Ladull

Moc pěkný film. Spoustu světlých chvil ve velmi smutném životě. Nevím, jestli jsem víc brečela v době, kdy Kate umírala, nebo při částech, ve kterých byla šťastná a já si říkala, jak krásný je mít v takovém životě tolik skvělých zážitků, které pro vás udělá rodina, která vás tolik miluje. Jinak nevím, jestli to bylo tím, že mi kamarádka předem prozradila konec, ale už od cca půl hodiny jsem sledovala čas a netrpělivě čekala na konec a v několika chvílích jsem uvažovala o malém přetočení. Na můj vkus byla závěrečná scéna Katyiného života trochu krátká... ne, možná je vhodnější slovo "useknutá"... ale to je asi spíš jen můj názor. Ano, líbivý film. Už jen proto, že takovéhle věci se klidně můžou stát... ;) ()

hajner

Ťažko hodnotiť film kde sa stretávajú trpiace či umierajúce deti. Je hrozné sa rozhodovať o smrti a živote. Film určený predovšetkým pre senzitívnejších ľudí a nežnejšie pohlavie. Rozhodne je psychologickosť filmu cítiť po celú jeho dĺžku. Je cielený ale pre bravúrne herecké výkony je uveriteľný a dostal aj mňa. Aj keď podobné scenáre píše sám život tak netreba ďaleko hľadať. ()

SonyX

Musím říct, že tenhle film se mi, jako jeden z mála tohoto typu, kdy režie naprosto cíleně míří na citovou stránku člověka, opravdu líbil. Oceňuji reálné ztvárnění nemoci, nikoli takovéto to typické americké ztvárnění rakoviny, kdy na hlavním hrdinovi do poslední chvíle není vidět, že je nemocný a najednou za týden umře. Jednoznačně nejlepší role Cameron Diaz, která mě opět přesvědčila o tom, jak silný vztah matka-dcera může být. ()

Baruska92

Jeden z nejdojemnějších filmů, které jsem kdy viděla. Opravdu silný a citlivý příběh o nešťastném osudu mladé dívky, která trpí nevyléčitelnou nemocí a o její sestře, která je už od narození jejím dárcem. Vlastně se narodila právě kvůli tomu, aby mohla sestře darovat vše, co bude potřebovat. Chce však o svém těle rozhodovat sama a začne o svá práva bojovat, i když ví, že to její sestře přinese smrt. Herecké obsazení je dobré. Cameron Diaz si zde zahrála matku dvou sester a po všech těch komediích, ve kterých hrála, předvedla konečně výkon, který stál za to. ()

ES13

Silně dojemný příběh. Hvězdička dolů za Cameron Diaz. Mě se prostě ta herečka nebude líbit snad v žádném filmu. ()

JBpivosaj

Začátek pěknej, takovej drsnej, u kterého jsem si řekl, že asi něco uroním, že to bude zamyšlení nad hodnoty života atp.... Nic se ovšem nekonalo! Tetno pocit se asi po 8 minutách vytratil, Cameron nesnáším, a v této roli jsem jí nemohl opravdu ani vystát, opravdu hnusná, sobecká svině, na kterou jsem měl celý film nervy. A finální drama se mohlo natočit líp a ne s tím, že je prostě konec....Opravdu to nestálo za moc, na to, že jsem ten film dával dlouho stranou, s tím jak mě emocionálně vyčerpá. Bez Diazky a s lépe natočeným koncem by bylo hodnocení mnohem lepší. ()

klipers

Slza mi naposledy vyšla pri filme Hačiko - príbeh psa. Pri filmoch neplačem. Na konci tohoto filmu som sa normálne rozplakal. Neviem či to je dejom. Skôr mám pocit, že som plakal preto, lebo umrel človek a bolo to fakt citlivo podané. Metafora s autobusom ma cez všetku moju "necita" povahu zhodila na kolená... To je na 5 hviezdičiek. ()

stuj

Dobré téma. A né vyloženě špatně zpracované. Ale čekal jsem to lepší. Místy to bylo moc umělé a někdy jakoby natahované. Na to, že to měl být silný emoční příběh, tak jsem lehce zaslzel vlastně jenom jednou. ()

Hektor.Troy

V polke filmu mi dosli servitky,tak som musel toaletak pouzit.Nepouzity:)SPOILER-cely film som na to cakal,a ked sa stalo,tak som si povedal ze musim hviezdicku ubrat,lebo mne to pripadalo neskutocne odflaknute.Ale inak vyobrny smutny film. ()

Rutth

... za každou cenu se snažíme ochránit ty které milujeme a to někdy i před jimi samotnými a neuvědomujeme si, že život se má žít a to i za cenu jeho samotného. Proč? Neumím si představit, že bych jen přežívala a to protože si tím prodloužím život nebo, že by se z ničeho nic stalo něco co můj život přivedlo k lepšímu. Odepírat si to co milujeme, nebo naopak prožívat bolest za účelem zlepšení? - to je horor. Avšak ten samý horor je to, koukat na to jak vám odchází někdo koho milujete, říkáte si ještě je sousta času. Bohužel nejhorší varianta je právě ta kdy už víte, že ten dotyčný odejde a vy stím nemůžete nic udělat - ani si tu bezmoc neumím představit a ne jednomu by z toho ruplo v bedně..... Herecké výkony víc než perfektní, film nádherný a přitom ten nejhorší. ()

MéďaSV

Motiv "sobeckého" jednání zdravé dcerky jsem sice odhadnul až moc brzo - ale zase to svědčí o tom, že mě to donutilo o problému trochu přemýšlet což je zase plus:-) Jinak jsem dostal co jsem čekal-dojemný příběh plný emocí,soucitu a samozřejmě taky nezbytných klišé - je to prostě made in USA a je to hodně znát. Ale na mě to asi i díky dobrým hereckým výkonům hlavně dětských rolí dost zapůsobilo-prostě doják jak má byt, když na něco takovýho máte náladu tak tohle je určitě dobrá volba.. ()

LadyJ

Každý říkal, jak u tohoto filmu brečel. Já ne. A to mě rozbrečí skoro všechno. Hezky zahrané, pěkně natočené. Příběh zajímavý, ale pointa nic moc..... Kate (Sofie) mi ale byla děsně nesympatická a nelíbila se mi, naopak Cameron překvapila, znám jí jen z komedií. Nicméně jsem zklamaná, čekala větší doják. ()

Isabella.M

Námet mal veľký potenciál a je vidieť, že tvorcovia sa z neho snažili „vytrieskať“ čo najviac. Začiatok je sľubný, nasadzuje vysokú latku a vťahuje diváka do rodiny, ktorá sa statočne snaží vyrovnať so svojím nešťastím. Dej postupne akosi „klasicky“ upadá, ale scéna, kde má Kate sex s krátkou známosťou z nemocnice, mi prišla dosť silená a akosi sa tam nehodila. Čím viac sa film blížil k záveru, tým viac to začalo zaváňať citovou vydieračkou, a ja som preto nemohla uroniť ani slzu. Napriek tomu bol film istým spôsobom strhujúci, najmä výkony Diaz a Breslin boli dobre zapamätateľné. Cez všetky klady, je to za 3+. 12 podmienok dedičstva je pre mňa v tejto kategórii, žiaľ, top. ()

Navy

Strašně silný a emotivní film. Slabší povahy zaručeně rozpláče a i silnější povahy mají co dělat aby se nerozbrečeli. ()

lineker

Film kde jen největším cynikům alespoň na chvíli nezvlhnou oči. Tolik silných témat v jednom snímku jsem snad ještě nevstřebával. Neúnavný boj matky za život své dcery, který je bohužel předem ztracený a kterému je ochotna obětovat i zdraví mladšího potomka otvírá plno etických témat jejichž výklad a závěr se bude člověk a od člověka lišit. Hlavním echo bodem filmu je však síla rodiny jako prvku,který chtě nechtě musí v tragické situaci obstát. Vyrovnat se s krutou realitou,která musí být brána jako fakt a zcela tomu podřídit život všech členů. ()

hanula999

Film o holce,která má rakovinu je smutný,ale do příběhu jsem se naprosto vžila. Hltala jsem každé slovo každé postavy a věřila jsem tomu co říkají,i když je film vážně hodně smutný se mi hrozně moc líbil.Herečky odvedly vážně skvělou práci.Celý film jsem brečela a vůbec se za to nestydím..tleskám režisérovi za božsky natočený film!:) ()

Morrigen

Tento film ve mě po shlédnutí zanechal mnoho velmi silných pocitů. Ukazuje nám totiž boj s nemocí takový, jaký je, i když zde je trochu překrytý takovým romantickým závojem. Krom toho se zde rozvíjí příjemná a zajímavá dějová linka v podobě odporu malé dárkyně a zoufalství její mámy. I když mi Cameron Diaz do role trpící mámy typově nepasuje, nelze jí toho po stránce hereckého výkonu mnoho vytknout. Naopak obě "dcery" u mě zabodovaly na výbornou, proto musím přehlédnout i to, co se mi nelíbilo. Každopádně jeden z nejemotivnějších snímků, které jsem kdy viděla. ()