádka. Jednu hvězdu za Cameron a druhou, která je opravdu hodně vydřená za prvních, velmi zajímavých, 10 minut filmu. Pak, když už se film dějově vyjasní a každýmu je předem jasný, jak film skončí, už totiž divák nic dobrého nedostane... ()

vZeč

Citové vyděračství, ale veli dobře uchopené a podané a často mě vážně překvapovalo, jak opravdově a nevykonstruovaně to působilo. Super herecké výkony a... je to vážně hodně dojemné a občas dost tvrdé. Čekal jsem klasickej doják, tohle bylo moc fajn ()

error17

Film co člověka rozhodně vezme za srdce musím říci že to byl hodně emotivní zážitek něco jako Zelená míle člověku by i slza ukápla... Na druhou stranu když se podívám na herecé obsazení nemám mu co vytknout až na Cameron Diaz. Někomu se v roli líbí já bohužel patřím k druhé skupině a nemůžu si pomoct myslím že jiná herečka by to zahrála ještě lépe Cameron Diaz to nezahrála špatně ale tak nějak jsem ji roli utrápené matky nevěřil. No a na hodnocení filmu si ho musím nechat chvíli uležet v hlavě...Edit: 70% 3-4* . ()