Morrigen

Tento film ve mě po shlédnutí zanechal mnoho velmi silných pocitů. Ukazuje nám totiž boj s nemocí takový, jaký je, i když zde je trochu překrytý takovým romantickým závojem. Krom toho se zde rozvíjí příjemná a zajímavá dějová linka v podobě odporu malé dárkyně a zoufalství její mámy. I když mi Cameron Diaz do role trpící mámy typově nepasuje, nelze jí toho po stránce hereckého výkonu mnoho vytknout. Naopak obě "dcery" u mě zabodovaly na výbornou, proto musím přehlédnout i to, co se mi nelíbilo. Každopádně jeden z nejemotivnějších snímků, které jsem kdy viděla. ()

XpointCZ

Je to velmi silná citová vydíračka s hezkou hudbou. Slzička ukápne a s emocemi to pěkně hýbe. Navíc, když mám sousedy co prožívají něco podobného :((. Zasloužené **** . ()

Kevi1

V podstate nemám nič proti citovému vydiaraniu (nejako by som tým išla proti svojmu manipulátorskému ja), dokonca ani vo filme a niekedy to aj funguje, ale tuto vôbec nie. Niežeby som neplakala, ale to pre mňa nie je absolútne smerodatné. Je to hnusný doják, o ktorom mi tak desiati ľudia povedali, že totoálne pokazil knihu a bolo mi odporučené prečítať si ju, aby som pochopila, že to tak vlastne myslené nebolo. Tak neviem, bola som dosť znechutená a nie som si istá, či chcem čítať knihu u umieracujom dieťati. Ako všeobecne takéto filmy nemám rada, pretože, ak sa sakra chcem nechať ničiť pohľadom na chorých ľudí, idem do nemocnice, ale toto bol tak hlúpy a nerealistický príbeh, že ma to naštvalo ešte viac. Ja mať chorého brata, tak mu dám pokojne aj nohu, ak by to znamenalo, že bude žiť, takže nám všetkým so súrodencami muselo byť hneď jasné, že to je nejako zle. Taký typický americký fujha blejha štýl, ktorý fakt nemusím. ()

Lonelybiker

Nikdy bych neřekl, že mě film, který začíná jako průměrný americký standard a hlavní role tam hrají děti, tolik vezme. Ale stalo se a je to skoro na 5 hvězd. Vážné téma, skvělí herci a hudba taky dělá svoje. Cameron Diaz po dlouhé době v opravdové roli a rozhodně umí. ()

-marti-

Téma náročné na nespadnutí do klišovitosti a citového vydírání, ale přesto poměrně dobře vybalancované. Cameron Diaz mě konečně příjemně překvapila, že je schopná hrát i jiné role, než praštěné blondýny - lehce narcistní a těžce posedlá matka-zachranitelka byla v jejím podání vcelku uvěřitelná. Dětští představitelé byli velmi dobří, jen bych ráda film shlédla ještě v originále, dabing mi úplně nesedl. Nakonec jsem se v několika scénách neubránila slzám, za které se nestydím. ()

Atrejka1

Připadá mi, holka jedna jedenáctiletá, nějak přemoudřelá a rozumná, na svůj nízký věk. Ale jinak silný příběh, který pro mne nejvíc vyobrazuje matku a její jediný cíl: dosáhnout uzdravení dcery. Dosáhnout toho jakýmkoli způsobem, i za cenu ztráty druhé dcery, nebo rozpadu rodiny. Vnímání toho, že je matka slepá ke všemu ostatnímu a zapomněla žít sama pro sebe, je nepříjemné a hlavně to nutí k přemýšlení, jak by se člověk zachoval, kdyby v takové situaci byl. I s nějakýma těma mouchama za mě 70 procent. ()

RyuzakiSE

Sice jsem nebrečela od začátku do konce, ale zanechalo to ve mne velké dojmy. Díky tomuto filmu můžeme nakouknout do života rodiny, jak se vlastně cítí, když mají v rodině umírajícího člena a co jsou pro to schopni udělat... dokonalý film, za mne 5*. ()

monika_cz

Velice smutný, ale velmi realistický snímek, který vede k zamyšlení, co by člověk udělal, kdyby se dostal do role matky s nemocným dítětem, a nebo do role dítěte, které bylo počato za účelm pomáhání sestře. ()

kiwi88

V první řadě musím říct, že vidět Cameron Diaz v takové roli byl nezvyk, skoro až šok, ale rozhodně se jí to povedlo. Zahrát matku, která usilovně bojuje o život dítěte a je ochotná obětovat cokoliv, třeba i druhé dítě. Téma rakovina je dneska v každém druhém filmu, ale málokterý na mě tolik zapůsobil. I když na konci vždycky brečím, stejně se znovu podívám... Jako psychologické drama doporučuji. ()

Archangel_P

Samoúčelná podřadná blbost, která měla kdejakého citově labilního diváka pravděpodobně dojmout. Pokus režiséra vzbudit lítost a vyvolat empatii, o nic jiného se doufám nepokoušel. Od začátku do konce jsem se nudil. Děti znovu - jak už bývá ve filmech z USA zvykem - mnohonásobně rozumnější, chytřejší a vyspělejší než všichni dospělí okolo. Nevím proč, ale filmy s umírajícími dětmi už mě nějak přestaly bavit. Dvě hvězdy abych nekazil průměr, připadal bych si pak blbě, když to všichni vyzdvihují. ()

starr64

Co napsat, když je to tak pěkný film, ano velmi citlivé téma, vezme to za srdíčko. Velmi inteligentní a nádherný film. A proč se nevyplakat, nepoddat se filmu-příběhu a nevklouznout na chvíli do jiného světa a nechat se unést? A být vytrhnut na 105 minut ze svého života a prožít něco úplně jiného. Od toho tu přeci filmy jsou. ()

Indominus

Je to působivě dojemné, ale mě to úplně nedostalo. Úplně jsem tomu totiž neuvěřil, hlavně že by došlo k až k soudu a vůbec takový nápad vlastně ještě malé holky... ()

Bránolog

Slabší 4. Zajímavý téma (podobný jsem před časem viděl v nějaký "Kriminálka - něco" a tam to mělo větší grády), ale nevytěžilo se z něj to, co se mohlo. Baldwin jako právník dobrý, sedlo mu to už v Norimberským procesu. Ale mezi desítkama filmů u tom, jak někdo celou dobu umírá, u mě na celé čáře vede Neklid. ()

Nattramet

Jedna z nejhorších věcí, která může rodiče potkat, je smrtelná nemoc dítěte. Citlivá tematika a troufalost natočit film na takové téma si již vyžaduje jisté ocenění. Bohužel jsem Cameron Diaz absolutně nevěřila její roli "matky", možná je to tím, že mám herečku spojenou s "akčnějšími" rolemi. Navzdory silnému příběhu jsem kdesi v pozadí pociťovala, jak tvůrci prohlubují děj už trochu násilně. 3* pouze za téma, protože jsem citlivá žena ... ()

Baru1238

Citové vydírání, které už si pro příště odpustím. | A scientist hooked up my mother's eggs and my father's sperm to make a specific combination of genes. He did it to save my sister's life. ()

JerryPilsen

Psychosoudní drama s všudypřítomnou nemocí na mě působilo až skličujícím dojmem.Ani skvělí herci dojem nezachránili.Prostě deprese a deprese. ()