Kozlowski8

Mohou rodiče nutit své nezletilé dítě k opakovanému "dárcovství" orgánů, byť je to pro jeho sourozence, bojujícího od malička se smrtelnou nemocí? To je hlavní otázka, kolem níž se film točí. Velice, velice dojemný příběh, který silně útočí na divákovy city a emoce, ale nemyslím si, že diváka citově vydírá. Pouze ukazuje, jaká kurva může někdy život být. Skvělé dětské i dospělácké role toto podtrhují. Jen ten přepjatý a za vlasy přitažený způsob amerického soudnictví těžce trávím (nejen v tomto filmu) 80%. ()

Saxos

Spíš negativně působící film. Které rozhodnutí je správné. Zjistím, že mé dítě je smrtelně nemocné, na nějaký impuls doktora si pořídíme další dítě, nebo spíš zásobárnu lidské tkáně, se vznikem ve zkumavce. Pak ho vlastně od narození uměle trápíme různými vyšetřeními, odběry, cpu do něj růstové hormony, vše v zájmu druhého dítěte. Své další dítě poměrně zanedbávají. No nevím, nevím. Moc správné to zas tak není a k tomu se ještě divit, že se zásobárna zbouří, ač z jiných důvodů. Zápory: když mě někdo nutí uronit slzu, tak se mu to nepovede. ()

Ace.A.T.L.

Viděl jsem tenhle film už dávno a chytnul mě strašně moc. Teď se mi poštěstilo ho vidět znova v TV a ani po tolika letech a tolika shlédnutích, to neztratilo nic na svým kouzlu. Je to úžasnej film o síle rodiny, síle odhodlání, síle lásky a síle života. Rozhodně NIC bych na tomhle díle neměnil. Za mě pevných 5* a NEOBLOMNĚ DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Citlivá rodinná dráma o tom ako sa môže vyvinúť smrteľné ochorenie dieťaťa v rodine. Sú tu všetky tradičné veci týkajúce sa takejto ťažkej situácie, ale to čo robí tento film zaujímavým je rozprávanie z pohľadu jej mladšej sestry, ktorá sa vlastne narodila, aby pomohla vyliečiť svoju sestru. Príbeh skrýva aj zaujímavý pohľad na práva dieťaťa vedúci k zápletke so žalobou rodičov a celkom pekný zvrat na záver. Produkcia je kvalitná a všetky situácie či už sú smutné alebo veselé podáva s citom bez zbytočného pátosu. Hviezdne obsadenie je zárukou slušnej úrovne. Alec Baldwin svoju úlohu právnika hrá dobre, ale žiaľ Cameron Diaz sa nepodarilo ma presvedčiť, že zvláda dramatické situácie. 75% ()

panic25

naprosto úžasný film, který musí rozbrečet snad každýho kdo má srdce, protože takovej příběh se jen tak nevidí dávám pět hvězd především za výkon abigail breslin a sofie vassilieve a taky za scenář ()

IvankaBee

Tak tenhle film se tvůrcům opravdu povedl. Tento příběh se mi vryl do srdce. Smutné, opravdu je to smutné. Vím, že jsem u něj nadávala na Cameron, ale na druhou stranu, vciťte se do dcery a matky. Obě svým způsobem něco chtějí. Člověk si tady opravdu musí hodně citově popřemýšlet.Musím dát 5 hvězdiček, protože tenhle film mně opravdu dostal. Konečně žádná slátanina, ale skutečnost...život je boj a největší bojovníci umírají. ()

Matt2626

U mňa je to jasné. Bez ohľadu na ostatné komentáre a názory o tom, že film sa snaží divákovi niečo vnútiť a navodiť depresívnu atmosféru je pre mňa tefou do čierneho. Dokonale zahraný, úžasne citlivý s jadrom z ktorého od začiatku sála niečo zvláštne. Chvíľami mi to pripomínalo až skutočný príbeh. Režisér mal na celú vec úžasný pohľad, akoby to sám prežil. Jediné čo mi občas nesedelo bola Cameron. Vedel by som si na mieste matky predstaviť iné obsadenie. 95% ()

Llaney

Pro mě to mohl být pěkný film, nebýt celé té přehnanosti, absolutně nesympatické role Cameron Diaz (nemůžu si pomoct, ale ani jednou za celý film jsem nebyla schopná se s ní ztotožnit - ono to taky jde těžko, když její postavu postavíte před takové dilema) a Alecovy "kovové plíce". Jinak ale skvělé výkony Abigail Breslin a její "filmové sestry". ()

wetrix

Brilantní drama, které je totální sado maso na city zejména pro lidi, kteří mají děti a zbožňují je z celého srdce. Když si to člověk představí, musí to být neskutečná muka. Doporučuju všem, kteří si neváží života. Konečně film, kde hraje Cameron Diaz normální roli na místo těch ostatních debilit, ve kterých se ukázala. ()

keepsmile

Skvěle zpracované, perfektně natočené, propracované, asi poprvé dobře hrající Cameron Diaz (ač její postava je tak trochu záporná)... 4*čkový film, odebírám hvězdu za to, jak moc se zde tlačí na "emoční pilu"... film dostane do kolen i sériového vraha.,... kdo si rád pobrečí, nechť bere všemi 10ti... Doporučuji pustit poté Zombieland, v kterém najdeme scénku s Abigail, tak trochu parodující tento film :) ()

Jurcekk

Tieto amícke filmy o rakovine... Mala si to chorá dcéra sama vybaviť s rodičmi a právnikmi. A keď už to riešila mladšia sestra mohli si odpustiť že "to ma moja chorá sestra nahovorila aby som to urobila". Pekne sebecky, žiadny altruizmus. To by filmu dalo ten správny náboj. Ale oni tuším len spracovali knihu... Inak v pohode. ()

ana.kiss

Hodně emotivní film u kterého jsem probrečela snad 3/4. Cameron Diaz, kterou nemám ráda, mi do role matky naprosto sedla. Krásně natočeno a musím uznat že i chápu to rozdílné hodnocení. Každý člověk je jinak naladěn a každému tento film dá něco jiného. Takže pokud máte smutnou náladu v deštivém podzimním období je to dobrá volba. ()

fox_karol

Mohla jsem se sebevíc snažit, stejně jsem se rozbrečela. Neustále jsem se pokoušela vcítit do rolí rodinných příslušníků a každou chvíli jsem dávala za pravdu někomu jinému. Citové vydírání jako blázen...přesto splnilo svůj záměr. Cameron Diaz v této roli dokázala, že je opravdu flexibilní a to, že stěžejní role byly dětské, přidává tomuto filmu ještě víc na dojemnosti. ()

franzit

Velmi dojemný film, kterému snad není co vytknout (až na holou hlavu Cameron Diaz). Jediné co film může trochu pokazit jsou dvě nahlas bulící holky vedle vás. ()

petrastrela

Útok na city diváků, kterého jsem si byla vědoma a tlaku odolávala, nicméně umírající, loučící se Kate mě nakonec přesto dojala k slzám. Smutná stránka života, kterou zažívají tisíce lidí každý den. Abigail Breslin byla výtečná a Cameron jak ji neznáme, good. ()