HH47

Vedel som že budem plakať ale aj tak ma niektoré scénky velmi dostali. Je to fakt silné, aj keď sa to nevyhlo nejakým cliché, možno trochu vela spomalených záberov s peknou hudbou, ale poplakal som si dobre. ()

LucMosss

První film, u něhož jsem plakala od počátku do závěru. Silný námět, citlivá kamera, brilantní, čisté a přesvědčivé herecké výkony všech. Toto téma je mi v některých chvílích velice blízké a to mé dojetí pouze umocňuje. V dobrém slova smyslu, mám dost. Jednoduše krásný film. Jistě se někdy podívám podruhé, avšak nevím, zda to unesu... ()

Kybela

I když jsem neprobrečela celý film, zapůsobil na mě, protože se dobře vypořádal s tématem smrti. Sice to, jak si sourozenci neustále vyjadřovali lásku, bylo přitažené za vlasy, ale je to Amerika, takže se to dalo čekat. Mnohým tady vadí, že děti byly vyspělejší než dospělí. Já si myslím, že to bylo v pořádku, protože to, jak se člověk dokáže vyrovnat se smrtí, nesouvisí vůbec s věkem. Moc se mi líbila kontrastní postava matky, která nic nechápala a za každou cenu se snažila udržet Kate při životě. Camron Diaz je podle mě dobrá herečka a svou roli zahrála přesně tak, jak bylo potřeba, aby film dal divákovi to, co má. ()

MarryW

Jednoznačně perfektně zpracovaná knižní předloha, která nemá žádnou chybičku. Nemám k tomu absolutně co dodat, snad jen to, že ty nateklé oči budu odstaňovat asi ještě hodně dlouho. Zajímavý pohled na nevyléčitelnou chorobu a na boj s ní, který nevede jenom hlavní hrdinka sama, ale vede ho celá rodina. Každý svým způsobem. Zajímavé také uvědomění si, že někdy opravdu člověk svému nejbližšímu nedovede pomoci, i když se snaží sebevíc, což je někdy možná i na škodu. A taky to, že i děti si kolikrát dovedou uvědomit některé věci lépe než dospělí, i když bychom to do nich vůbec neřekli. Z výkonu dětských představitelů se budu vzpamatovávat asi ještě hodně dlouho a jestli si tohle nezaslouží Oskara, tak fakt nevím. ()

Bugiii

Krásný, velmi dojemný film o zákeřné nemoci. Ale...v porovnání s knihou je tento film velice slabý:-( Hlavní herečky (2 sestry) podaly úžasný herecký výkon, myslím, že to jsou nadějné hvězdičky;) ()

Lumpos

Na tenhle film jsem se opravdu těšila,ale bylo to jedno velké zklamání. Taková skvělá předloha a téma, ze kterého se dalo vyždímat rozhodně mnohem víc. Už dlouho se mi nestalo, že bych uronila tak málo slz u takového dojáku - jsem plačící typ,ale tady.. téměř 0 kapesníků. Nějak jsem nebyla vtažena do té smutné a dramatické reality. ()

Zaara

Veľmi krásny a srdcervúci príbeh. Ľudia sa síce neradi pozerajú na filmy, ktoré ich rozplačú, ale tento film bol proste jednička. Naučí vás pozerať sa na svet a na seba trochu inak a mnohé si uvedomíte. Má veľmi silný príbeh. Ak ho chcete pozerať, odporúčam s vreckovkou v poruke. U mňa na 5*. ()

ZAUME

Sice u filmů tohoto typu nemám zapotřebí dávat průchod velkým emocím, ale tady jsem se chvilkami neudržel.. Moc krásný námět. ()

zodiak217

Úžásné, fantastické, excelentné. Je ťažké komentovať tak silný príbeh a tak dobre spracovaný a zahraný zo všetkých strán. Je však nevyhnutné ho vidieť od začiatku do konca aby človek pochopil o čo tam ide, ako to vnímajú jednotlivý členovia rodiny. Podať žalobu na vlastných rodičov ohľadom lekárskej svojprávnosti sa môže zdať z pohľadu nezainteresovaných ľudí dosť sebecké. Má jedenásť rokov a už nechce aby z nej odoberali život len aby pomohla svojej sestre. Nuž zdalo sa mi to dosť zvláštne keď som videl aký majú medzi sebou vzťah, no neskôr som pochopil, že tá chorá sestra už nechce trpieť a hlavne nechce aby kvoli nej trpela rodina, vedela že jej život nebol ľahký no napriek tomu bol krásny a chce aby jej rodina prežila krásny život. Požiadať sestru aby podala žalobu, aby jej nemohla darovať obličku, to chce obrovskú guráž a zodpovednosť. Každý z hercov odviedol tak fantastický výkon, že sa mi až nechce veriť,že do hlavne úlohy sa rozhodli obsadiť Cameron Diaz. Nikdy by mi nenapadlo že táto herečka dokáže hrať v tak silnom príbehu. Jednoznačne by si táto snímka zaslúžila Oscara nielen svojou originalitou, hereckými výkonmi, ale silným, pútavým, citovo spravným a silným príbehom. Skláňam sa. Jednoznačne to vo mne zanechalo silný dojem a podľa v každom človeku, či si to prizná alebo nie sa niečo pohne. Jednoznačne doporučujem zhliadnuť, skvelá snímka a o jednej neobyčajne obyčajnej rodine! ()

vancho

Ťažko preložiteľný názov filmu parafrázuje biblickú odpoveď Kaina na otázku, kde je jeho brat: "Am I my brother´s keeper?" - "Som azda strážcom svojho brata?" Slovo keep má v slovenčine podľa kontextu najčastejšie významy "držať, podržať, udržať" a tom je vlastne tento film. Vyvoláva silné emócie, ako aj myšlienky o tom, kde sú hranice rodičovskej a súrodeneckej lásky. Veľmi realistické zobrazenie chronickej liečby leukémie. Prekvapujúce filmové pointy. Nemám obzvlášť rád Cameron Diaz, považujem ju za priemernú, Hollywoodom nadhodnotenú herečku, ale po tomto filme som čiastočne zmenil na ňu názor. Pre mňa to bol zatiaľ jej vrcholný výkon. Obrovské talenty ukazujú už známa Abigail Bresslin a zatiaľ neznáma Sofia Vassilieva. ()

Paserak

Konečně jsem si mohl říct, že je Cameron Diaz paní herečkou. V tomto silném příběhu se předvedla v jedné ze svých....ne, ve své nejlepší roli. Mistrně vedený film na základě bezchybného scénáře. Nejvíce na mě působily scény zpoza skla nemocniční koje beze zvuku...jen gesta...a všeříkající. všichni jsme tušili do čeho se osud Kate řítí, přesto jsem byl šokován když dojde cíle. neubránil jsem se dojetí. Dávám plný počet, nemám co vyčíst. ()

Honzad007

Facka jako hrom. Úchvatné, citlivé a autentické drama plné životních pravd, smutku, radosti, lásky i krutých fakt. Dokonalé spojení hned několika myšlenek (tělesná emancipace, eutanázie, možnost dožít doma,..), spojení rodinné i partnerské lásky, životních obměn i soudních sporů. Z filmu srší emoce, a přestože je to pravděpodobně záměr, divák zamáčkne slzu v oku, protože některé scény jsou natočeny a napsány tak noblesně a smutně krásně, že z nich mrazí. Pasáž o lásce dvou nemocných považuji za vůbec jednu z nejsilnějších, kterou jsem v dramatech viděl a také ohromná (a nečekaná) pointa v podobě právnikova pochopení malé Anny díky vlastní epilepsii je natolik překvapivá a působivá shoda všech okolností (a také hereckého obsazení, jenž zaujme dětskými i dospělými rolemi), že si film diváka jednoduše a zaslouženě získá. My sister´s keeper je opravdu krásně smutný film. ()

benda02

Tento film jsem nemohl zhodnotit jinak než 5*, ovšem asi nikdy už si ho znovu nepustím, dlouho se mě takhle nic nedotklo, dlouho mě nedostal takhle film do kolen, dokonce jsem i tu slzu uronil a musel o filmu pár dní přemýšlet, ne-li více... ()

bonovox

Krásny emotívny príbeh, ktorý vás dojme k slzám, Cameron Diaz azda po prvý krát skutočne hrá a aj ostatní herci sú dokonalí. Príjemné prekvapenie. ()

Chonka

Dokonale emotivní drama které nutí se zamyslet nad tím jak žijeme, nad tím že si stěžujeme kvůli naprosto nepotřebným věcem zatím co jiní bojují o život.Dokonale propracované dílo Nicka Cassavetese který opět dokázal že s takovým tématem pracovat umí!Ať chcete nebo ne film vás bude držet v ději od začátku do konce, nutit vás se nad sebou zamyslet a v neposlední řadě uronit i nějakou tu slzu. 5*! ()

davella

Po dlouhé době film, který mě dokázal rozplakat a brečím u něj pokaždé, když ho vidím. Příběh je velmi emotivní, Abigail předvedla co v ní je, a musím uznat, že v jejím věku předčí mnoho starších a zkušenějších herců. Samozřejmě Abigail nebyla jediná, která podala téměř špičkový výkon. Například takovou Cameron si pamatuji především z komedií a akčňáků, a byla jsem zvědavá co ve filmu předvede. Její herecký výkon mě velmi příjemně překvapil, opravdu tohle jsem od ní snad nečekala. Ale zpět k filmu, příběh, jak už jsem řekla, je emotivní, je silný a chytne Vás a nepustí. Nejhorší je, že sami přemýšlíte, co by jste v jejich situaci dělali (nechat zemřít jednu dceru pro blaho a normální život té druhé, nebo zničit život jedné dcery pro aspoň dočasnou záchranu té druhé) a to vás deptá ještě víc než samotný děj filmu. Jiná možnost než ***** není. ()